Intrebare VPS

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
Florin
eXtream Mod
eXtream Mod
Posts: 3643
Joined: 03 Apr 2013, 17:24
Detinator Steam: Da
Reputatie: eXtream Mod
Fost Administrator
Nume anterior : florinxDD
Fost Membru Club eXtreamCS (o luna)
Has thanked: 40 times
Been thanked: 59 times

24 Jul 2016, 14:24

Vreau sa cumpar un VPS ca sa imi pun website-ul pe el, insa eu habar nu am sa instalez cPanel pe el sau niste specificatii minime ce mi-ar trebui la VPS sa mearga bine. Recomandati-mi si mie ceva bun, unde pot plati suportul sa imi instaleze ei cPanel (nu veniti cu BTS, ca nu vreau de acolo).
RoyalServer 2
User avatar
aware's
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1041
Joined: 03 Jan 2015, 16:33
Detinator Steam: Da
SteamID: S
Fond eXtream: 0
Has thanked: 17 times
Been thanked: 8 times

24 Jul 2016, 14:28

De ce cpanel? De ce nu incerci ceva la fel de bun si gratuit precum ajenti ori vestacp, cat despre host poti sa te uiti la hetnix si mxhost, nu cred ca ai nevoie de mai mult de 1GB ram :)) poate nici atat, ce website vrei sa iti gazduiesti? daca iti iei gazduire de la mxhost ma refer la aia shared iti ofera 1 gb ram pentru site-ul tau si nu mai ai batai de cap sa iti administrezi tu serverul
User avatar
Emil B.
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1168
Joined: 05 Oct 2008, 11:33
Detinator Steam: Da
CS Status: ...
Reputatie: Fost moderator ajutator
0.5/3
Fost Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Location: Atena, Grecia
Has thanked: 3 times
Been thanked: 6 times

24 Jul 2016, 14:32

www.evovps.com - Contactează-i, protectie DDoS inclusă.
Knowledge is power.
User avatar
Mutex
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 4726
Joined: 24 Mar 2011, 22:32
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Location: Bucuresti
Discord: mutex21
Has thanked: 108 times
Been thanked: 167 times
Contact:

24 Jul 2016, 14:46

Apeleaza la mxhost, te ajuta gratuit indiferent de situatie (in cazul tau iti fac migrarea gratuit + iti configureaza vps ca sa nu ai probleme).
User avatar
Filip.
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 996
Joined: 16 Oct 2013, 23:17
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Restrictie moderator
Nume anterior: andre.w
Location: lasa
Has thanked: 58 times
Been thanked: 26 times
Contact:

24 Jul 2016, 14:50

daca ai nevoie de ajutor la configurare te ajut eu :)
Daca vrei sa faci profit case opening
User avatar
Florin
eXtream Mod
eXtream Mod
Posts: 3643
Joined: 03 Apr 2013, 17:24
Detinator Steam: Da
Reputatie: eXtream Mod
Fost Administrator
Nume anterior : florinxDD
Fost Membru Club eXtreamCS (o luna)
Has thanked: 40 times
Been thanked: 59 times

24 Jul 2016, 14:53

aware's wrote:De ce cpanel? De ce nu incerci ceva la fel de bun si gratuit precum ajenti ori vestacp, cat despre host poti sa te uiti la hetnix si mxhost, nu cred ca ai nevoie de mai mult de 1GB ram :)) poate nici atat, ce website vrei sa iti gazduiesti? daca iti iei gazduire de la mxhost ma refer la aia shared iti ofera 1 gb ram pentru site-ul tau si nu mai ai batai de cap sa iti administrezi tu serverul
Vreau cPanel sau DirectAdmin deoarece sunt mai obisnuit cu panourile astea, chiar daca nu sunt gratuite. Si pe langa asta, nu mai vreau shared sub nici o forma.
Emil B. wrote:http://www.evovps.com - Contactează-i, protectie DDoS inclusă.
Nu prea ma atrag preturile.
Mutex wrote:Apeleaza la mxhost, te ajuta gratuit indiferent de situatie (in cazul tau iti fac migrarea gratuit + iti configureaza vps ca sa nu ai probleme).
Mxhost sunt bine, am avut mai de mult shared de la ei.
Pe mine unul ma bate gandul si la DreamServer, la preturi bune resurse multe, dar nu stiu daca ma ajuta Cristian (parca asa il cheama).
andre.w wrote:daca ai nevoie de ajutor la configurare te ajut eu :)
Nu mersi, prefer sa platesc pe cineva profesionist decat amatori.
User avatar
aware's
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1041
Joined: 03 Jan 2015, 16:33
Detinator Steam: Da
SteamID: S
Fond eXtream: 0
Has thanked: 17 times
Been thanked: 8 times

24 Jul 2016, 14:57

Nu lua de la dreamserver, daca o sa aiba careva chef sa iti tina site-ul down asa si ramane... :)) cel putin daca ai vps cu resursele garantate, iar daca esti pe un vps openvz poate ai protectie ddos da nu pentru mult timp ca te suspenda, afecteaza si ceilalti clienti dupa dedicatu ala din cate stiu :)), o sa iti spuna sa dai 500 euro lunar daca o sa iti iei atacuri ddos constante :), sincer ajenti panel e usor de folosit te-ai acomoda usor, precizeaza ce site vrei sa iti construiesti
User avatar
Florin
eXtream Mod
eXtream Mod
Posts: 3643
Joined: 03 Apr 2013, 17:24
Detinator Steam: Da
Reputatie: eXtream Mod
Fost Administrator
Nume anterior : florinxDD
Fost Membru Club eXtreamCS (o luna)
Has thanked: 40 times
Been thanked: 59 times

24 Jul 2016, 15:00

E doar pentru un forum, nu ceva care o sa consume foarte mult insa vreau sa se miste constant la fel, nu sa aiba momente cand se incarca in 10 secunde.
User avatar
Mutex
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 4726
Joined: 24 Mar 2011, 22:32
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Location: Bucuresti
Discord: mutex21
Has thanked: 108 times
Been thanked: 167 times
Contact:

24 Jul 2016, 15:07

Florin wrote:E doar pentru un forum, nu ceva care o sa consume foarte mult insa vreau sa se miste constant la fel, nu sa aiba momente cand se incarca in 10 secunde.
Atunci daca nu este un proiect mare poti sa iti iei webhost shared si iti recomand din nou mxhost pentru acest lucru. Pentru doar 27 de lei beneficiezi de un webhost bun (cu tot cu ip dedicat al doilea pachet, mai ales ca esti pe SSD), iar daca vrei si SSL 33 de lei. Pachetul al doilea este ok pentru un forum, eu tin un site pe primul pachet wordpress (nu e chiar asa mare diferenta) avand in jur de 700 vizitatori unici pe zi si nu am avut absolut niciodata o problema. Daca am dorit sa intreb ceva sau sa imi adauge de exemplu ssl mi s-a raspuns in maxim 15 minute de la deschiderea ticket-ului (in cazul in care pe chat erau offline).
User avatar
AGSQ
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 778
Joined: 29 Dec 2014, 23:53
Detinator Steam: Da
Fond eXtream: 0
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Contact:

24 Jul 2016, 15:33

Florin wrote: Nu mersi, prefer sa platesc pe cineva profesionist decat amatori.
Salut,

In cazul asta, te invit sa alegi unul din planurile de pe aceasta pagina: Servere VPS.
Pagina de comanda include optiunea de a avea Licenta Directadmin + Instalare.

Asteptam sa lucram cu tine!
Web Hosting gratuit cu SSL inclus si Litespeed pentru orice site care tine link in footer. PM daca te intereseaza.

VPS SSD Ieftin IPv6-Only, in Europa, la doar 0.8€/luna!
egoistdream
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 86
Joined: 07 Aug 2010, 01:41
Detinator Steam: Nu
Has thanked: 2 times
Been thanked: 16 times
Contact:

25 Jul 2016, 11:42

aware's wrote:Nu lua de la dreamserver, daca o sa aiba careva chef sa iti tina site-ul down asa si ramane... :)) cel putin daca ai vps cu resursele garantate, iar daca esti pe un vps openvz poate ai protectie ddos da nu pentru mult timp ca te suspenda, afecteaza si ceilalti clienti dupa dedicatu ala din cate stiu :)), o sa iti spuna sa dai 500 euro lunar daca o sa iti iei atacuri ddos constante :), sincer ajenti panel e usor de folosit te-ai acomoda usor, precizeaza ce site vrei sa iti construiesti
Daca nu stii ce obligatii are o firma, nu ai cumparat un serviciu, nu mai comenta ca sa te afli in treaba, e spre binele tau.
User avatar
aware's
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1041
Joined: 03 Jan 2015, 16:33
Detinator Steam: Da
SteamID: S
Fond eXtream: 0
Has thanked: 17 times
Been thanked: 8 times

25 Jul 2016, 11:50

egoistdream wrote:
aware's wrote:Nu lua de la dreamserver, daca o sa aiba careva chef sa iti tina site-ul down asa si ramane... :)) cel putin daca ai vps cu resursele garantate, iar daca esti pe un vps openvz poate ai protectie ddos da nu pentru mult timp ca te suspenda, afecteaza si ceilalti clienti dupa dedicatu ala din cate stiu :)), o sa iti spuna sa dai 500 euro lunar daca o sa iti iei atacuri ddos constante :), sincer ajenti panel e usor de folosit te-ai acomoda usor, precizeaza ce site vrei sa iti construiesti
Daca nu stii ce obligatii are o firma, nu ai cumparat un serviciu, nu mai comenta ca sa te afli in treaba, e spre binele tau.
Cand scrie ca ofera protectie ddos, sa o si ofere, nu informatii false si de ***** :)), mai bine hetnix si ovh si acolo n-ai treaba cu ddosu pentru ca iti ofera protectie nu iti cere 500 de euro
"All our servers are hosted by Voxility DataCenter and we can guarantee the uptime, high availability, compliance and protection that your servers need." - la 500 de euro, iei un dedicat cu 250 la ovh si nu te cade nici ddosu lu peste, oricum ai lua treaba nu se merita sa isi hosteze un site pe unul dintre vps-urile de la dreamserver ca garantez ca o sa isi ia flood, asa-i concurenta si decat sa stea offline ori sa dea 500 de euro pe nu stiu ce protectia pestelui, mai bine ia de la hetnix si instaleaza baietii aia tot, si are si protectie ddos, ori poate incerca la ovh
Last edited by aware's on 25 Jul 2016, 11:54, edited 1 time in total.
Locked

Return to “Discutii generale”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: No registered users and 371 guests