ipuri 89.39

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
aware's
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1041
Joined: 03 Jan 2015, 16:33
Detinator Steam: Da
SteamID: S
Fond eXtream: 0
Has thanked: 17 times
Been thanked: 8 times

11 Feb 2015, 22:44

smileye wrote:
aware's wrote:
smileye wrote:Eu am ip-ul la net pe clasa 89.39!
Nu ma inebuni , nu minti ? facem dedicat din tine
Daca zici matale, facem.

Image
Direct firma host omule ! O sa ne numim host-profil si facem ceva parteneriat cu sona si dam tepe in 3 ne facem cu niste bani
RoyalServer
smileye
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 4648
Joined: 12 Jun 2012, 15:18
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost moderator
Has thanked: 258 times
Been thanked: 38 times
Contact:

11 Feb 2015, 22:46

@aware's, m-ai spart ma baiatule cu vorbele astea de claca.Am vrut sa arat doar ca detin ip-ul la net din acea clasa.Probleme la capusor?
User avatar
aware's
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1041
Joined: 03 Jan 2015, 16:33
Detinator Steam: Da
SteamID: S
Fond eXtream: 0
Has thanked: 17 times
Been thanked: 8 times

11 Feb 2015, 22:50

smileye wrote:@aware's, m-ai spart baiete cu vorbele astea de claca.Am vrut sa arat doar ca detin ip-ul la net din acea clasa.Probleme la capusor?
Nu probleme cu mama ta , insa degeaba gluma ce logica are ca tu ai ip-ul ala cand el era interesat ce firme detin acea clasa de ip numa ca trebuie sa fii **** sa spui ce ip ai tu cand tu nu detii o "firma" si nu esti o "firma" , nu il interesa ce ip avem noi mai exact ce clasa , no offense. Esti post-hunter si voiam sa ma bag cu tine in seama din cauza asta nu il interesa de ip tau.
smileye
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 4648
Joined: 12 Jun 2012, 15:18
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost moderator
Has thanked: 258 times
Been thanked: 38 times
Contact:

12 Feb 2015, 09:32

aware's wrote:
smileye wrote:@aware's, m-ai spart baiete cu vorbele astea de claca.Am vrut sa arat doar ca detin ip-ul la net din acea clasa.Probleme la capusor?
Nu probleme cu mama ta , insa degeaba gluma ce logica are ca tu ai ip-ul ala cand el era interesat ce firme detin acea clasa de ip numa ca trebuie sa fii **** sa spui ce ip ai tu cand tu nu detii o "firma" si nu esti o "firma" , nu il interesa ce ip avem noi mai exact ce clasa , no offense. Esti post-hunter si voiam sa ma bag cu tine in seama din cauza asta nu il interesa de ip tau.
Pe mine ma intereseaza de mamica ta.O data ce stie un utilizator ca are acea clasa de ip-uri, nu e clar ca poate sti pe urma si providerul de internet sau firma cum ii zici tu?Redus...n-am ce cere.
User avatar
Sona
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 3138
Joined: 07 Sep 2012, 11:53
Detinator Steam: Nu
CS Status: Nu am nevoie de clienti de aici
Detinator server CS: Intre 50 si 100
Reputatie: Ban 2 luni !
Unban (achitat)
Utilizator neserios (tepar)
Location: Ploiesti
Has thanked: 166 times
Been thanked: 189 times
Contact:

12 Feb 2015, 09:55

aware's wrote: Direct firma host omule ! O sa ne numim host-profil si facem ceva parteneriat cu sona si dam tepe in 3 ne facem cu niste bani
Eu nu fac parteneriate nici macar cu oameni capabili de ceva.
User avatar
AGSQ
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 778
Joined: 29 Dec 2014, 23:53
Detinator Steam: Da
Fond eXtream: 0
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Contact:

12 Feb 2015, 11:51

s o u n d - wrote:sunt multe firme de hosting cu ip-uri 89.39., cine are ip-urile astea? nu ma intereseaza ce firme au ip-urile astea.. ci cine detine clasa
Salut,
In primul rand nu te-ai exprimat bine deloc, iar din aceasta cauza este destul de dificil sa ti se ofere raspunsul pe care-l cauti cu adevarat.
In primul rand, iNET-ul postat de tine, constituie un range destul de mare, /16 biti.

Mai exact:
89.39.0.0 - 89.39.255.255 -> https://apps.db.ripe.net/search/query.h ... ultsAnchor
Care cuprinde un total de 65,534 adrese IP utilizabile sau 256 SUBNET-uri a cate /24 biti fiecare.
Este destul de putin probabil ca o singura companie sa detina un iNET, intrucat RIPE NCC nu mai permite alocarea de iNET-uri, ci doar SUBNET-uri.
Asadar, acest /16 poate fi alocat catre un singur LIR care la randul sau sa faca alocari catre END-useri in mod separat, acordandu-le cate un SUBNET, sau poate fi spart in mai multe /19 sau /22 si alocat unor LIR-uri diferite, care la randul lor sa aloce SUBNET-uri catre END-useri diferiti.

Deci, ca sa concluzionam, in range-ul oferit de tine, pot intra lejer 256 de companii care sa detina un subnet ce incepe cu acele cifre. Pentru a restrange numarul de la 256 la un 10-20 companii ce detin un SUBNET din acel /16, trebuie sa mai adaugi un grup de cifre si sa-l restrangi macar la un SUBNET de tip C. (/24).

Numai bine.
Web Hosting gratuit cu SSL inclus si Litespeed pentru orice site care tine link in footer. PM daca te intereseaza.

VPS SSD Ieftin IPv6-Only, in Europa, la doar 0.8€/luna!
User avatar
KAPSu
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 269
Joined: 19 Jan 2014, 19:09
Detinator Steam: Da
CS Status: Zeu.
SteamID: mortuftb
Reputatie: Restrictie mesaje private
Location: Bucuresti.
Has thanked: 30 times

12 Feb 2015, 14:10

duduftw wrote:Voxility din ce stiu..

https://www.voxility.com/
Imi place sa cred ca am lasat macar o urma pe unde am trecut, atat psihic cat si fizic, placuta sau mai putin placuta, pentru ca nimeni sa nu ma uite niciodata. Daca nu s-a intamplat asta inca, cel mai probabil am sa ma intorc! ;)
User avatar
aware's
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1041
Joined: 03 Jan 2015, 16:33
Detinator Steam: Da
SteamID: S
Fond eXtream: 0
Has thanked: 17 times
Been thanked: 8 times

12 Feb 2015, 17:19

smileye wrote:
aware's wrote:
smileye wrote:@aware's, m-ai spart baiete cu vorbele astea de claca.Am vrut sa arat doar ca detin ip-ul la net din acea clasa.Probleme la capusor?
Nu probleme cu mama ta , insa degeaba gluma ce logica are ca tu ai ip-ul ala cand el era interesat ce firme detin acea clasa de ip numa ca trebuie sa fii **** sa spui ce ip ai tu cand tu nu detii o "firma" si nu esti o "firma" , nu il interesa ce ip avem noi mai exact ce clasa , no offense. Esti post-hunter si voiam sa ma bag cu tine in seama din cauza asta nu il interesa de ip tau.
Pe mine ma intereseaza de mamica ta.O data ce stie un utilizator ca are acea clasa de ip-uri, nu e clar ca poate sti pe urma si providerul de internet sau firma cum ii zici tu?Redus...n-am ce cere.
Nu ma inebuni , n-ai mentionat providerul tau mai sus se pare ca esti mai redus de cat mine ai zis doar ce clasa ai :) deci tot prost esti :( apropo nu mai trimite sclavi sa imi dea pm-uri.

Last edit : Defapt stii ce ? vina mea, las-o balta si uita de ce ti-am zis mai sus uit ce ai zis si tu :meme
User avatar
TwisteR42O..
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1613
Joined: 02 Feb 2014, 20:10
Detinator Steam: Nu
Has thanked: 23 times
Been thanked: 26 times

12 Feb 2015, 17:58

Fantasy1 wrote:
duduftw wrote:
s o u n d - wrote: data-center, firma de unde inchiriaza sau unde au colocate dedicatele..
pana acum am vazut daca nu ma insel la bts, hqh, xqs etc. nu asta ma intereseaza ci de unde au dedicatele
xqs, hqh au dedicate la btstelecom, btstelecom are voxility, si mai sunt si cei de la hzone.ro care au pe aceiasi clasa de ip 89.39 dar nu au dedicate bts..
Toata lumea are dedicata inchiriate.

Nimeni din ziua de azi inafara de TNI/KROND nu-si permit sa dea 5000 euro cel putin pe un dedicat si colocarea sa plateasca 1000-10.000 euro/luna in Voxility.


Acea clasa de IP apartine sigur de BTS.
Stai asa, ai trecut pe krond acum ? FACEM PARTY ?
ImageImage
ImageImage
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information