Intrebari si raspunsuri

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
MEM
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 2349
Joined: 13 Sep 2013, 21:24
Detinator Steam: Da
CS Status: Always be MEM!
SteamID: /businessmonkeys_mem
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS ( o luna jumatate)
Nume anterior : kiducrazy
Location: Braila
Has thanked: 8 times
Been thanked: 9 times
Contact:

25 Aug 2015, 22:40

BULLET~ wrote:
kiducrazy wrote:
VegaS wrote:
Păi aici se poate întâmpla și când se naște un copil...
Cine știe că e suflet nou, și că nu e un tânăr mort în urmă cu câteva luni?!
Evident, nu se fac legături între ele niciodată, dar e posibil.
La asta nu m-am gândit până acuma. Interesant!
Probabil macar o data ai avut senzatia aia ciudata ca ai mai fost intr-un loc; chiar daca ala era la 2000 de km de casa ta si era pentru prima data cand ajungeai acolo. Poate ca intr-o alta viata acolo ai locuit sau ai trecut pe acolo.:D
Sincer am patit si eu de multe ori asta , dar nu in orasul meu
Exact asta zis si eu. Cum pot exista acele legaturi cu toate ca noi nu am mai fost acolo?
RoyalServer
User avatar
Raul
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 2339
Joined: 03 Feb 2012, 11:33
Detinator Steam: Da
SteamID: /id/raulll
Reputatie: Fost administrator
Location: Germany
Has thanked: 44 times
Been thanked: 121 times

26 Aug 2015, 01:52

AGSQ wrote:
EX!T.TM wrote:Si unde ne ducem cand murim?
Salut,
M-a mai intrebat cineva treaba asta si am raspuns deja aici: http://www.andreicojan.com/ganduri-prof ... sile-ep-1/
Puteti citi acolo, ca sa nu-i mai dau copy-paste aici.
In locul tau nu mi-as mai face reclama cu blogu ala de rahat unde spui numa tampenii ce le citesti prin biblie si mai te miri unde
User avatar
Madalin B.
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 375
Joined: 05 May 2015, 08:38
Detinator Steam: Da
CS Status: CS: Global Offensive
Detinator server CS: Nu.
SteamID: madalin2222
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS
Nume anterior : qWeeL
Utilizator neserios ( tepar )
Fond eXtream: 0
Location: Bucureşti
Contact:

26 Aug 2015, 11:13

kiducrazy wrote:V-ati gandit vreodata ca ne putem reincarna in alta persoana? Acel deja-vu care sigur toti l-am avut vreodata poate fi o actiune dintr-o viata anterioara...Poate ca acum esti gigel in bacau si dupa ce mori ti se duce naibii tot, dar sufletul tau si o parte din subconstient raman acolo undeva si la un moment dat te reincarnezi intr-o alta persoana; marin din cluj, fara sa stii nimic din viata anterioara. Deja-vu-urile fiind singura legatura cu ceea ce ai trait candva.
Sa stii ca la asta m-am gandit si eu. Sa mori si sa te reincarnezi fara sa stii ce a fost in trecut. Sa zicem ca eu am o viata buna acum si apoi ajung intr-o familie de saraci dar fara sa stiu ce s-a intamplat.
P.S: Cateodata mi se intampla sa stiu ce se va intampla.. adica ma blochez pur si simplu si simt ca asta s-a mai intamplat odata. Nu stiu de ce dar eu asta simt.
Last edited by Madalin B. on 26 Aug 2015, 11:18, edited 1 time in total.
Image
User avatar
Bunicu Magic
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1977
Joined: 25 Jan 2013, 20:38
Detinator Steam: Da
CS Status: da
Location: Bucuresti
Has thanked: 54 times
Been thanked: 153 times
Contact:

26 Aug 2015, 19:51

THINK it`s not illegal yet !
User avatar
Littlepac_m
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 548
Joined: 12 Jul 2015, 09:19
Detinator Steam: Da
CS Status: fl studio time
Detinator server CS: Da.
SteamID: majestick109
Reputatie: Utilizator neserios (tepar)
Cont nou Larsawin
Fost Membru Club eXtreamCS (2 luni )
Nume anterior : Littlepac1337
Fond eXtream: 0
Location: FL Studio
Contact:

27 Aug 2015, 03:00

Bunicu Magic wrote:ţigan ţigan dar ascultati tot : https://www.facebook.com/robert.afloare ... 244480556/
te porti ca un robot.
Stand your ground or flee - the choice is yours. You are only delaying the inevitable, for the carrion crows shall feast regardless.
EX!T.TM
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 211
Joined: 25 May 2015, 15:50
Detinator Steam: Da
CS Status: Scuzatimi gramatica =))
Detinator server CS: ROMANIA.EXITCS.COM
SteamID: cspro_exit
Reputatie: Utilizator neserios ( tepar )
Fond eXtream: 0
Contact:

27 Aug 2015, 19:04

Fake?

Gabi^^
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 19
Joined: 26 Aug 2015, 13:10
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Contact:

27 Aug 2015, 22:37

EX!T.TM wrote:Fake?

da.
User avatar
Bunicu Magic
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1977
Joined: 25 Jan 2013, 20:38
Detinator Steam: Da
CS Status: da
Location: Bucuresti
Has thanked: 54 times
Been thanked: 153 times
Contact:

27 Aug 2015, 23:57

cautati marturii despre ateii care au stat in moarte clinica sa va schimbati putin parerea
THINK it`s not illegal yet !
User avatar
mR#ZOOMBI**
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 635
Joined: 06 Jul 2014, 13:12
Detinator Steam: Da
CS Status: Frec MENTA>
SteamID: Privat.
Reputatie: Utilizator neserios ( tepar )
Fond eXtream: 0
Location: Lugoj
Has thanked: 7 times
Been thanked: 1 time

28 Aug 2015, 16:50

Ce droage fumati astea care cred in dumnezeu si in iad sau rai?
Vreau si eu,pm! Cumpar in cantitati mari!
sa fiu on:
Viata nu se poate sfarsii !
Mărimea energiei din univers rămâne constantă în orice moment, energia nu poate fi creată sau distrusă.
Dar ce se intampla cu energia oamenilor cand mor? simplu,ramane in mediul!
Energia noastra se transforma in caldura si corpul nostru este mancat de insecte si animale.
Daca suntem incinerati in lumina si caldura.
Când noi mâncăm animale sau plante moarte, consumăm energia lor şi o convertim pentru a o folosi. Când digerăm hrana, aceasta este metabolizată, iar reacţiile chimice eliberează energia care a fost folosită de animal pentru a se mişca, reproduce etc. "Această energie nu există sub forma unei mingi strălucitoare, fantomatice şi electromagnetice. Este vorba, de fapt, despre căldură şi energie chimică".
Ce este asa de greu? daca crezi in dumnezeu,normal crezi si in viata dupa moarte! poate chiar exista! dar nu e foarte probabil,in ziua de azi lumea se ia dupa biblie nu dupa stinta care a demonstrat atatea lucruri folositoare in ziua de azi.
User avatar
Bunicu Magic
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1977
Joined: 25 Jan 2013, 20:38
Detinator Steam: Da
CS Status: da
Location: Bucuresti
Has thanked: 54 times
Been thanked: 153 times
Contact:

28 Aug 2015, 17:29

ba incuiatilor :))))))))) sunteti mai manipulati de 30000000 ori si vorbiti lucruri pe care nu le intelegeti din asta reiese cat de prosti , imaturi , irationali si copii sunteti .

BING-BANG-UL SPUNE CA DINTR-UN NIMIC DE DIMENSIUNI MICROSCOPICE , CARE S-A SUPRAMEGA INCALZIT , A BUBUIT SI IN TIMP S-A DEZVOLTAT SINGUR ..wooow ... baaa da-ma Dreacu ca e tare rau asta ....

DAR CUM FACEM CA TEORIA A FOST MODIFICATA DE N-ORI DE CAND A APARUT , NICI EI NU STIU CE SA CREADA , DACA VEDETI 2 DOCUMENTARE NU SUNTETI BIOLOGI
THINK it`s not illegal yet !
User avatar
ARTUR.HAZ
Administrator
Administrator
Posts: 7652
Joined: 04 Oct 2013, 14:32
Detinator Steam: Da
Reputatie: Administrator
Has thanked: 146 times
Been thanked: 123 times
Contact:

30 Aug 2015, 10:22

mR#ZOOMBI** wrote:Ce droage fumati astea care cred in dumnezeu si in iad sau rai?
Vreau si eu,pm! Cumpar in cantitati mari!
sa fiu on:
Viata nu se poate sfarsii !
Mărimea energiei din univers rămâne constantă în orice moment, energia nu poate fi creată sau distrusă.
Dar ce se intampla cu energia oamenilor cand mor? simplu,ramane in mediul!
Energia noastra se transforma in caldura si corpul nostru este mancat de insecte si animale.
Daca suntem incinerati in lumina si caldura.
Când noi mâncăm animale sau plante moarte, consumăm energia lor şi o convertim pentru a o folosi. Când digerăm hrana, aceasta este metabolizată, iar reacţiile chimice eliberează energia care a fost folosită de animal pentru a se mişca, reproduce etc. "Această energie nu există sub forma unei mingi strălucitoare, fantomatice şi electromagnetice. Este vorba, de fapt, despre căldură şi energie chimică".
Ce este asa de greu? daca crezi in dumnezeu,normal crezi si in viata dupa moarte! poate chiar exista! dar nu e foarte probabil,in ziua de azi lumea se ia dupa biblie nu dupa stinta care a demonstrat atatea lucruri folositoare in ziua de azi.
Din moment ce nu crezi in Dumnezeu, normal ca nu crezi nici in iad sau rai. Pana la urma, pe acolo pe undeva o sa ajungi si tu. Chiar daca nu crezi in aceste lucruri.
User avatar
mR#ZOOMBI**
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 635
Joined: 06 Jul 2014, 13:12
Detinator Steam: Da
CS Status: Frec MENTA>
SteamID: Privat.
Reputatie: Utilizator neserios ( tepar )
Fond eXtream: 0
Location: Lugoj
Has thanked: 7 times
Been thanked: 1 time

30 Aug 2015, 23:16

Andeeh wrote:
mR#ZOOMBI** wrote:Ce droage fumati astea care cred in dumnezeu si in iad sau rai?
Vreau si eu,pm! Cumpar in cantitati mari!
sa fiu on:
Viata nu se poate sfarsii !
Mărimea energiei din univers rămâne constantă în orice moment, energia nu poate fi creată sau distrusă.
Dar ce se intampla cu energia oamenilor cand mor? simplu,ramane in mediul!
Energia noastra se transforma in caldura si corpul nostru este mancat de insecte si animale.
Daca suntem incinerati in lumina si caldura.
Când noi mâncăm animale sau plante moarte, consumăm energia lor şi o convertim pentru a o folosi. Când digerăm hrana, aceasta este metabolizată, iar reacţiile chimice eliberează energia care a fost folosită de animal pentru a se mişca, reproduce etc. "Această energie nu există sub forma unei mingi strălucitoare, fantomatice şi electromagnetice. Este vorba, de fapt, despre căldură şi energie chimică".
Ce este asa de greu? daca crezi in dumnezeu,normal crezi si in viata dupa moarte! poate chiar exista! dar nu e foarte probabil,in ziua de azi lumea se ia dupa biblie nu dupa stinta care a demonstrat atatea lucruri folositoare in ziua de azi.
Din moment ce nu crezi in Dumnezeu, normal ca nu crezi nici in iad sau rai. Pana la urma, pe acolo pe undeva o sa ajungi si tu. Chiar daca nu crezi in aceste lucruri.
Poate,dar nu prea cred...
Mai bine ma distrez acuma si zic ce vreau,poate dupa ce mor o sa fac o alta munca..
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: Petal [Bot], Semrush [Bot] and 369 guests