Intrebare HDMI

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Post Reply
User avatar
BuTucK!
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 511
Joined: 24 Jun 2015, 22:16
Detinator Steam: Nu
CS Status: ~ bTcK ~
Fond eXtream: 0

19 Nov 2016, 22:04

Saluut,daca conectez cablu de la pc la televizor,si pun un film si sa zicem ca vreau cineva sa se joace pe pc sa intre pe altceva,pot face sa ramane iconita cu filmu doar la tv sa pot vedea filmu si cel care e la pc sa faca ce vrea si sa vada pe monitor ?
RoyalServer
User avatar
Maokai
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 213
Joined: 11 Nov 2016, 18:57
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Contact:

19 Nov 2016, 22:26

BuTucK! wrote:Saluut,daca conectez cablu de la pc la televizor,si pun un film si sa zicem ca vreau cineva sa se joace pe pc sa intre pe altceva,pot face sa ramane iconita cu filmu doar la tv sa pot vedea filmu si cel care e la pc sa faca ce vrea si sa vada pe monitor ?
placa video -> monitor pc si TV
la monitor cablul vga/dvi conectat si la TV cablul hdmi, adica doua cabluri separate

apoi
https://www.youtube.com/watch?v=8n-C3BJK61k
Image Filelist games feed for download
Maokai feed
User avatar
SirFulgeruL
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 742
Joined: 18 Jun 2014, 22:16
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Reputatie: Fost moderator
Fond eXtream: 0

19 Nov 2016, 22:44

Cum a zis si Maokai poti folosi tv-ul ca si al 2lea monitor doar ca nu stiu sigur daca te vei putea juca cu sunet . Cel mai probabil se va auzi si filmul si sunetul de la joc in acelasi timp .
Numai daca conectand tv-ul la pc iti mai deschide un playback device in setari , in asa fel incat poti seta player-ul sa redea sunetul pe boxe de exemplu si restul pe casti.
User avatar
Maokai
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 213
Joined: 11 Nov 2016, 18:57
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Contact:

19 Nov 2016, 22:49

SirFulgeruL wrote:Cum a zis si Maokai poti folosi tv-ul ca si al 2lea monitor doar ca nu stiu sigur daca te vei putea juca cu sunet . Cel mai probabil se va auzi si filmul si sunetul de la joc in acelasi timp .
Numai daca conectand tv-ul la pc iti mai deschide un playback device in setari , in asa fel incat poti seta player-ul sa redea sunetul pe boxe de exemplu si restul pe casti.
Parca are sunet separat prin HDMI, oricum trebuie sa intre la playback devices sa mai configureze pe acolo
Image Filelist games feed for download
Maokai feed
User avatar
SirFulgeruL
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 742
Joined: 18 Jun 2014, 22:16
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Reputatie: Fost moderator
Fond eXtream: 0

20 Nov 2016, 23:46

Maokai wrote:
SirFulgeruL wrote:Cum a zis si Maokai poti folosi tv-ul ca si al 2lea monitor doar ca nu stiu sigur daca te vei putea juca cu sunet . Cel mai probabil se va auzi si filmul si sunetul de la joc in acelasi timp .
Numai daca conectand tv-ul la pc iti mai deschide un playback device in setari , in asa fel incat poti seta player-ul sa redea sunetul pe boxe de exemplu si restul pe casti.
Parca are sunet separat prin HDMI, oricum trebuie sa intre la playback devices sa mai configureze pe acolo
Din pacate nu mereu se intampla asta , de exemplu mi-am cumparat de pe amazon un cablu HDMI la 10 euro si nu imi arata in playback devices un alt device . A trebuit sa il schimb si mi-am luat unul putin mai scump la 30 de euro si cu acela mi-a aratat in playback device tv-ul .
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information