Institutul Multimedia Romano-Elvetian [job bine platit]

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Post Reply
User avatar
Marius
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 8294
Joined: 11 Nov 2007, 12:19
Detinator Steam: Da
CS Status: being awesome since 1992
SteamID: kNNwOw
Reputatie: eXtream Mod
Fost administrator
Fost dezvoltator al listei de seriozitate eXtreamCS
Fost Membru Club eXtreamCS
Location: Timisoara
Has thanked: 577 times
Been thanked: 680 times

28 Jan 2009, 15:45

Salut. Astazi au venit niste persoane la noi la scoala, prin care ne-au propus niste cursuri de Web Design si Web Programator :). Se lucreaza in programe licentiate, originale, la sfarsit primind o licenta recunoscuta in ROMANIA SI TARILE MEMBRE EU. Sincer, am ramas paf cand am vazut flexibilitatea desfasurarii cursurilor.

Timp de 6 luni vei face 300 de ore in care vei invata de la 0 programare web, sau design web. Depinde pe ce vrei sa te axezi. Plata cursurilor este aceiasi ( 3500 RON ) pentru toate cele 6 luni. Toate datele se gasesc la ei pe site. Se lucreaza in programe aferente cursului. In cazul webdesign: Photoshop, Flash etc. Iar in cazul programare web: HTML, JavaScript,Action Script, PHP, Baze de date MySQL, Fireworks. Am retinut doar in programare web pentru ca asta ma intereseaza.
Am introdus intrun code putin din continutul si prezentarea cursurilor:

Code: Select all

nvata una din cele mai cautate meserii din lume!

 

Pentru invatarea unei meserii in domeniul Internetului, Institutul Multimedia Romano - Elvetian propune un curs intensiv de 6 luni la doua competente fundamental necesare pentru realizarea unui site web:

 

• Webdesigner
• Web Programator

 

Atuurile noastre


• Un curs complet, profesionist si unic in Romania, validat de partenerii nostri din Elvetia
• Formatori cu experienta practica in domeniul web
• Echipamente tehnice de ultima generatie
• Realizarea de catre studenti a unui site web complex ca proiect de diploma sub indrumarea directa a formatorilor nostri
• Toate notiunile invatate la curs au aplicabilitate practica in aceste proiecte de diploma.
• Cei mai buni studenti pot beneficia de burse oferite prin intermediul institutului, burse care acopera partial sau total costul cursului.
• Oferim celor mai buni studenti sansa sa se integreze in cadrul firmei de servicii a institutului nostru, firma SIPS DESIGN SRL (Servicii Informatice & Produse Software)

 

Organizarea cursului

 

Cursurile sunt structurate in 4 module. Primele doua module sunt comune pentru ambele specializari, iar modulele 3 si 4 - sunt specifice fiecarei meserii.

 

• Modul 1. e-Business NOTIUNI DE CULTURA INTERNET - MULTIMEDIA

Internetul, inainte de toate, trebuie vazut ca o piata de afaceri globala. In aceasta etapa se invata ABC-ul comertului electronic, marketingului electronic, legislatia web si modalitatile de plata on-line. Fiecare student isi alege tema de proiect de diploma si incepe realizarea Business Planului.

 

• Modul 2. Web - Start TEHNOLOGII WEB DE BAZA

Modulul II este format din cursuri de baza in domeniul web, care ajuta la formarea unei viziuni tehnice de ansamblu in realizarea unui site.

 

Se invata tehnologiile web de baza necesare pentru realizarea site-urilor statice si dinamice. Nu in ultimul rand, aceasta etapa ajuta la luarea deciziei privind alegerea uneia dintre cele 2 specializari.

 

• Modul 3. Web - Intermediar

 

• Modul 4. Web - Avansat

Aplicatiile tehnice din domeniul web sunt studiate la nivel avansat, diferentiat pe specificul fiecarei meserii. Se invata instrumentele necesare realizarii site-urilor complexe de programare (magazine virtuale, site-uri de licitatii, portaluri). Fiecare proiect web va fi finalizat si postat pe Internet.

 

Certificare Nationala : La finalizarea cursurilor se obtine un certificat national recunoscut de Ministerul Muncii, Familiei si Egalitatii de Sanse .

 

Certificare internationala: Pentru fiecare din cele 2 meserii web (webdesigner, web programator) se obtine atestat elvetian, recunoscut in strainatate, de la una din cele mai cunoscute Universitati din Elvetia, Haute Ecole d` Ingenieurs Arc.

 

Orarul de cursuri
Cursul este organizat in grupe de cate 15 persoane.


• Cursuri de seara: luni, marti, miercuri - orele 17-21
• Cursuri de weekend: joi, vineri: 17-21, sambata: 09-13

 

Costul cursului
3500 RON. La plata integrala se face o reducere de 500 RON.
Vreau sa merg, se desfasoara in cazul meu @ Hateg la Deva, si nu mi se pare chiar asa de scump. Avand in vedere ca o sa primesc o diploma, dupa care imi voi putea incepe o cariera in programare web o sa fie ceva fain :). Vreau parerea celor care STIU FOARTE BINE acest domeniu (eu fiind la inceput) si daca ar fi ok :).
------> un mindset sanatos pentru eXtream <------
PS: NU sunt intermediar
RoyalServer
User avatar
motan
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 71
Joined: 10 Jan 2009, 20:50
Detinator Steam: Nu
CS Status: :)
Location: n-am

28 Jan 2009, 15:47

Se castiga bine in IT. Acuma daca te duci acolo trebuie sa fii atent , nu te duci ceva de gen: ma duc vreo 6 luni , invat si iau bani.. asta este inceputul si trebuie sa fi atent la cel mai mic detaliu.Se castiga in IT. Chiar cunosc pe tatal unui coleg care face programe pentru diferiti oameni care doresc n programe si platesc in functie de progam. Castiga cam 30-40 milioane pe luna.
Last edited by motan on 28 Jan 2009, 15:50, edited 1 time in total.
Image
Image
Image
Image
Image
20 de tone de bere
20 de kile de has
20 de mii de motive sa nu le lasi
20 de prieteni
De 20 de ori mai multi bani
20 de femei de 20 de ani....
User avatar
Marius
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 8294
Joined: 11 Nov 2007, 12:19
Detinator Steam: Da
CS Status: being awesome since 1992
SteamID: kNNwOw
Reputatie: eXtream Mod
Fost administrator
Fost dezvoltator al listei de seriozitate eXtreamCS
Fost Membru Club eXtreamCS
Location: Timisoara
Has thanked: 577 times
Been thanked: 680 times

28 Jan 2009, 15:49

motan wrote:Se castiga bine in IT. Acuma daca te duci acolo trebuie sa fii atent , nu te duci ceva de gen: ma duc vreo 6 luni , invat si iau bani.. asta este inceputul si trebuie sa fi atent la cel mai mic detaliu.Se castiga in IT.
Pai normal. Te duci de bunavoie. Pe mine unul chiar ma pasioneaza si as dori sa invat mai ales php, stiu bazele si asa dar vreau sa aprofundez :).
------> un mindset sanatos pentru eXtream <------
PS: NU sunt intermediar
User avatar
Ciprian
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 5172
Joined: 10 May 2008, 21:29
Detinator Steam: Da
CS Status: ^^
SteamID: crazycipry
Reputatie: Fost administrator
Fost Scripter eXtreamCS
Fost Supervizor CS.eXtreamCS.com
Fost Unbanner ZM.eXtreamCS.com
Fost Contribuitor
Nume anterior: crazy.cipry
Location: Baia Mare
Has thanked: 177 times
Been thanked: 405 times

28 Jan 2009, 15:55

Maryus kNN wrote:Plata cursurilor este aceiasi ( 3500 RON ) pentru toate cele 6 luni.
35 de milioane de lei vechi?
User avatar
game
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 1206
Joined: 28 Aug 2007, 21:43
Detinator Steam: Da
CS Status: Intru mai rar, sa nu obosesc prea rau.
Reputatie: Fost eXtream Mod
Fost organizator Cupa eXtreamCS
Location: pe scaun
Been thanked: 9 times

28 Jan 2009, 17:33

Astea le poti invata si acasa de unul singur. Sunt mii de siteuri care te invata moka numa tu sa-ti dai silinta . FRAM nu te gandi ca gata daca ai facut cursurile alea si iesi de la facultate te cheama aia ca tu gata ai facut cursuri de programator. Aia poti face si la facultate :)
User avatar
Marius
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 8294
Joined: 11 Nov 2007, 12:19
Detinator Steam: Da
CS Status: being awesome since 1992
SteamID: kNNwOw
Reputatie: eXtream Mod
Fost administrator
Fost dezvoltator al listei de seriozitate eXtreamCS
Fost Membru Club eXtreamCS
Location: Timisoara
Has thanked: 577 times
Been thanked: 680 times

28 Jan 2009, 18:07

game wrote:Astea le poti invata si acasa de unul singur. Sunt mii de siteuri care te invata moka numa tu sa-ti dai silinta . FRAM nu te gandi ca gata daca ai facut cursurile alea si iesi de la facultate te cheama aia ca tu gata ai facut cursuri de programator. Aia poti face si la facultate :)
Da stiu. Dar imi e pentru diploma. Pentru ca iesi ceva calumea. Daca merg la facultate de informatica (tot programare web), merg direct in anul 2 :). Am vorbit cu parintii mei, si ramane la atitudinea mea :). Ar fi ceva sa ma duc, chiar mi-ar place :), si chiar se plateste foarte bine pentru un website.
------> un mindset sanatos pentru eXtream <------
PS: NU sunt intermediar
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information