Intrerupere internet rds-rcs pe wireless

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
tictac
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 4015
Joined: 24 Feb 2012, 18:27
Detinator Steam: Da
Reputatie: 1 warn scos (-2 luni club)
Membru Club eXtreamCS (3 luni)
Ban 3 luni (achitat)
Location: Bihor, Oradea
Has thanked: 73 times
Been thanked: 570 times

19 Dec 2013, 18:21

@Vezi da un reset la router.
MrRock, tu contaminezi toate topicurile cu teoriile tale de la colt de bloc, mai lasa-ne.
RDS rcs e cel mai bun furnizor de internet din Romania, dar probabil din Europa.
Ai descarcat tu cu 77Mb/s =)) bai pleaca ma de aici ca abonamentele business rds descarci cu maxim 24mb/s... cat aberezi copile.
MrRock de smart tv ai auzit ?
User avatar
ALEXANNDRU
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1722
Joined: 23 Aug 2011, 17:41
Detinator Steam: Da
CS Status: I`M THE KING !
SteamID: a4tech_dnd
Location: Bucuresti
Has thanked: 84 times
Been thanked: 69 times

19 Dec 2013, 19:11

MrRock wrote:toti vaiii RDS RCS ce firma buna , buna de aruncat la gunoi !! PROSTIILOR nu exsita net de 1000MB/s sau 1GB/s !!! E FAKE atata cica pot duce la ei servarele o pola , UPC tot ramane cel mai bun , am descarcat cu 77mb/s pe torent depinde si de torent , ala a fost maxim si asta acu 1 luna pana acuma descarcam cu 44mb/s am pachetu de 200mb/s !

UPC este cea mai bine pusa la punct si serioasa,la rds trebuie sa faci ppoe si alte setari sa iti bagi netu , la upc direct bagi cablul si ai fara alte setari ! televiziunea foarte bine pusa la punct la upc ai toate HD poti inregistra si poti controla serviciul de televiziune prin telefon !

RDS este un rahat ca altfel nu pot spune bataie de joc am vecini care au sunat intr-o zi de lun si au venit peste 2 saptamani la ei... la upc sun pe la ora 18:00 si vin pe la 20:00 sau maine la 08:00 - la ora 8 in cel mai rau caz !!!

NESERIOZITATEA II COSTA MULT PE RDS si servicile sunt un partz , netul este de 1000 de ori mai bun la upc , vad la vecinii care au rds le merge ca porcu si au ultimile pachete deci... !!!
In ce colt de lume stai ? Eu am facut sesizare acum in 3 minute sunt apelat si in 20 minute sunt baietii la mine :)
Romanian Dogs Lovers va asteptam pe pagina la discutii despre cel mai bun prieten al vostru.


Y!M: tfe.istrate
Skype: tfe.istrate
Steam: a4tech_dnd
User avatar
MrRock
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 289
Joined: 06 Jun 2013, 16:33
Detinator Steam: Da
CS Status: lene
Detinator server CS: Dea
Has thanked: 9 times
Been thanked: 13 times

19 Dec 2013, 22:15

tictac wrote:@Vezi da un reset la router.
MrRock, tu contaminezi toate topicurile cu teoriile tale de la colt de bloc, mai lasa-ne.
RDS rcs e cel mai bun furnizor de internet din Romania, dar probabil din Europa.
Ai descarcat tu cu 77Mb/s =)) bai pleaca ma de aici ca abonamentele business rds descarci cu maxim 24mb/s... cat aberezi copile.
MrRock de smart tv ai auzit ?


spre deosebire de tine eu am SSD si da am si un SMART TV de la Philips deci eu zic sa taci .
Da pai poate la rds asa de buni ce sunt voi down. cu 24mb/s si am si precizat depinde de torent dar ce sa sti tu !
Pentru cultura ta generala descarcam Microsoft Office 2013 care are ratio mare deci ... inca o data tu contaminezi viata fiecaruia cu vorbele tale "destepte"
User avatar
tictac
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 4015
Joined: 24 Feb 2012, 18:27
Detinator Steam: Da
Reputatie: 1 warn scos (-2 luni club)
Membru Club eXtreamCS (3 luni)
Ban 3 luni (achitat)
Location: Bihor, Oradea
Has thanked: 73 times
Been thanked: 570 times

19 Dec 2013, 22:20

MrRock wrote:
tictac wrote:@Vezi da un reset la router.
MrRock, tu contaminezi toate topicurile cu teoriile tale de la colt de bloc, mai lasa-ne.
RDS rcs e cel mai bun furnizor de internet din Romania, dar probabil din Europa.
Ai descarcat tu cu 77Mb/s =)) bai pleaca ma de aici ca abonamentele business rds descarci cu maxim 24mb/s... cat aberezi copile.
MrRock de smart tv ai auzit ?


spre deosebire de tine eu am SSD si da am si un SMART TV de la Philips deci eu zic sa taci .
Da pai poate la rds asa de buni ce sunt voi down. cu 24mb/s si am si precizat depinde de torent dar ce sa sti tu !
Pentru cultura ta generala descarcam Microsoft Office 2013 care are ratio mare deci ... inca o data tu contaminezi viata fiecaruia cu vorbele tale "destepte"
Okkkay :)) observ ca esti inteligent, si care e faza cu ssd-ul ? Ca nu m-am prins viteza de net ti-o da abonament nu ssd-ul.
Tata eu nu vorbeam de torrente sau altele, eu am zis in general.
Cu asta am terminat, nu ma cobor la mintea unui scolar de 5-8.
User avatar
xk1du
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 805
Joined: 04 Mar 2011, 16:24
Detinator Steam: Da
CS Status: 666
Location: Bucuresti
Has thanked: 125 times
Been thanked: 108 times

19 Dec 2013, 22:50

Dau cu pace pentru toti, incetati va rog. Inca sper la un raspuns.
User avatar
RAZVANN.
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 3610
Joined: 03 Nov 2008, 21:07
Detinator Steam: Da
CS Status: Excelent
SteamID: Privat
Reputatie: Fost moderator ajutator
Utilizator neserios ( tepar )
Has thanked: 206 times
Been thanked: 179 times

19 Dec 2013, 22:54

Tictac, cred ca nu te pricepi in acest domeniu.
Daca ai un SSD bunicel/bun + o placa de retea 100/1000 mbps si abonament 100/1000 mbps de la RDS prinzi acele viteze, eu prind 70-80 cu ce am prins mai sus (pe torrente s.a.m.d) o sa trec la 1000mbps insa trebuie sa-mi iau un ssd mai bun.
User avatar
.el.
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 141
Joined: 07 Oct 2013, 22:46
Detinator Steam: Nu
CS Status: Stau pe banii statului.
Location: Müllrose, Germany
Has thanked: 3 times
Been thanked: 18 times
Contact:

20 Dec 2013, 01:18

Salut,
Tabela de routing nu este bine configurata. Fie din interfata web, fie din linux-ul router-ului.
Din ceea ce spui tu aici, nu da voie la 2 conexiuni simultan. Fie face MAC Clone, fie verifica MAC-ul, fie pur si simplu lasa doar un PC unic sa se conecteze la net.
Da-i un reset la default factory settings si refa-i setarile fara sa alegi MAC Filtering si vezi daca mai ai probleme.

Vis-a-vis de comentariile de mai sus cu SSD/HDD. Eu personal prind viteze foarte bune si pe sas-uri, dld-ez cu 87-90MBps.
Faceti-va un raid mic si merge fluent si pe HDD.
Nu incercati sa pareti mai mari decat sunteti ! Daca ma cobor eu la mintea voastra, nu inseamna ca si raman acolo.
Un destept poate face pe prostul atunci este nevoit, insa un prost face pe desteptul toata viata, fara succes !
Aviz amatorilor gen MajeStik si egoistdream.

Image
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information