iphone 5s/5

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

jacobs
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 3326
Joined: 04 Apr 2009, 17:59
Detinator Steam: Da
CS Status: do it nigga
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS (7 luni)
Organizator Cupa eXtreamCS 2014 (Counter Strike 1.6)
Arbitru Cupa eXtreamCS 2014 (Counter Strike 1.6)
Coordonator Cupa eXtreamCS 2014 (Counter Strike 1.6)
Sponsor Cupa eXtreamCS 2014 (Counter Strike 1.6)
Restrictie PM
Location: king of everything
Has thanked: 3 times
Been thanked: 129 times

19 Jul 2014, 00:01

CeaCea^ wrote:
jacobs wrote:Da asa e , cine stie sa stea sa gandeasca , mare diferenta intre 4s si 5 e decat procesoru dr 0.2 Ghz diferenta , la i4s ai 1.1 si la i5 1.3 dar i5 mai are avantaju cu metalu de pe spate , nu se mai sparge asa repede ca la 4s care are sticla pe spate
Sa mori tu?

Camera de 0,3 la iph 4s se compara cu 1,3mp pe fata de la 5?
Camera de la 5 are pixeli mult mai densi decat cea de 4s.. ba nene vorbiti da vorbiti prost rau de tot .

#Sunt detinator de i5 si pot sa zic ca sunt foarte multumit de el, n-am avut probleme pana acum cu freeze-uri , cu caderi de semnal, cu deschiderea camerei, si i-am si facut update de la 7.0.4 la 7.1.2, totul se misca excelent.
Te-ai gasit tu sa vorbesti , care faci topicuri sa te lauzi ca ai iphone , taci dreacu din gura si du-te la somn. Pe unii nu intereseaza pixeli de la camera , si rezistenta lor cap patrat , cap ai , minte ce iti mai trebuie. Ce faci pe un i5 faci lejer si pe un 4s , daca vrei poze adevarate , ia-ti un aparat , daca nu , ia-ti retrica si cu i5-u in oglinda in baie in toate mall-urile cum fac toti tiganii :)
RoyalServer 2
User avatar
dDow
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 3016
Joined: 12 Jun 2013, 22:04
Detinator Steam: Da
CS Status: Master
Detinator server CS: Cateva.
Location: Bucuresti aka Brooklyn
Has thanked: 35 times
Been thanked: 76 times

19 Jul 2014, 00:02

jacobs wrote:
CeaCea^ wrote:
jacobs wrote:Da asa e , cine stie sa stea sa gandeasca , mare diferenta intre 4s si 5 e decat procesoru dr 0.2 Ghz diferenta , la i4s ai 1.1 si la i5 1.3 dar i5 mai are avantaju cu metalu de pe spate , nu se mai sparge asa repede ca la 4s care are sticla pe spate
Sa mori tu?

Camera de 0,3 la iph 4s se compara cu 1,3mp pe fata de la 5?
Camera de la 5 are pixeli mult mai densi decat cea de 4s.. ba nene vorbiti da vorbiti prost rau de tot .

#Sunt detinator de i5 si pot sa zic ca sunt foarte multumit de el, n-am avut probleme pana acum cu freeze-uri , cu caderi de semnal, cu deschiderea camerei, si i-am si facut update de la 7.0.4 la 7.1.2, totul se misca excelent.
Te-ai gasit tu sa vorbesti , care faci topicuri sa te lauzi ca ai iphone , taci dreacu din gura si du-te la somn. Pe unii nu intereseaza pixeli de la camera , si rezistenta lor cap patrat , cap ai , minte ce iti mai trebuie. Ce faci pe un i5 faci lejer si pe un 4s , daca vrei poze adevarate , ia-ti un aparat , daca nu , ia-ti retrica si cu i5-u in oglinda in baie in toate mall-urile cum fac toti tiganii :)

La tine si daca-i vezi pe uni ca se f*t spui ca sunt tigani =)) !
Pun pariu ca esti un roman prost si incuiat la minte ( si eu sunt roman dar nu sunt asa de inapt ) !
(▀̿Ĺ̯▀̿ ̿)
Image
jacobs
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 3326
Joined: 04 Apr 2009, 17:59
Detinator Steam: Da
CS Status: do it nigga
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS (7 luni)
Organizator Cupa eXtreamCS 2014 (Counter Strike 1.6)
Arbitru Cupa eXtreamCS 2014 (Counter Strike 1.6)
Coordonator Cupa eXtreamCS 2014 (Counter Strike 1.6)
Sponsor Cupa eXtreamCS 2014 (Counter Strike 1.6)
Restrictie PM
Location: king of everything
Has thanked: 3 times
Been thanked: 129 times

19 Jul 2014, 00:07

dDow wrote:
jacobs wrote:
CeaCea^ wrote:
Sa mori tu?

Camera de 0,3 la iph 4s se compara cu 1,3mp pe fata de la 5?
Camera de la 5 are pixeli mult mai densi decat cea de 4s.. ba nene vorbiti da vorbiti prost rau de tot .

#Sunt detinator de i5 si pot sa zic ca sunt foarte multumit de el, n-am avut probleme pana acum cu freeze-uri , cu caderi de semnal, cu deschiderea camerei, si i-am si facut update de la 7.0.4 la 7.1.2, totul se misca excelent.
Te-ai gasit tu sa vorbesti , care faci topicuri sa te lauzi ca ai iphone , taci dreacu din gura si du-te la somn. Pe unii nu intereseaza pixeli de la camera , si rezistenta lor cap patrat , cap ai , minte ce iti mai trebuie. Ce faci pe un i5 faci lejer si pe un 4s , daca vrei poze adevarate , ia-ti un aparat , daca nu , ia-ti retrica si cu i5-u in oglinda in baie in toate mall-urile cum fac toti tiganii :)

La tine si daca-i vezi pe uni ca se f*t spui ca sunt tigani =)) !
Pun pariu ca esti un roman prost si incuiat la minte ( si eu sunt roman dar nu sunt asa de inapt ) !
Sa gasit sa comenteze eminescu care se lauda ca are rude in minsiter si se muta / transfera in ce liceu vrea el . Suferi de te caci pe tine da defapt esti un nimic , minor fara buletin care isi pierde timpu pe net suferind in stanga si dreapta ca numai e nimeni ca el. Tu nu vezi ca nu are sens ce am zis eu si ce ai zis tu , si pentru tine e valabila zicala "cap ai , minte ce iti mai trebuie" . Da-ti log out si du-te la culcare ca esti depasit de prezentu in care traim :)
Last edited by jacobs on 19 Jul 2014, 00:14, edited 1 time in total.
User avatar
dDow
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 3016
Joined: 12 Jun 2013, 22:04
Detinator Steam: Da
CS Status: Master
Detinator server CS: Cateva.
Location: Bucuresti aka Brooklyn
Has thanked: 35 times
Been thanked: 76 times

19 Jul 2014, 00:09

jacobs wrote:
dDow wrote:
jacobs wrote: Te-ai gasit tu sa vorbesti , care faci topicuri sa te lauzi ca ai iphone , taci dreacu din gura si du-te la somn. Pe unii nu intereseaza pixeli de la camera , si rezistenta lor cap patrat , cap ai , minte ce iti mai trebuie. Ce faci pe un i5 faci lejer si pe un 4s , daca vrei poze adevarate , ia-ti un aparat , daca nu , ia-ti retrica si cu i5-u in oglinda in baie in toate mall-urile cum fac toti tiganii :)

La tine si daca-i vezi pe uni ca se f*t spui ca sunt tigani =)) !
Pun pariu ca esti un roman prost si incuiat la minte ( si eu sunt roman dar nu sunt asa de inapt ) !
Sa gasit sa comente-ze eminescu care se lauda ca are rude in minsiter si se muta / transfera in ce liceu vrea el . Suferi de te caci pe tine da defapt esti un nimic , minor fara buletin care isi pierde timpu pe net suferind in stanga si dreapta ca numai e nimeni ca el. Tu nu vezi ca nu are sens ce am zis eu si ce ai zis tu , si pentru tine e valabila zicala "cap ai , minte ce iti mai trebuie" . Da-ti log out si du-te la culcare ca esti depasit de prezentu in care traim :)
Esti obosit rau , cine ma cunoaste stie cine sunt :) ! Nu un ***** ca tine !
Last edited by sUperstar on 19 Jul 2014, 00:57, edited 1 time in total.
Reason: Ai primit un avertisment pentru jigniri
(▀̿Ĺ̯▀̿ ̿)
Image
User avatar
Sergiu
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1279
Joined: 19 Nov 2010, 20:33
Detinator Steam: Da
CS Status: freud.
Reputatie: Nume anterior : BrOnX
Castigator Membru CLUB eXtream @ Mos Nicolae (3 luni)
Location: Iași/Brașov
Has thanked: 77 times
Been thanked: 22 times

19 Jul 2014, 00:29

Eu am un 4s si sunt super multumit. Am folosit si un 5s si un 5 si singura diferenta pe care am perceput-o eu, a fost marimea. Eu fiind omul care nu foloseste telefonul decat pentru a suna, a vorbi prin sms/wapp/fb, poze si putine jocuri.
"Singurele limite sunt cele pe care ți le impui singur." // Pentru a mă contacta, folosește mesajul privat !
REGULI GENERALE : Afișează regulile forumului
1. Utilizati corect limba romana (folositi cuvinte intregi, virgula, punctul si cratima). NU FOLOSITI limbaj de chat!
2. Raspundeti concret! Fara offtopic, fara mesaje scurte, inutile sau deja postate!
* offtopic = reprezinta devierea de la subiectul care se discuta
3. Folosirea cuvintelor sau inregistrarea cu nume obscene/jignitoare duce la restrictionarea accesului, stergerea contului, etc.
4. Este interzis orice atac la persoana. Discutati ideea, nu persoana !
5. Restrictii reclame :
a) Reclama este permisa in subiecte atat timp cat ele au legatura cu idea care se discuta.
b) In semnatura este permisa o singura reclama SIMPLA de tip TEXT cu dimensiunea fontului setat pe NORMAL
c) Reclama nu este permisa in campurile personale gen: Locatie, CS Status.
d) Nu aveti voie sa deschideti topicuri cu referire exacta la un site in scopul obtinerii de vizite, se considera reclama !
6. Nu folositi imagini in semnatura mai mari decat 500x120. Puteti folosi mai multe imagini care, toate sa nu depaseasca marimea impusa !
7. Folositi CAUTAREA si apoi intrebati pentru ceva daca nu exista pe forum! Numele topicurilor create trebuie sa reflecte continutul subiectului pe care se discuta. Nu vor fi permise topicuri de genul: help, ajutor pls, cum fac, etc
8. Este permisa continuarea unei discutii vechi de pe forum, chiar daca aceasta a fost deschisa cu cativa ani in urma. NU se permite insa dublu-post, triplu-post sau UP-uri.
* dublu-post / triplu - post = adaugarea unor mesaje unul dupa altul intr-o discutie a forumului de catre aceeasi persoana
* UP = adaugarea unor mesaje unul dupa altul cu scopul de a scoate in evidenta discutia respectiva
9. Orice fel de continut cu caracter erotic va fi sters, iar daca este necesar se vor aplica avertismente.
10. Nu este permisa promovarea firmelor de hosting in afara de http://www.eXtreamHost.com , fie ca este vorba de o reclama directa sau indirecta.
11. Nu este permisa postarea de continut ilegal: warez, carding (bine cunoscutele "metode" de furat domenii etc.) si alte practici "neortodoxe", se vor aplica avertismente sau ban, dupa caz si antecedente.

SANCTIONAM DRASTIC INCALCAREA ACESTOR REGULI SI ORICE ABUZ !


WARNINGS/Avertismente
3 Avertismente = BAN pe forum pentru o anumita perioada de timp, in functie de gravitatea regulilor incalcate!
1 Avertisment = 15 de zile

Mesaje private
Abuzul in orice fel de folosirea mesajelor private va duce la sanctionare. In concluzie, vi se va lua dreptul de a mai trimite mesaje.
Reclamatiile cat si penalizarile se regasesc aici: discutii-forum/reclamatii-mesaje-private-t335539.html

Suplimentar
1. In semnatura nu sunt permise linkuri catre jocuri (site-uri) gen bitefight, monstergame, etc.
2. La profilul Detinator server CS se permite reclama catre un server de Counter-Strike.
3. Orice insulta adusa asupra unui administrator se penalizeaza cu ban permanent. Orice insulta adusa asupra unui moderator se penalizeaza (in functie de gravitatea situatiei) de la avertisment pana la ban permanent.
4. Nu se permite ridicarea subiectelor cu mesaje gen "UP!" unul dupa altul, indiferent de timpul dintre raspunsuri.


Atentionari
1. Nu se permite schimbarea numelui pe forum
2. Nu aveti voie cu mai mult de 1 cont / persoana (vi se sterg toate mesajele si contul de utilizator de pe forum drept penalizare) - cei care abuzeaza si isi fac mai multe conturi, risca sa primeasca ban permanent

 

CeaCea^
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 86
Joined: 09 May 2014, 19:31
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Has thanked: 9 times
Been thanked: 4 times
Contact:

19 Jul 2014, 00:47

jacobs wrote:
dDow wrote:
jacobs wrote: Sa gasit sa comente-ze eminescu care se lauda ca are rude in minsiter si se muta / transfera in ce liceu vrea el . Suferi de te caci pe tine da defapt esti un nimic , minor fara buletin care isi pierde timpu pe net suferind in stanga si dreapta ca numai e nimeni ca el. Tu nu vezi ca nu are sens ce am zis eu si ce ai zis tu , si pentru tine e valabila zicala "cap ai , minte ce iti mai trebuie" . Da-ti log out si du-te la culcare ca esti depasit de prezentu in care traim :)
Esti obosit rau , cine ma cunoaste stie cine sunt :) ! Nu un ***** ca tine !
Inafara de userii de pe forum si neamu , cine te mai cunoaste ? Ca nici prieteni nu ai , iti pierzi timpu aiurea pe net suferind de prostie dusa la extrem copile
Ai venit tu cu gura mare ca te-ai simtit jignit ca faci parte dintre oameni care isi fac poze in wc-u. Alti nu cumpara telefonu doar pentru fite ci si pentru a vorbi la el , da tie ce as putea sa iti cer , nici zile de trait nu cred ca mai ai , le-ai vandut pe forum
Sa te vad la iOS 8 ce mai face 4s ca nu va mai fi disponibil pentru upgrade, poate ca pe tine nu te intereseaza camera,rezistenta dar pe altii da, daca dai un ban, da-l dracu si stai in fata, 4s deja e demodat ..

Si nu sufar ca am iPhone, am avut mai multe iPhone-uri in mana decat nu o sa ai tu vreodata, + ale mele, am avut seria completa de la 2G pana la 5s, dar le-am vandut majoritatea, asta nu e problema ta.
SondOfTheTime
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 553
Joined: 01 Aug 2011, 10:06
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: Secret
SteamID: Privat
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (1 luna)
Has thanked: 16 times
Been thanked: 38 times
Contact:

19 Jul 2014, 00:54

mariuss615 wrote:Iphone mai bun ca 4s nu gasesti, 5 si 5s sunt pistol cu apa. Motivele sunt multe, de la freez-uri care mai decare mai ciudate pana la rezistenta lor. Pe 4s nu am avut probleme de cand il am, cu 4 aceiasi treaba doar ca am schimbat 2 butoane de home si ma pregatesc sa-l schimb iar. Cu i5 am avut cele mai mari probleme, prima data s-a stricat casca. La cateva saptamani nu se mai deschidea camera pe fata. Cand am facut update au inceput problemele de genul: Nu puteam sa raspund la apeluri, pur si simplu se bloca slide-ul; Nu puteam intra in agenda, aceiasi treaba freez. Am renuntat la el si am pus batranul i4 la treaba facand fata si cu ios7.
=))) cum poti sa zici asa ceva pai daca ai luat iphone 5 stricat ce sa iti facem noi .

Eu am iphone 5 de 1 an si se misca ireprosabil.
User avatar
dDow
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 3016
Joined: 12 Jun 2013, 22:04
Detinator Steam: Da
CS Status: Master
Detinator server CS: Cateva.
Location: Bucuresti aka Brooklyn
Has thanked: 35 times
Been thanked: 76 times

19 Jul 2014, 01:20

CeaCea^ wrote:
jacobs wrote:
dDow wrote:
Esti obosit rau , cine ma cunoaste stie cine sunt :) ! Nu un ***** ca tine !
Inafara de userii de pe forum si neamu , cine te mai cunoaste ? Ca nici prieteni nu ai , iti pierzi timpu aiurea pe net suferind de prostie dusa la extrem copile
Ai venit tu cu gura mare ca te-ai simtit jignit ca faci parte dintre oameni care isi fac poze in wc-u. Alti nu cumpara telefonu doar pentru fite ci si pentru a vorbi la el , da tie ce as putea sa iti cer , nici zile de trait nu cred ca mai ai , le-ai vandut pe forum
Sa te vad la iOS 8 ce mai face 4s ca nu va mai fi disponibil pentru upgrade, poate ca pe tine nu te intereseaza camera,rezistenta dar pe altii da, daca dai un ban, da-l dracu si stai in fata, 4s deja e demodat ..

Si nu sufar ca am iPhone, am avut mai multe iPhone-uri in mana decat nu o sa ai tu vreodata, + ale mele, am avut seria completa de la 2G pana la 5s, dar le-am vandut majoritatea, asta nu e problema ta.
Poti face upgrade la iOS8 pe 4S , doar de la 4 in jos nu poti face :) !
(▀̿Ĺ̯▀̿ ̿)
Image
User avatar
TZACANEL
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 10182
Joined: 11 Jun 2009, 14:33
Detinator Steam: Da
SteamID: tzacaneeel
Reputatie: Fost Administrator
Fost Administrator eXtreamSocial
Administratorul anului 2015
Fond eXtream: 0
Location: Campulung Muscel
Has thanked: 631 times
Been thanked: 902 times
Contact:

19 Jul 2014, 02:25

jacobs wrote:Nu e mare diferenta intre ele , doar ca 5s are procesor v8 si 5 v7 dar amandoua sunt dual core 1.3.
Merg pe 5 ca daca il sparg pe fata ii schimb display-u si butonu , dar la 5s e cam greu cu senzoru daca l-ai spart te costa de te ustura in *** si aici sigur nu gasesti
Vorbesti prostii. E o mare, mare diferenta intre ele, desi nu pare.

1. 5S are 1GB RAM DDR3 pe cand 5 are DDR2
2. Pe langa procesorul A7 mai are un microprocesor numit M7 pentru senzori si alte aplicatii. Practic senzorii nu se mai folosesc de A7, ci de M7. Un plus pentru viteza.
3. Desi multi nu sunt multumiti de senzorul de amprenta, e foarte practic. Stiti prea bine problema butonului HOME. Cu amprenta deblochezi fara a apasa. Asa salvezi si butonul POWER. Eu imi "trezesc" telefonul cu butonul HOME care si asa nu prea o mai duce mult.
4. Dual flash-ul e foarte mult pentru facut poze noaptea.

PS: Senzorii nu sunt asa de scumpi si in plus gasesti la resseleri autorizati Apple care au si service disponibil si in afara garantiei. iStyle e un exemplu.
Image
Image
Image
jacobs
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 3326
Joined: 04 Apr 2009, 17:59
Detinator Steam: Da
CS Status: do it nigga
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS (7 luni)
Organizator Cupa eXtreamCS 2014 (Counter Strike 1.6)
Arbitru Cupa eXtreamCS 2014 (Counter Strike 1.6)
Coordonator Cupa eXtreamCS 2014 (Counter Strike 1.6)
Sponsor Cupa eXtreamCS 2014 (Counter Strike 1.6)
Restrictie PM
Location: king of everything
Has thanked: 3 times
Been thanked: 129 times

19 Jul 2014, 08:24

TzaCaNeL wrote:
jacobs wrote:Nu e mare diferenta intre ele , doar ca 5s are procesor v8 si 5 v7 dar amandoua sunt dual core 1.3.
Merg pe 5 ca daca il sparg pe fata ii schimb display-u si butonu , dar la 5s e cam greu cu senzoru daca l-ai spart te costa de te ustura in *** si aici sigur nu gasesti
Vorbesti prostii. E o mare, mare diferenta intre ele, desi nu pare.

1. 5S are 1GB RAM DDR3 pe cand 5 are DDR2
2. Pe langa procesorul A7 mai are un microprocesor numit M7 pentru senzori si alte aplicatii. Practic senzorii nu se mai folosesc de A7, ci de M7. Un plus pentru viteza.
3. Desi multi nu sunt multumiti de senzorul de amprenta, e foarte practic. Stiti prea bine problema butonului HOME. Cu amprenta deblochezi fara a apasa. Asa salvezi si butonul POWER. Eu imi "trezesc" telefonul cu butonul HOME care si asa nu prea o mai duce mult.
4. Dual flash-ul e foarte mult pentru facut poze noaptea.

PS: Senzorii nu sunt asa de scumpi si in plus gasesti la resseleri autorizati Apple care au si service disponibil si in afara garantiei. iStyle e un exemplu.
dual flash am si eu pe nokia lumia 920 si stiu la ce e bun
neymar1
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 216
Joined: 24 Sep 2011, 13:19
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Reputatie: Ban 1 luna!
Has thanked: 15 times
Been thanked: 23 times
Contact:

19 Jul 2014, 10:00

jacobs wrote:
TzaCaNeL wrote:
jacobs wrote:Nu e mare diferenta intre ele , doar ca 5s are procesor v8 si 5 v7 dar amandoua sunt dual core 1.3.
Merg pe 5 ca daca il sparg pe fata ii schimb display-u si butonu , dar la 5s e cam greu cu senzoru daca l-ai spart te costa de te ustura in *** si aici sigur nu gasesti
Vorbesti prostii. E o mare, mare diferenta intre ele, desi nu pare.

1. 5S are 1GB RAM DDR3 pe cand 5 are DDR2
2. Pe langa procesorul A7 mai are un microprocesor numit M7 pentru senzori si alte aplicatii. Practic senzorii nu se mai folosesc de A7, ci de M7. Un plus pentru viteza.
3. Desi multi nu sunt multumiti de senzorul de amprenta, e foarte practic. Stiti prea bine problema butonului HOME. Cu amprenta deblochezi fara a apasa. Asa salvezi si butonul POWER. Eu imi "trezesc" telefonul cu butonul HOME care si asa nu prea o mai duce mult.
4. Dual flash-ul e foarte mult pentru facut poze noaptea.

PS: Senzorii nu sunt asa de scumpi si in plus gasesti la resseleri autorizati Apple care au si service disponibil si in afara garantiei. iStyle e un exemplu.
dual flash am si eu pe nokia lumia 920 si stiu la ce e bun

taci in mt3y de gras urat cu 5000 de conturi pe extreamcs care inca incearca sa ia mod pe o comunitate de ***** , in gt3m de gras obsedat pr0st.

mai iesi din casa si nu te mai da inteligent ca doar ne arati cat de pr0st esti , jet in pzdm de raton.
Last edited by Vlad on 19 Jul 2014, 12:39, edited 1 time in total.
Reason: Ai primit avertisment pentru limbaj!
User avatar
kEnk
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 271
Joined: 08 Apr 2012, 19:22
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Has thanked: 18 times
Been thanked: 13 times
Contact:

19 Jul 2014, 10:35

5s imi place mult
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information