Intrebare VPS

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
-Turbo-
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1664
Joined: 11 Nov 2012, 01:28
Detinator Steam: Da
CS Status: Bored !
Detinator server CS: Da
SteamID: kingforbidden
Reputatie: Utilizator neserios ( tepar )
Restrictie moderator
Ban scos ( achitat )
Nume anterior: Turbo19973
Location: Botosani
Has thanked: 49 times
Been thanked: 212 times

25 Jul 2016, 11:53

Florin wrote:Vreau sa cumpar un VPS ca sa imi pun website-ul pe el, insa eu habar nu am sa instalez cPanel pe el sau niste specificatii minime ce mi-ar trebui la VPS sa mearga bine. Recomandati-mi si mie ceva bun, unde pot plati suportul sa imi instaleze ei cPanel (nu veniti cu BTS, ca nu vreau de acolo).
Ca sa-ti creezi un site pe VPS nu-ti trebuie neaparat Cpanel, doar apache sau nginx.
RoyalServer 2
egoistdream
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 86
Joined: 07 Aug 2010, 01:41
Detinator Steam: Nu
Has thanked: 2 times
Been thanked: 16 times
Contact:

25 Jul 2016, 11:55

aware's wrote:
egoistdream wrote:
aware's wrote:Nu lua de la dreamserver, daca o sa aiba careva chef sa iti tina site-ul down asa si ramane... :)) cel putin daca ai vps cu resursele garantate, iar daca esti pe un vps openvz poate ai protectie ddos da nu pentru mult timp ca te suspenda, afecteaza si ceilalti clienti dupa dedicatu ala din cate stiu :)), o sa iti spuna sa dai 500 euro lunar daca o sa iti iei atacuri ddos constante :), sincer ajenti panel e usor de folosit te-ai acomoda usor, precizeaza ce site vrei sa iti construiesti
Daca nu stii ce obligatii are o firma, nu ai cumparat un serviciu, nu mai comenta ca sa te afli in treaba, e spre binele tau.
Cand scrie ca ofera protectie ddos, sa o si ofere, nu informatii false si de ***** :)), mai bine hetnix si ovh si acolo n-ai treaba cu ddosu pentru ca iti ofera protectie nu iti cere 500 de euro
"All our servers are hosted by Voxility DataCenter and we can guarantee the uptime, high availability, compliance and protection that your servers need." - la 500 de euro, iei un dedicat cu 250 la ovh si nu te cade nici ddosu lu peste
Da, oferim protectia ddos la serverele dedicate, contracost, nu este inclusă in preț, insă pentru ca noi suntem in continua imbunatatire, oferim la serverele vps sau vds, port de 10Gbit/s cu doar 20 de euro in plus, iar la serverele dedicat 30 de euro.

Poti sa iti configurezi un firewall care sa iti protejeze serverul la un atac, sau te putem noi ajuta si iti putem oferi o protectie de 20Gbps inclusa in pret.

DreamServer nu suspenda serviciile asa cum incerci tu sa convingi lumea sa creada, si nu a facut-o niciodata.
User avatar
aware's
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1041
Joined: 03 Jan 2015, 16:33
Detinator Steam: Da
SteamID: S
Fond eXtream: 0
Has thanked: 17 times
Been thanked: 8 times

25 Jul 2016, 12:12

Tot degeaba, nu rezista la ddos-uri oricum l-ai configura, avand in vedere ca iti da cu ip-uri random :)) si vreo 300gb/s, eu luam cu alphastress si nu ai precizat de nimic gratuit ci doar de aia 500 de euro, deci variantele bune raman alea care le-am zis eu
egoistdream
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 86
Joined: 07 Aug 2010, 01:41
Detinator Steam: Nu
Has thanked: 2 times
Been thanked: 16 times
Contact:

25 Jul 2016, 13:04

aware's wrote:Tot degeaba, nu rezista la ddos-uri oricum l-ai configura, avand in vedere ca iti da cu ip-uri random :)) si vreo 300gb/s, eu luam cu alphastress si nu ai precizat de nimic gratuit ci doar de aia 500 de euro, deci variantele bune raman alea care le-am zis eu
Intrebarea ta a venit acum cateva luni de zile cand nu aveam in oferta ceea ce oferim acum. Orice problemă care există pe pământ are și o soluție, dacă vrei să o cauți evident, dacă il iei in brațe pe nu, atunci e normal.
User avatar
Florin
eXtream Mod
eXtream Mod
Posts: 3642
Joined: 03 Apr 2013, 17:24
Detinator Steam: Da
Reputatie: eXtream Mod
Fost Administrator
Nume anterior : florinxDD
Fost Membru Club eXtreamCS (o luna)
Has thanked: 40 times
Been thanked: 57 times

25 Jul 2016, 14:22

Mi-a dat cel de la DreamServer o luna de test al primului VPS. Inchid topicul deoarece pe moment am gasit, multumesc de raspunsuri.
Locked

Return to “Discutii generale”

  • Information