Internet 1Gbps RCS&RDS

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
miber
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1986
Joined: 09 Apr 2013, 03:43
Detinator Steam: Da
CS Status: Web Designer.
SteamID: mibfx
Location: rootem
Has thanked: 50 times
Been thanked: 111 times
Contact:

02 Nov 2013, 02:48

Cred ca sa ai 1gbps nu ai cum sa dai 50 ron pe luna las-o naiba pentru viteza aia plateste cateva sute de lei bune pe luna, si nu cred ca exista firma sa ofere asa ceva, debea ofera aia UPC sau cum era 200mb/s dar 1gbp/s, cred ca NASA/ONU/FBI au asa ceva sau mai bun si nu ofera publicului larg..

Asa ca nu mai inghiti-ti galusca asta.. o sa faca cum mi-au facut mie la televiziune.

Platesc pentru toate HBO 3-4 luni l-am avut si dupaia gata m-am dus la ei am fcut scandal si ciuciu tot degeaba... Doar zic dar nu si fac ei ;)
M-am lasat, is pensionar pe caz de boala, acum ma tratez cu Mari pana dau de Ioana.

Image
RoyalServer
User avatar
tictac
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 4015
Joined: 24 Feb 2012, 18:27
Detinator Steam: Da
Reputatie: 1 warn scos (-2 luni club)
Membru Club eXtreamCS (3 luni)
Ban 3 luni (achitat)
Location: Bihor, Oradea
Has thanked: 73 times
Been thanked: 570 times

02 Nov 2013, 10:07

miber wrote:Cred ca sa ai 1gbps nu ai cum sa dai 50 ron pe luna las-o naiba pentru viteza aia plateste cateva sute de lei bune pe luna, si nu cred ca exista firma sa ofere asa ceva, debea ofera aia UPC sau cum era 200mb/s dar 1gbp/s, cred ca NASA/ONU/FBI au asa ceva sau mai bun si nu ofera publicului larg..

Asa ca nu mai inghiti-ti galusca asta.. o sa faca cum mi-au facut mie la televiziune.

Platesc pentru toate HBO 3-4 luni l-am avut si dupaia gata m-am dus la ei am fcut scandal si ciuciu tot degeaba... Doar zic dar nu si fac ei ;)

Ce 1Gbp/s ??? nu te simti bine...
http://web.forret.com/tools/bandwidth.a ... &unit=Gbps
E lungimea de banda ma.
1Gbps insemna ca poti atinge viteze de peste 100MB/s download.
User avatar
IsTI37
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 10987
Joined: 10 Apr 2007, 15:02
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Fost SysAdmin
Fost Fondator GTA5 (CVL)
Location: Cluj-Napoca
Has thanked: 28 times
Been thanked: 776 times

02 Nov 2013, 10:13

VoViCa wrote:Am niste intrebari legate de Noile abonamente din Noiembrie de la RDS:

- In primul rand , am nevoie sa stiu daca placa de retea ( de pe laptop ) ma poate tine la netul de 1GB ( Nu stiu cum sa aflu .. :-?? )
- In al 2-lea rand am nevoie de 2 routere noi care sa ma tina ....
- Si 2 switch-uri noi care sa ma tina ...

PS: Daca am uitat ceva va rog sa ma scuzati :|...
Pentru ce ai tu nevoie de routere si 2 switch-uri ?
Sunt al naibii de scumpe routerele si switchurile bune de 1 gbps.

Pentru ca laptopul sa poata folosi cei 1 gbps ai nevoie de o placa de retea care sa suporte 1000 Mbps si un al doilea hdd/ssd si 4 gb memorie. Altfel nu ai cum sa atingi viteza aceea, viteza maxima a unui hdd de laptop e pe la 500 Mbps si daca dai drumul la download cu viteza maxima calculatorul se va bloca, adica vei da un click pe secunda daca nu ai sistemul de operare pe un hdd separat fata de hdd-ul pe care descarci.
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: Dot [Bot] and 376 guests