Ce intelegeti voi prin cuvantul communitate gaming ?

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

TheCrow1337

22 Jun 2011, 10:04

@ scorseze, tu ai zis ce intelegeti voi prin cuvantul comunitate gaming... Iar aici sunt 2 cuvinte.
ON: De ce-ar fi nevoie? De un staff serios si competent, de cateva servere pentru diferite jocuri (nu numai CStrike - toate modurile posibile, dupa cum vad in ceva comunitati), si de multa promovare.
RoyalServer
scorseze
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2371
Joined: 26 Mar 2010, 12:54
Detinator Steam: Da
CS Status: --------------
Detinator server CS: --------
SteamID: --------
Reputatie: Restrictie moderator
Location: -----------
Has thanked: 41 times
Been thanked: 51 times

22 Jun 2011, 10:05

brifcor wrote:nu .. xtreme zone :))
nici pe departe [-x

Code: Select all

@ scorseze, tu ai zis ce intelegeti voi prin cuvantul comunitate gaming... Iar aici sunt 2 cuvinte.
ON: De ce-ar fi nevoie? De un staff serios si competent, de cateva servere pentru diferite jocuri (nu numai CStrike - toate modurile posibile, dupa cum vad in ceva comunitati), si de multa promovare.

Staff gasesti mai greu, serverele catedata daca ai posibilitate sa deschizi mai multe tipuri tot nu faci nimic daca nu gasesti oameni pentru ele
:crazy_face:
User avatar
S1L3NC3
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 311
Joined: 04 Jun 2011, 00:37
Detinator Steam: Nu
CS Status: localhost
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (2 luni)
Club - 1 warn scos
Location: Oradea
Has thanked: 2 times
Been thanked: 44 times

22 Jun 2011, 10:09

Daca vrei ceva frumos ai nevoie de sute de mii de euro, sa platesti administratorii , moderatorii lunar ... baieti cu vasta intre 20-30 ani , de acolo scoti ceva frumos si cu adminii de pe server ar trebui sa faci la fel.
Repede gasesti pe cineva care ajuta pe banii.

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: -|AdyTza|-, ale[cs]^^, Alecs_in_Actiune, Bing [Bot], brifcor, cheese1, dau bine #, dv1, eDesign, FyNNN, GangBang, Iulian., JkERT, Jozsef, mNT., MRBogdan, MSNbot Media, NERRO, reGuLaR, Respect me, S1L3NC3, scorseze, sebytza, Semaka, SteP; aiRRR ;x, TheCrow1337, vyctor, wayn3_008, webing şi 98 vizitatori =)))
Image
TheCrow1337

22 Jun 2011, 10:13

@ S1L3NC3, investesti banii in a platii moderatorii-administratorii... Dar ce castig ai tu de aici? Oricum, mi-am dat si eu seama ca din comunitatile de gaming nu prea poti scoate bani.
PS: Apar si eu in lista cu 98 vizitatori. =))
scorseze
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2371
Joined: 26 Mar 2010, 12:54
Detinator Steam: Da
CS Status: --------------
Detinator server CS: --------
SteamID: --------
Reputatie: Restrictie moderator
Location: -----------
Has thanked: 41 times
Been thanked: 51 times

22 Jun 2011, 10:15

S1L3NC3 wrote:Daca vrei ceva frumos ai nevoie de sute de mii de euro, sa platesti administratorii , moderatorii lunar ... baieti cu vasta intre 20-30 ani , de acolo scoti ceva frumos si cu adminii de pe server ar trebui sa faci la fel.
Repede gasesti pe cineva care ajuta pe banii.

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: -|AdyTza|-, ale[cs]^^, Alecs_in_Actiune, Bing [Bot], brifcor, cheese1, dau bine #, dv1, eDesign, FyNNN, GangBang, Iulian., JkERT, Jozsef, mNT., MRBogdan, MSNbot Media, NERRO, reGuLaR, Respect me, S1L3NC3, scorseze, sebytza, Semaka, SteP; aiRRR ;x, TheCrow1337, vyctor, wayn3_008, webing şi 98 vizitatori =)))
topicul se refera la majoritatea celor care au forumuri de 'cs' care puteau aduna niste informatii.

eu unul nu as plati nici un membru ca sa imi intre pe forum sau sa joace pe serverele mele, dc? jocul este de placere nu e pe bani (asta gandesc detinatori de forumuri)

/

majoritatea de pe extream au avut un forum cs sau au incercat sa isi faca unul si nu au reusit, DC ?
staff incopetent, nu au avut rabdare, nu au avut fonduri pentru dezvoltare etc..

Code: Select all

@ S1L3NC3, investesti banii in a platii moderatorii-administratorii... Dar ce castig ai tu de aici? Oricum, mi-am dat si eu seama ca din comunitatile de gaming nu prea poti scoate bani.
PS: Apar si eu in lista cu 98 vizitatori. =))
vise frate
:crazy_face:
User avatar
S1L3NC3
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 311
Joined: 04 Jun 2011, 00:37
Detinator Steam: Nu
CS Status: localhost
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (2 luni)
Club - 1 warn scos
Location: Oradea
Has thanked: 2 times
Been thanked: 44 times

22 Jun 2011, 10:26

In fine, adevarat e ca nu prea castigi din moment ce vrei s-o deschizi de la 0, ai nevoie de banii... O varianta ar mai fi sa cumperii o comunitate gata facuta... nu stiu gasesti tu, dar si aia costa mult mai mult si trebuie ingrijita. Eu din experienta iti spun sa nu-ti bati capu cu asa ceva, pierzi foarte mult.
103 vizitatori - din ce in ce mai bine :)) se aduna ca la chiosc/piatza, sa vada raspunsul miraculosous.
Image
Lyo
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 616
Joined: 10 Jun 2010, 22:35
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com!
Has thanked: 58 times
Been thanked: 37 times

22 Jun 2011, 10:31

Ma refeream la titlul tau, "Ce intelegeti voi prin cuvantul communitate gaming ?" sunt 2 cuvinte: communitate gaming
User avatar
knight
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1968
Joined: 15 Oct 2008, 20:18
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com!
Detinator server CS: A fost odata ca ...
SteamID: knightamxx
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (1 luna)
Location: Constanța, România
Been thanked: 191 times
Contact:

22 Jun 2011, 10:32

S1L3NC3 wrote:Daca vrei ceva frumos ai nevoie de sute de mii de euro, sa platesti administratorii , moderatorii lunar ... baieti cu vasta intre 20-30 ani , de acolo scoti ceva frumos si cu adminii de pe server ar trebui sa faci la fel.
Repede gasesti pe cineva care ajuta pe banii.

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: -|AdyTza|-, ale[cs]^^, Alecs_in_Actiune, Bing [Bot], brifcor, cheese1, dau bine #, dv1, eDesign, FyNNN, GangBang, Iulian., JkERT, Jozsef, mNT., MRBogdan, MSNbot Media, NERRO, reGuLaR, Respect me, S1L3NC3, scorseze, sebytza, Semaka, SteP; aiRRR ;x, TheCrow1337, vyctor, wayn3_008, webing şi 98 vizitatori =)))

De unde sute de mii frate? Tu te crezi la Google sau ce?

ON: O comunitate , hmm.. ar trebui sa aiba un staff pe bune, multe servere din toate jocurile, sa promovezi gamingul prin orice fel de metoda, articole, etc.
Kituri:
Urban-CS v1.0

Pluginuri:
Alien [AMXX]

Addonuri:
Addons Funny X-mas v1.0
Addons Funny X-mas v1.1
Addons Funny X-mas v1.2c
Addons Funny X-mas v1.3r
Addons Funny X-mas v1.4u
New 2009: Addons Funny X-mas v1.5
Addons Funny X-mas v1.5 Beta
Addons Funny X-mas v1.5 Final Release
GunGame Special Edition CSO Addons
GunGame Addons CSO Tech + Halo MOD

Servere gata facute:
AMXX Server (47) - Public Gata Facut v1.0 - Protocol 47
Funny X-mas (Server gata facut - Protocol 47)
Funny X-mas v2.0 (Server gata facut - Protocol 47)

knight © 2008-2011

RETIRED
User avatar
S1L3NC3
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 311
Joined: 04 Jun 2011, 00:37
Detinator Steam: Nu
CS Status: localhost
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (2 luni)
Club - 1 warn scos
Location: Oradea
Has thanked: 2 times
Been thanked: 44 times

22 Jun 2011, 10:34

staff sau stuf ? Majoritatea nici asta nu stiu :)) , nu ma refer la cei din post, da sunt care nici asta nu stiu si vor comunitate , google nu da bil gates da
Image
User avatar
Marius
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 8294
Joined: 11 Nov 2007, 12:19
Detinator Steam: Da
CS Status: being awesome since 1992
SteamID: kNNwOw
Reputatie: eXtream Mod
Fost administrator
Fost dezvoltator al listei de seriozitate eXtreamCS
Fost Membru Club eXtreamCS
Location: Timisoara
Has thanked: 577 times
Been thanked: 680 times

22 Jun 2011, 10:36

Pai ar cam trebui sa ai ceva oameni de incredere la inceput. Cel mai bine sa-ti iei inca 1-2 prieteni pe langa tine din localitatea de unde stai si sa va apucati de treaba. Apoi nu ramane decat sa-l populati cat mai bine, aici intervine grosu'...daca nu ai bani de investit in reclama n-are rost sa te apuci de asa ceva pentru ca moka nu se face promovare buna.
------> un mindset sanatos pentru eXtream <------
PS: NU sunt intermediar
Deiu.
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 282
Joined: 11 Jun 2011, 12:51
Detinator Steam: Da
CS Status: stau ...
Reputatie: Ban 2 luni.
Has thanked: 18 times
Been thanked: 17 times

22 Jun 2011, 11:18

Staff bun si capabil, fondatori care nu se lasa dupa 1 luna, servere cstrike si sa:mp ( nu neaparat ), bani pe care sa ii investeasca in reclame si dropuri pentru servere. Eu asta zic ca ar fi comunitatea perfecta.
That`s history !
scorseze
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2371
Joined: 26 Mar 2010, 12:54
Detinator Steam: Da
CS Status: --------------
Detinator server CS: --------
SteamID: --------
Reputatie: Restrictie moderator
Location: -----------
Has thanked: 41 times
Been thanked: 51 times

22 Jun 2011, 11:20

Deiu. wrote:Staff bun si capabil, fondatori care nu se lasa dupa 1 luna, servere cstrike si sa:mp ( nu neaparat ), bani pe care sa ii investeasca in reclame si dropuri pentru servere. Eu asta zic ca ar fi comunitatea perfecta.
inteleg.

dar ce jocuri ? nu neaparat sa aiba servere pentru fiecare, ma refer ce jocuri sunt discutate de catre gameri ?
:crazy_face:
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: Semrush [Bot] and 405 guests