Întrebare medie la purtare

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Post Reply
TrrEi
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 256
Joined: 05 Oct 2017, 16:40
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Contact:

23 Dec 2018, 16:57

Am si eu o intrebare privind media la purtare pentru a putea intra la Câmpina, am inteles ca ar trebui minim 9 , insa ceea ce nu inteleg este , minim 9 , media facuta din cei 4 ani de liceu, sau trebuie sa ai minim 9 pe fiecare an?
Spre exemplu :10 / 10 / 9.5 / 7.5 , media totala este 9.25 , poţi sa dai?
User avatar
InteL
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 88
Joined: 19 Feb 2008, 21:27
Detinator Steam: Da
Location: Behind of mind

23 Dec 2018, 17:27

ORDIN nr. 177 din 16 noiembrie 2016 privind activitatea de management resurse umane în unităţile militare ale Ministerului Afacerilor Interne

ART. 7
(1) Criteriile specifice pentru recrutarea candidaţilor la examenele de admitere în instituţiile de
învăţământ, forma de învăţământ cu frecvenţă, în vederea formării profesionale iniţiale, sunt
următoarele:
a) să aibă vârsta de până la 27 de ani, împliniţi în anul participării la concursul de admitere;
b) să aibă înălţimea de minimum 1,70 m bărbaţii şi 1,65 m femeile;
c) să nu aibă semne particulare evidente sau tatuaje neacoperite de vestimentaţie, în ţinuta de
vară;
d) să fi obţinut la purtare, în perioada studiilor liceale, media de cel puţin 9,00, cu excepţia
candidaţilor care au absolvit instituţii de învăţământ de nivel liceal în state membre ale Uniunii
Europene în care nu se evaluează prin notă/punctaj/calificativ purtarea elevului;
e) să nu fi fost exmatriculaţi pentru abateri disciplinare dintr-o instituţie de învăţământ;
Image
User avatar
MASTER ~
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 3651
Joined: 05 Nov 2007, 01:25
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: Nu
Reputatie: Utilizator neserios (tepar)
Restrictie moderator
Has thanked: 7 times
Been thanked: 19 times

23 Dec 2018, 17:46

InteL wrote:ORDIN nr. 177 din 16 noiembrie 2016 privind activitatea de management resurse umane în unităţile militare ale Ministerului Afacerilor Interne

ART. 7
(1) Criteriile specifice pentru recrutarea candidaţilor la examenele de admitere în instituţiile de
învăţământ, forma de învăţământ cu frecvenţă, în vederea formării profesionale iniţiale, sunt
următoarele:
a) să aibă vârsta de până la 27 de ani, împliniţi în anul participării la concursul de admitere;
b) să aibă înălţimea de minimum 1,70 m bărbaţii şi 1,65 m femeile;
c) să nu aibă semne particulare evidente sau tatuaje neacoperite de vestimentaţie, în ţinuta de
vară;
d) să fi obţinut la purtare, în perioada studiilor liceale, media de cel puţin 9,00, cu excepţia
candidaţilor care au absolvit instituţii de învăţământ de nivel liceal în state membre ale Uniunii
Europene în care nu se evaluează prin notă/punctaj/calificativ purtarea elevului;
e) să nu fi fost exmatriculaţi pentru abateri disciplinare dintr-o instituţie de învăţământ;
Mama, eu doar cu a și b ma încadrez :wut:
User avatar
MEM
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 2349
Joined: 13 Sep 2013, 21:24
Detinator Steam: Da
CS Status: Always be MEM!
SteamID: /businessmonkeys_mem
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS ( o luna jumatate)
Nume anterior : kiducrazy
Location: Braila
Has thanked: 8 times
Been thanked: 9 times
Contact:

23 Dec 2018, 17:57

TrrEi wrote:Am si eu o intrebare privind media la purtare pentru a putea intra la Câmpina, am inteles ca ar trebui minim 9 , insa ceea ce nu inteleg este , minim 9 , media facuta din cei 4 ani de liceu, sau trebuie sa ai minim 9 pe fiecare an?
Spre exemplu :10 / 10 / 9.5 / 7.5 , media totala este 9.25 , poţi sa dai?
da, poti
TrrEi
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 256
Joined: 05 Oct 2017, 16:40
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Contact:

23 Dec 2018, 19:08

Am inteles, mulţumesc!
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: Petal [Bot] and 256 guests