Primeste 100 euro cu doar 10$

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Renk0
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 94
Joined: 05 Apr 2016, 21:49
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Reputatie: Utilizator neserios (tepar!)
Fond eXtream: 0
Contact:

03 Jun 2016, 13:26

interesat
RoyalServer 2
User avatar
Laur eXtream
Fondator eXtream
Fondator eXtream
Posts: 6279
Joined: 06 Apr 2007, 04:04
Detinator Steam: Da
CS Status: Inactiv..
Detinator server CS: cs.extream.ro
Reputatie: Fondator eXtream
Fond eXtream: 200
Location: eXtreamLocation
Has thanked: 184 times
Been thanked: 792 times
Contact:

03 Jun 2016, 13:53

QuitZone wrote:E vorba cumva de https://www.oanda.com/forex-trading/ ?
Da, dar nu va inregistrati cont fara invitatie pentru ca nu primiti bonus. O sa scriu diseara la 8 detaliile complete despre ce trebuie sa faceti, pas cu pas.
User avatar
D3D #
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 160
Joined: 03 Jan 2016, 03:37
Detinator Steam: Da
Fond eXtream: 0

03 Jun 2016, 16:24

D3D # wrote:Daca eu investesc 10 euro dupa cele 30 zile pot scoate 110 $ fara sa fac nici un fel de profit? Sau trebui rulati?
Daca am mai multe conturi bancare / buletine / persoane adica.. pot face mai multe conturi?

INTERESAT
User avatar
Laur eXtream
Fondator eXtream
Fondator eXtream
Posts: 6279
Joined: 06 Apr 2007, 04:04
Detinator Steam: Da
CS Status: Inactiv..
Detinator server CS: cs.extream.ro
Reputatie: Fondator eXtream
Fond eXtream: 200
Location: eXtreamLocation
Has thanked: 184 times
Been thanked: 792 times
Contact:

03 Jun 2016, 16:26

D3D, o sa pun diseara intreg procesul, ca sa stii toti pasii, ce ai de facut si cat ai de asteptat. Dupa 30 zile poti scoate banii, fara nici o conditie. Nu este nevoie sa ii rulezi, desi poti daca asta doresti.
Pe numele tau nu poti face mai multe conturi, din cate stiu eu. Insa poti face apropiatilor tai cate un cont.
User avatar
danny eXtream
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 1750
Joined: 17 Apr 2012, 16:57
Detinator Steam: Da
CS Status: Inactiv !!!!!
Detinator server CS: Nu.
SteamID: warrez12
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (1 luna)
Fost Moderator
1.5/3
Location: Italia
Has thanked: 83 times
Been thanked: 184 times
Contact:

03 Jun 2016, 19:29

interesat ...
Nu folosesc messenger , nu sunt intermediar si fac tranzactii foarte rar chiar deloc .

SITE DE Traslochi
Facebook Traslochi
Pentru persoanele care sunt in Provincia Lombardia fac traslochi la preturi bune , mai sus pagina de facebook si site-ul .
PS. Doar pentru cei interesati , ceilalti sa se abtina !!


Inactiv
User avatar
alez112
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 945
Joined: 26 Sep 2012, 17:42
Detinator Steam: Da
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (doua luni)
- 1 warn (2 luni club)
Restrictie mesaje private
Utilizator neserios (tepar!)
Location: Bucuresti

03 Jun 2016, 20:10

interesat
HLDS Vulnerability
Messi.
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 71
Joined: 13 May 2016, 22:55
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Contact:

03 Jun 2016, 20:10

:school_satchel:
alez112 wrote:interesat
Id contact: [email protected]
User avatar
zendu
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 704
Joined: 17 Sep 2012, 19:31
Detinator Steam: Da
Has thanked: 16 times
Been thanked: 4 times
Contact:

03 Jun 2016, 20:21

Interesat
sMyLLe[]
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 23
Joined: 18 Oct 2014, 08:02
Detinator Steam: Da
CS Status: Ma uit p-aici'.
Detinator server CS: DrX.Arena1.Ro
Reputatie: Nume anterior: forevar
Fond eXtream: 0
Location: Baia-Mare

03 Jun 2016, 20:31

interesat
User avatar
VLD00
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1941
Joined: 04 Aug 2013, 17:22
Detinator Steam: Nu
CS Status: Kboom !
Detinator server CS: Da
Reputatie: Fost moderator
Fost manager DR
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

03 Jun 2016, 21:58

interesat
Inactiv o perioada nedeterminata
User avatar
Laur eXtream
Fondator eXtream
Fondator eXtream
Posts: 6279
Joined: 06 Apr 2007, 04:04
Detinator Steam: Da
CS Status: Inactiv..
Detinator server CS: cs.extream.ro
Reputatie: Fondator eXtream
Fond eXtream: 200
Location: eXtreamLocation
Has thanked: 184 times
Been thanked: 792 times
Contact:

03 Jun 2016, 22:04

Bun, o sa incep mai intai prin a explica cate ceva despre acest domeniu si companie, ca sa intelegeti ce si cum.

Eu sunt trader de 5 ani de zile, cu asta ma ocup zilnic, adica cu tranzactionat valuta la bursa, cunoscut si sub denumirea de Forex / stock market / market exchange / foreign exchange si altele. A tranzactiona, inseamna sub o forma simpla explicat, ca eu spre exemplu, cumpar EURO la un pret mic si il vand la un pret mare, astfel castigand diferenta de pret. Practic, fac bani cu alti bani. Profit de faptul ca se schimba tot timpul cursul valutar si caut oportunitati bune de a intra in market pentru a castiga.
Acest domeniu este unul inter-bancar, deci apartine bancilor si au pus la dispozitia oamenilor independenti o platforma prin care orice persoana poate avea acces sa faca acest lucru cu propriul sau cont de bani. Practic, contul pe care il creati este similar unui cont bancar si accesul se face strict pe numele detinatorului. Deci daca iti deschizi un cont, doar tu poti scoate / baga bani in el. Din acest motiv se cere adesea la crearea contului copie buletin + copie factura pe numele tau sau orice dovada care arata ca persoana din buletin este una reala.

Acest cont de tranzactionare se deschide la o firma specializata, numita Broker. Acesti brokeri au perioade in care mai fac promotii cu fel si fel de bonusuri. De regula bonusurile vin cu anumite conditii, insa bonusul pe care vrem noi sa il activam reprezinta una dintre cele mai bune oferte pe care le-am intalnit, pentru ca are conditii foarte mici (aproape deloc) si investitia este minima. Deci repet, asa ceva se intalneste foarte rar!

Brokerul la care noi vom face cont se numeste Oanda. Acesta are pasii urmatori pentru a revendica si scoate bonusul:
  • You email address of client for invitation
    I confirm I have logged them
    Client can then apply online
    Once account is approved – client can fund account
    Client must then wait 2 weeks
    After 2 weeks – they qualify for offer so I will contact them and they can place a trade
    Bonus will be added within 4 weeks
    Bonus can be withdrawn without any condition after 30 days
Aici am dat direct copy-paste din ce au spus ei. Eu mai departe, in urmatorul post va explic ce sa faceti, in lb. romana.

As vrea sa adaug faptul ca, iau clienti in particular care doresc sa faca o asemenea investitie in domeniul valutar si tranzactionez lunar acel cont pentru profit. Performantele mele anterioare se pot gasi aici: http://www.myfxbook.com/members/laurentziu2
ps: investitorii trebuie sa dispuna de capital altfel nu putem colabora
User avatar
Laur eXtream
Fondator eXtream
Fondator eXtream
Posts: 6279
Joined: 06 Apr 2007, 04:04
Detinator Steam: Da
CS Status: Inactiv..
Detinator server CS: cs.extream.ro
Reputatie: Fondator eXtream
Fond eXtream: 200
Location: eXtreamLocation
Has thanked: 184 times
Been thanked: 792 times
Contact:

03 Jun 2016, 22:04

Pasii sunt urmatorii:
1. Trimiti email la [email protected] si spui ca esti interesat de oferta pentru activarea bonusului (in limba engleza scrii). Un exemplu ar fi: Hi, i am interested about promotion. Please add me to invitation list. Puteti scrie mesajul cum doriti oricum.
2. Astepti confirmarea ca ai fost adaugat in lista celor care primesc promotia. Atentie! Nu se trimite nimic catre voi, am folosit cuvantul "invitatie" ca o idee generala. Odata ce ti-a raspuns la email ca e ok, te poti inregistra.
3. Faci cont nou pe http://www.oanda.com si urci actele. Actele trebuie sa fie CLARE si COLOR, de preferinta SCANATE de la imprimanta cu scannerul, nu fotografiate cu telefonul. Daca ceva este in neregula, te anunta el.
Vezi aici un email complet cu detalii | Afiseaza codul
Hi Laur,
  
Just to make things very, very clear. When a client applies – we require
1x ID  - ID card ( in date )
1 x bank statement dated in the last 3 months – showing home address
 
All must be in colour.
Some clients send expired documents or telephone bills etc which we can not accept.
 
Instructions are sent to every client on what documents we can accept but some do not follow so it slows the whole process down.
 
If a client can not provide a bank statement
 
1 x ID can be passport or driving licence
1 x proof of address can be ID card.
4. Dupa ce ai fost aprobat si acum contul tau este verificat, iti spune ca poti depune bani. Poti pune orice suma. Daca vrei spre exemplu sa depui 10 euro, te duci pe Oanda.com , te loghezi https://www.oanda.com/account/login , dai Manage funds si adaugi banii https://fxtrade.oanda.com/funding/ .
Aici ai grija sa folosesti paypal de preferinta, pentru ca la CARD cand vrei sa scoti este taxa 20 euro. La paypal, taxa este 0 euro. Deasemenea, adresa EMAIL de la paypal sa fie aceeasi cu adresa EMAIL de la contul tau oanda, altfel iti respinge plata. Un alt lucru important: nu te lasa sa scotii banii decat prin metoda prin care ai depus cei 10 euro.
5. Dupa ce ai bagat banii, o sa te sune sa deschizi o tranzactie. Pentru asta vezi urmatorul meu mesaj mai jos!
6. Dupa ce ai deschis o tranzactie, astepti sa iti crediteze contul cu 100 euro.
7. Poti tranzactiona contul (desi nu iti recomand, pentru ca daca esti incepator ai 99% sanse sa pierzi banii) sau poti sa astepti 30 zile si sa ii scoti.
Locked

Return to “Discutii generale”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: No registered users and 416 guests