Am intrat intr-un keylogger

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
*MaSaCre*
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 385
Joined: 25 Mar 2008, 12:05
Detinator Steam: Da
Reputatie: Ban 3 luni !
(Ban scos de 1 mai!)
Has thanked: 8 times
Been thanked: 9 times
Contact:

25 Aug 2009, 17:52

defapt e swchost.exe @Digi :) da cred ca ala e keyloogeru :-?
RoyalServer 2
User avatar
Laurentiu94
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1294
Joined: 10 May 2008, 10:13
Detinator Steam: Da
CS Status: high
Detinator server CS: nu
SteamID: ak47moartea
Reputatie: Ban 4 luni !
(Ban scos de 1 mai!)
Ban 3 luni !
Has thanked: 26 times
Been thanked: 40 times

25 Aug 2009, 17:55

Nu mai accepta toate fisierele primite aiurea si nu mai asculta ce spun toti ratatii pe mess , nu are rost , alege variantele cu antivirusul , sper sa scapi ca stiu ca e naspa . Bafta .
Image
User avatar
aNNakin
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 10464
Joined: 17 Dec 2007, 21:42
Detinator Steam: Da
CS Status: a iubi - necesar si suficient
Detinator server CS: romania.cs16.ro
SteamID: anakin_cstrike16
Reputatie: Membru Club eXtreamCS
Fost Contribuitor
Fost Scripter eXtreamCS
Fost Lider Echipa eXtreamCS
Fost Administrator
Location: di.fm
Has thanked: 230 times
Been thanked: 787 times
Contact:

25 Aug 2009, 17:55

Digi wrote:svchost.exe nu are ce cauta pe userul tau, "Mully", ala e keyloggerul :)
Eu il am de fiecare data cand deschid PC-ul iar username-ul e pus la LOCAL SERVICE, deci nu are cum sa fie ala. Nu apare la procceses.
User avatar
*MaSaCre*
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 385
Joined: 25 Mar 2008, 12:05
Detinator Steam: Da
Reputatie: Ban 3 luni !
(Ban scos de 1 mai!)
Has thanked: 8 times
Been thanked: 9 times
Contact:

25 Aug 2009, 17:58

ciudat eu nu am nici un swchost.exe la processe .. am svchost.exe dar de primu .. nu am auzi si nici nu mi-a aparut vreodata

@anakin cred ca faci confuzie .. svchost.exe apare la toti .. dar swchost.exe .. nu :-??
User avatar
aNNa
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 569
Joined: 06 Feb 2009, 19:00
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Fosta moderatoare
1/3
Nume anterior: BaLLsoFFuRRy =D
Location: Romania, Ialomita
Has thanked: 1 time
Been thanked: 19 times

25 Aug 2009, 18:15

*MaSaCre* wrote:ciudat eu nu am nici un swchost.exe la processe .. am svchost.exe dar de primu .. nu am auzi si nici nu mi-a aparut vreodata

@anakin cred ca faci confuzie .. svchost.exe apare la toti .. dar swchost.exe .. nu :-??
Hmm.... Si eu ca nebuna, am inchis vreo 5-6 svchost.exe iar apoi m-a pus sa dau restart =]]]
!UL!@N
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 4194
Joined: 29 Aug 2008, 21:51
Detinator Steam: Da
CS Status: In Activ
Reputatie: Fost eXtream Mod
Fost Membru Club eXtreamCS
Has thanked: 29 times
Been thanked: 283 times

25 Aug 2009, 18:20

doar scrii

"swchost" pe google.ro si iti da pagina

http://www.greatis.com/appdata/d/s/swchost.exe.htm

care zice ca e virus...ceva de genu

+

http://www.kephyr.com/spywarescanner/li ... ndex.phtml

aici zice ca e folosit de spyware,keylog,virus ca sa mearga fara sa fie detectate
( ´ ▽ ` )ノ


ImageImage
User avatar
IsTI37
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 10987
Joined: 10 Apr 2007, 15:02
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Fost SysAdmin
Fost Fondator GTA5 (CVL)
Location: Cluj-Napoca
Has thanked: 28 times
Been thanked: 776 times

25 Aug 2009, 18:32

Kaspersky si BitDefender cel putin detecteaza aproape toate keyloggerele daca dai un scan total.
@svchost.exe e normal, dar nu e normal daca il ai pe numele tau, NU trebuie inchis daca e sistem,local... ci doar daca ruleaza pe numele tau.
Un keylogger se poate injecta in fisierele de sistem, fara un antivirus bun n-ai cum sa scapi de el, oricum keyloggerele nu apar in task manager, rar am vazut sa apara, sunt ascunse in services.

Un antivirus ca Kaspersky sau BitDefender te apara de virusi, ar fi bine sa ai unul instalat mereu ca sa nu dai de keyloggere, nu utilizati coade, hackuri, prostii pentru ca cele mai multe sunt facute cu keyloggere ca sa va fure contul steam.
Eu n-am ce sa zic inafara sa iti recommand un antivirus, dar un reinstall al windowsului si un scan la toate fisierele cu un antivirus precizat mai sus ar fi bine venit ca sa te asiguri ca nu este nimic.
m@n3| num3 d3 c0d
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 106
Joined: 20 May 2009, 23:14
Detinator Steam: Da
CS Status: under construction
Detinator server CS: ...idle
Location: targu-jiu
Has thanked: 13 times
Been thanked: 6 times

25 Aug 2009, 18:40

downloadezi de aici kasperschy internet security 2010
http://esd.element5.com/demoreg.html?pr ... =300324330
la compani treci acasa
un nume vasile de exemplu
lasta name io
email adresa ta de email si dai submit si primesti pe email si il downloadezi de acolo dupa ce sa downloadat dezistalezi antivirusu tau si instalezi pe asta dupa ce sa instalat zice ceva de licenta dai free trila 30 zile nu stiu exact ce zice si apoi dai finish un restart si apoi dai sa scaneze si o sa vezi rezultatul :P
User avatar
Digi
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 932
Joined: 03 Nov 2007, 21:17
Detinator Steam: Nu
CS Status: bored
Reputatie: Fost moderator
Location: In The Game
Been thanked: 15 times
Contact:

25 Aug 2009, 19:00

Deci total haos la comentariile voastre pe-aci...
*MaSaCre* wrote:defapt e swchost.exe @Digi :) da cred ca ala e keyloogeru :-?
Daca nu sti sa citesti o poza clara in fata ta mai bine numai comentezi :) scrie "svchost" cu V. swchost e altul, nu e in task manager la el in poza, deci nu avem treaba cu el :)
aNNakin wrote:Eu il am de fiecare data cand deschid PC-ul iar username-ul e pus la LOCAL SERVICE, deci nu are cum sa fie ala. Nu apare la procceses.
Asta pentru ca eu am zis pe USER nu pe local service :) system, network service si local service nu sunt useri...
*MaSaCre* wrote:ciudat eu nu am nici un swchost.exe la processe .. am svchost.exe dar de primu .. nu am auzi si nici nu mi-a aparut vreodata

@anakin cred ca faci confuzie .. svchost.exe apare la toti .. dar swchost.exe .. nu :-??
asta pentru ca ti s-a fixat in cap cu "w"... e svchost.exe, de aia a luat keyloggerul numele ala ca sa bage oameni ca tine in confuzie sa creada ca e fisier de sistem... numai ca cel deschis pe userul tau nu e de sistem :) eu pot deschide si server de CS cu numele svchost.exe, renumesc hlds.exe in svchost.exe si gata, minune :) asa face orice program, simplu are numele ala si se ruleaza, iti dai seama cu adevarat daca e fake sau nu daca te uiti la user, daca nu e local/network service sau system atunci e fake (keylogger sau ceva periculos de vrea sa fie ascuns)
BaLLsoFFuRRy =D wrote:Hmm.... Si eu ca nebuna, am inchis vreo 5-6 svchost.exe iar apoi m-a pus sa dau restart =]]]
Daca nu ai citit cu atentie ceea ce am zis, ai citit doar repede vazan doar "svchost.exe" acolo ca e rau si gata, hop ai dat end task fara sa fi atenta :)
!UL!@N wrote:doar scrii
"swchost" pe google.ro si iti da pagina
http://www.greatis.com/appdata/d/s/swchost.exe.htm
care zice ca e virus...ceva de genu
+
http://www.kephyr.com/spywarescanner/li ... ndex.phtml
aici zice ca e folosit de spyware,keylog,virus ca sa mearga fara sa fie detectate
Ala e altul, in subiect e "svchost.exe" (uita-te la imaginea data de cel care a facut topicul, nu are swchost.exe pe-acolo... ci svchost.exe pe userul Mully)
IsTI37 wrote:Kaspersky si BitDefender cel putin detecteaza aproape toate keyloggerele daca dai un scan total.
@svchost.exe e normal, dar nu e normal daca il ai pe numele tau, NU trebuie inchis daca e sistem,local... ci doar daca ruleaza pe numele tau.
Un keylogger se poate injecta in fisierele de sistem, fara un antivirus bun n-ai cum sa scapi de el, oricum keyloggerele nu apar in task manager, rar am vazut sa apara, sunt ascunse in services.

Un antivirus ca Kaspersky sau BitDefender te apara de virusi, ar fi bine sa ai unul instalat mereu ca sa nu dai de keyloggere, nu utilizati coade, hackuri, prostii pentru ca cele mai multe sunt facute cu keyloggere ca sa va fure contul steam.
Eu n-am ce sa zic inafara sa iti recommand un antivirus, dar un reinstall al windowsului si un scan la toate fisierele cu un antivirus precizat mai sus ar fi bine venit ca sa te asiguri ca nu este nimic.
Asta am zis si eu in reply-ul meu numai ca eu vorbesc chinezeste pentru ei se pare @-)

Sa repet reply-ul cu bold ca sa vedeti ca am zis astea deja:
Digi wrote:svchost.exe nu are ce cauta pe userul tau, "Mully", ala e keyloggerul :) Ia-ti un antivirus updatat (recomand kaspersky updatat la zi, detecteaza astfel de chestii drept trojeni) si scaneaza-ti folderele windows si documents and settings si o sa ti-l gaseasca :)

Sunt mai multe tipuri de keylogger, unele vizibile ca alte procese, altele invizibile... depinde :) dar asta e vizibil, svchost.exe nu se poreste pe user ! doar pe system, local service si network service, deci, acela care e pe user este in alta parte bagat si rulat ca user si e pus cu acel nume ca sa te deruteze sa nu il inchizi :)
TheHunters.ro - Gaming & Programing
HGaming - Jocuri PC in LAN - joaca si altceva decat CS!

Cateva jocuri care se pot juca in HGaming: Left 4 Dead 2, Garry's Mod, Alien Swarm.
User avatar
*MaSaCre*
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 385
Joined: 25 Mar 2008, 12:05
Detinator Steam: Da
Reputatie: Ban 3 luni !
(Ban scos de 1 mai!)
Has thanked: 8 times
Been thanked: 9 times
Contact:

25 Aug 2009, 19:27

scuze digi ca te fac chior .. dar esti nitel orb :) [ nu e o jignire sau altceva ]

uite poza aici !!! am incercuit !!!!


http://a.imagehost.org/0619/***-1.png
User avatar
Digi
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 932
Joined: 03 Nov 2007, 21:17
Detinator Steam: Nu
CS Status: bored
Reputatie: Fost moderator
Location: In The Game
Been thanked: 15 times
Contact:

25 Aug 2009, 19:33

Ok, imi retrag afirmatia :) la vazut oricum stiu ca nu vad bine, asta e :-j
TheHunters.ro - Gaming & Programing
HGaming - Jocuri PC in LAN - joaca si altceva decat CS!

Cateva jocuri care se pot juca in HGaming: Left 4 Dead 2, Garry's Mod, Alien Swarm.
User avatar
*MaSaCre*
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 385
Joined: 25 Mar 2008, 12:05
Detinator Steam: Da
Reputatie: Ban 3 luni !
(Ban scos de 1 mai!)
Has thanked: 8 times
Been thanked: 9 times
Contact:

25 Aug 2009, 19:35

Digi wrote:Ok, imi retrag afirmatia :) la vazut oricum stiu ca nu vad bine, asta e :-j
deci nu am vorbit prosti :P ma si miram :)) m-am uitat de 5 ori pe poza aia si era W nu V :))

Scuze ca te-am facut chior & orb :)
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information