iPhone 5 !

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
strikearea
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 526
Joined: 15 Aug 2013, 10:21
Detinator Steam: Da
CS Status: Imi place forumul eXtreamCS.com...!
Detinator server CS: Da
SteamID: bloodystrikearea
Has thanked: 38 times
Been thanked: 21 times
Contact:

10 Dec 2013, 10:17

Code: Select all

Si crede ma ca stiu foarte bine ce vorbesc despre cydia si jailbreack acuma na fiecare are o parere personala ! 
Am un vecin cu care ma inteleg foarte bine care are un service pentru telefoane si 99,9% dintre iphone urile care vin la reparat ( probleme de soft ) au instalat cydia si jailbreack restu vin cu ecranul spart etc. acuma daca ai tu cydia si jailbreack pe telefonul personal si nu ai nici un bug vizibil sa nu crezi ca ai si foarte mare dreptate eu iti spun pentru ca stiu ce zic , multi nu imi dau dreptate dar cei care stiu cam ce campi bat eu acuma imi vor da dreptate ! 

Acuma eu mi am spus parerea tu ti ai spus o pe a ta , nu este un motiv sa ne batem cu pumnii in piept si sa vedem care are mai multa dreptate ;)

O zi buna sa ai !
deci nu stiu ce parere ai tu despre jailbreak dar nu mai este ca inainte..acum iti ofera posibilitatea sa umbli la rom ..si crede-ma ca e singura metoda de al debloca e sa -i spargi rom-ul si daca nu ai avea cydia o sa il folosesti ca si un ipod pentru k nu citeste cartelele....E mai complicat dar cu vointa il repari...Scuze de offtopic dar nu m-am putut abtine pentru k am avut acceasi problema cu iphone 4s cumparat din america (pentru ca era mai ieftin cand a aparut)..si cu un pic de chin l-am rezolvat...
O zi buna si sper sa rezolvi cu telefonul
RoyalServer
User avatar
mixatu
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 680
Joined: 26 Apr 2012, 15:47
Detinator Steam: Da
SteamID: kzu1337
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (1 luna)
Location: cstrike
Has thanked: 59 times
Been thanked: 29 times
Contact:

10 Dec 2013, 23:48

Fa o combinatie cu tiganii.
User avatar
miber
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1986
Joined: 09 Apr 2013, 03:43
Detinator Steam: Da
CS Status: Web Designer.
SteamID: mibfx
Location: rootem
Has thanked: 50 times
Been thanked: 111 times
Contact:

11 Dec 2013, 01:42

Tutorial de spargere a codului de siguranta.

Varianta 1 (Cea nervoasa)

1. Iei 1 bucata iphone 5
2. Iei 1 bucata ciocan
3. Cu ciocanu dai in ele pana sare piesele
4. Verifici piesele daca sunt intacte le poti vinde la targ sau sa le arunci
5. Ai deblocat telefonul

Varianta 2 (Cea corecta)

1. Iei 1 bucata iphone 5
2. Iei 1 bucata mijloc de transport R.A.T.B sau taxi daca ai bani doar esti hot trebuie sa ai bani.
3. Te duci la cea mai apropiata sectie de politie si te denunti
4. Voila, esti arestat si telefonul este inapoiat la propietar si tia scos codul, poate iti da si telefonul la loc ca ai fost cinsit... (poate, cel mai probabil NU)

Si asa ai rezolvat problema. Mult succes.
M-am lasat, is pensionar pe caz de boala, acum ma tratez cu Mari pana dau de Ioana.

Image
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information