De invatat usor

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

smileye
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 4648
Joined: 12 Jun 2012, 15:18
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost moderator
Has thanked: 258 times
Been thanked: 38 times
Contact:

20 Jun 2014, 15:20

.tu. wrote:
smileye wrote:Ce suplimente mai folositi pentru a invata usor pentru examene, sau pentru bacalaureat?Ceva cu efect rapid as vrea, am o stare de oboseala, ma culc de obicei tarziu si lucrez toata ziua, stres etc...Am luat pana acum MemoPlus si GinkoPrim + Lecitina uneori, Lecitina si GinkoPrim parca m-au mai ajutat, de MemoPlus nu stiu ce sa zic.Medicul de familie mi-a recomandat Cebrium, le-am mai luat o data doar asa ca sa ma pot concentra, dar pentru ca is foarte scumpe nu imi permit momentan sa le iau.

Voi ce folositi?
Salut,
Iti recomand L-Arginine + Magneziu de 2 ori pe zi (dimineata + dupamiaza) 10 zile pe luna timp de 3 luni (daca n-ai atat timp la dispozitie, poti lua 20 zile cate 2 si 10 zile cate 1 L-A. + 2 Magneziu).
http://vegis.ro/l-arginine-30cpr-SEC019 ... tAodoX4AuA
Iar pentru magneziu poti folosi Magne B6 sau Magne B6 Forte
Dar scrie ca e pentru altceva, nu pentru memorare.
RoyalServer
User avatar
.tu.
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 436
Joined: 05 Oct 2013, 00:01
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Reputatie: Ban 3 luni !
Ban 4 luni !
Has thanked: 5 times
Been thanked: 19 times
Contact:

21 Jun 2014, 20:25

smileye wrote:
.tu. wrote:
smileye wrote:Ce suplimente mai folositi pentru a invata usor pentru examene, sau pentru bacalaureat?Ceva cu efect rapid as vrea, am o stare de oboseala, ma culc de obicei tarziu si lucrez toata ziua, stres etc...Am luat pana acum MemoPlus si GinkoPrim + Lecitina uneori, Lecitina si GinkoPrim parca m-au mai ajutat, de MemoPlus nu stiu ce sa zic.Medicul de familie mi-a recomandat Cebrium, le-am mai luat o data doar asa ca sa ma pot concentra, dar pentru ca is foarte scumpe nu imi permit momentan sa le iau.

Voi ce folositi?
Salut,
Iti recomand L-Arginine + Magneziu de 2 ori pe zi (dimineata + dupamiaza) 10 zile pe luna timp de 3 luni (daca n-ai atat timp la dispozitie, poti lua 20 zile cate 2 si 10 zile cate 1 L-A. + 2 Magneziu).
http://vegis.ro/l-arginine-30cpr-SEC019 ... tAodoX4AuA
Iar pentru magneziu poti folosi Magne B6 sau Magne B6 Forte
Dar scrie ca e pentru altceva, nu pentru memorare.
Nu scrie tot acolo, insa L-Arginine s-a folosit (in mod experimental si in doze mult mai mari) pe pacienti cu alzheimer si au inceput sa li se refaca memoria usor-usor.
L-am folosit si eu si inca il folosesc atunci cand am nevoie de memorare + focus, iar pe langa astea iti da si energie, intareste imunitatea .... diverse. Daca nu ti se pare de ajuns, poti sa cresti dozajul la 3 pastile (maximul testat a fost 6-7) dar nu te sfatuiesc sa iei seara pentru ca nu mai dormi. Pana in ora 4.
In dozaj mare, stimuleaza glanda pineala, deci s-ar putea sa ai vise destul de ciudate. Nu neaparat cosmaruri, dar ciudate.
smileye
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 4648
Joined: 12 Jun 2012, 15:18
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost moderator
Has thanked: 258 times
Been thanked: 38 times
Contact:

21 Jun 2014, 20:25

Mai astept pareri, ce ati folosit altii la bac sa invatati mai repede si mai usor, cum v-ati impartit obiectele.
User avatar
Andrei.B
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 6479
Joined: 17 Aug 2009, 09:15
Detinator Steam: Da
CS Status: Plecat pe mari si tari
Detinator server CS: Nu detin !
SteamID: andreybci94
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS (o luna)
Fost Administrator
Nume anterior : bLack, Andrei,krusc
Contribuitor
Location: ConstanTa
Has thanked: 275 times
Been thanked: 557 times

22 Jun 2014, 11:07

smileye wrote:
Dan eXtream wrote:Du-te la secretariatul din cadrul liceului si vei afla toate raspunsurile.
Deocamdata nu ma inscriu, cand merg vor zice ca e afisat pe geam, acolo sunt mai multe afise, intreb poate stiti voi care v-ati mai inscris la bac cu taxa.

50 lei de materie te costa, si iti trebuie 2-3 copii la xerox. Inscrierile s-au terminat au fost in ultima saptamana din luna mai, nu mai ai cum sa te inscrii decat in toamna.

Parerea mea este fara pastile , e cel mai bine , faci rezumat si il inveti si apoi dupa cerintele subiectului scrii de la tine. La matematica inveti formulele.

Mereu in suflet culorile ( Roş -Albastru )
Image
ImageImage
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information