Iphone 6s Altex

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
Stereo#
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 899
Joined: 10 Jun 2015, 19:15
Detinator Steam: Nu
Fond eXtream: 0
Has thanked: 17 times
Been thanked: 3 times

09 Mar 2016, 22:12

IsTI37 wrote:Pai ce face cu telefonul ala, face threesome in fiecare seara cu cele mai dragute fete din club dupa ce le arata telefonul ? S-ar putea sa merite.

Daca nu, e cea mai mare prostie sa iti iei un telefon mai scump de 1000 de lei in rate, indiferent de cati bani ai. Nu numai ca scade valoare dar in cateva luni telefonul va arata ca naiba, e foarte usor de distrus si in 2 ani deja trebuie sa il dea la service/garantie. E un mit ca Apple face telefoane bune, majoritatea nu rezista 2 ani fara sa aibe probleme grave la incarcator/microfon/difuzor/baterie/buton sau chiar placa de baza. Reparatia cu componente originale incepe de la 150 de euro (un amarat de buton, un microfon original, cu chinezariile risti sa iti blocheze Apple telefonul permanent).
Cum sa fie mai scump de 1000 de lei ? Telefonul e undeva la 27-29 [ cred ] iar rata e de 150 de lei ar veni mai scump cu 200 de lei [ daca am calculat eu bine ]
RoyalServer
User avatar
Pavel
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 3610
Joined: 17 Feb 2011, 22:47
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost Administrator
Fost Membru Club eXtreamCS
Nume anterior: xkeze.
Fond eXtream: 2
Location: Bucuresti
Has thanked: 71 times
Been thanked: 102 times

09 Mar 2016, 22:14

Stereo# wrote:
IsTI37 wrote:Pai ce face cu telefonul ala, face threesome in fiecare seara cu cele mai dragute fete din club dupa ce le arata telefonul ? S-ar putea sa merite.

Daca nu, e cea mai mare prostie sa iti iei un telefon mai scump de 1000 de lei in rate, indiferent de cati bani ai. Nu numai ca scade valoare dar in cateva luni telefonul va arata ca naiba, e foarte usor de distrus si in 2 ani deja trebuie sa il dea la service/garantie. E un mit ca Apple face telefoane bune, majoritatea nu rezista 2 ani fara sa aibe probleme grave la incarcator/microfon/difuzor/baterie/buton sau chiar placa de baza. Reparatia cu componente originale incepe de la 150 de euro (un amarat de buton, un microfon original, cu chinezariile risti sa iti blocheze Apple telefonul permanent).
Cum sa fie mai scump de 1000 de lei ? Telefonul e undeva la 27-29 [ cred ] iar rata e de 150 de lei ar veni mai scump cu 200 de lei [ daca am calculat eu bine ]
El vorbeste de valoarea telefonului, nu de suma ratei.
User avatar
ARTUR.HAZ
Administrator
Administrator
Posts: 7652
Joined: 04 Oct 2013, 14:32
Detinator Steam: Da
Reputatie: Administrator
Has thanked: 146 times
Been thanked: 123 times
Contact:

09 Mar 2016, 22:23

RAZVANN. wrote:Parcă îşi luase un prieten, nu mai bine spuneai că e vorba despre tine?

Nu, nu se merită în rate, te lungeşti pe prea mult timp, doi ani nu sunt 6-12 luni.
Si-a luat el si ma tenteaza sa imi iau si eu.
Credeam ca ti-ai dat seama de treaba asta :troll
alexanderrrrr
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1192
Joined: 09 Sep 2015, 23:11
Detinator Steam: Da
CS Status: Fuck cs, let s play HS!
Detinator server CS: Fuck cs
Fond eXtream: 0
Contact:

09 Mar 2016, 22:34

Nu as da atatia bani pe un telefon nici daca m ar obliga parintii.
User avatar
ARTUR.HAZ
Administrator
Administrator
Posts: 7652
Joined: 04 Oct 2013, 14:32
Detinator Steam: Da
Reputatie: Administrator
Has thanked: 146 times
Been thanked: 123 times
Contact:

09 Mar 2016, 22:46

alexanderrrrr wrote:Nu as da atatia bani pe un telefon nici daca m ar obliga parintii.
Asta e parerea ta. Fiecare dintre noi are tentatia de a avea un telefon mai bun, fata de cel pe care il ai acum.
Si cu siguranta, sunt multi care ar da atata pe un telefon.
User avatar
Vlad
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 8148
Joined: 01 Dec 2011, 13:35
Detinator Steam: Da
CS Status: Inactiv
Reputatie: Fost Administrator
Organizator Cupe eXtreamCS
Administratorul anului 2016; 2017
Location: Bucuresti
Has thanked: 116 times
Been thanked: 161 times

09 Mar 2016, 22:51

iPhone 6s o sa te tina doi ani, dar dupa un an cel mai probabil o sa cauti sa-l dai pe model nou si dai diferenta de la tine, daca tot vrei sa-l iei prin rate.
User avatar
VLD00
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1941
Joined: 04 Aug 2013, 17:22
Detinator Steam: Nu
CS Status: Kboom !
Detinator server CS: Da
Reputatie: Fost moderator
Fost manager DR
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

09 Mar 2016, 23:09

RAZVANN. wrote:Parcă îşi luase un prieten, nu mai bine spuneai că e vorba despre tine?

Nu, nu se merită în rate, te lungeşti pe prea mult timp, doi ani nu sunt 6-12 luni.
Adevarat, dar de ce vreti voi neaparat Iphone 6S cand puteti sa va luati de la digi in 12 luni sau 6 luni un HTC sau un Samsung care platiti mai putin si nu trebuie sa va chinuiti 2 ani de zile cu ratele vietii.
Faci cum vrei daca ti-l doresti asa mult.
Inactiv o perioada nedeterminata
User avatar
IsTI37
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 10987
Joined: 10 Apr 2007, 15:02
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Fost SysAdmin
Fost Fondator GTA5 (CVL)
Location: Cluj-Napoca
Has thanked: 28 times
Been thanked: 776 times

10 Mar 2016, 05:55

Dunhill eXtream wrote:
alexanderrrrr wrote:Nu as da atatia bani pe un telefon nici daca m ar obliga parintii.
Asta e parerea ta. Fiecare dintre noi are tentatia de a avea un telefon mai bun, fata de cel pe care il ai acum.
Si cu siguranta, sunt multi care ar da atata pe un telefon.
Sincer nu am tentatia, am un allview de 200 de lei ca telefon si o tableta Samsung T325. Anul acesta vreau sa imi iau o camera de actiune de 360 de grade/un DSLR.
Telefonul il folosesc exclusiv pentru apeluri si cand nu pot sa imi duc tableta cu mine.

Din 3000 de lei imi pot lua lucruri mult mai faine decat un telefon.
Nu zic ca daca as avea un salariu de minim 1000 de euro stabil nu mi-as lua un telefon mai frumusel, dar nu in rate.
User avatar
CaPy`#
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 455
Joined: 24 Jun 2014, 18:24
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: Furien. Ecila .Ro
SteamID: megbegeb_hi
Fond eXtream: 0
Location: Drobeta Turnu Severin
Has thanked: 10 times
Been thanked: 3 times
Contact:

11 Mar 2016, 11:48

Dunhill eXtream wrote: La mine nu e problema de spart ecran si chestii din astea. Mereu am avut grija de telefoane.
Am un iphone 4, de mai bine de 2 ani. Si nu l-am scapat deloc. in schimb am avut un iphone 5, l-am spart in primele 3 luni dupa ce l-am luat. Am fost beat si l-am dat de pamant :))
Doar stau si ma gandesc, ca in 2 ani apare iphone 8, si automat scade pretul la el.
iphone 6s nu prea se sparge.. doar daca il scapi de undeva de la etaj, presupun
https://www.youtube.com/watch?v=GU8S_BjByKU
Poti lua de pe emag mai bine, unde gasesti si resigilate la un pret mult mai bun. Si la cele noi, preturile sunt mai mici ca pe altex
dar eu zic ca nu prea se merita in rate, pana termini de platit rata apar alte telefoane mult mai bune, nici nu termini de platit rata si o sa vrei deja altu :))
Image
contact skype: capy_furien
contact facebook: www.facebool.com/capyfurien
CRISZLY
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 4045
Joined: 14 May 2014, 17:49
Detinator Steam: Da
Reputatie: Nume anterior: Itsirc
Castigator Membru Club eXtream @ Ganduri de sub dus (25 OCT - 25 FEB)
Been thanked: 69 times

11 Mar 2016, 15:03

Nu se merita.
User avatar
^Head$hot^
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1541
Joined: 20 Feb 2013, 19:05
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Has thanked: 12 times
Been thanked: 14 times

11 Mar 2016, 16:47

IsTI37 wrote:Pai ce face cu telefonul ala, face threesome in fiecare seara cu cele mai dragute fete din club dupa ce le arata telefonul ? S-ar putea sa merite.

Daca nu, e cea mai mare prostie sa iti iei un telefon mai scump de 1000 de lei in rate, indiferent de cati bani ai. Nu numai ca scade valoare dar in cateva luni telefonul va arata ca naiba, e foarte usor de distrus si in 2 ani deja trebuie sa il dea la service/garantie. E un mit ca Apple face telefoane bune, majoritatea nu rezista 2 ani fara sa aibe probleme grave la incarcator/microfon/difuzor/baterie/buton sau chiar placa de baza. Reparatia cu componente originale incepe de la 150 de euro (un amarat de buton, un microfon original, cu chinezariile risti sa iti blocheze Apple telefonul permanent).
True :| =D>
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: No registered users and 716 guests