KOH - dezvoltare webhosting pentru o cauză nobilă

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
grande_ecks
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 1495
Joined: 18 Sep 2008, 00:35
Detinator Steam: Da
CS Status: Fii bun, ajută, rău poate orice prost.
SteamID: /ID/Narmer
Reputatie: Fost administrator
Location: România, Sibiu.
Been thanked: 33 times

19 Dec 2012, 14:52

@ Mandriva: vorbești în neștiința de cauză. Nu, KOH este al meu - cu twinkie m-am ocupat în perioada respectivă de KOH (pe care îl recomand cu încredere).

Nu sunt texte frumoase, este adevărul. Am spus că am posibilitatea de a cumpăra cel mai scump dedicat și mi-ai recomandat LimeHost, după 2 zile tu nici măcar nu ai mai intrat pe forum - de ce să mai cumpăr dedicatul pentru cineva care este neserios? Rămâneam cu dedicatul și cu ochii în soare.

Excursii? Habbi.ro a fost un site cu povești de iubire și premiul a fost de 100€ pentru cea mai frumoasă poveste scrisă și câștigătorul a fost Stanciu Ovidiu-Constantin.

Vezi? Nu ai înțeles nimic. Nu mă laud cu mii de euro, mă laud că am muncit și nu am stat pe forum-uri la 17 ani ai tăi să critic și mai ales să vorbesc prostii.

Din nou nu ai înțeles ideea. Pot oricând cumpara un dedicat dar atâta timp cât eu am un domeniu .ro, numele lui este bun pentru hosting, certificat SSL și licență WHMCS doresc ca "partenerul" să contribuie cu ceva - reseller, vps, dedicat, cu ce poate. 50% din câștig se duc pentru reseller, vps sau dedicat (depinde de ce cumpără) și 50% ajung la cei nevoiași. Repet, e doar pentru hobby și atât.

Nu mă pot descurca singur și nici nu am cunoștințele necesare pentru a putea oferii servicii de calitate. Am nevoie de om pentru a răspunde și la e-mail-uri, pentru oferte, pentru securitate și altele.

@ vespira: La cine te referi?

@ play4fuNNN: Mulțumesc.

@ Klink: Numai atâta te duce capul? Prezint orice dovadă concretă.

Alte comentarii idioate? Numai bine.
Singura modalitate de contact este Steam-ul: /ID/Narmer sau pe ctOS.ro

Image
RoyalServer 2
User avatar
Klink
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 142
Joined: 14 Dec 2012, 12:20
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Reputatie: Ban 2 luni !
Has thanked: 6 times
Been thanked: 8 times
Contact:

19 Dec 2012, 15:47

Code: Select all

orice dovadă concretă.
Nu ai ce sa prezinti mai baiatule, poate sa generezi o factura in format electronic fara valoare asa ca fatada sa ii arati binefacatorului (fraierului) ca nu a donat bani degeaba.Si da numai atat ma duce capul.
Sper sa nu ia nimeni teapa de la tine, prost o fi ala care te crede.

"Ce-i in mana nu-i minciuna."
New project in development, say goodbye "tzeparilor".
scorseze
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2371
Joined: 26 Mar 2010, 12:54
Detinator Steam: Da
CS Status: --------------
Detinator server CS: --------
SteamID: --------
Reputatie: Restrictie moderator
Location: -----------
Has thanked: 41 times
Been thanked: 51 times

19 Dec 2012, 16:18

te pot ajuta eu cu dezvoltarea site-ului si configurarile necesare pentru webhost, gamehost, domenii etc..

daca esti interesat Da-mi pm, vb si cu siguranta vei castiga si ceva banisori .
:crazy_face:
suvenir
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 214
Joined: 09 Jun 2012, 01:07
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Has thanked: 35 times
Been thanked: 14 times
Contact:

19 Dec 2012, 16:24

scorseze wrote:te pot ajuta eu cu dezvoltarea site-ului si configurarile necesare pentru webhost, gamehost, domenii etc..

daca esti interesat Da-mi pm, vb si cu siguranta vei castiga si ceva banisori .
vrea direct banii..
***..cine imi da 50 mii de e pentru ridicarea unei locuintei la o familie nevoiasa ?

PS:O sa-i scriu numele la sfarsitul caietului de teme acasa la matematica !
hei yoo , din 99 am o super oferta
iei o m**e primesti doua
User avatar
grande_ecks
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 1495
Joined: 18 Sep 2008, 00:35
Detinator Steam: Da
CS Status: Fii bun, ajută, rău poate orice prost.
SteamID: /ID/Narmer
Reputatie: Fost administrator
Location: România, Sibiu.
Been thanked: 33 times

19 Dec 2012, 19:27

@ Klink: Măi băiețaș (pot să fiu un băiat cu foarte mult bun simț și pot să fiu și un băiat nesimțit, depinde de caz), dacă familia nevoiașă nu e din orașul meu sau pe lângă oraș, pot trimite banii într-un cont și se poate pune dovada (pot să trimit la Fundația Mereu Aproape pentru că nu cred că cei săraci au un cont bancar) și dacă sunt din orașul meu pot arata poze unde am fost și ce familie au primit cei 50% din câștig.

@ suvenir: Tu ești atât de deștept încât nici măcar nu ai citit tot ce am scris eu în subiectul ăsta. Nu vreau nici un ban înainte, viitori clienți pur și simplu o să cumpere webhosting pentru site-urile lor și atât - din banii pe care ei au plătit pentru webhosting 50% se duc către cei nevoiași (când cumperi webhosting-ul pe lângă calitatea pe care o să o ofer te gândești și că jumate din banii pe care i-ai dat se duc către cineva care nu au ce pune pe masă).

Alte comentarii idioate mai există sau vorbim și noi despre subiect și facem o faptă bună?
Singura modalitate de contact este Steam-ul: /ID/Narmer sau pe ctOS.ro

Image
scorseze
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2371
Joined: 26 Mar 2010, 12:54
Detinator Steam: Da
CS Status: --------------
Detinator server CS: --------
SteamID: --------
Reputatie: Restrictie moderator
Location: -----------
Has thanked: 41 times
Been thanked: 51 times

19 Dec 2012, 20:15

grande_ecks wrote:@ Klink: Măi băiețaș (pot să fiu un băiat cu foarte mult bun simț și pot să fiu și un băiat nesimțit, depinde de caz), dacă familia nevoiașă nu e din orașul meu sau pe lângă oraș, pot trimite banii într-un cont și se poate pune dovada (pot să trimit la Fundația Mereu Aproape pentru că nu cred că cei săraci au un cont bancar) și dacă sunt din orașul meu pot arata poze unde am fost și ce familie au primit cei 50% din câștig.

@ suvenir: Tu ești atât de deștept încât nici măcar nu ai citit tot ce am scris eu în subiectul ăsta. Nu vreau nici un ban înainte, viitori clienți pur și simplu o să cumpere webhosting pentru site-urile lor și atât - din banii pe care ei au plătit pentru webhosting 50% se duc către cei nevoiași (când cumperi webhosting-ul pe lângă calitatea pe care o să o ofer te gândești și că jumate din banii pe care i-ai dat se duc către cineva care nu au ce pune pe masă).

Alte comentarii idioate mai există sau vorbim și noi despre subiect și facem o faptă bună?
ce comentarii idioate prietenas ?

daca spui ca ai bani inseamna ca sti ca bani se fac cu bani .

daca ai inima buna si vrei sa donezi, doneaza .
:crazy_face:
User avatar
DuhuLeTzu ;x
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 649
Joined: 20 Oct 2012, 02:32
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: DR.PLAYCS.RO
Has thanked: 5 times
Been thanked: 100 times

19 Dec 2012, 20:27

Îmi place că bagi abureli, texte frumoase să te creadă lumea.
;)

Sunt sigur ca ai aplicat urmatoarea teorie :

Code: Select all

Mana intinsa care nu spune o poveste NU PRIMESTE POMANA

Image
Image
arrow
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 22
Joined: 18 Nov 2012, 22:41
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Been thanked: 1 time
Contact:

19 Dec 2012, 21:22

Degeaba incerci sa gasesti pe cineva aici. Sansele sunt foarte mici si riscante totodata. Ti-am lasat aseara mesaj pe messsenger, daca e ne auzim zilele astea si discutam mai amanuntit. :)
User avatar
Vlad
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 8148
Joined: 01 Dec 2011, 13:35
Detinator Steam: Da
CS Status: Inactiv
Reputatie: Fost Administrator
Organizator Cupe eXtreamCS
Administratorul anului 2016; 2017
Location: Bucuresti
Has thanked: 116 times
Been thanked: 161 times

19 Dec 2012, 21:39

Apreciez ce faci , dar totuşi vreau să văd problemele acelei familii undeva puse (facebook , pe site-ul unei fundaţii etc)
User avatar
Remusf
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 1928
Joined: 31 Aug 2010, 12:32
Detinator Steam: Da
CS Status: retras
SteamID: STEAM_0:0:6903143
Reputatie: Fost Moderator
Castigator Cupa eXtreamCS 2vs2
Fost Membru Club (2 luni)
0.6/3
Location: Baia Mare
Has thanked: 9 times
Been thanked: 119 times

19 Dec 2012, 22:43

grande_ecks,daca chiar vrei sa faci asta,nu ii baga in seama pur si simplu.Vrei sa faci asta,fa-o ! Nu te lua dupa toti copiii imaturi. Mult succes !
Voucher reducere PC Garage : 5HYDA9ZJ
Inchid pleoapele când ceilalți se-nchină,că mă dor ochii,de la prea multă lumină
Poate că-s vinovat ce vrea să scape de vină sau,poate că-s obosit de la atâta rutină

ImageRMS1708's Channel
User avatar
mariuss615
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1399
Joined: 16 Mar 2010, 10:24
Detinator Steam: Da
CS Status: Mahăr
Reputatie: Organizator Cupe eXtreamCS
Location: București
Has thanked: 28 times
Been thanked: 91 times
Contact:

19 Dec 2012, 23:30

Dacă tot vrei să faci ceva poți face la modul acesta. Plătești tu totul, îți recuperezi investiția și donezi 80% din profit. Restul de 20% se duc în buzunarul unui om ce se ocupă de "afacere". Personal mi se pare total neinspirată ideea unui partener care să aducă dedicat/vps, cel cu un Român.
Web Hosting gratuit cu SSL inclus si Litespeed pentru orice site care tine link in footer. PM daca te intereseaza.
User avatar
grande_ecks
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 1495
Joined: 18 Sep 2008, 00:35
Detinator Steam: Da
CS Status: Fii bun, ajută, rău poate orice prost.
SteamID: /ID/Narmer
Reputatie: Fost administrator
Location: România, Sibiu.
Been thanked: 33 times

20 Dec 2012, 02:42

@ scorseze: Nu ai citit tot, am spus că în fiecare an de Crăciun și de Paști fac pachete și le dau. Greșit, banii se fac prin muncă multă și în timp și bineînțeles...cu cap. Nu strică niciodată o donație în plus, fie ea cât de mică.

@ DuhuLeTzu ;x: Ai citit măcar ce am scris mai sus, inteligentule?

@ arrow: Da, știu...am încercat aici pentru că am văzut că sunt mulți care se pricep în domeniul hosting-ului, deși știam cât de mare e IQ-ul aici. Din păcate ID-ul de messenger mi l-am blocat singur și nu-mi mai merge de câteva zile, nici nu am mai intrat de ceva timp. Mă anunți printr-un mesaj privat dacă dorești să vorbim.

@ Alexey: Proiectul KOH e în curs de dezvoltare. Încă nu avem o familie unde să donez acești bani, însă nu asta este o problemă - putem dona banii (chiar și puțini) unei fundații.

@ Remusf: Mulțumesc. Da, știu ce spui...mai au timp să se maturizeze - până atunci să le răspundem cu calm și să încercăm să le arătăm că dacă stau în spatele unui calculator și vorbesc numai prostii, nu ajung departe, mai bine pun mâna și citesc ceva.

@ mariuss615: Ideea nu e neinspirată deloc, nu pot face asta de unul singur - nu am nici cunoștințele necesare și nici timp liber prea mult.

Cei de la Hostway fac acest lucru de ceva timp:
Hostway - Donații de sărbători wrote:Ideea e foarte simplă: în luna decembrie donăm 5% din încasările generate de vânzări noi pentru proiectul Căsuţa cu Jocuri, desfăşurat de Fundaţia Copiii Noştri. Suma cumulată va fi donată centrului până la data de 15 ianuarie şi va fi folosită pentru a acoperi, în principal utilităţile lunare şi prânzul zilnic al copiilor.

Despre Fundaţia Copiii Noştri

Prin proiectele sale, Fundaţia Copiii Noştri susţine familia în unitatea ei, informează şi educă părinţii în ceea ce priveşte nevoile de dezvoltare ale copilului, previne neglijarea şi separarea copilului de familie, abandonul familial şi şcolar şi promovează în rândul familiilor şi al comunităţii drepturile copilului (dreptul la educaţie, joc, hrană, asistenţă medicală, dreptul de a-şi exprima opiniile, etc.), conform Convenţiei pentru Drepturile Copilului. Află mai multe despre Fundaţia Copiii Noştri.

Ce este Căsuţa cu Jocuri?

Căsuţa cu Jocuri este un centru de zi care are ca obiectiv principal apărarea integrităţii şi funcţionalităţii familiei, prin acordarea de servicii directe atât copiilor din familii defavorizate, cât şi părinţilor acestora. În Căsuţa cu Jocuri şi Centrul Post Şcoală ale Fundaţiei Copiii Noştri au fost înscrişi până acum peste 600 de copii aflaţi în situaţii de risc, pentru care a fost prevenit abuzul, neglijarea sau abandonul. Află mai multe despre Căsuţa cu Jocuri.
Singura modalitate de contact este Steam-ul: /ID/Narmer sau pe ctOS.ro

Image
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information