Ţiuit în urechie permanent

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
Revolution
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1002
Joined: 12 Feb 2010, 22:38
Detinator Steam: Da
CS Status: Evolution Is The Solution
Detinator server CS: cs.lord-war.com
Reputatie: Ban 2 luni !
Membru Club eXtreamCS (2 luni)
Has thanked: 61 times
Been thanked: 42 times
Contact:

26 Jul 2013, 11:00

Am inteles ... şi ca să nu mai aud zgomotul din urechie ce trebuie sa fac :)) ?
Si mie mi-a făcut spălaturi că aveam dopuri dar zgomotul e tot acolo
RoyalServer
User avatar
parpa
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 82
Joined: 29 May 2013, 13:55
Detinator Steam: Nu
Has thanked: 28 times
Been thanked: 3 times

26 Jul 2013, 11:00

Chameleon , esti un nesimtit...daca ai sti cum este sa ai acest tiut permanent in ureche nu ai da comentariile astea.
Am avut cateva zile si stiu cum este...dar cu timpul te obisnuiesti cat de cat.
Cunosc persoan care il au de foarte multi ani , si m-am interesat si pe net si din cate am citit nu prea este leac..
incearca sa-l ignori
--------------------------------------------------
r0nan eXtream
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2109
Joined: 15 Mar 2010, 08:10
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: Nu
Reputatie: Fost moderator
Restrictie moderator
Nume anterior : b00T
Location: Moreni
Has thanked: 11 times
Been thanked: 68 times

26 Jul 2013, 12:58

Revolution wrote:Am inteles ... şi ca să nu mai aud zgomotul din urechie ce trebuie sa fac :)) ?
Si mie mi-a făcut spălaturi că aveam dopuri dar zgomotul e tot acolo
cui pe cui se scoate , pune pe cineva sa iti tipe in ureche tare , dar nici prea aproape ca iti sparge timpanu daca zici ca deja ai un tiuit.

sau un zgomot ceva la boxa sa inceapa dintr-o data. si poate iti va trece , parerea mea !
User avatar
Revolution
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1002
Joined: 12 Feb 2010, 22:38
Detinator Steam: Da
CS Status: Evolution Is The Solution
Detinator server CS: cs.lord-war.com
Reputatie: Ban 2 luni !
Membru Club eXtreamCS (2 luni)
Has thanked: 61 times
Been thanked: 42 times
Contact:

26 Jul 2013, 13:56

parpa wrote:Chameleon , esti un nesimtit...daca ai sti cum este sa ai acest tiut permanent in ureche nu ai da comentariile astea.
Am avut cateva zile si stiu cum este...dar cu timpul te obisnuiesti cat de cat.
Cunosc persoan care il au de foarte multi ani , si m-am interesat si pe net si din cate am citit nu prea este leac..
incearca sa-l ignori
Pe mine nu ma deranjeaza ca m-am obisnuit si am de foarte multi ani , tin minte ca am sesizat acest ţiuit acum 5 ani dar nu l-am bagat in seama ca eram copil si credeam ca e normal :))
Oricum continui tratamentul , ceva grav nu am ca am facut RNM (care imi vede absolut tot din cap) si nu am malformatie si stau bine cu capul :)) deci trebuie sa reduc pc-ul ..
b00T wrote:
Revolution wrote:Am inteles ... şi ca să nu mai aud zgomotul din urechie ce trebuie sa fac :)) ?
Si mie mi-a făcut spălaturi că aveam dopuri dar zgomotul e tot acolo
cui pe cui se scoate , pune pe cineva sa iti tipe in ureche tare , dar nici prea aproape ca iti sparge timpanu daca zici ca deja ai un tiuit.

sau un zgomot ceva la boxa sa inceapa dintr-o data. si poate iti va trece , parerea mea !
Eu cred ca asa mai rau fac :))
O sa iau tratamentul si o sa renunt la casti timp de o luna , daca nu trece mai vad eu ... oricum ma intereseaza sfatul unei persoane care a fost vindecata sau are o problema similara cu a mea.
VoViCa
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 494
Joined: 28 May 2012, 21:48
Detinator Steam: Nu
Location: Bucuresti
Has thanked: 75 times
Been thanked: 20 times

26 Jul 2013, 14:08

Revolution wrote:
parpa wrote:Chameleon , esti un nesimtit...daca ai sti cum este sa ai acest tiut permanent in ureche nu ai da comentariile astea.
Am avut cateva zile si stiu cum este...dar cu timpul te obisnuiesti cat de cat.
Cunosc persoan care il au de foarte multi ani , si m-am interesat si pe net si din cate am citit nu prea este leac..
incearca sa-l ignori
Pe mine nu ma deranjeaza ca m-am obisnuit si am de foarte multi ani , tin minte ca am sesizat acest ţiuit acum 5 ani dar nu l-am bagat in seama ca eram copil si credeam ca e normal :)
Oricum continui tratamentul , ceva grav nu am ca am facut RNM (care imi vede absolut tot din cap) si nu am malformatie si stau bine cu capul :)) deci trebuie sa reduc pc-ul ..
b00T wrote:
Revolution wrote:Am inteles ... şi ca să nu mai aud zgomotul din urechie ce trebuie sa fac :)) ?
Si mie mi-a făcut spălaturi că aveam dopuri dar zgomotul e tot acolo
cui pe cui se scoate , pune pe cineva sa iti tipe in ureche tare , dar nici prea aproape ca iti sparge timpanu daca zici ca deja ai un tiuit.

sau un zgomot ceva la boxa sa inceapa dintr-o data. si poate iti va trece , parerea mea !
Eu cred ca asa mai rau fac :))
O sa iau tratamentul si o sa renunt la casti timp de o luna , daca nu trece mai vad eu ... oricum ma intereseaza sfatul unei persoane care a fost vindecata sau are o problema similara cu a mea.
Eu am avut o problema asemanatoare: am fost la piscina , nu m-am curatat , am venit la calculator , muzica si casti ...
Ma durea si simteam ca imi explodeaza + un tiuit , ala nu ma mai deranja de la durere....
In fine am stat 3-4 luni fara casti si cu tratament si am reusit sa scap de aceasta durere ( tuitul a mai tinut putin , deabia atunci a inceput sa ma deranjeze ) , eu zic ca a fost si de la piscina + ca , castile nu le-am curatat niciodata , iar de la caldura putandu-se creea microbi care mi-au facut mai rau , incearca mai usor cu volumul la muzica ( exclude cluburile :) ) si fara casti >1 luna ,am trecut prin asta , stiu ce simti e foarte enervant...
Incearca sa mergi la un spital privat la un ORL , si eu am umblat pe la mai multi doctori ca sa imi dau seama ce am avut , toti imi spuneau de otita ... =))))

cui pe cui se scoate , pune pe cineva sa iti tipe in ureche tare , dar nici prea aproape ca iti sparge timpanu daca zici ca deja ai un tiuit.

sau un zgomot ceva la boxa sa inceapa dintr-o data. si poate iti va trece , parerea mea !
NU RECOMAND !!!
User avatar
webing
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1355
Joined: 24 Feb 2011, 19:15
Detinator Steam: Da
CS Status: Electronic music.
Detinator server CS: Nu.
SteamID: majestick109
Reputatie: Ban 3 luni
Ban 2 luni
Location: New York
Has thanked: 34 times
Been thanked: 71 times
Contact:

26 Jul 2013, 14:26

du-te din nou la ORL, iti face spalatura calumea - sa vezi ce-ti scoate din ureche, pff - iar apoi iti trece. :)
si eu am trecut prin asta - spalatura a rezolvat.
Asculta muzica electronica: http://www.mixcloud.com/djranchone/
User avatar
Revolution
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1002
Joined: 12 Feb 2010, 22:38
Detinator Steam: Da
CS Status: Evolution Is The Solution
Detinator server CS: cs.lord-war.com
Reputatie: Ban 2 luni !
Membru Club eXtreamCS (2 luni)
Has thanked: 61 times
Been thanked: 42 times
Contact:

26 Jul 2013, 16:10

Am fost la ORL si am facut spalatura , mi-a dat tratament si dupa m-am dus iar si s-a uitat in urechile mele a zis ca nu am nimic , niciun microb si nu am nimic neobisnuit , tiuitul a zis ca se aude din cauza castilor si mi-a dat inca un tratament si peste o saptamana mi-a fost rau .
Am mers dupa la Neurologie am facut analizele alea nu am nimic la creier si in urechie si e de la casti si iau un tratament cu nu stiu ce vitamine si pentru nervul auditiv ...
Deci eu nu am nimic in urechi ! nu ma doare si aud normal cu ambele.
Doar ca in urechia stanga aud permanent un tiuit .
User avatar
webing
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1355
Joined: 24 Feb 2011, 19:15
Detinator Steam: Da
CS Status: Electronic music.
Detinator server CS: Nu.
SteamID: majestick109
Reputatie: Ban 3 luni
Ban 2 luni
Location: New York
Has thanked: 34 times
Been thanked: 71 times
Contact:

26 Jul 2013, 16:13

ti s-a dereglat auzul - fugi la o radiografie.
Asculta muzica electronica: http://www.mixcloud.com/djranchone/
VoViCa
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 494
Joined: 28 May 2012, 21:48
Detinator Steam: Nu
Location: Bucuresti
Has thanked: 75 times
Been thanked: 20 times

26 Jul 2013, 16:14

Bafta ! Sa te faci bine !
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: Petal [Bot] and 271 guests