Intrebari si raspunsuri

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
Bunicu Magic
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1977
Joined: 25 Jan 2013, 20:38
Detinator Steam: Da
CS Status: da
Location: Bucuresti
Has thanked: 54 times
Been thanked: 153 times
Contact:

31 Aug 2015, 17:08

mR#ZOOMBI** wrote:
Andeeh wrote:
mR#ZOOMBI** wrote:Ce droage fumati astea care cred in dumnezeu si in iad sau rai?
Vreau si eu,pm! Cumpar in cantitati mari!
sa fiu on:
Viata nu se poate sfarsii !
Mărimea energiei din univers rămâne constantă în orice moment, energia nu poate fi creată sau distrusă.
Dar ce se intampla cu energia oamenilor cand mor? simplu,ramane in mediul!
Energia noastra se transforma in caldura si corpul nostru este mancat de insecte si animale.
Daca suntem incinerati in lumina si caldura.
Când noi mâncăm animale sau plante moarte, consumăm energia lor şi o convertim pentru a o folosi. Când digerăm hrana, aceasta este metabolizată, iar reacţiile chimice eliberează energia care a fost folosită de animal pentru a se mişca, reproduce etc. "Această energie nu există sub forma unei mingi strălucitoare, fantomatice şi electromagnetice. Este vorba, de fapt, despre căldură şi energie chimică".
Ce este asa de greu? daca crezi in dumnezeu,normal crezi si in viata dupa moarte! poate chiar exista! dar nu e foarte probabil,in ziua de azi lumea se ia dupa biblie nu dupa stinta care a demonstrat atatea lucruri folositoare in ziua de azi.
Din moment ce nu crezi in Dumnezeu, normal ca nu crezi nici in iad sau rai. Pana la urma, pe acolo pe undeva o sa ajungi si tu. Chiar daca nu crezi in aceste lucruri.
Poate,dar nu prea cred...
Mai bine ma distrez acuma si zic ce vreau,poate dupa ce mor o sa fac o alta munca..
sau faci acum si platesti si regreti dupa :D
THINK it`s not illegal yet !
RoyalServer
User avatar
mR#ZOOMBI**
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 635
Joined: 06 Jul 2014, 13:12
Detinator Steam: Da
CS Status: Frec MENTA>
SteamID: Privat.
Reputatie: Utilizator neserios ( tepar )
Fond eXtream: 0
Location: Lugoj
Has thanked: 7 times
Been thanked: 1 time

31 Aug 2015, 20:18

Bunicu Magic wrote:
mR#ZOOMBI** wrote:
Andeeh wrote: Din moment ce nu crezi in Dumnezeu, normal ca nu crezi nici in iad sau rai. Pana la urma, pe acolo pe undeva o sa ajungi si tu. Chiar daca nu crezi in aceste lucruri.
Poate,dar nu prea cred...
Mai bine ma distrez acuma si zic ce vreau,poate dupa ce mor o sa fac o alta munca..
sau faci acum si platesti si regreti dupa :D
Si daca ma distrez si nu platesc? si tu nu te distrezi si suferi dupa?
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: No registered users and 421 guests