Interviu cu Bosquito

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Post Reply
User avatar
MCosti
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 2251
Joined: 28 Sep 2008, 06:58
Detinator Steam: Da
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (2 luni)
Fost moderator
Nume anterior: DjMax
Has thanked: 139 times
Been thanked: 60 times
Contact:

11 Dec 2011, 21:25

Dupa interviul cu Raluka, am avut un interviu si cu Bosquito.Il puteti citi aici :
Interviu | Afiseaza codul
Reporter: Cum a fost experienta avuta in straintatate?
Bosquito: A fost o experienta foarte pozitiva pentru mine. Am cunoscut foarte multi din eroii mei muzicali, cu a caror muzica am crescut, eu am invatat foarte mult, am lucrat acolo si ca muzician si ca producator. Acuma m-am trezit cu o firma de productie si cu doua trupe, una in Romania care va trece in curand oceanul in America de Sud ,pentru ca ultima piesa am facut-o in spaniola si o licentiem si in America de Sud , iar cealalta de rock alternativ America de Nord in S.U.A, cam asta facem.
Reporter: Deci a mers bine si merge si in continuare?
Bosquito: Da, acum merge din ce in ce mai bine la inceput a fost foarte greu dupa 2-3 ani am tras cat cuprinde dar acum incep sa se vada si rezultatele.
Reporter: Cum a fost performanta de la deschiderea concertului Shakirei?
Bosquito: Cred ca am fost cei mai norocosi atunci pentru ca exact dupa ce am terminat noi de cantat a inceput o furtuna… deci toata ziua a fost frumos, cum am terminat de cantat a fost o super furtuna si s-a stricat tot concertul. Deci noi am putut sa cantam, a iesit super, oameni ne-au vazut, s-au bucurat la momentul respectiv. A fost primul nostru concert in Bucuresti dupa aproape 7 ani de zile si a fost o experienta pozitvia pentru mine, pentru Shakira… cred ei i-a fost frig si a stat cu picioarele in ploaie dar noi am fost ok.
Reporter: Ai avut ocazia sa stai de vorba cu ea?
Bosquito: Nu! Chiar nici nu am avut intentia nu ca nu mi-ar fii placut, dar imi amintesc ca atunci eram foarte pe fuga ,imi amintesc ca atunci trebuia sa plecam in alta parte. Shakira era in alta tabara a back-stage-ului ,nu am reusit sa ne intersectam.
Reporter: Ai dorit vreodata sa renunti la muzica?
Bosquito: De dorit nu am dorit eu, dar mi-a trecut prin cap la un moment dat cand nu mergeau lucrurile. Recunosc ca am avut un singur moment in viata mea in care chiar am considerat ca trebuie sa ma las, dar din fericire colegi mei m-au convins sa nu o fac si iata-ma!
Reporter: Daca ai fii renuntat la muzica, ce ai fii vrut sa faci ?
Bosquito : Din pacate nu am un raspuns foarte clar pentru ca nu m-am gandit niciodata probabil ca nu mai vroiam sa am de a face deloc cu domeniul muzical, dar sunt sigur ca ar fi fost ceva ce are legatura cu natura…nu stiu ceva unde e soare si jungla.
Reporter: Te-a afectat intr-un fel absenta de pe scena romanesca ?
Bosquito: Intr-un fel da, normal ca pierzi multe lucruri pe care le aveai cand erai aici si erai foarte prezent , dar a fost un risc asumat, calculat mi-am dat sema ca o sa pierd acele lucruri renuntand si a fost ok, adica stiam in ce ma bag .
Reporter: Care a fost cauza destramari trupei ?
Bosquito: Cauza destramarii trupei a fost deficientele foarte spontane de caracter care au inceput sa apara cand lucrurie au inceput sa merga greu si acest lucru a inceput in America. Noi am plecat toti impreuna si cand am vazut ca lucrurile nu merg asa cum trebuie ,o parte din ei au plecat, iar eu cu tobosarul am ramas incontinurare.
Reporter: Acesta despartire a avut vreun efect negativ asupra ta?
Bosquito: Pe termen scurt da pentru ca mi-a parut rau adica eram cu niste oameni cu care impartisem multi ani de zile dar ca ori care despartire pe termen lung iti face bine pentru ca daca era sa fie era si iti dai sema ca o sa cunosti alti oameni care sunt mult mai potrivit de cati cei care erau inainte ca in orice relatie
Reporter: Ce te-a inspirat sa alegi acest gen de muzica ?
Bosquito: In copilaria mea nu prea aveam foarte multe variante in materie de a asculta muzica, atunci cand eram mic aveam un numar limitat de viniluri nu aveam nici casetofon, nici CD, care erau ale parintilor mei si cred ca 60% dinte ele erau cu muzica cubaneza,mexicana ,ciliana,peruviana. Ai mei ascultau destul de multa muzica sud-americana si practic am crescut cu acesta muzica, la fiecare chef era prezenta toata lumea dansa toata lumea se simtea bine…nici nu stiu cum mi-a intrat in ritm prin piele nu stiu exact cum s-a intamplat dupa aia cand am descoperit si muzica rock le-am iubit in paralel si pana la urma s-au combinat cumva si am aparut noi asa.
Reporter: In ce tari ai dori sa canti cu trupa ta?
Bosquito: Nu stiu cu Mayan Huligan am cantat in vreo 16 tari; cu Bosquito mi-asi dori sa cant in Mexic nu stiu de ce. Eu am fost in Mexic ,stand in Los Angeles, e aproape, dar nu stiu Mexic sa fie si la fel. Mie personal mi-ar placea un concert in Buenos Aires.
Reporter: Te simti bine atunci cand canti pentru romanii din tara ta?
Bosquito : Normal, altfel nu o faceam, am ajuns la o varsta si un standard de viata la care imi permit sa fac numai ce vreau eu asa ca daca nu vreau sa fac ceva nu fac pur si simplu.
Reporter: Ai un citat preferat?
Bosquito: Am multe citate preferate, asa sa imi aleg unul imi e greu.
Reporter: Dar un plan de vitor?
Bosquito: Nici unul (doresc sa ma sinucid). Normal ca avem planuri de vitor si eu am si tu ai dar sa continuam sa ne simtim bine si sa facem muzica sa se bucure oameni si sa ne vedem iar la anul la mall la Bacau cand o mai fi cate un chef din asta si sa petrecem din nou!
Reporter: Unde iti vei petrece Craciunul?
Bosquito: La tara, niciodata in viata mea nu mi-am facut Craciunul la tara si anul asta mi-am propus sa-l fac la tara.
Reporter: Cum ti sa parut acesta seara in Bacau?
Bosquito: Foarte scurta pentru ca jumatate din ea am dormit si de cand am ajuns la mall ne-am dus direct pe scena si am cantat ,mi-a placut foarte mult pubilcul, a fost foarte cald la adresa noasta mai ales ca nu am inceput spectacolul cu piesele noastre foarte cunoscute si au reactionat foarte ok si m-am simtit foarte bine adica daca nu s-ar fi facut foarte tarziu as mai fi cantat, as mai fi stat .
Reporter: Un mesaj pentru cei care vor citi articolul?
Bosquito: Eu chiar am un mesaj… adica inafara de un” Craciun Fericit” prin fiecare oras prin care mergem observam asa un pic de retinere atunci cand vine vorba de a te bucura de sarbatori de decembrie si de tot ce vine in general.. cred ca oamenii au ajuns la o anumita lehamite de tot ce se intamapla in viata sociala si nu mai fac distinctie intre viata personala si cea sociala, uita sa se mai bucure si mie nu imi place sa-i vad asa. Adica ma doare intr-un fel si nu stiu, le-as ura tuturor, daca pot sa faca acest lucru :sa incerce sa fie mai relaxati, adica sa ia lucrurile asa cum sunt cu umorul nostru romanesc- haz de necaz- si sa se bucure totusi de sarbatorile astea, pentru ca sunt unice sarbatorile din 2011 sunt numai acum, altele nu mai sunt ,vor fi altele ca astea, nu vor mai fi asa ca sa ne vedem mai veseli si putin mai optimisti ,stiu ca multi au probleme… da’ cu optimismul treci si mai usor peste ele.
Image

Va rog nu dati la cos si daca se poate dati like la articol/ blog.

Aceştia sunt Bosquito :



Varianta audio a interviului : http://kiwi6.com/file/v38m13vw12


A trebuit sa scot link-ul ...
Last edited by MCosti on 12 Dec 2011, 17:30, edited 1 time in total.
RoyalServer 2
User avatar
Yeezus
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 8149
Joined: 04 Nov 2011, 08:57
Detinator Steam: Da
CS Status: Yeezy taught me
Reputatie: Fost eXtream Mod
Nume anterior: Confuzius, Flowman,H@rdwell,Florentiu
Location: Ploiesti/Bucuresti
Has thanked: 239 times
Been thanked: 366 times

11 Dec 2011, 21:37

Felicitari si pentru acest interviu, intrebarea mea este: cu ce ocazie ai reusit sa le iei celor 2 interviuri?
User avatar
MCosti
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 2251
Joined: 28 Sep 2008, 06:58
Detinator Steam: Da
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (2 luni)
Fost moderator
Nume anterior: DjMax
Has thanked: 139 times
Been thanked: 60 times
Contact:

11 Dec 2011, 21:41

M-am interesat in amanunt pentru Raluka, iar interviul cu Bosquito ne-a fost oferit pe tava.Adica a venit managerul mall-ului pentru vedete si ne-a intrebat.Noi in timpul asta am pregatit intrebarile, si voila ! oricum vor mai urma si alte interviuri cand vor mai veni vedete. cu ocazia asta am strans cam 5 numere a vedetelor ...
User avatar
xVib[E]R
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2302
Joined: 22 May 2011, 16:22
Detinator Steam: Nu
CS Status: bind w +quit
Detinator server CS: No.
Location: Romania
Has thanked: 101 times
Been thanked: 360 times
Contact:

11 Dec 2011, 21:46

Felicitări !
----------------------------------------
VIPSZONEGAMES RO
----------------------------------------
FORUMUL vă stă la dispoziţie !

Image
__________________________________________________________________________________________________________________________________

MixCloud | SoundCloud | YouTube - Y!M:[email protected]
User avatar
MCosti
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 2251
Joined: 28 Sep 2008, 06:58
Detinator Steam: Da
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (2 luni)
Fost moderator
Nume anterior: DjMax
Has thanked: 139 times
Been thanked: 60 times
Contact:

12 Dec 2011, 14:27

Alte pareri ?
User avatar
k1nnnder
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1509
Joined: 20 Mar 2011, 22:10
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: Zombie.CSFRAGURI.ro
SteamID: pasarika_xdd25
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (o luna)
Location: Baia Mare
Has thanked: 155 times
Been thanked: 94 times
Contact:

12 Dec 2011, 19:05

Imi dai si mie numarul lui Raluka ? :))
Laptop | Afiseaza codul
Acer Aspire 5742Z
Intel Pentium procesor P6100 Dual Core 2.00 GHz
Placa video : Intel HD Graphics 1061 MB
RAM : 4 GB DDR3 Kingston
HDD : 500 GB
Sunt atât de gras încât când m-am urcat pe cântar a scris cântariți-vă pe rând.
Radio SIX , cea mai noua si cea mai buna muzica.
http://188.165.152.36:9799/listen.pls - CLICK pentru a asculta in winamp
User avatar
kingdwr
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 2801
Joined: 23 Apr 2011, 23:48
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost super moderator
Nick anterior: Cosmin, divaio
Has thanked: 72 times
Been thanked: 290 times

12 Dec 2011, 19:06

Dar tu iei interviurile pentru blogul tau sau?
User avatar
MCosti
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 2251
Joined: 28 Sep 2008, 06:58
Detinator Steam: Da
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (2 luni)
Fost moderator
Nume anterior: DjMax
Has thanked: 139 times
Been thanked: 60 times
Contact:

12 Dec 2011, 19:13

Da, dar am primit mesaj sa scot link-ul ( de la Ciprian)

@kinder : stai sa ma gandesc...nu.
User avatar
Alexeeee
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 523
Joined: 28 Feb 2010, 13:00
Detinator Steam: Da
Has thanked: 16 times
Been thanked: 22 times

12 Dec 2011, 20:32

Wow.bravo sper sa continui asa:)Scuze daca n-am fost atent intrebarile sunt doar ale tale sau te mai ajuta cineva?
User avatar
MCosti
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 2251
Joined: 28 Sep 2008, 06:58
Detinator Steam: Da
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (2 luni)
Fost moderator
Nume anterior: DjMax
Has thanked: 139 times
Been thanked: 60 times
Contact:

13 Dec 2011, 22:04

Ma mai ajuta cineva, dar de acum voi fi pe cont propriu.
User avatar
RAZVANN.
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 3610
Joined: 03 Nov 2008, 21:07
Detinator Steam: Da
CS Status: Excelent
SteamID: Privat
Reputatie: Fost moderator ajutator
Utilizator neserios ( tepar )
Has thanked: 206 times
Been thanked: 179 times

14 Dec 2011, 10:45

De ce nu ii iei un interviu si prietenului nostru MASTER ? E vedeta pe eXtream , merita si el ..:)
on ; iti place ceea ce faci ? sau faci la misto acum ? vrei sa intrii in 'showbiz' ?
Last edited by Guest on 14 Dec 2011, 11:09, edited 1 time in total.
Reason: ori cand.
User avatar
MCosti
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 2251
Joined: 28 Sep 2008, 06:58
Detinator Steam: Da
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (2 luni)
Fost moderator
Nume anterior: DjMax
Has thanked: 139 times
Been thanked: 60 times
Contact:

14 Dec 2011, 15:30

1.No thanks
2.Da
3.Nu
4.Nu
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: No registered users and 423 guests