iPhone 12

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
sergiu4995
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2052
Joined: 08 Oct 2011, 21:05
Detinator Steam: Da
Has thanked: 31 times
Been thanked: 17 times
Contact:

16 Oct 2020, 12:04

Mi-am luat iphone 7 gratis de pe un site in 2016 cand a aparut si acum il mai am, inca merge bine.
RoyalServer
420merciless
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 256
Joined: 29 Nov 2015, 14:44
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Been thanked: 7 times
Contact:

16 Oct 2020, 17:29

The Kalu wrote:
16 Oct 2020, 07:14
420merciless wrote:
16 Oct 2020, 00:49
The Kalu wrote:
14 Oct 2020, 22:48
Intrebare este cati ficati esti disponibil sa vinzi. =))
Ce ficati ma ca si fac o rata de 50 de lei pe luna si il iau asa
S a terminat si cu ficatii, norocul lor
Era un meme pe fb, in fine eu mi am luat un s9 plus anul trecut daca stiam imi luam un iphone ca de la ultimul update imi face dungi pe poze, camera la inceput imi facea poze foarte bune acuma zici ca e vga smr.
Da păi asta e futere la android, le scade prețul în draci într-un an
Eu am luat iphone 11, prost am fost că nu am luat versiunea pro
Dar rămân cu ăsta că nu are rost să mai dau o grămadă de bani în plus pentru 12, oricum nici ăstuia nu îi folosesc toate funcțiile, cred că și iphone 6 mi-ar fi suficient pentru ce folosesc :))
Am văzut că mai trebuie și încărcătorul și căștile să le iei separat la 12, chiar așa e?:))
User avatar
Bunicu Magic
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1977
Joined: 25 Jan 2013, 20:38
Detinator Steam: Da
CS Status: da
Location: Bucuresti
Has thanked: 54 times
Been thanked: 153 times
Contact:

16 Oct 2020, 18:24

Mutex wrote:
16 Oct 2020, 12:02
.::Adrianix52::. wrote:
15 Oct 2020, 22:24
The Kalu wrote:
15 Oct 2020, 14:25
The average cost of lung transplantation across all centers was $135,622.Traiti si cu un plaman, nu i problema.🥺😂
Daca tu nu ai 1000$ sa dai pe un telefon si singura varianta pentru tine ca sa faci rost de ei e sa ti vinzi un organ... e cam trist si nu vad rostul pentru care comentezi aiurea. De 2 ori consecutiv, deci iti sustii prostia
Eu cand mi-am luat xs-ul, am dat 5500 lei. Crezi ca oricine are banii astia sa ii dea pe un device sau orice altceva? Da, se presupune ca trebuie sa avem tot mai multe obiecte smart pentru ca suntem in 2020, dar tehnologia e scumpa. :)

Ca sa nu fie off-topic, presupun ca o sa testez intai cum sta 12-le cu bateria, xs-ul a inceput sa manance enorm, mai ales cu ios 14.
Vreau sa trec si eu de la xs-max la 12 , fa tu primul pas si anunta-ma daca merita :boundlessly_laughing:
THINK it`s not illegal yet !
User avatar
Madross
Moderator
Moderator
Posts: 3839
Joined: 06 Dec 2011, 21:31
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: CS.eXtreamCS.com
SteamID: madross6
Reputatie: Moderator
Fost Membru Club eXtreamCS (4 luni)
Location: France
Has thanked: 314 times
Been thanked: 146 times
Contact:

16 Oct 2020, 23:35

Mutex wrote:
16 Oct 2020, 12:02
.::Adrianix52::. wrote:
15 Oct 2020, 22:24
The Kalu wrote:
15 Oct 2020, 14:25
The average cost of lung transplantation across all centers was $135,622.Traiti si cu un plaman, nu i problema.🥺😂
Daca tu nu ai 1000$ sa dai pe un telefon si singura varianta pentru tine ca sa faci rost de ei e sa ti vinzi un organ... e cam trist si nu vad rostul pentru care comentezi aiurea. De 2 ori consecutiv, deci iti sustii prostia
Eu cand mi-am luat xs-ul, am dat 5500 lei. Crezi ca oricine are banii astia sa ii dea pe un device sau orice altceva? Da, se presupune ca trebuie sa avem tot mai multe obiecte smart pentru ca suntem in 2020, dar tehnologia e scumpa. :)

Ca sa nu fie off-topic, presupun ca o sa testez intai cum sta 12-le cu bateria, xs-ul a inceput sa manance enorm, mai ales cu ios 14.
Eu am un 11 acum la moment , in franta merg direct la Apple le dau vechiul 11 ( dacă e in stare buna )adaug diferența și îmi iau 12 . Asta de merg la ei dacă fac pe site mi-l cumpara cu 300€ 🧐
Ca sa fiu cinstit am de 2 ani și ... iOS , și sunt mulțumit.
www.madross.ro
REGULI GENERALE : Afișează regulile forumului
1. Utilizati corect limba romana (folositi cuvinte intregi, virgula, punctul si cratima). NU FOLOSITI limbaj de chat!
2. Raspundeti concret! Fara offtopic, fara mesaje scurte, inutile sau deja postate!
* offtopic = reprezinta devierea de la subiectul care se discuta
3. Folosirea cuvintelor sau inregistrarea cu nume obscene/jignitoare duce la restrictionarea accesului, stergerea contului, etc.
4. Este interzis orice atac la persoana. Discutati ideea, nu persoana !
5. Restrictii reclame :
a) Reclama este permisa in subiecte atat timp cat ele au legatura cu idea care se discuta.
b) In semnatura este permisa o singura reclama SIMPLA de tip TEXT cu dimensiunea fontului setat pe NORMAL
c) Reclama nu este permisa in campurile personale gen: Locatie, CS Status.
d) Nu aveti voie sa deschideti topicuri cu referire exacta la un site in scopul obtinerii de vizite, se considera reclama !
6. Nu folositi imagini in semnatura mai mari decat 500x120. Puteti folosi mai multe imagini care, toate sa nu depaseasca marimea impusa !
7. Folositi CAUTAREA si apoi intrebati pentru ceva daca nu exista pe forum! Numele topicurilor create trebuie sa reflecte continutul subiectului pe care se discuta. Nu vor fi permise topicuri de genul: help, ajutor pls, cum fac, etc
8. Este permisa continuarea unei discutii vechi de pe forum, chiar daca aceasta a fost deschisa cu cativa ani in urma. NU se permite insa dublu-post, triplu-post sau UP-uri.
* dublu-post / triplu - post = adaugarea unor mesaje unul dupa altul intr-o discutie a forumului de catre aceeasi persoana
* UP = adaugarea unor mesaje unul dupa altul cu scopul de a scoate in evidenta discutia respectiva
9. Orice fel de continut cu caracter erotic va fi sters, iar daca este necesar se vor aplica avertismente.
10. Nu este permisa promovarea firmelor de hosting in afara de http://www.eXtreamHost.com , fie ca este vorba de o reclama directa sau indirecta.
11. Nu este permisa postarea de continut ilegal: warez, carding (bine cunoscutele "metode" de furat domenii etc.) si alte practici "neortodoxe", se vor aplica avertismente sau ban, dupa caz si antecedente.

SANCTIONAM DRASTIC INCALCAREA ACESTOR REGULI SI ORICE ABUZ !


WARNINGS/Avertismente
3 Avertismente = BAN pe forum pentru o anumita perioada de timp, in functie de gravitatea regulilor incalcate!
1 Avertisment = 15 de zile

Mesaje private
Abuzul in orice fel de folosirea mesajelor private va duce la sanctionare. In concluzie, vi se va lua dreptul de a mai trimite mesaje.
Reclamatiile cat si penalizarile se regasesc aici: discutii-forum/reclamatii-mesaje-private-t335539.html

Suplimentar
1. In semnatura nu sunt permise linkuri catre jocuri (site-uri) gen bitefight, monstergame, etc.
2. La profilul Detinator server CS se permite reclama catre un server de Counter-Strike.
3. Orice insulta adusa asupra unui administrator se penalizeaza cu ban permanent. Orice insulta adusa asupra unui moderator se penalizeaza (in functie de gravitatea situatiei) de la avertisment pana la ban permanent.
4. Nu se permite ridicarea subiectelor cu mesaje gen "UP!" unul dupa altul, indiferent de timpul dintre raspunsuri.


Atentionari
1. Nu se permite schimbarea numelui pe forum
2. Nu aveti voie cu mai mult de 1 cont / persoana (vi se sterg toate mesajele si contul de utilizator de pe forum drept penalizare) - cei care abuzeaza si isi fac mai multe conturi, risca sa primeasca ban permanent

 

alistar
Sustinator comunitate
Sustinator comunitate
Posts: 484
Joined: 24 Jan 2011, 09:51
Detinator Steam: Da
CS Status: zonek.ro the best
Detinator server CS: awp.zonek.ro
Location: Romania
Discord: trueantaris
Has thanked: 29 times
Been thanked: 16 times
Contact:

19 Oct 2020, 01:26

Imi cer scuze, a mentionat cineva ca vine fara incarcator la banii aia? si fara casti? Decat cu cablu in pachet atat.
Nu este un telefon de achizitionat in 2020, poate fanii il vor achizitiona.
Recomand Xiaomi MI 10 Ultra .
VA multumim ca ne-ati fost alaturi atata timp! https://www.zonek.ro
User avatar
SHINEE
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 29
Joined: 07 Jan 2016, 17:43
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Contact:

19 Oct 2020, 06:19

zonek_telecom wrote:
19 Oct 2020, 01:26
Imi cer scuze, a mentionat cineva ca vine fara incarcator la banii aia? si fara casti? Decat cu cablu in pachet atat.
Nu este un telefon de achizitionat in 2020, poate fanii il vor achizitiona.
Recomand Xiaomi MI 10 Ultra .
Și unde-i problema? LG deja nu mai livrează încărcător în cutie iar Samsung momentan are o reclamă penibilă pe rețelele de socializare prin care anunță că primești totul în cutie dar din 2021 nici ei nu le mai pun. Aștept să facă mișto Samsung de...Samsung. :hand_over_mouth:

PS: Ca idee, CEO-ul Xiaomi folosește un iPhone. Ar trebui să vă interesați mai bine despre produsele chinezești înainte.
alistar
Sustinator comunitate
Sustinator comunitate
Posts: 484
Joined: 24 Jan 2011, 09:51
Detinator Steam: Da
CS Status: zonek.ro the best
Detinator server CS: awp.zonek.ro
Location: Romania
Discord: trueantaris
Has thanked: 29 times
Been thanked: 16 times
Contact:

19 Oct 2020, 10:03

SHINEE wrote:
19 Oct 2020, 06:19
zonek_telecom wrote:
19 Oct 2020, 01:26
Imi cer scuze, a mentionat cineva ca vine fara incarcator la banii aia? si fara casti? Decat cu cablu in pachet atat.
Nu este un telefon de achizitionat in 2020, poate fanii il vor achizitiona.
Recomand Xiaomi MI 10 Ultra .
Și unde-i problema? LG deja nu mai livrează încărcător în cutie iar Samsung momentan are o reclamă penibilă pe rețelele de socializare prin care anunță că primești totul în cutie dar din 2021 nici ei nu le mai pun. Aștept să facă mișto Samsung de...Samsung. :hand_over_mouth:

PS: Ca idee, CEO-ul Xiaomi folosește un iPhone. Ar trebui să vă interesați mai bine despre produsele chinezești înainte.
Aici vad ca sunt preturi de peste 6000 de lei:
https://www.mobilissimo.ro/articole-tel ... in-romania
Nu ai nici un argument de ce nu ar avea casti in pachet si mai ales incarcator.
Cat despre Xiaomi, au produse calitative 100%
VA multumim ca ne-ati fost alaturi atata timp! https://www.zonek.ro
User avatar
Mutex
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 4726
Joined: 24 Mar 2011, 22:32
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Location: Bucuresti
Discord: mutex21
Has thanked: 108 times
Been thanked: 167 times
Contact:

19 Oct 2020, 12:33

zonek_telecom wrote:
19 Oct 2020, 01:26
Imi cer scuze, a mentionat cineva ca vine fara incarcator la banii aia? si fara casti? Decat cu cablu in pachet atat.
Nu este un telefon de achizitionat in 2020, poate fanii il vor achizitiona.
Recomand Xiaomi MI 10 Ultra .
Eu am o lampa cu incarcare wireless la birou si mai mereu imi pun acolo telefonul. Decat sa puna un incarcator aiurea pe acolo, mai bine sa faca un lucru bun dpdv al incarcarii wireless ca sa nu mai stau sa tin telefonul incarcat la fir. Telefoanele Xiaomi si alte firme care au ca si sistem de operare android, mereu vor fi peste produsele Apple mai ales din cauza preturilor (am cam toata gama de produse Apple), toata lumea putand sa isi permita si ceva decent la 800-900 lei nou.

Casti in 2021? Cred ca ar merge niste earbuds-uri.
alistar
Sustinator comunitate
Sustinator comunitate
Posts: 484
Joined: 24 Jan 2011, 09:51
Detinator Steam: Da
CS Status: zonek.ro the best
Detinator server CS: awp.zonek.ro
Location: Romania
Discord: trueantaris
Has thanked: 29 times
Been thanked: 16 times
Contact:

19 Oct 2020, 14:11

Mutex wrote:
19 Oct 2020, 12:33
zonek_telecom wrote:
19 Oct 2020, 01:26
Imi cer scuze, a mentionat cineva ca vine fara incarcator la banii aia? si fara casti? Decat cu cablu in pachet atat.
Nu este un telefon de achizitionat in 2020, poate fanii il vor achizitiona.
Recomand Xiaomi MI 10 Ultra .
Eu am o lampa cu incarcare wireless la birou si mai mereu imi pun acolo telefonul. Decat sa puna un incarcator aiurea pe acolo, mai bine sa faca un lucru bun dpdv al incarcarii wireless ca sa nu mai stau sa tin telefonul incarcat la fir. Telefoanele Xiaomi si alte firme care au ca si sistem de operare android, mereu vor fi peste produsele Apple mai ales din cauza preturilor (am cam toata gama de produse Apple), toata lumea putand sa isi permita si ceva decent la 800-900 lei nou.

Casti in 2021? Cred ca ar merge niste earbuds-uri.
iphone 12 are Qi fast wireless charging 15W si Xiaomi Mi 10 Ultra are Fast wireless charging 50W Deci China e inainte cu 3 ani 🤣
VA multumim ca ne-ati fost alaturi atata timp! https://www.zonek.ro
User avatar
blackgate
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1902
Joined: 15 Dec 2012, 13:50
Detinator Steam: Da
SteamID: melissus
Reputatie: retras
Been thanked: 242 times
Contact:

19 Oct 2020, 14:25

^ cine are bani de iphone are bani si pentru accesorii extra :) stii care e problema ? daca apple ar avea ce ai tu pe xiaomi, ti-ai dori sa-l cumperi; insa, daca xiaomi ar avea ce are apple, eu tot nu-l cumpar
aici e vorba de design premium si soft - da, se plateste si compania; aia e, e vina noastra dar nu o sa ma mai vezi cu android pana ce mor :)
nu poti compara un low soft care e si open source cu ios... e ca si cum ai spune ca dacia e mai buna ca mercedes fiindca face acelasi lucru - te duce la destinatie
User avatar
Mutex
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 4726
Joined: 24 Mar 2011, 22:32
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Location: Bucuresti
Discord: mutex21
Has thanked: 108 times
Been thanked: 167 times
Contact:

19 Oct 2020, 14:31

zonek_telecom wrote:
19 Oct 2020, 14:11
Mutex wrote:
19 Oct 2020, 12:33
zonek_telecom wrote:
19 Oct 2020, 01:26
Imi cer scuze, a mentionat cineva ca vine fara incarcator la banii aia? si fara casti? Decat cu cablu in pachet atat.
Nu este un telefon de achizitionat in 2020, poate fanii il vor achizitiona.
Recomand Xiaomi MI 10 Ultra .
Eu am o lampa cu incarcare wireless la birou si mai mereu imi pun acolo telefonul. Decat sa puna un incarcator aiurea pe acolo, mai bine sa faca un lucru bun dpdv al incarcarii wireless ca sa nu mai stau sa tin telefonul incarcat la fir. Telefoanele Xiaomi si alte firme care au ca si sistem de operare android, mereu vor fi peste produsele Apple mai ales din cauza preturilor (am cam toata gama de produse Apple), toata lumea putand sa isi permita si ceva decent la 800-900 lei nou.

Casti in 2021? Cred ca ar merge niste earbuds-uri.
iphone 12 are Qi fast wireless charging 15W si Xiaomi Mi 10 Ultra are Fast wireless charging 50W Deci China e inainte cu 3 ani 🤣
Crede-ma ca am avut aproximativ 5 ani android, de 2 ani m-am mutat pe gama apple si odata ce am multe produse de la ei, cam greu sa ma schimb. Stiu ce spui, insa aici depinde de mai multi factori/beneficii, mai ales ca familia mea s-a schimbat si ea pe produsele de la ei. Sunt produse scumpe, oarecum un pret prea mare pentru ce ofera, insa fiecare are proprii alegeri.
User avatar
balarobert
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 566
Joined: 23 Mar 2015, 17:27
Detinator Steam: Nu
Fond eXtream: 0
Location: Bucuresti
Has thanked: 7 times
Been thanked: 18 times
Contact:

19 Oct 2020, 18:14

pentru iphone platesc design-ul si sistemul de operare mai mult, simplitatea si rapiditatea, altceva nu ma intereseaza.
castile si incarcatorul este o decizie buna, adica am 4 perechi de casti nou noute si 5 incarcatoare in casa... ce fac cu ele ca le am de 3 ani de zile.
totusi ios 14 e un ca,cat, imi mananca bateria imediat + life-ul bateriei a scazut cu 2 procente in 2 zile, nu inteleg cum.
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: Mail.RU [Bot], Yandex [Bot] and 407 guests