intrebare care tine de manele

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Post Reply
User avatar
KoOLa007
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 2243
Joined: 10 Feb 2009, 20:05
Detinator Steam: Nu
CS Status: Viaţa-i doar un vis pe bani!
Reputatie: Utilizator neserios (tepar)
Location: România/Constanţa
Has thanked: 135 times
Been thanked: 138 times

29 May 2010, 00:51

TAVY wrote:astia care va dati "reperi" la petreceri stati pe scaun si dansati pe parazitii ? /:)


Sincer, chiar am fost la o petrecere(eram obligat). Am dansat, nu pot sa zic ca nu, dar nu pe manele. Cand s-au bagat manelele, toti dadeau din cur, alea alea, iar eu ma plimbam p-acolo, stateam pe la masa,imi turnam in pahar si ma relaxam, nu dansam pe manele...


A nu dansa pe manele, nu inseamna neaparat ca esti rapper.
Road to 3k.
RoyalServer
User avatar
Katatonia
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 257
Joined: 19 Sep 2008, 14:00
Detinator Steam: Da
CS Status: Nu mor caii cand vor cainii!!
Has thanked: 48 times
Been thanked: 5 times

29 May 2010, 07:15

Meseria cocalarilor e profitabila din cauza ca ceilalti, care ii asculta nu au cultura... Cat despre a lor e cam ca si inexistenta.

Parerea mea este, insa, ca nu ei sunt de vina. Daca pot, de ce nu - fac banii usor si repede, cred ca mai nou toata lumea asta isi doreste. Pe de alta parte sunt prea putini cantareti care sa cante muzica tiganeasca, care ar fi un foarte bun inlocuitor al manelei si ar fi mai valoroasa... Ganditi-va la muzica gitanilor din Spania, la Goran Bregovici...

Alte figuri ajunse pe sticla au in comun faptul ca au ajuns celebre doar prin scandaluri sau implicari sexuale... fara sa aiba cea mai mica valoare. Vezi Sexi Braileanca, Alina Plugaru, Magda Ciumac... Sunt exemple negative care transmit un mesaj eronat tineretului - nu invatati ca oricum dupa ce termini facultatea, masteratul si chiar si doctoratul - tot n-ai unde sa lucrezi. Mai bine faceti-va de cap ca ajungeti mari vedete si va cunoaste toata Romania.

Cat de departe vom ajunge sa ne prostim? Cat de inculti vom ajunge?
Image
SCC
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 308
Joined: 22 Feb 2010, 21:08
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com!
Reputatie: Ban 3 luni!
Been thanked: 9 times

29 May 2010, 09:11

Confucius, aici era, ma?
User avatar
Katatonia
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 257
Joined: 19 Sep 2008, 14:00
Detinator Steam: Da
CS Status: Nu mor caii cand vor cainii!!
Has thanked: 48 times
Been thanked: 5 times

29 May 2010, 09:25

Confucius, aici era, ma?
Ai o opinie?Ai ceva de spus sau ai postat si tu ....asa ca baietii ?!
Oricum nu ai nimic de zis...
Image
User avatar
Teddy
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 2162
Joined: 18 Oct 2008, 18:10
Detinator Steam: Da
CS Status: Ba esti nebun , ba esti nebun ?! :o
Detinator server CS: Nu
SteamID: barky1234
Reputatie: Fost moderator
0.2/3
Location: Milano,Italia
Has thanked: 52 times
Been thanked: 118 times
Contact:

29 May 2010, 09:29

Daca asculti manele nu inseamna obligatoriu ca esti cocalar , dar cu ajutorul manelelor o sa devii unul.
Salut,
Vrei sa gasesti o solutie la orice intrebare despre Counter-Strike Global Offensive? Aici este locul potrivit:https://www.youtube.com/channel/UCaCu8j ... BxXBKazNTA
ShoTTen
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 80
Joined: 27 Jul 2009, 21:49
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul OprisaniCS!
Detinator server CS: OprisaniCs.Zapto.Org
Location: Pitesti
Contact:

29 May 2010, 11:33

Teddy wrote:Daca asculti manele nu inseamna obligatoriu ca esti cocalar , dar cu ajutorul manelelor o sa devii unul.
nu e asa ;) ascult manele de cand au aparut ele, ma port cum se poarta un manelist... adica tuns scurt, lantic la gat ... si nimeni nu mi-a zis ca sunt cocalar... nu stiu ce intelegeti voi prin cocalar, dar cocalar inseamna tigan... asa ca nu are cum un roman sa fie cocalar...
User avatar
Mitzocul
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 7746
Joined: 29 Mar 2009, 17:51
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Fost Membru Club eXtreamCS
Location: Cluj-Napoca
Has thanked: 467 times
Been thanked: 448 times

29 May 2010, 11:38

Definitia cuvantului cocalar:

Code: Select all

Se recunoaşte, de obicei, după freza plină de gel, lanţuri groase de tinichea  la gât, tricou mulat şi bineînţeles roz inscripţionat cu „De puta madre” sau „Gigolo Italiano 800$”

Cocalarului îi place de obicei să se pozeze în oglindă şi apoi să posteze pozele pe contul lui de hi5, plin de sclipici şi  steluţe.

Spre uimirea noastră ştie să folosească tehnica modernă foarte bine, reusind să prelucreze foarte artistic pozele, adăugându-le cu mare măiestrie o grămadă de steluţe, inimioare şi texte inteligente. Foloseşte Yahoo Messenger pentru a ţine contactul cu membrii haitei şi pentru a da cât mai multe massuri din ce în ce mai idioate. Deşi în aparenţă animal inteligent, cocalarul nu ştie să se exprime decât prin fapte. O caracteristică aparte a cocalarilor este folosirea cratimei când nu trebuie sau acolo unde nu ar fi trebuit să existe niciodată: î-şi, face-ţi, etc.

Poartă în permanenţă ochelari de soare, chiar şi noaptea şi bineînţeles telefonul mobil de ultimă generaţie cu care poate reda în difuzor sunete percepute ca noi oamenii ca nişte zgomote ciudate, dar care pentru cocalar reprezintă „alinarea sufleţelului”.

Cocalarul umblă în haită, manifestându-se destul de zgomotos la apariţia femelei, denumită şi piţipoancă sau prinţesă.
ShoTTen
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 80
Joined: 27 Jul 2009, 21:49
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul OprisaniCS!
Detinator server CS: OprisaniCs.Zapto.Org
Location: Pitesti
Contact:

29 May 2010, 11:52

Mitzocul wrote:Definitia cuvantului cocalar:

Code: Select all

Se recunoaşte, de obicei, după freza plină de gel, lanţuri groase de tinichea  la gât, tricou mulat şi bineînţeles roz inscripţionat cu „De puta madre” sau „Gigolo Italiano 800$”

Cocalarului îi place de obicei să se pozeze în oglindă şi apoi să posteze pozele pe contul lui de hi5, plin de sclipici şi  steluţe.

Spre uimirea noastră ştie să folosească tehnica modernă foarte bine, reusind să prelucreze foarte artistic pozele, adăugându-le cu mare măiestrie o grămadă de steluţe, inimioare şi texte inteligente. Foloseşte Yahoo Messenger pentru a ţine contactul cu membrii haitei şi pentru a da cât mai multe massuri din ce în ce mai idioate. Deşi în aparenţă animal inteligent, cocalarul nu ştie să se exprime decât prin fapte. O caracteristică aparte a cocalarilor este folosirea cratimei când nu trebuie sau acolo unde nu ar fi trebuit să existe niciodată: î-şi, face-ţi, etc.

Poartă în permanenţă ochelari de soare, chiar şi noaptea şi bineînţeles telefonul mobil de ultimă generaţie cu care poate reda în difuzor sunete percepute ca noi oamenii ca nişte zgomote ciudate, dar care pentru cocalar reprezintă „alinarea sufleţelului”.

Cocalarul umblă în haită, manifestându-se destul de zgomotos la apariţia femelei, denumită şi piţipoancă sau prinţesă.
cine a scris prostia asta are probleme cu capu', nu e intreg la minte ;) . acum nu mai e voie sa iti editezi pozele cum vrei, ca te baga ***** aia pe siteul lor. cel mai prost site cocalari punct ro ;)
User avatar
Position™
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1540
Joined: 07 Apr 2010, 18:38
Detinator Steam: Da
Reputatie: Membru Club
eXtreamCS (o luna)
Ban 3 luni !
Has thanked: 34 times
Been thanked: 65 times

29 May 2010, 12:04

Manelele te conduc catre cuvantul "cocalar" . Ei bine , eu nu dansez pe manele la petreceri , si poti sa dansezi si pe parazitii uite cum danseaza aia

Si poti si pe rapp si pe hip hop , pe orice.
User avatar
GYUKY
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 9280
Joined: 07 Apr 2008, 10:19
Detinator Steam: Da
CS Status: INACTIV !
Reputatie: Fost administrator
Membru Club eXtreamCS
Location: Germania
Has thanked: 193 times
Been thanked: 1156 times

29 May 2010, 12:13

Position™ wrote:Manelele te conduc catre cuvantul "cocalar" . Ei bine , eu nu dansez pe manele la petreceri , si poti sa dansezi si pe parazitii uite cum danseaza aia

Si poti si pe rapp si pe hip hop , pe orice.
Tu ai 12 ani, la ce petreceri dansezi tu ? Cum te distrezi tu la 12 ani cand stai 15/24 pe extreamcs ?

@ Teddy depinde de melodie :)
Image
User avatar
scorpi
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 4355
Joined: 25 May 2008, 09:23
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost eXtream mod
Nume anterior: scorpi, shotskat, xqvs
Fost Membru Club eXtreamCS
Location: Bacau
Has thanked: 66 times
Been thanked: 117 times

29 May 2010, 15:57

E in regula sa asculti manele la o petrecere, dar nu in masina cu boxele la maxim, nu pe strada cu ochelari s.a.m.d.
Image
User avatar
KoOLa007
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 2243
Joined: 10 Feb 2009, 20:05
Detinator Steam: Nu
CS Status: Viaţa-i doar un vis pe bani!
Reputatie: Utilizator neserios (tepar)
Location: România/Constanţa
Has thanked: 135 times
Been thanked: 138 times

29 May 2010, 16:13

Scorpions wrote:E in regula sa asculti manele la o petrecere, dar nu in masina cu boxele la maxim, nu pe strada cu ochelari s.a.m.d.


Sau cum am dat eu peste specimene in transportul comun, fara casti si cu manelele la telefon, cu Salamul,volumul dat la maxim,cat sa incinga foarte tare bateria.


Eu nu am nimic impotriva celor care asculta manele. Fiecare cu gusturile lui pana la urma, fiecare cum crede mai bine si ceea ce simte, cum se exprima el/ea prin muzica.


Mai nou este un curent acuma, ca daca e sa-l vezi pe unu/una cu ceva roz,te duci si tu la magazin, sa cumperi si tu ceva roz, sa te vada fetele "trendy". Ca daca unu/una e asa,imbracata asa, de ce sa nu fi si tu ? Ce, tu esti mai fraier/a decat respectivul/respectiva ?! :))
Nu pot intelege "efectul asta de turma", pe care l-am invatat de la cineva, cum ca daca unu face asa,zice asa si altele, faci si tu, te iei dupa el ... Trist .. Incercati sa fiti voi ! Originali adica.
Road to 3k.
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information