Intrebare idioata dar cu temei

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
Iluminatii
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1539
Joined: 31 Mar 2014, 02:52
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS ( o luna )
Has thanked: 13 times
Been thanked: 13 times
Contact:

09 Aug 2016, 21:21

alexanderrrrr wrote:da. era vorba de mentalitate. de ce nu se promoveaza la noi mai mult gta 5. desi joci mai multi e vorba de un joc din 2004 ce pentru mine nu mai e la fel de distractiv.
dar e vorba de mentalitate.
Oare???Am dat 15 euro pentru un joc cu grafica 2d lansat azi si le-am aratat si colegilor mei, iar ei erau ceva de genul "Wtf dude ai dat 15 euro pentru cacatul asta de joc"...Multi nu inteleg ca nu toate jocurile trebuie sa aiba grafica 3d ca sa te distrezi in ele...
Copiii cu nevoi speciale nu sunt ciudati sau neobisnuiti. Ei vor ceea ce toata lumea vrea; sa fie acceptati, sa fie iubiti.
User avatar
aware's
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1041
Joined: 03 Jan 2015, 16:33
Detinator Steam: Da
SteamID: S
Fond eXtream: 0
Has thanked: 17 times
Been thanked: 8 times

09 Aug 2016, 21:33

Mentalitate? Te-ai gandit ca ar trebui sa iti schimbi tu mentalitatea? Exista foarte multe tipuri de jucatori care prefera diverse jocuri! Nu inseamna ca daca e nou, e 3D trebuie neaparat sa il joci! Am in vecini oameni cu niste calculatoare monstru, isi pierd timpul pe jocuri precum tower defense si mmorpg-uri precum WOW,MU,LOL, le stationeaza GTA V-ul pe steam, si joaca si ei intr-o luna o ora daca au chef, poate chiar deloc. Eu ma joc arma3, si cs:s si pot sa spun ca din punctul meu de vedere al preferintelor bate GTA V-ul, mai ales ca in arma3 ca si cum ai trai jocul, statie radio, comunici pentru tactica, multiplayer genial, n-am cuvinte! Lumea se joaca sa:mp pentru ca din punctul lor de vedere li se pare mult mai complex ca un alt joc, si le face placere sa il joace si sa se distreze pe el. Mai era unu care se plangea de mentalitatea celor care joaca lol, da ala nu s-a gandit cate miliarde de jucatori sunt si in lol si nu s-a gandit ca acolo iti trebuie cap sa joci sa iti cari echipa.

Sincer ocazional, pe pc-ul meu, mai joc gta vice city daca am chef de un gta, detin un i5 si 980, de ce ma joc vice city? Din simplul fapt ca mi se pare senzational, si a facut ravagii si la vremea lui, il joc singleplayer si e placut! Degeaba incerci tu sa promovezi GTA V unor jucatori devotati jocurilor flash/tower defense ca nu se apuca si nici nu ii prinde jocu ala si raman la jocul lor din 2004, pentru ca se joaca exact ce vor! Inca exista jucatori la jocurile de roleplay de tip text, da jocurile alea in care pe ecran ti se scriu diverse sarcini si tu faci irl, ori scrii pe tastatura, si mai sunt si dezvoltatori la genurile astea!

Un joc e normal sa il joci doar daca iti face placere, decat sa il joci in scarba ca asa e la moda nici nu are rost, nu te distrezi la fel, nu vrei sa cauti informatie despre el
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information