Ipb nelicentiat

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Post Reply
Andrei.sKc
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 26
Joined: 23 Jul 2019, 22:37
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Has thanked: 1 time

23 Jul 2019, 22:40

Salut, in cazul in care ai ipb 3.4.x nulled sunt sanse sa te inchida? Din cate am auzit ips nu se mai ocupa de ipb 3.4.x, e adevarat?
Ce firme de host suspenda domeniul in cazul in care cei de la ips iau legatura cu developerul hostului?
Si se poate lua amenda pentru ipb nulled?
RoyalServer
User avatar
Laurentiu P.
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 2549
Joined: 10 Jul 2013, 21:26
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost super moderator
Fond eXtream: 100
Has thanked: 26 times
Been thanked: 62 times
Contact:

24 Jul 2019, 09:29

1. Te inchide.
2. Orice firma.
3. Nu iei amenda
no...
User avatar
WISHEXEC
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1683
Joined: 12 Nov 2011, 19:37
Detinator Steam: Da
CS Status: AmxModX
Detinator server CS: DAEVA.RO
Reputatie: Fost Moderator ajutator
Nume anterior : ONEMDX
Location: România
Has thanked: 84 times
Been thanked: 85 times
Contact:

24 Jul 2019, 14:25

crezi ca vine cineva sa inchida o comunitate de cs cu 100 de oameni ?

pericolul e la firme, daca ai companie si reprezinti ceva te inchide

dar tu ca persoana fizica cu 100 de oameni nu te inchide nimeni pentru ca practic nu existi pentru ei la nivelul asta pana in 10.000 de conturi cel putin
User avatar
Megatron
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 696
Joined: 16 May 2018, 04:31
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS (4 luni)
Nume anterior: Gheorghe_cs16
Fond eXtream: 0
Has thanked: 2 times
Been thanked: 9 times

24 Jul 2019, 15:43

Andrei.sKc wrote:
23 Jul 2019, 22:40
Salut, in cazul in care ai ipb 3.4.x nulled sunt sanse sa te inchida? Din cate am auzit ips nu se mai ocupa de ipb 3.4.x, e adevarat?
Ce firme de host suspenda domeniul in cazul in care cei de la ips iau legatura cu developerul hostului?
Si se poate lua amenda pentru ipb nulled?


AUZI ITI DA AMENDA MORRR coai*eee =))))))))))) si daca nu esti persoana fizica tot nu primesti amenda cumperi ip dedicat si nu mai are cum sa iti afle whois la host si nu mai stie de la ce firma de hosting ai CUMPARAT ! Asa stai linistit toata viata :D Eu nu am primit amenda in viata mea la cate forum-uri cu nulled am facut si stiu un forum care are firma de hosting si 2k membrii si e din 2016 si are nulled pe ipb 3! si nici acum aia nu au licenta cumparata si nu iau inchis astia forum-ul si nu era persoana fizica ! si i-am facut si eu reclamatie din 2017 la ei si nu mi-au raspuns pana acum cei de la ipb!
P.S1 Trebuia sa vina The Kalu cu hate la tine si o intrebare bomba pentru tine =))) care mi-a spus si mie acum 6 luni in urma cand am facut un forum nelicentiat =)))))))))))
P.S2 Categoric nu iti inchide eu am avut un forum in 2018 cu 300 de membrii dar i-am dat cuiva acel forum n-am mai avut timp de el si era nelicentiat nulled =)))
PS3 in plus nu are cum sa iti dea amenda ce naiba face? sa iti trimite prin posta din USA pana in RO la tine amenda? sau prin xerorx =))) zau suntem in 2k19 cine mai crede in prostiile astea poti sa faci nulled si pe ipb 4 :)
PS4 daca vrei poti sa cumperi licenta sau il poti face nulled (eu nu te oblig acest comentariu nu este de hate si este pentru atrage atentia ca nu este posibil asa ceva) Zice ti-mi si mie un forum de ipb 3 sau ipb 4 fara persoana fizica care a primit amenda? ( Vreau dovada + link + topic si sa nu fie din 2014 sau topic-uri care nu le mai merge link-urile! )
User avatar
d e a l e r -
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2462
Joined: 13 Feb 2016, 16:52
Detinator Steam: Da
CS Status: Connection lost
Reputatie: Fost eXtream Mod
Fost Membru Club eXtreamCS (1 luna)
Fond eXtream: 0
Location: Mediaş, Sibiu, România
Discord: dealer1945
Has thanked: 33 times
Been thanked: 79 times
Contact:

24 Jul 2019, 16:20

Gheorghe_cs16 wrote:
24 Jul 2019, 15:43
AUZI ITI DA AMENDA MORRR coai*eee =))))))))))) si daca nu esti persoana fizica tot nu primesti amenda cumperi ip dedicat si nu mai are cum sa iti afle whois la host si nu mai stie de la ce firma de hosting ai CUMPARAT !
Ce tot zici mă acolo?
Poți să cumperi IP dedicat pentru că acel IP oricum o să aibe informații despre compania care deține respectivul IP. De exemplu te uiți pe check-host[.]net și poți vedea la Organisation, ISP sau rDNS (hostname) firma care deține acel IP.
O soluție care te ajută să faci IP-ul găzduirii web „ascuns” este să pui CloudFlare și să trimiți traficul prin CloudFlare și așa o să apară la IP unul de la CloudFlare.

ON: Cât timp am avut forum cu nulled n-am pățit nimic și crede-mă, am primit o grămadă de report-uri la IPS, dar ghici ce, DEGEABA. Și nu, nu iei amendă.
Andrei.sKc
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 26
Joined: 23 Jul 2019, 22:37
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Has thanked: 1 time

24 Jul 2019, 19:50

Deci pana la urma care sunt sansele sa ma inchida cu nulled?
User avatar
ClaudiuZGamer
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 117
Joined: 19 Jul 2017, 15:46
Detinator Steam: Da
CS Status: ClaudiuYTB
Detinator server CS: Da
Fond eXtream: 0
Contact:

24 Jul 2019, 20:06

20%
Daca ai pana in 300 de conturi dupa parerea mea
Adica daca sa zicem ca tu ai 1000 de conturi, dar toti inactivi nu te inchid ca ii doare in *nuvburat*
Sanse mici, iti recomand totusi sa treci pe ipb 4.2
Realizez boti de discord, mai multe detalii:post2810565.html#p2810565
Andrei.sKc
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 26
Joined: 23 Jul 2019, 22:37
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Has thanked: 1 time

24 Jul 2019, 20:36

Ce are 4.2 fata de 3.4.x?
Il inchid mai greu sau?
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: No registered users and 419 guests