Iphone 6s Altex

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
ARTUR.HAZ
Administrator
Administrator
Posts: 7652
Joined: 04 Oct 2013, 14:32
Detinator Steam: Da
Reputatie: Administrator
Has thanked: 146 times
Been thanked: 123 times
Contact:

09 Mar 2016, 09:29

Si-a cumparat un prieten ieri de la Altex un Iphone 6s in rate. Telefonul costa 3600 de lei, dar plateste in fiecare luna timp de 2 ani rata la el care e 150 de lei. Se merita ?
Avand in vedere ca in acei doi ani scade foarte mult pretul telefonului.
RoyalServer
User avatar
S3ekEr^
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 3475
Joined: 06 Dec 2009, 12:47
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Nume anterior: The Seeker , Reptyle
Fost Scripter
Fost super moderator
Utilizator neserios ( tepar )
Has thanked: 117 times
Been thanked: 329 times

09 Mar 2016, 10:17

Dunhill eXtream wrote:Si-a cumparat un prieten ieri de la Altex un Iphone 6s in rate. Telefonul costa 3600 de lei, dar plateste in fiecare luna timp de 2 ani rata la el care e 150 de lei. Se merita ?
Avand in vedere ca in acei doi ani scade foarte mult pretul telefonului.
In doi ani apare iphone 8, asta cu ratele la telefoane nu mi se pare o idee buna
User avatar
dDow
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 3016
Joined: 12 Jun 2013, 22:04
Detinator Steam: Da
CS Status: Master
Detinator server CS: Cateva.
Location: Bucuresti aka Brooklyn
Has thanked: 35 times
Been thanked: 76 times

09 Mar 2016, 10:18

Daca ti-l doresti mult si nu ai bani de el poti sa-l iei asa! E bun telefonul doar ca are 16GB din care iti raman 9.
(▀̿Ĺ̯▀̿ ̿)
Image
User avatar
ARTUR.HAZ
Administrator
Administrator
Posts: 7652
Joined: 04 Oct 2013, 14:32
Detinator Steam: Da
Reputatie: Administrator
Has thanked: 146 times
Been thanked: 123 times
Contact:

09 Mar 2016, 10:26

dDow wrote:Daca ti-l doresti mult si nu ai bani de el poti sa-l iei asa! E bun telefonul doar ca are 16GB din care iti raman 9.
Asta stiu, ca am vazut la el.
User avatar
Laur eXtream
Fondator eXtream
Fondator eXtream
Posts: 6279
Joined: 06 Apr 2007, 04:04
Detinator Steam: Da
CS Status: Inactiv..
Detinator server CS: cs.extream.ro
Reputatie: Fondator eXtream
Fond eXtream: 200
Location: eXtreamLocation
Has thanked: 184 times
Been thanked: 792 times
Contact:

09 Mar 2016, 10:32

Eu mi-am cumparat iphone 4S prin abonament (adica in rate :)) ) , dar include si nelimitat la vorbit. Am platit 2 ani cate 130 lei / luna. Oarecum, sunt multumit, insa intre timp am scapat telefonul pe jos, i-am spart ecranul, deci nu prea mi-a mai convenit sa bag lunar suma asta in el, dar pana la urma a fost alegerea mea si mi-am asumat responsabilitatea.

Luna urmatoare in aprilie inchid abonamentul . Sunt multumit de el, chiar daca e pretul mare si m-au sunat astia de la vodafone intre timp sa imi spuna ca imi lasa la 60 lei ca termin perioada contractuala.

Poate te ajuta sa stii :).
User avatar
ARTUR.HAZ
Administrator
Administrator
Posts: 7652
Joined: 04 Oct 2013, 14:32
Detinator Steam: Da
Reputatie: Administrator
Has thanked: 146 times
Been thanked: 123 times
Contact:

09 Mar 2016, 11:03

Laur eXtream wrote:Eu mi-am cumparat iphone 4S prin abonament (adica in rate :)) ) , dar include si nelimitat la vorbit. Am platit 2 ani cate 130 lei / luna. Oarecum, sunt multumit, insa intre timp am scapat telefonul pe jos, i-am spart ecranul, deci nu prea mi-a mai convenit sa bag lunar suma asta in el, dar pana la urma a fost alegerea mea si mi-am asumat responsabilitatea.

Luna urmatoare in aprilie inchid abonamentul . Sunt multumit de el, chiar daca e pretul mare si m-au sunat astia de la vodafone intre timp sa imi spuna ca imi lasa la 60 lei ca termin perioada contractuala.

Poate te ajuta sa stii :).
La mine nu e problema de spart ecran si chestii din astea. Mereu am avut grija de telefoane.
Am un iphone 4, de mai bine de 2 ani. Si nu l-am scapat deloc. in schimb am avut un iphone 5, l-am spart in primele 3 luni dupa ce l-am luat. Am fost beat si l-am dat de pamant :))
Doar stau si ma gandesc, ca in 2 ani apare iphone 8, si automat scade pretul la el.
User avatar
dDow
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 3016
Joined: 12 Jun 2013, 22:04
Detinator Steam: Da
CS Status: Master
Detinator server CS: Cateva.
Location: Bucuresti aka Brooklyn
Has thanked: 35 times
Been thanked: 76 times

09 Mar 2016, 11:32

E o porcarie asta cu iPhone 8 :)) daca apare iPhone 8 nu o sa trebuiasca sa-l cumperi ? Plus ca 6s are 2GB RAM de acum si o sa te tina 2-3 ani cu update-uri garantat!
(▀̿Ĺ̯▀̿ ̿)
Image
User avatar
Yeezus
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 8149
Joined: 04 Nov 2011, 08:57
Detinator Steam: Da
CS Status: Yeezy taught me
Reputatie: Fost eXtream Mod
Nume anterior: Confuzius, Flowman,H@rdwell,Florentiu
Location: Ploiesti/Bucuresti
Has thanked: 239 times
Been thanked: 366 times

09 Mar 2016, 13:09

Eu zic ca merita. La altex vad ca au promotia asta de poti lua in rate 24 luni fara dobanda.
Si chiar daca e sa zici ca scade pretul, imagineaza ti ca l iei cu banii jos si in cateva luni il dai, normal in jur de 2000. Peste 2 ani tot il dai in 800-1000. Si in timpu asta te bucuri de un telefon bun.
User avatar
ARTUR.HAZ
Administrator
Administrator
Posts: 7652
Joined: 04 Oct 2013, 14:32
Detinator Steam: Da
Reputatie: Administrator
Has thanked: 146 times
Been thanked: 123 times
Contact:

09 Mar 2016, 20:03

Am vazut unul pe OLX la mana a 2-a, la 2200 de lei. Intr-adevar arata bine telefonul. Dar mai bine stiu ca il iau nou, decat sa dau atata la mana a 2-a.
User avatar
dDow
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 3016
Joined: 12 Jun 2013, 22:04
Detinator Steam: Da
CS Status: Master
Detinator server CS: Cateva.
Location: Bucuresti aka Brooklyn
Has thanked: 35 times
Been thanked: 76 times

09 Mar 2016, 20:09

*** ... un 6S te tine 2-3 ani cu tot cu update-uri! Problema cred ca o sa fie la spatiu adica o sa dai 99 de centi pentru spatiu un iCloud si asa o sa fie bine :)
(▀̿Ĺ̯▀̿ ̿)
Image
User avatar
RAZVANN.
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 3610
Joined: 03 Nov 2008, 21:07
Detinator Steam: Da
CS Status: Excelent
SteamID: Privat
Reputatie: Fost moderator ajutator
Utilizator neserios ( tepar )
Has thanked: 206 times
Been thanked: 179 times

09 Mar 2016, 20:21

Parcă îşi luase un prieten, nu mai bine spuneai că e vorba despre tine?

Nu, nu se merită în rate, te lungeşti pe prea mult timp, doi ani nu sunt 6-12 luni.
User avatar
IsTI37
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 10987
Joined: 10 Apr 2007, 15:02
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Fost SysAdmin
Fost Fondator GTA5 (CVL)
Location: Cluj-Napoca
Has thanked: 28 times
Been thanked: 776 times

09 Mar 2016, 22:06

Pai ce face cu telefonul ala, face threesome in fiecare seara cu cele mai dragute fete din club dupa ce le arata telefonul ? S-ar putea sa merite.

Daca nu, e cea mai mare prostie sa iti iei un telefon mai scump de 1000 de lei in rate, indiferent de cati bani ai. Nu numai ca scade valoare dar in cateva luni telefonul va arata ca naiba, e foarte usor de distrus si in 2 ani deja trebuie sa il dea la service/garantie. E un mit ca Apple face telefoane bune, majoritatea nu rezista 2 ani fara sa aibe probleme grave la incarcator/microfon/difuzor/baterie/buton sau chiar placa de baza. Reparatia cu componente originale incepe de la 150 de euro (un amarat de buton, un microfon original, cu chinezariile risti sa iti blocheze Apple telefonul permanent).
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information