internet telekom

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Cosmin
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 9362
Joined: 06 Jul 2013, 22:08
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: Nu
Reputatie: Fost eXtream Mod
Fost Scripter eXtreamCS
Nume anterior: scosmynnnn
Has thanked: 492 times
Been thanked: 547 times

08 Jan 2016, 20:09

smileye wrote:Si aia is mai hoti.Are varul meu la RDS si pica intr-una.Pe facebook odata e on odata e off.
Ca pret e mai rentabil ca telekom doar internetul, restul nu stiu daca vrei si televiziune.Dar picari peste picari, calitate slaba la un pret pe masura.
am vorbit cu tata si zicea de internet de la orange :troll , ma dispera cu orange-ul.. e ceva de capul lui sau trebuie sa stau afara sa prind ceva ?
RoyalServer 2
smileye
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 4648
Joined: 12 Jun 2012, 15:18
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost moderator
Has thanked: 258 times
Been thanked: 38 times
Contact:

08 Jan 2016, 21:01

Nu te complica cu asa ceva :))

Ia-ti telekom si nu ii asculta pe restul.In foarte multe zone RDS-ul pica des dar multi nu recunosc.Pentru ce iti trebuie viteza de download de 100GB?
User avatar
blkaro
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 458
Joined: 19 Aug 2015, 09:24
Detinator Steam: Da
SteamID: self-hate
Fond eXtream: 0
Location: /etc/shadow

08 Jan 2016, 21:04

am de la telekom si dau 70 si ceva de lei lunar (pe mine ma trag in teapa ca eu cica am telefon dar nu am) asa au ei scris acolo in baza de date si din cauza asta platesc mai mult
internetu e slab dar iti poti upgrada :) vreau in februarie sa-mi pun 100mb la ei si sa renunt la hbo ca nu mai da cine stie ce
si ajung la 58 lei lunar fara reduceri :) nu pica, e foarte bun netu dar slab cu viteza
User avatar
IsTI37
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 10987
Joined: 10 Apr 2007, 15:02
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Fost SysAdmin
Fost Fondator GTA5 (CVL)
Location: Cluj-Napoca
Has thanked: 28 times
Been thanked: 776 times

08 Jan 2016, 21:29

Nu ai precizat zona in care locuiesti.
Categoric nu iti pui internet fara fibra in ziua de azi daca stai intr-un oras/o comuna mai respectabila.

Telekom vrea sa iti ofere internet dial-up, ceea ce e oribil pentru 2015 daca nu stai la tara. O sa iti pice peste tot, sunt lucrari mari in intreaga tara la infrastructura de fibra optica, in special la RDS dar sa nu crezi ca Telekom/UPC isi au propriile noduri de mare viteza.
User avatar
Cyo Banu
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 64
Joined: 03 Jan 2016, 22:00
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Contact:

08 Jan 2016, 21:41

Eu locuiesc la tara si la noi numai Telekom baga net, l-am luat ca altceva numai exista decat stick-urile cu net oribil care incarca google in 15 minute.

Este foarte prost, scump, sunt nesimtiti cei de la suport, uneori stai si doua ore pe fir sa te preia, mai si pica uneori... eu zic sa nu te bagi. Nu cred ca ti-ar place sa descarci cu 1.8/2mb maxim in loc de 10-11 cu cat esti tu obisnuit. Mi-a luat o zi intreaga sa descarc GTA 5.
smileye
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 4648
Joined: 12 Jun 2012, 15:18
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost moderator
Has thanked: 258 times
Been thanked: 38 times
Contact:

08 Jan 2016, 21:50

Cyo Banu wrote:Eu locuiesc la tara si la noi numai Telekom baga net, l-am luat ca altceva numai exista decat stick-urile cu net oribil care incarca google in 15 minute.

Este foarte prost, scump, sunt nesimtiti cei de la suport, uneori stai si doua ore pe fir sa te preia, mai si pica uneori... eu zic sa nu te bagi. Nu cred ca ti-ar place sa descarci cu 1.8/2mb maxim in loc de 10-11 cu cat esti tu obisnuit. Mi-a luat o zi intreaga sa descarc GTA 5.
Daca ai avea posibilitatea muta-te la RDS sa vezi picaje.Ai 10Mb dar nu constant, cand 10Mb cand cu 3-4 descarci.

UPC candva a fost bun dar nu stiu ce s-a intamplat si cu ei.Au un ping infernal in ultimul timp.Pe un server de CS 1.6 pingul se invarte intre 30-40.Poate s-a mai remediat dar tot e lag, nu mai e cum era inainte ping 4-5.
User avatar
BumbleBee
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 146
Joined: 30 Oct 2015, 12:30
Detinator Steam: Da
CS Status: WHEN I'M EVIL I'M BETTER
Reputatie: Utilizator neserios (tepar)
Fond eXtream: 0
Location: /var/tmp
Contact:

08 Jan 2016, 21:57

smileye wrote:
Cyo Banu wrote:Eu locuiesc la tara si la noi numai Telekom baga net, l-am luat ca altceva numai exista decat stick-urile cu net oribil care incarca google in 15 minute.

Este foarte prost, scump, sunt nesimtiti cei de la suport, uneori stai si doua ore pe fir sa te preia, mai si pica uneori... eu zic sa nu te bagi. Nu cred ca ti-ar place sa descarci cu 1.8/2mb maxim in loc de 10-11 cu cat esti tu obisnuit. Mi-a luat o zi intreaga sa descarc GTA 5.
Daca ai avea posibilitatea muta-te la RDS sa vezi picaje.Ai 10Mb dar nu constant, cand 10Mb cand cu 3-4 descarci.

UPC candva a fost bun dar nu stiu ce s-a intamplat si cu ei.Au un ping infernal in ultimul timp.Pe un server de CS 1.6 pingul se invarte intre 30-40.Poate s-a mai remediat dar tot e lag, nu mai e cum era inainte ping 4-5.

In ce tare traiesti omule ? Poate ai tu probleme cu internetul de la RDS , dar eu de cand am internet de la ei nu stiu daca mi-a cazut o data ;) .
Image
The Kalu
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 13707
Joined: 09 Oct 2010, 12:39
Detinator Steam: Da
CS Status: In grajd!
SteamID: kalulord
Reputatie: Fost Administrator
Fost membru Club eXtreamCS (6 luni)
Nume anterior: Terra
Location: Romania, Ploiesti
Has thanked: 328 times
Been thanked: 646 times
Contact:

08 Jan 2016, 21:58

smileye wrote:Si aia is mai hoti.Are varul meu la RDS si pica intr-una.Pe facebook odata e on odata e off.
Ca pret e mai rentabil ca telekom doar internetul, restul nu stiu daca vrei si televiziune.Dar picari peste picari, calitate slaba la un pret pe masura.
Asta poate sa fie si de la sistemul de operare (windows by gigi din parnaie), de cand am internet de la RDS a picat de 3 ori in 8 ani de zile.Intr-adevar am stat o luna si 3 saptamani fara internet din cauza unui vecin mai ingust la minte, renovau astia blocul si el s-a gandit ca lasand switchul atasat de perete o sa se inunde cand ploua(atentie, switch-ul era in pozitie verticala).Dupa multe apeluri si vizite la unul dintre `sedii` au venit sa faca o recablare de tot ca..catul(fierele erau prin pom si gauri de 5x mai mari fata de diametrul firului).In rest a functionat destul de ok.
Image
Cosmin
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 9362
Joined: 06 Jul 2013, 22:08
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: Nu
Reputatie: Fost eXtream Mod
Fost Scripter eXtreamCS
Nume anterior: scosmynnnn
Has thanked: 492 times
Been thanked: 547 times

08 Jan 2016, 21:59

blkaro wrote:am de la telekom si dau 70 si ceva de lei lunar (pe mine ma trag in teapa ca eu cica am telefon dar nu am) asa au ei scris acolo in baza de date si din cauza asta platesc mai mult
internetu e slab dar iti poti upgrada :) vreau in februarie sa-mi pun 100mb la ei si sa renunt la hbo ca nu mai da cine stie ce
si ajung la 58 lei lunar fara reduceri :) nu pica, e foarte bun netu dar slab cu viteza
deci tot o apa si un pamant e... chestia e ca internetul de il am eu e foarte bun,descarc belea cu el,imi merge bine dar de ceva timp imi tot pica,s-au prostit rau de tot in ultimul an,sunt niste jigodii astia care lucreaza la firma asta (tehno grup) daca ii chemi si le spui problema iti spun ca vin intr-o ora de unde ca ei vin maine,te i-a la misto etc... in loc sa-si respecte clientii mai mult isi bat joc.
eu stau la tara.
User avatar
OriginalDeath
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2517
Joined: 18 Jul 2013, 20:49
Detinator Steam: Nu
Location: Arad
Has thanked: 46 times
Been thanked: 36 times

08 Jan 2016, 22:00

Eu stau intr-un sat din jud. Arad si merge foarte bine RDS-ul.
Extrem de rar pica si cand pica isi revine foarte rapid.
Cerusem alt modem(ACCOEC) d'ala, peste doua ore a si sosit, suportul este bun.
Cosmin
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 9362
Joined: 06 Jul 2013, 22:08
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: Nu
Reputatie: Fost eXtream Mod
Fost Scripter eXtreamCS
Nume anterior: scosmynnnn
Has thanked: 492 times
Been thanked: 547 times

11 Jan 2016, 14:59

imi faceti si mie o poza la un test din ala sa vad cam ce viteza are internetul de la digi ? :D
User avatar
LondoN eXtream
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2755
Joined: 10 Oct 2014, 06:21
Detinator Steam: Da
SteamID: /id/london_extreamcs
Reputatie: Fost scripter eXtreamCS
Fost moderator ajutator
Membru Club eXtreamCS (6 luni)
Fond eXtream: 0
Location: Roman, Neamț
Has thanked: 3 times
Been thanked: 12 times

11 Jan 2016, 15:06

Am avut si eu servicii de la ei. Dupa 2 ani, m-am trezit anul trecut ca imi vin facturi de 160 - 200 lei pe nimic. Ei mi-au bagat canale in plus, mb la net, fara acordul nostru si fara sa stim. Ne mai faceau oferte, "cumpara telefon si platesti in rate, in fantura" duba ce mi-am achitat telefonul complet mi-au
venit facturi tot la fel de mari. Iti recomand sa nu. In momentul de fata sunt la RDS si sunt foarte multumit. 54 lei lunar, internet cu viteza mare, 500 si ceva de canale.
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information