Iphone 6s vs Samsung galaxy S6

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
satasa
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 371
Joined: 12 Nov 2012, 10:43
Detinator Steam: Nu
CS Status: Ocupat
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (2 iun - 2 iul, Acces in Club)
Has thanked: 55 times
Been thanked: 10 times
Contact:

12 Apr 2017, 15:21

Si ti se pare ca pe aceasta planeta exista doar Samsung si Iphone?=))
RoyalServer 2
User avatar
eTeRn_C
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1010
Joined: 12 Jul 2009, 22:40
Detinator Steam: Da
CS Status: Asfaltez!
Detinator server CS: Nu
SteamID: eTeRn31
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS (7 Mai)
Location: Onesti, RO
Has thanked: 34 times
Been thanked: 5 times
Contact:

12 Apr 2017, 15:27

satasa wrote:Si ti se pare ca pe aceasta planeta exista doar Samsung si Iphone?=))
Sa-nteleg ca in imaginatia ta iPhone este 'deranjat' de Nokia, Sony, HTC, Huawei, Alcatel, Motorola?
User avatar
satasa
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 371
Joined: 12 Nov 2012, 10:43
Detinator Steam: Nu
CS Status: Ocupat
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (2 iun - 2 iul, Acces in Club)
Has thanked: 55 times
Been thanked: 10 times
Contact:

12 Apr 2017, 15:35

eTeRn_C wrote:
satasa wrote:Si ti se pare ca pe aceasta planeta exista doar Samsung si Iphone?=))
Sa-nteleg ca in imaginatia ta iPhone este 'deranjat' de Nokia, Sony, HTC, Huawei, Alcatel, Motorola?
Daca crezi ca e in imaginatia mea,inseamna ca esti un fan iphone si daca zici ca sony,huawei,htc nu au telefoane extrem de bune si foarte bine realizate din nou esti un fan iphone care prefera sa dea o gramada de bani pentru nimic.
User avatar
# Kerosen.
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2002
Joined: 04 Dec 2013, 20:28
Detinator Steam: Da
CS Status: Nu mersi
Reputatie: Fost moderator
Location: Ploiesti
Has thanked: 49 times
Been thanked: 74 times
Contact:

12 Apr 2017, 16:55

eTeRn_C wrote:
satasa wrote:
COLBYLICIOUS wrote:iPhone bate orice, nu exista telefon care sa fie la fel de bun ca un iPhone (si aici vorbesc de orice iPhone, nu de unul anume).
inseamna ca nu stii ce vorbesti=))) iphone e bun doar pentru ios in rest nu e nimic care sa zici ca bate tot.
Eu cred ca tu esti cel care nu stie ce vorbeste.
iPhone bate la orice capitol, orice telefon.

Dar vezi tu, telefoanele Samsung sunt mai usor de cumparat ( preturi mai mici sau abonamente mai mici ) si asta e un motiv pentru care unii dintre voi visati ca Samsung e mai bun ca iPhone.

Si sa nu uitati pe ce dati banii cand va luati samsung:
| Afiseaza codul
Image

Image

Image
Aaa, sa nu uit. Pofta buna va doresc!

Image
Esti paleta din multe puncte de vedere,e ca si cum ai compara diesel cu benzina,chestii care nu se potrivesc
Fiecare isi ia ce-i place si de ce are bani
Am putut sa-mi iau atat iPhone cand si Samsung,mai precis 6s sau s6 edge,si am luat s6 edge
Am un telefon prost? Deloc ! Sunt multumit ? Da
Regret ? Nu
Apple fanboy ce sa-ti zic,daca tie iti place ceva si ti se pare super bun,nu inseamna ca nu exista nimic altceva peste sau la egal
Image
jacobs
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 3326
Joined: 04 Apr 2009, 17:59
Detinator Steam: Da
CS Status: do it nigga
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS (7 luni)
Organizator Cupa eXtreamCS 2014 (Counter Strike 1.6)
Arbitru Cupa eXtreamCS 2014 (Counter Strike 1.6)
Coordonator Cupa eXtreamCS 2014 (Counter Strike 1.6)
Sponsor Cupa eXtreamCS 2014 (Counter Strike 1.6)
Restrictie PM
Location: king of everything
Has thanked: 3 times
Been thanked: 129 times

12 Apr 2017, 17:08

*** , visati la iphone si va muscati degetele de foame
User avatar
COLBYLICIOUS
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 8139
Joined: 13 Oct 2012, 09:36
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: Nu mă ocup
SteamID: /id/COLBYLICIOUS
Reputatie: Fost administrator
eXtream Security
Fost Intermediar Steam
Membru Club eXtreamCS (4 luni)
Administratorul anului 2018
Location: Brașov
Discord: @colbylicious
Has thanked: 245 times
Been thanked: 310 times
Contact:

12 Apr 2017, 17:35

# Kerosen. wrote:
eTeRn_C wrote:
satasa wrote: inseamna ca nu stii ce vorbesti=))) iphone e bun doar pentru ios in rest nu e nimic care sa zici ca bate tot.
Eu cred ca tu esti cel care nu stie ce vorbeste.
iPhone bate la orice capitol, orice telefon.

Dar vezi tu, telefoanele Samsung sunt mai usor de cumparat ( preturi mai mici sau abonamente mai mici ) si asta e un motiv pentru care unii dintre voi visati ca Samsung e mai bun ca iPhone.

Si sa nu uitati pe ce dati banii cand va luati samsung:
| Afiseaza codul
Image

Image

Image
Aaa, sa nu uit. Pofta buna va doresc!

Image
Esti paleta din multe puncte de vedere,e ca si cum ai compara diesel cu benzina,chestii care nu se potrivesc
Fiecare isi ia ce-i place si de ce are bani
Am putut sa-mi iau atat iPhone cand si Samsung,mai precis 6s sau s6 edge,si am luat s6 edge
Am un telefon prost? Deloc ! Sunt multumit ? Da
Regret ? Nu
Apple fanboy ce sa-ti zic,daca tie iti place ceva si ti se pare super bun,nu inseamna ca nu exista nimic altceva peste sau la egal
Ia-ti un iPhone si ai sa-ti schimbi parerea.
User avatar
RedForce
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 1478
Joined: 17 Sep 2007, 18:20
Detinator Steam: Da
SteamID: redforcex
Reputatie: Fost moderator
Membru Club eXtreamCS (2 luni)
0.1/3
Location: Calea Moşilor, Bucureşti
Has thanked: 353 times
Been thanked: 135 times

13 Apr 2017, 09:43

Dețin Samsung Galaxy S6 de 1 an jumate și sunt super mulțumit de el din toate punctele de vedere. De o lună am primit și update la android 7.0 care se mișcă impecabil. Recomand cu încredere!
User avatar
# Kerosen.
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2002
Joined: 04 Dec 2013, 20:28
Detinator Steam: Da
CS Status: Nu mersi
Reputatie: Fost moderator
Location: Ploiesti
Has thanked: 49 times
Been thanked: 74 times
Contact:

13 Apr 2017, 17:38

COLBYLICIOUS wrote:
# Kerosen. wrote:
eTeRn_C wrote:
Eu cred ca tu esti cel care nu stie ce vorbeste.
iPhone bate la orice capitol, orice telefon.

Dar vezi tu, telefoanele Samsung sunt mai usor de cumparat ( preturi mai mici sau abonamente mai mici ) si asta e un motiv pentru care unii dintre voi visati ca Samsung e mai bun ca iPhone.

Si sa nu uitati pe ce dati banii cand va luati samsung:
| Afiseaza codul
Image

Image

Image
Aaa, sa nu uit. Pofta buna va doresc!

Image
Esti paleta din multe puncte de vedere,e ca si cum ai compara diesel cu benzina,chestii care nu se potrivesc
Fiecare isi ia ce-i place si de ce are bani
Am putut sa-mi iau atat iPhone cand si Samsung,mai precis 6s sau s6 edge,si am luat s6 edge
Am un telefon prost? Deloc ! Sunt multumit ? Da
Regret ? Nu
Apple fanboy ce sa-ti zic,daca tie iti place ceva si ti se pare super bun,nu inseamna ca nu exista nimic altceva peste sau la egal
Ia-ti un iPhone si ai sa-ti schimbi parerea.
Am avut,nu l-am considerat prost,am decis ca nu ma atrage si atat
Aiurea cand faceti gura pe nimic
Image
User avatar
Ulquiorra
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 2053
Joined: 25 Jul 2010, 17:29
Detinator Steam: Da
CS Status: A mai trecut o zi asteptand una mai buna
Detinator server CS: Retras.
SteamID: STEAM_0:1:318247XX
Reputatie: Fost Scripter eXtreamCS
Fost Moderator ajutator
Nick anterior: Askhanar
Location: Braila, Romania.
Has thanked: 215 times
Been thanked: 1132 times

15 Apr 2017, 21:57

Am fost un utilizator inrait de iPhone.. am avut toate iPhone incepand de la 4 pana la 6s ( fara varianta plus ).
Am fost foarte multumit de el nu am intampinat probleme deloc si chiar au fost rezistente. Cel putin am avut un 5S care practic
am aruncat cu el dupa cineva si sa dus in perere ( ecranul sa desprins si abea se mai tinea ), l-am mai folosit asa cam jumatate de an pana sa ii schimb ecranul.
iPhone-urile sunt speciale in felul lor doar ca cei de la apple le-au restrictionat prea mult. Atat legat de bluetooth si faptu ca tre sa stai cu el langa router ca sa prinzi wifi cat si pentru faptu ca esti practic fortat sa folosesti iTunes ca sa poti baga muzica pe el si sonerii/ringtone. Nu iti ramane decat jailbreak. Experienta cu un iOS pe care ai bagat jailbreak e unica doar ca daca nu esti atent poti sa faci din telefonul tau o caramida la propriu.
De baterii am fost foarte multumit la toate device de le-am avut. Incarcare rapida si puteai folosi telu cand era la incarcat fara ca acesta sa se mai descarce. Si mai ales minunea de se petrece noaptea la iPhone ca il lasi seara de ex cu 80% baterie si dimineata ai undeva la 76% 75% .

Acum un an jumate ( aproximativ ) am achizitionat un S6 edge + gold. Vreau sa spun ca diferenta e de la cer la pamant. Pe android poti face ce vrei fratee deci esti mult mai liber..pot spune ca esti liber. Cu toate ca tre' sa-l cureti mereu de cache si fisiere inutile ce raman in urma de la fb/wapp/9gag si astea. De cand l-am luat nu am avut probleme si merge perfect si acum. Bateria ma tine o zi intreaga pe wifi/MB si seara am undeva la 30%.

Concluzia e ca am fost multumit de ambele marci..atat samsung cat si apple ( android si iOS ). Doar ca la iPhone ecranul, atingerea si felul in care se simte telefonul in mana e mult mai reala decat la orice alt telefon. Iar singurul dezavantaj e ca este foarte strict si nu poti face mai nimic..sa-l infrumusetezi. Si cel mai aiurea lucru la iPhone ( daca nu folosesti iMessage ) este faptu ca nu primesti raport de livrare la SMS.

Dintre un android si un iOS.. as alege cu lejeritate androidul. Chiar daca e mai vulnerabil..merita riscul pentru a simti ca ai telefon si poti face ce vrei cu el. Dau 700$ pe iPhone sa nu pot pune o iconita singura in mijlocul ecranului ( una singura pe o pagina, doar ea ) sa zicem pentru ca asa vreau eu..pentru ca le aseaza automat. Aiurea.

Ma rog android + nova launcher si cm locker ( suprta fingerprint ) e combinatia perfecta.
Nu m-am lipsit de iPhone si am si in iPhone 5C pink ( iOS 10.3.1 ) astept sa apara jailbreak oficial..dar cam greu.

EDIT:
RedForce wrote:Dețin Samsung Galaxy S6 de 1 an jumate și sunt super mulțumit de el din toate punctele de vedere. De o lună am primit și update la android 7.0 care se mișcă impecabil. Recomand cu încredere!

Ai cumva idee mie de ce nu mi-a venit inca update-ul pentru 7.0 nougat ?
Caut o persoana dedicata care se pricepe si stie ce face.
Vreau sa creeze si sa se ocupe de administrarea unui server de MU, da e vorba de vechiul joc..ma gandesc undeva la un season 3 ep1/2.

O sa achizitionez un domeniu .ro.
Totodata sponsorizez absolut orice este necesar.
Ma puteti contacta prin: http://solo.to/stfrzv
User avatar
RedForce
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 1478
Joined: 17 Sep 2007, 18:20
Detinator Steam: Da
SteamID: redforcex
Reputatie: Fost moderator
Membru Club eXtreamCS (2 luni)
0.1/3
Location: Calea Moşilor, Bucureşti
Has thanked: 353 times
Been thanked: 135 times

16 Apr 2017, 07:31

Ulquiorra wrote: EDIT:
RedForce wrote:Dețin Samsung Galaxy S6 de 1 an jumate și sunt super mulțumit de el din toate punctele de vedere. De o lună am primit și update la android 7.0 care se mișcă impecabil. Recomand cu încredere!

Ai cumva idee mie de ce nu mi-a venit inca update-ul pentru 7.0 nougat ?
Depinde dacă ai cumpărat telefonul la abonament sau la liber.
Dacă l-ai cumpărat la liber vei primi update-urile direct de la producător (Samsung)
Dacă l-ai cumparat de la Vodafone/Orange/Telekom/Digi, va trebui sa mai aștepți, deoarece primești update-ul de la ei, nu direct de la Samsung.
Și mai contează și ce model de Samsung ai:
Galaxy S6
Galaxy S6 Edge
Galaxy S6 Edge Plus
Galaxy Note 5
Galaxy Tab A with S Pen
Galaxy Tab S2
Galaxy A3
Galaxy A8
Doar astea vor primi Android 7.0 Nougat dar nu în același timp!
Eu am luat telefonul la abonament la Vodafone și am primit mereu rapid actualizările de soft.
A, și apropo, dacă e rootat - adio orice fel de update.
User avatar
Ulquiorra
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 2053
Joined: 25 Jul 2010, 17:29
Detinator Steam: Da
CS Status: A mai trecut o zi asteptand una mai buna
Detinator server CS: Retras.
SteamID: STEAM_0:1:318247XX
Reputatie: Fost Scripter eXtreamCS
Fost Moderator ajutator
Nick anterior: Askhanar
Location: Braila, Romania.
Has thanked: 215 times
Been thanked: 1132 times

16 Apr 2017, 17:49

E Galaxy S6 Edge Plus ( SM-G928F )
Nu am fost atat de prost incat sa pun root pe asa telefon. Ma rog ii poti face unroot in orice clipa dar totusi.
Am avut root pe un S4. E si folositor dar..daca nu faci prea mult gamimg pe tel..nu prea ai ce face cu el.
Chiar si asa Lucky Patcher merge destul de bine si fara root.

Telefonul nu l-am achizitionat din tara, l-am cumparat din Londra la liber ( banii jos ).
Nu a fost codat pe nicio retea..cu toate ca l-am cumparat de la O2 ( care majoritatea le aveau codate ).

Ma rog o sa ajunga el si update-u. Ii pot da flash manual dar pierd tot din tel..pe cand la update nu pierzi nimic.
Caut o persoana dedicata care se pricepe si stie ce face.
Vreau sa creeze si sa se ocupe de administrarea unui server de MU, da e vorba de vechiul joc..ma gandesc undeva la un season 3 ep1/2.

O sa achizitionez un domeniu .ro.
Totodata sponsorizez absolut orice este necesar.
Ma puteti contacta prin: http://solo.to/stfrzv
User avatar
^ZED^
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1226
Joined: 30 Jan 2015, 10:27
Detinator Steam: Da
Fond eXtream: 0
Contact:

16 Apr 2017, 18:42

E diferenta mare intre iphone 5s si 6 ? pe langa dimensiune..?
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information