Nu inteleg prostia

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

VyPeR
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 233
Joined: 30 Nov 2009, 20:27
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Ban 1 luna !
Location: Tg-Jiu
Has thanked: 11 times
Been thanked: 6 times

25 Mar 2010, 21:30

Deci zi de zi vad ca apar mii si mii de comunitati de *** fara servere sau cu 1-2 servere cu lag 2000 si part-time...se gasesc 2,3 care sunt praf nu au facut nimic pe alte comunitati si isi fac ei alta...in anii 2009-2010 au aparut 2000-3000 de noi domenii.info;.ro etc si 1000-1500 dintre acestea au fost sterse datorita inactivitatii sau ceva...macar daca faci una noua baga bani calumea baga vreo 4-5 servere bune...asa va continua prostia si in viitor si o sa vedeti in 2010-2011 si mai multe prostii...se vede ca aceste comunitati sunt pline de membrii de 10-11 ani care nu stiu sa vorbeasca si sa scrie...doar eu stiu cel putin 5 oameni care au facut cel putin 4 comunitati si toate sterse si in toate acelas lucru: cs;ps;it etc :-& m-am saturat aproape orice comunitate are categoriile ca pe extream sau de pe alte comunitati mari papagalii nu pot fi original si ia tot...asta face boracimea si prostia in lumea moderna si lumea IT
Luati acest thread ca pe un lucru divers...ca o observatie la ce se intampla in jur :|
Last edited by IsTI37 on 26 Mar 2010, 00:11, edited 3 times in total.
Reason: Incearca sa folosesti un limbaj literar ! Nu prea stii nici tu sa scrii, deci doresti sa schimbam categoriile ? :)
RoyalServer 2
Remus^^
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 960
Joined: 24 Mar 2010, 14:34
Detinator Steam: Da
Reputatie: Multi-account fineSSe! = Remus^^
Has thanked: 6 times
Been thanked: 42 times

25 Mar 2010, 21:32

Ai dreptate :) Majoritatea comunitatilor au : PS,IT,CS ; Ce sa le facem :-j ?
User avatar
Sl!v```
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 703
Joined: 15 Jan 2010, 22:06
Detinator Steam: Da
CS Status: @away.
Detinator server CS: Nu.
Location: Bucureşti
Has thanked: 6 times
Been thanked: 44 times

25 Mar 2010, 21:38

Asta este, nu ai de unde sa stii, de exemplu, eu daca imi fac azi o comunitate, si peste 5 ani, are 20000 membrii numai sa ma ocup de ea, sa decurga totul bine.
Image
User avatar
game
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 1206
Joined: 28 Aug 2007, 21:43
Detinator Steam: Da
CS Status: Intru mai rar, sa nu obosesc prea rau.
Reputatie: Fost eXtream Mod
Fost organizator Cupa eXtreamCS
Location: pe scaun
Been thanked: 9 times

25 Mar 2010, 21:39

PS,IT si CS sunt cele mai populare, daia le gasesti peste tot insa ca sa fie si ei cat de cat originali macar sa-si faca o alta metoda de promovare si alte resurse si noi lucruri etc. insa peste tot gasesti aceleasi chestii ...
User avatar
KoOLa007
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 2243
Joined: 10 Feb 2009, 20:05
Detinator Steam: Nu
CS Status: Viaţa-i doar un vis pe bani!
Reputatie: Utilizator neserios (tepar)
Location: România/Constanţa
Has thanked: 135 times
Been thanked: 138 times

25 Mar 2010, 22:04

Remus^^ wrote:Ai dreptate :) Majoritatea comunitatilor au : PS,IT,CS ; Ce sa le facem :-j ?



Ce le putem face ? Putem face ceva ? Decat sa nu ii mai bagam in seama cand dau "mass-uri" pe messenger cu toate porcariile lor. Eu sincer, am inceput sa ma satur de atat prostie,vorba ta VyPeR. A inceput sa ma doara capul de la cate "mass-uri" am primit cu CS,PS,IT si multe altele.. Acuma care mai de care,baietel de nici 15 ani, vrea sa dea oarecum o impresie buna ca si el e "bun" ca toti de altfel si ca se pricepe la tot. :-j Terminati-va fratiilor, mai bine cititi o carte si faceti-va temele. :) Atata am avut de spus(nu mai construiti comunitati aiurea, daca nu sunteti in stare sa o administrati calumea si nu aveti suficient timp). Nu critic pe nimeni,nu ma i-au de nimeni, nu dau niciun nume. Cine se simte,se simte. Hai noroc, o seara placuta.
Road to 3k.
dNTz
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 991
Joined: 20 Sep 2009, 11:28
Detinator Steam: Da
CS Status: dntsftw :)
SteamID: albin_1337
Location: Valceaaa
Has thanked: 92 times
Been thanked: 80 times

25 Mar 2010, 22:09

Doar pe eXtreamCS. catii vezi ca deschid topic`uri cu numele [Nume Comunitate] :) Decii.. :) si cat compozitia forumurilor CS,PS,IT acestea sunt cele mai populare teme pe un forum :)!
steam : albin_1337
Y!M: danutsss_xd
User avatar
IsTI37
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 10987
Joined: 10 Apr 2007, 15:02
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Fost SysAdmin
Fost Fondator GTA5 (CVL)
Location: Cluj-Napoca
Has thanked: 28 times
Been thanked: 776 times

25 Mar 2010, 23:52

Poate nu stii, deci sa iti dau un exemplu :

http://www.youtube.com/watch?v=6GAHFrLA ... re=related

Omul care a scris si canta aceasta piesa a fost impuscat pe strada cand se ducea acasa cu prietena.
Concluzia: prostia n-are limite...

Cea mai mica problema in lume este ca unii fac ceea ce ai zis tu, exista prostii mult mai mari, de exemplu : religia si banii.

Sper ca intelegi, cat despre ce zici tu, explicatia este ca vor sa se dea mari cu siteurile in fata prietenilor, profesorii si parintii mapeti (unii, respectiv majoritatea) habar n-au sa ii invete pe copii ceva in ziua de azi.
Nu e vina lor ca nu i-a invatat nimeni putina logica, nu i-a pus nimeni sa citeasca carti ca sa isi puna la lucru capul.

Instalatul unui forum si copierea unor articole este de 10 ori mai usoara decat cititul unei carti utile...
User avatar
Dav1d
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1265
Joined: 20 Oct 2009, 07:27
Detinator Steam: Nu
Location: Ploiesti
Has thanked: 103 times
Been thanked: 153 times

26 Mar 2010, 19:26

Sunt multi care nu inteleg prostia , nu esti singurul .

Dar nu inteleg o treaba , ce daca au comunitate , daca asta ii face fericiti eu nu pot sa stau in calea fericirii lor , e treaba lor ce fac atata timp cat fac pe munca lor si pe banii lor , e ca si cum sa zicem tu ai fi rapper ( cantaret de rapp ) si ai scoate o melodie pe youtube , doar sa vezi ce impact are asupra publicului , si cineva ti-ar lasa comentariu , "dastia ca tine sunt sute , si vezi ca ai copiat negativu ( sau chestii de genu )" , crede-ma ca nu ti-ar pica bine , asa e si cazul de fata cand tu le spui de ce isi fac atatea comunitati ...
Vreau sa fiu o stea, eu pot sa stralucesc
Si nu ma pune la perete, acum ca pot s-o dovedesc
Lasa-ma sa lupt, tu nu vezi ca nu cedez?
Lasa-ma macar in gand, fericirea s-o vanez !
r0nan eXtream
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2109
Joined: 15 Mar 2010, 08:10
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: Nu
Reputatie: Fost moderator
Restrictie moderator
Nume anterior : b00T
Location: Moreni
Has thanked: 11 times
Been thanked: 68 times

26 Mar 2010, 20:30

Comunitatea eXtreamCS este mare si de acea copiaza categoriile de pe acest forum ( numai zic de Descrierea subforumului respectiv )

Foarte multe comunitati create aiurea si pe urma sunt sterse.
Remus^^
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 960
Joined: 24 Mar 2010, 14:34
Detinator Steam: Da
Reputatie: Multi-account fineSSe! = Remus^^
Has thanked: 6 times
Been thanked: 42 times

26 Mar 2010, 21:25

Majoritatea forumuri-lor au copiat gradele , topicuri-le ,subforumuri-le , aproape tot :) Nu inteleg prostia :)
User avatar
timy_fb
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1729
Joined: 31 Aug 2007, 22:38
Detinator Steam: Da
CS Status: Daca esti invizibil, poarta-te ca atare
Detinator server CS: Nu
Location: Tarnaveni
Has thanked: 56 times
Been thanked: 37 times
Contact:

26 Mar 2010, 22:37

Da lasa`i sa creeze frate,lasa`i sa copieze..nu trebe sai bagam in seama ;)
Si la mine in lista o gramadat da massuri cu forumuri si "cele mai tari comunitati" dara nu`i bag in seama.. :P
ImageImageImageImageImageImageImage
User avatar
aSh
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 5384
Joined: 23 Jan 2009, 21:37
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Ban 3 luni .
(Ban scos de 1 mai!)
Has thanked: 204 times
Been thanked: 265 times

27 Mar 2010, 10:50

Vorba aceea: Prostia nu are limite...
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information