Inscriere club fotbal

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
BuTucK!
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 511
Joined: 24 Jun 2015, 22:16
Detinator Steam: Nu
CS Status: ~ bTcK ~
Fond eXtream: 0

20 Jul 2017, 16:19

sal am 16 ani ideea e daca ma mai pot inscrie la un club de fotbal nu neaparat pentru performanta ca cred ca este prea tarziu la varsta asta..asa din placere,pasiune..si daca stie cineva niste cluburi care primesc incepatori si cv de genu..
RoyalServer 2
INSqs.
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 3043
Joined: 17 Feb 2013, 23:23
Detinator Steam: Da
SteamID: insqs10
Reputatie: Fost moderator
Nume anterior: Copilu.exe
Membru Club eXtreamCS (4 luni)
Location: Targu-Mures
Has thanked: 11 times
Been thanked: 5 times

20 Jul 2017, 20:29

Daca esti bun te primeste oricine :) e cam tarziu totusi la varsta asta sa mergi la vreun club unde sa joci meci de meci sau tot timpul..mai ales daca esti la inceput..e destul de greu :D dar incearca..nu sti niciodata :)
Eu joc de 10 ani, de la 8 ani am inceput.
User avatar
IsTI37
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 10987
Joined: 10 Apr 2007, 15:02
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Fost SysAdmin
Fost Fondator GTA5 (CVL)
Location: Cluj-Napoca
Has thanked: 28 times
Been thanked: 776 times

21 Jul 2017, 00:37

Totul merge pe bani, dacă nu se vede că pot să facă profit de pe tine nici o șansă.
User avatar
NisQ
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 4070
Joined: 26 May 2011, 01:52
Detinator Steam: Da
CS Status: 4k hours and still countin'
Detinator server CS: GG.FRAGWAY.COM
SteamID: nisq4vibe
Reputatie: Utilizator neserios (tepar)
Location: LONDON U.K
Has thanked: 29 times
Been thanked: 75 times
Contact:

21 Jul 2017, 01:01

Nu e tarziu in romania sa joci la un club micut. Incearca sa vorbesti cu oameni care sunt implicati in asta.
Workin' on my sheet - https://dreambabes.co.uk/
User avatar
eTeRn_C
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1011
Joined: 12 Jul 2009, 22:40
Detinator Steam: Da
CS Status: Asfaltez!
Detinator server CS: Nu
SteamID: eTeRn31
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS (7 Mai)
Location: Onesti, RO
Has thanked: 34 times
Been thanked: 5 times
Contact:

21 Jul 2017, 01:07

Citeste-i istoria lui J Vardy de la Leicester si o sa te ambitionezi mai mult.
Niciodata nu e prea tarziu. Daca crezi ca ai talent si iti place fotbalul, atunci combina talentul si placutul cu munca si o sa realizezi performante, fie ele judetene / nationale / internationale, dar vei fi mandru de tine. Succes!
User avatar
Vlad
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 8148
Joined: 01 Dec 2011, 13:35
Detinator Steam: Da
CS Status: Inactiv
Reputatie: Fost Administrator
Organizator Cupe eXtreamCS
Administratorul anului 2016; 2017
Location: Bucuresti
Has thanked: 116 times
Been thanked: 161 times

21 Jul 2017, 01:14

Poti sa joci la amatori si sa promovezi usor, poate ajungi in liga a 2-a unde se uita mai multa lume. Vardy e cel mai bun exemplu.
User avatar
BuTucK!
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 511
Joined: 24 Jun 2015, 22:16
Detinator Steam: Nu
CS Status: ~ bTcK ~
Fond eXtream: 0

21 Jul 2017, 09:46

Multumesc mult la toti deja am dat un email la 2 cluburi si mi-a zis sa ma prezint la ele pentru mai multe detalii, dar faza e ca nu stiu ma duc doar sa vorbesc cu antrenoru sau ma pune si la ceva probe,din moment ce scria ca sunt cursuri de initiere nu cred ca mai dau probe nu ?
am peste 1.80 poate am un avantaj ca am vazut ca cluburile cauta jucatori mai masivi?:))
User avatar
Challenger.
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 2530
Joined: 07 Dec 2014, 14:32
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost Super Moderator
Nume anterior: whisTle
Puncte: 1.7 / 3
Fond eXtream: 0
Contact:

21 Jul 2017, 10:28

BuTucK! wrote:Multumesc mult la toti deja am dat un email la 2 cluburi si mi-a zis sa ma prezint la ele pentru mai multe detalii, dar faza e ca nu stiu ma duc doar sa vorbesc cu antrenoru sau ma pune si la ceva probe,din moment ce scria ca sunt cursuri de initiere nu cred ca mai dau probe nu ?
am peste 1.80 poate am un avantaj ca am vazut ca cluburile cauta jucatori mai masivi?:))
Varul meu s-a înscris când a început liceul la o școală de fotbal, chiar dacă școala respectivă era în parteneriat cu liceul lui a trebuit să dea probe, dacă te interesează unde a fost el mă cauți în privat și aflu mai multe detalii și te anunț.
NU sunt intermediar.

Dacă ai nevoie de ajutor pe forum dă-mi un PM şi rezolvăm.

REGULAMENT FORUM

RECLAMAȚII MODERATORI

RECLAMAȚII PM
Activitate scăzută
User avatar
BuTucK!
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 511
Joined: 24 Jun 2015, 22:16
Detinator Steam: Nu
CS Status: ~ bTcK ~
Fond eXtream: 0

21 Jul 2017, 10:40

Mersi, daca stie cineva ce fel de probe se da poate sa imi zica si mie
User avatar
Ramb00
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 966
Joined: 12 Feb 2014, 17:37
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost moderator ajutator
Nume anterior: Claudiu123
Location: Calarasi
Has thanked: 28 times
Been thanked: 19 times

21 Jul 2017, 12:44

Un coleg de clasa (a 9-a pe vremea aia, acum 2 ani mai exact) a dat probe la Academia lui Hagi si a avut sanse mari sa intre acolo, dar era prea scund.
P.S: Atunci Viitorul nu avea asa mare succes, nici Academia lui Hagi, dar cine stie poate ai noroc.
Image
User avatar
eTeRn_C
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1011
Joined: 12 Jul 2009, 22:40
Detinator Steam: Da
CS Status: Asfaltez!
Detinator server CS: Nu
SteamID: eTeRn31
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS (7 Mai)
Location: Onesti, RO
Has thanked: 34 times
Been thanked: 5 times
Contact:

21 Jul 2017, 23:22

BuTucK! wrote:Mersi, daca stie cineva ce fel de probe se da poate sa imi zica si mie
Important e sa treci probele de rezistenta.
Odata ce ai trecut probele de rezinstenta, vei incepe probele pentru postul pe care il vei juca.

In cazul in care joci pe un post de atacant, vor sa-ti vada asezarea in teren si viteza.
In cazul in care joci pe un post de mijlocas, aici e mai greu. Te vor testa pe asezarea in teren, viteza, viziune, iesiri la pase, centrari si vei da o noua proba de rezistenta, putin mai complexa fata de cea pe care o vei da prima data.
In cazul in care joci pe un post de fundas, e foarte important sa treci de deposedari, respingeri si iesiri la off-side.

Iar in cazul unui post de portar, vei da anumite probe pentru respingeri din centrari / cornere si vei primii foarte multe suturi la poarta...

Daca ai mai multe intrebari, nu ezita sa intrebi, eu unul am trecut prin astfel de probe si sunt convins ca sunt multi pe aici care te pot ajuta cu sfaturi.

Ramb00 wrote:Un coleg de clasa (a 9-a pe vremea aia, acum 2 ani mai exact) a dat probe la Academia lui Hagi si a avut sanse mari sa intre acolo, dar era prea scund.
P.S: Atunci Viitorul nu avea asa mare succes, nici Academia lui Hagi, dar cine stie poate ai noroc.
La Academia lui Hagi, daca nu ai bani sau pile nu intrii.
User avatar
BuTucK!
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 511
Joined: 24 Jun 2015, 22:16
Detinator Steam: Nu
CS Status: ~ bTcK ~
Fond eXtream: 0

21 Jul 2017, 23:33

eTeRn_C wrote:
BuTucK! wrote:Mersi, daca stie cineva ce fel de probe se da poate sa imi zica si mie
Important e sa treci probele de rezistenta.
Odata ce ai trecut probele de rezinstenta, vei incepe probele pentru postul pe care il vei juca.

In cazul in care joci pe un post de atacant, vor sa-ti vada asezarea in teren si viteza.
In cazul in care joci pe un post de mijlocas, aici e mai greu. Te vor testa pe asezarea in teren, viteza, viziune, iesiri la pase, centrari si vei da o noua proba de rezistenta, putin mai complexa fata de cea pe care o vei da prima data.
In cazul in care joci pe un post de fundas, e foarte important sa treci de deposedari, respingeri si iesiri la off-side.

Iar in cazul unui post de portar, vei da anumite probe pentru respingeri din centrari / cornere si vei primii foarte multe suturi la poarta...

Daca ai mai multe intrebari, nu ezita sa intrebi, eu unul am trecut prin astfel de probe si sunt convins ca sunt multi pe aici care te pot ajuta cu sfaturi.


Ramb00 wrote:Un coleg de clasa (a 9-a pe vremea aia, acum 2 ani mai exact) a dat probe la Academia lui Hagi si a avut sanse mari sa intre acolo, dar era prea scund.
P.S: Atunci Viitorul nu avea asa mare succes, nici Academia lui Hagi, dar cine stie poate ai noroc.
La Academia lui Hagi, daca nu ai bani sau pile nu intrii.
am fost azi si am dat o proba mica. a zis ca am fizic bun si ca are nevoie de jucatori inalti si mi-a spus sa ma pregatesc o luna individual singur si dupa sa ma duc la probele propriu zise...
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information