Ce intelegeti voi prin cuvantul communitate gaming ?

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
Arion
Scripter eXtreamCS
Scripter eXtreamCS
Posts: 3317
Joined: 15 May 2008, 21:19
Detinator Steam: Da
SteamID: arion1338
Reputatie: Fost Mapper eXtreamCS
Fost Detinator HNS.eXtreamCS.com
Nume anterior : Seekers
Scripter Echipa eXtreamCS
Fost Moderator jutator
Discord: laurentiuandrei
Has thanked: 402 times
Been thanked: 413 times
Contact:

22 Jun 2011, 14:27

Ar trebui unite comunitatile mari :P extreamcs (resurse) laleagane (servere) + siteuri cu anunturi din lumea jocurilor (+ download, patch-uri, etc) . Ce sa vrei de la un site de gaming mai mult?

Stiri, resurse, servere, support, atmosfera.
Last edited by Amun on 22 Jun 2011, 14:32, edited 1 time in total.
Reason: niciodata nu se va face asta pentru ca fiecare fondator va avea pretentiile lui si de obicei in majoritatea cazurilor astfel de afilieri pica.
RoyalServer 2
User avatar
Daniel M.
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2158
Joined: 14 Feb 2010, 10:26
Detinator Steam: Da
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (o luna)
Nume anterior: warez
Fost Moderator
Location: hlds - Brasov
Has thanked: 110 times
Been thanked: 149 times

24 Jun 2011, 16:55

Majoritatea sunt forumuri de gaming, nici pe departe comunitati. O comunitate este formata din persoane cu interese comune, si hai sa fim seriosi, in ziua de azi fiecare este pentru el.

In opinia mea pentru a creea un forum ( si abia dupa pentru a deveni o comunitate ) sunt necesare mai multe lucruri, nu foarte complexe dar nici prea simple ( :) ):

- Seriozitatea, colaborarea, increderea, intelegerea, Administratorilor intre ei. Multe comunitati 'cad' din cauza ca nu exista aceste lucruri, fiecare vrea sa fie mai mare, sa aiba mai multa autoritate decat celalalt.

- Majoritatea cred ca daca ai 'n' useri pe forum, 'woau' "-ba ce comunitate mare are Cutarescu`..". Toti se uita la cantitate si nu calitate.

- Toti vor 'n' servere de CS, Sa:Mp la ei pe forum. Sunt de parere ca 1 server bine pus la punct, 'guvernat' de un regulament clar si decis este de ajuns. La toate acestea adaugandu-se si niste admini cu 'capul pe umeri'.

Sincer n-am gasit pe nimeni pana acum sa vada lucrurile asa, dar cine stie ... nu ploua in fiecare zi.
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information