Iubiti si cainii vagabonzi!

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
Sona
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 3138
Joined: 07 Sep 2012, 11:53
Detinator Steam: Nu
CS Status: Nu am nevoie de clienti de aici
Detinator server CS: Intre 50 si 100
Reputatie: Ban 2 luni !
Unban (achitat)
Utilizator neserios (tepar)
Location: Ploiesti
Has thanked: 166 times
Been thanked: 189 times
Contact:

25 Feb 2013, 16:00

winckler wrote:Acum vreo doi ani maidanezii au omorat o femeie in timp ce se intorcea de la servici,diverse atacuri etc , nu sunt bani,realitatea e dura si voi va loviti de cainele din spatele blocului? Cand treceti pe langa un boschetar nu va doare la fel de tare? De ce nu faceti niste petitii sa aiba macar o masa calda pe zi toti oamenii fara casa ?Sunt si ei oameni nu?
La munca cu boschetarii, sunt destui care simuleaza incapacitatea de munca.Cati maidanezi musca fara motiv un om si cati boschetari cersesc din lene in loc sa mearga la munca?
RoyalServer
User avatar
StormRage
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 2218
Joined: 19 May 2011, 19:14
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: Da
Reputatie: Fost moderator
Restrictie moderator
Nume anterior: Mandriva
ale(c)s
Location: Ah..nvm
Has thanked: 208 times
Been thanked: 142 times

25 Feb 2013, 19:22

winckler wrote:Acum vreo doi ani maidanezii au omorat o femeie in timp ce se intorcea de la servici,diverse atacuri etc , nu sunt bani,realitatea e dura si voi va loviti de cainele din spatele blocului? Cand treceti pe langa un boschetar nu va doare la fel de tare? De ce nu faceti niste petitii sa aiba macar o masa calda pe zi toti oamenii fara casa ?Sunt si ei oameni nu?

Postul tau imi aduce aminte de o frumoasa poveste. Inca din antichitate omul a avut in preajma sa animale domestice care sa-l apere de pericolele care il inconjura. Vedeti voi oameni buni, noi am facut aceste animale sa muste oamenii , sa atace noaptea, sa se bata , sa se dea la oameni. Acum sa fim seriosi, toti am aruncat cu o piatra, am dat cu piciorul in caini doar pentru a ne crede smecheri in fata prietenilor/prietenei.

CAINII VAGABONZI = PRODUSUL OAMENILOR.

Cine trebuie tras la raspundere si ars pe rug ? OMUL !

Cu tristete va spun ca un om nu va mai recunoaste dupa 20 de ani, dar un caine va va recunoaste intotdeauna si va va apara indiferent de ce primejdii sunt. Un caine nu este apreciat in functie de ce sacrificii face pentru noi.
User avatar
ZeT^
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 3447
Joined: 10 Oct 2012, 19:56
Detinator Steam: Da
CS Status: Bun
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (o luna)
Location: Sibiu
Has thanked: 192 times
Been thanked: 162 times
Contact:

25 Feb 2013, 19:41

BrZ;x wrote:
Marius wrote:Pe prietena mea a muscat-o un caine acum vreo 5 zile unul pe la UVT cand nu era nici dracu' pe acolo. Acum abia merge in piciorul ala, iubeste-i numa'!
Daca ne-am ocupa de ei nu s-ar mai intampla asa ceva .
Corect .
Petitie semnata !
User avatar
aces
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 42
Joined: 03 Dec 2012, 22:18
Detinator Steam: Da
Has thanked: 10 times
Been thanked: 2 times

25 Feb 2013, 20:05

Cu aceste petitii rezolvati un ca.cat.
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: Dot [Bot] and 413 guests