Joburi londra , pareri?

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
alynut
Administrator
Administrator
Posts: 7121
Joined: 02 Jul 2012, 06:31
Detinator Steam: Da
CS Status: In concediu, activez mai rar .
SteamID: alynut991
Reputatie: Fost Administrator
Fost Intermediar
Location: Bucuresti
Has thanked: 183 times
Been thanked: 443 times

27 Jan 2017, 16:32

D.Lucian wrote:interesant topicu doar ca nu stii care chiar vb serios si sunt in tema si care vb doar sa se afle in treaba
Fac 10 luni de când sunt in Anglia și îmi este bine m am angajat la o saptamana după ce am ajung aici cu ajutorul unui unchi m-a băgat la curățenie prin bucatarie la un restaurant la curățat de cartofi și alte legume aveam 50 £ la zi in primele 3 luni pana m am obișnuit și am învățat mai multe după mi-a crescut la 60£. In astea 10 luni am strâns in jur de 5000£ din care mi-am făcut ce pc am vrut eu mi-am luat un iPhone 6 la început după un iPhone 6s plus am trimis și in țara in jur de 1000 £ + ce am mai cheltuit și eu pe haine, pat, șifonier, lenjerii etc. La momentul actual mai am in jur de 3000£ strânși și ce o sa mai strâng de acum in colo, nu prea am mai strâns ca am lucrat doar 4 zile pe saptamana 4x60 = 240£ din care 25£ la chirie pe saptamana 30£ țigări 20£ mâncare 20£ transportul si restu ii strâng .
Pentru cine vrea sa vina acum e mai complicat cu inssurace Numbers fără ăla nu poți lucra și nimeni nu te angajează fără el, dacă îl prinde pe patron ca nu ai acte ii da o amenda de vreo 15.000£ din câte știu.
Era unu din Egipt parca care nu avea așa ceva și ia dat amenda lu sefu 10.000£ ca nu avea nici viza ăla și nu avea drept de munca aici .
RoyalServer
User avatar
Littlepac_m
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 548
Joined: 12 Jul 2015, 09:19
Detinator Steam: Da
CS Status: fl studio time
Detinator server CS: Da.
SteamID: majestick109
Reputatie: Utilizator neserios (tepar)
Cont nou Larsawin
Fost Membru Club eXtreamCS (2 luni )
Nume anterior : Littlepac1337
Fond eXtream: 0
Location: FL Studio
Contact:

27 Jan 2017, 16:52

Londra e scumpa. Alege un orasel mai mic. Eu, cel putin, am stat in March, Cambridgeshire. Acum sunt inapoi in tara pentru ca mi-am gasit in alta parte de munca, printr-o alta firma de recrutare si urmeaza sa plec prin februarie. Eu am asteptat dupa acte vreo 2 saptamana, in special NIN-ul ala m-a ***** la cap. Eu castigam 2200-2300 pe luna, din care 50 de lire se duceau saptamanal pe cazare, 50 pe utilitati, 40-50 pe mancare si tigari (te rup tigarile de fel). Deci luand in calcul, consumam 140-150 saptamanal (lunar: vreo 550-660), iar restul intrau sub saltea. Am stat 3 luni, a fost ok. M-am intors cu niste bani si e ok. Eu nu ti-as recomanda Londra ca e scumpa si nu se merita daca te duci la munca ca sa strangi bani.
Stand your ground or flee - the choice is yours. You are only delaying the inevitable, for the carrion crows shall feast regardless.
TrrrQ
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 2594
Joined: 04 Feb 2013, 00:31
Detinator Steam: Da
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (3 luni)
Restrictie moderator!
Unban achitat (x2)
Fost moderator
Fond eXtream: 8
Has thanked: 135 times
Been thanked: 67 times
Contact:

27 Jan 2017, 19:31

Am uitat sa.ti zic ca daca stii engleza iti poti face ticket numit traffic marshal si sa dirijezi circulatia inconjurul zonei de lucru (adica freci menta toata ziua) si iei 9 lire pe ora
Mai exista tickete si sa stai pe lift. Sunt multe care le poti face. Aici nu duci lipsa de nimic
Filme Online HD subtitrate fără reclame automate: https://filmeonline-hd.com
Prezentarea site-ului: https://www.youtube.com/watch?v=k4K3tgEkYjw
D.Lucian
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 20
Joined: 24 May 2015, 09:41
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: Nu
SteamID: counter_pz97
Fond eXtream: 0
Location: Constanta

27 Jan 2017, 20:43

Stefan wrote:
D.Lucian wrote:interesant topicu doar ca nu stii care chiar vb serios si sunt in tema si care vb doar sa se afle in treaba
Iar tu faci off-topic.
Am rude si prieteni in Londra si au job-uri stabile. Au plecat de la 0 cu cateva cuvinte invatate in engleza, iar acum se descurca foarte ok. Nu ai cum sa te plangi de bani in Anglia, poate doar daca esti super spargator de bani. Daca mai esti si cu iubita/sotia, deja un salariu il pui la saltea in fiecare luna. Mi-au spus ca utilitatile si chiria sunt scumpe, dar conteaza enorm in ce zona stai.
Te ai murdarit la gura.

@ E mai greu la inceput presupun si toti care v ati dus, v ati dus la cineva cred
Image
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: Semrush [Bot] and 347 guests