Intrebare pentru credinciosi.

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
Bunicu Magic
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1977
Joined: 25 Jan 2013, 20:38
Detinator Steam: Da
CS Status: da
Location: Bucuresti
Has thanked: 54 times
Been thanked: 153 times
Contact:

29 Aug 2015, 18:58

SPUI NUMAI PROSTII , numai basme pe care vrei sa le creada toata lumea pentru ca sunt stiintifice , dar ce crezi nimic dovedit DOAR BASEMEEEEEEE
Majoritatea dintre voi nu accepta oamenii diferiti de asta Mentalitatea din Romania este de ***.
Vorbesti iar prostii si mananci rahat si ***** si ce vrei , am o prietena cu domiciliul in Toulouse si crede-ma ca generatia tanara a Frantei este de 300 ori mai rea ca noi , la ei consumul de droguri si alcool la greu e ceva normal sa nu mai zic de MARIA....oameni fumeaza Maria in public , in Romania daca vede cineva unu ca fumeaza Maria sare pe el ...
S.U.A de 3000 ori mai degradati acolo daca de exemplu ajungi intr-o parte neagra a unui oras si te-ai luat la cearta cu cineva si incepe bataia ai mai mult de 70% sanse sa fii impuscat , in ROmania iti iei doar bataie si atat !
Si mai sunt 10102141 cazuri nu mai credeti tot ce vedeti la TV ca tara lor e cea mai tare pentru ca AIA SE NUMESTE MANIPULARE , mai mult de jumate din televiziunile globale faimoase sunt detinute de masoni = satanisti !
THINK it`s not illegal yet !
RoyalServer 2
User avatar
blkaro
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 458
Joined: 19 Aug 2015, 09:24
Detinator Steam: Da
SteamID: self-hate
Fond eXtream: 0
Location: /etc/shadow

29 Aug 2015, 19:11

sunteti spalati pe creiere majoritatea.
tipii astia o zic mai bine :

poate va treziti la realitate
User avatar
Bunicu Magic
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1977
Joined: 25 Jan 2013, 20:38
Detinator Steam: Da
CS Status: da
Location: Bucuresti
Has thanked: 54 times
Been thanked: 153 times
Contact:

29 Aug 2015, 20:27

DOAMNEEE cu nebunii tei =)) =))
THINK it`s not illegal yet !
User avatar
blkaro
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 458
Joined: 19 Aug 2015, 09:24
Detinator Steam: Da
SteamID: self-hate
Fond eXtream: 0
Location: /etc/shadow

29 Aug 2015, 20:46

Bunicu Magic wrote:DOAMNEEE cu nebunii tei =)) =))
:troll
mesaju ist stronk
:troll
User avatar
mR#ZOOMBI**
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 635
Joined: 06 Jul 2014, 13:12
Detinator Steam: Da
CS Status: Frec MENTA>
SteamID: Privat.
Reputatie: Utilizator neserios ( tepar )
Fond eXtream: 0
Location: Lugoj
Has thanked: 7 times
Been thanked: 1 time

30 Aug 2015, 23:17

Bunicu Magic wrote:SPUI NUMAI PROSTII , numai basme pe care vrei sa le creada toata lumea pentru ca sunt stiintifice , dar ce crezi nimic dovedit DOAR BASEMEEEEEEE
Majoritatea dintre voi nu accepta oamenii diferiti de asta Mentalitatea din Romania este de ***.
Vorbesti iar prostii si mananci rahat si ***** si ce vrei , am o prietena cu domiciliul in Toulouse si crede-ma ca generatia tanara a Frantei este de 300 ori mai rea ca noi , la ei consumul de droguri si alcool la greu e ceva normal sa nu mai zic de MARIA....oameni fumeaza Maria in public , in Romania daca vede cineva unu ca fumeaza Maria sare pe el ...
S.U.A de 3000 ori mai degradati acolo daca de exemplu ajungi intr-o parte neagra a unui oras si te-ai luat la cearta cu cineva si incepe bataia ai mai mult de 70% sanse sa fii impuscat , in ROmania iti iei doar bataie si atat !
Si mai sunt 10102141 cazuri nu mai credeti tot ce vedeti la TV ca tara lor e cea mai tare pentru ca AIA SE NUMESTE MANIPULARE , mai mult de jumate din televiziunile globale faimoase sunt detinute de masoni = satanisti !
Bei ceva? vreau si eu.
Mai uita'te odata prin lume si zi-mi si mie ce dumnezeu vrezi,sau vreun beneficiu de la el.
User avatar
Ramb00
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 966
Joined: 12 Feb 2014, 17:37
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost moderator ajutator
Nume anterior: Claudiu123
Location: Calarasi
Has thanked: 28 times
Been thanked: 19 times

30 Aug 2015, 23:27

1. Daca Dumnezeu ar face sa dispara toate bolile/moartea si ce ai mai zis tu am ramane prea multi pe pamant si ne-am manca intre noi cel mai probabil.
2. Ai zis ca exista satana, pai de unde sti tu ca exista ti s-a aratat? Si daia ai ajuns la concluzia ca nu exista Dumnezeu.
3. Tocmai ce ti-am raspuns la intrebarile de mai sus. Si de ce sa se arate? Sa isi faca toti copii selfie cu el sa se puna pe facebook? Cum am zis daca ar distruge tot raul lumea nu ar mai murii si in minim 100 ani nu cred ca va mai exista aceasta specie(oamenii).
Image
User avatar
xHype
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 117
Joined: 18 Feb 2015, 21:03
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS (30 Aug - 30 Oct)
Fond eXtream: 0
Contact:

30 Aug 2015, 23:32

Bunicu Magic wrote:Cat de terminat mintal sa fii sa pui la indoiala ceva ce este dovedit .... si sa crez in ceva ce nu intelegi *stiinta

EU bag mana in foc si punem si pariu ca mai mult de jumate din voi astia atei care suntei cu stiinta aveti sub 8 media generala clasa a 11-a , 12-a ( daca este cazul ) pentru ca mereu RAUTATEA IZBUCNESTE DIN OMUL PROST , MEREU
http://www.yoda.ro/stiinta/oamenii-foar ... etari.html
Image
User avatar
gamelife_pride
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 66
Joined: 13 Sep 2014, 16:42
Detinator Steam: Nu
CS Status: n-am, pleaca.
Fond eXtream: 0
Contact:

30 Aug 2015, 23:37

xHype wrote:
Bunicu Magic wrote:Cat de terminat mintal sa fii sa pui la indoiala ceva ce este dovedit .... si sa crez in ceva ce nu intelegi *stiinta

EU bag mana in foc si punem si pariu ca mai mult de jumate din voi astia atei care suntei cu stiinta aveti sub 8 media generala clasa a 11-a , 12-a ( daca este cazul ) pentru ca mereu RAUTATEA IZBUCNESTE DIN OMUL PROST , MEREU
http://www.yoda.ro/stiinta/oamenii-foar ... etari.html
si acu o sa-ti zica ca e scris de ateu articolul :troll
Ei is crestini si nu stiu ca Iisus se scrie cu doi de 'i' si e Hristos, nu Cristos :gusta
atei sunt mai rationali, ca nu cred in aberatii si se bazeaza pe ceva logic.
t/c.
Last edited by gamelife_pride on 31 Aug 2015, 00:56, edited 1 time in total.
User avatar
Yungdru
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1318
Joined: 30 Apr 2013, 14:41
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS (3 luni)
Nume anterior: dRU*
Has thanked: 65 times
Been thanked: 25 times
Contact:

30 Aug 2015, 23:38

gamelife_pride wrote:
xHype wrote:
Bunicu Magic wrote:Cat de terminat mintal sa fii sa pui la indoiala ceva ce este dovedit .... si sa crez in ceva ce nu intelegi *stiinta

EU bag mana in foc si punem si pariu ca mai mult de jumate din voi astia atei care suntei cu stiinta aveti sub 8 media generala clasa a 11-a , 12-a ( daca este cazul ) pentru ca mereu RAUTATEA IZBUCNESTE DIN OMUL PROST , MEREU
http://www.yoda.ro/stiinta/oamenii-foar ... etari.html
si acu o sa-ti zica ca e scris de ateu articolul :troll
atei sunt mai rationali, ca nu cred in aberatii si se bazeaza pe ceva logic.
t/c.
Ar fi prea usor,mai trebuie sa ne luptam pana la t/c. :troll
User avatar
ROBERT-GOE
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 162
Joined: 25 Jul 2015, 18:38
Detinator Steam: Da
Fond eXtream: 0

31 Aug 2015, 00:06

gamelife_pride wrote:
xHype wrote:
Bunicu Magic wrote:Cat de terminat mintal sa fii sa pui la indoiala ceva ce este dovedit .... si sa crez in ceva ce nu intelegi *stiinta

EU bag mana in foc si punem si pariu ca mai mult de jumate din voi astia atei care suntei cu stiinta aveti sub 8 media generala clasa a 11-a , 12-a ( daca este cazul ) pentru ca mereu RAUTATEA IZBUCNESTE DIN OMUL PROST , MEREU
http://www.yoda.ro/stiinta/oamenii-foar ... etari.html
si acu o sa-ti zica ca e scris de ateu articolul :troll
Ei is crestini si nu stiu ca Iisus se scrie cu de 'i' si e Hristos, nu Cristos :gusta
atei sunt mai rationali, ca nu cred in aberatii si se bazeaza pe ceva logic.
t/c.
Daca tot faci pe șmecherul cu gramatica, vezi ca forma '2 de i' nu exista. Poate voiai sa spui '2 i'
User avatar
tre3fla
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 5317
Joined: 27 May 2012, 11:15
Detinator Steam: Da
CS Status: Allah Akbar !
Detinator server CS: Nu
SteamID: /id/tre3fla_xxx
Has thanked: 14 times
Been thanked: 129 times

31 Aug 2015, 00:28

mR#ZOOMBI** wrote:Am o intrebare pentru oameni credinciosi °care cred in satana sau in dumnezeu° eu nu cred pentru ca am urmatoarea intrebare:
Daca dumnezeu este puterea absoluta,de ce exista boli-moarte-rau?
Si daca dumnezeu a facut totul,de ce exista SATAN? toti stim ce inseamna satana.
De ce nu il putem vedea? de ce nu se face vazut? de ce nu distruge raul si nu ne ajuta?
Eu am intrebat un preot aceasta intrebare si a spus ca nu imi poate raspunde,de ce? nu a mai zis.
1. Din pura coincidenta =))
2. E al dracu rau Satan asta
3. Are hack, daia nu-l putem vede.
4. Il doare-n pla de noi, daia nu distruge raul :))

5. Dati la maxim :

Sunt singur si sigur printre cuvinte sfinte
Chiar Dumnezeu ne asculta ? Chiar e pretutindeni ?
Dar cand sunt pedepsiti oameni nevinovati si asasinati de mii de ani
Cand mamele mor la nastere lasand copii orfani
Cand copii sunt batuti, violati si mutilati
Oare unde e rostu ?
Atunci unde pwula mea e Dumnezeu vostru ?

Ati uitat ? L-a parasit pe fisu'
Pe noi ne-a abandonat, rastingnindu-ne si pe noi ca fii
In sute de mii de moduri zi dupa zi, stii ?
Te intreb pe tine, asta-i dovada de iubire ?
Sau sunt vorbe din popor pentru oameni din topor
Ce se vor condusi de-un pastor....
User avatar
mR#ZOOMBI**
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 635
Joined: 06 Jul 2014, 13:12
Detinator Steam: Da
CS Status: Frec MENTA>
SteamID: Privat.
Reputatie: Utilizator neserios ( tepar )
Fond eXtream: 0
Location: Lugoj
Has thanked: 7 times
Been thanked: 1 time

31 Aug 2015, 16:27

Claudiu123 wrote:1. Daca Dumnezeu ar face sa dispara toate bolile/moartea si ce ai mai zis tu am ramane prea multi pe pamant si ne-am manca intre noi cel mai probabil.
2. Ai zis ca exista satana, pai de unde sti tu ca exista ti s-a aratat? Si daia ai ajuns la concluzia ca nu exista Dumnezeu.
3. Tocmai ce ti-am raspuns la intrebarile de mai sus. Si de ce sa se arate? Sa isi faca toti copii selfie cu el sa se puna pe facebook? Cum am zis daca ar distruge tot raul lumea nu ar mai murii si in minim 100 ani nu cred ca va mai exista aceasta specie(oamenii).
Fumezi? rau?
Ce sa ne mancam intere noi ma?=)) poate daca nu ar fi fost biserica lu dumnezeu asta si nu ar fi luptat cu stinta in evul mediu,poate °poate° noi am fi ajuns pe alte planete cu aceiasi atmosfera a pamantului.
Si unde am zis ca exista satana? nu imi baga cuvinte'n gura baiatu,stai chill-down si roaga'te la dumnezeu tau pentru paine,eu lupt singur pentru ea.
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: No registered users and 353 guests