DJ KronoS - My First Mix

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
Marius
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 8294
Joined: 11 Nov 2007, 12:19
Detinator Steam: Da
CS Status: being awesome since 1992
SteamID: kNNwOw
Reputatie: eXtream Mod
Fost administrator
Fost dezvoltator al listei de seriozitate eXtreamCS
Fost Membru Club eXtreamCS
Location: Timisoara
Has thanked: 577 times
Been thanked: 680 times

27 Jun 2010, 11:28

ultras wrote:Nu inteleg,care e 'mixu' ? Defineste-mi ce inseamna remix pentru tine ....Faptul ca ai combinat 7 melodii nu inseamna remix .No offence.
Stii care e problema? Nici tu nu stii vad ce inseamna remix sau mix. Ce a facut el inseamna MIX nu REMIX care sunt 2 termeni totali diferiti.

@ Kronos
Am ascultat putin mixul tau si o sa iti dau niste sugestii pentru a face ceva mai bun. Recomand sa citesti...
Foloseste versiunile EXTENDED ale pieselor nu versiunile de la radio. Versiunile EXTENDED sunt mai lungi ca sa poti face trecerea de la o melodie la alta. Mai ai de lucrat, acum nu stiu, poate ma zgarie pe mine pe ureche putin stilul dar pentru inceput e ok. Iti recomand sa asculti cat mai multe seturi ale DJ-ilor consacrati de muzica HOUSE si DANCE din Romania (sau chiar din afara) daca genul asta vrei sa-l mixezi (DJ zet, dj andi, dj khan si mai cauti tu ca mai sunt la noi destui). Daca vrei ceva mai "underground" poti asculta Mark Knight, Vali Barbulescu (in fiecare marti de la ora 21:00 la VibeFM) sau Adrian Eftimie (pe MK si pe Adrian Eftimie ii poti asculta la one underground (search pe google) daca vrei sa mixezi stilul asta). In timp ce asculti fi foarte atent la piese, cand se face intrarea si ce mai face DJ-ul respectiv cu melodia. Asta inseamna, desigur, sa stii piesele ce ruleaza, adica sa asculti cat mai multa muzica si cat mai diversificata ca sa iti dai seama cand sa intri sau sa iesi din melodie :). Cu timpul vei mai acumula experienta si iti vei defini stilul mai bine astfel ca va suna din ce in ce mai ok.

A, si inca ceva, nu mi-o lua in nume de rau dar apelativul de DJ nu se prea agreeaza la inceput daca nu ai ceva studii facute sau nu ai experienta. La fel e si in constructii: incepi de la rangul de holoangar (aka dai la lopata, cari roaba, cari piatra, sapi etc) si cu timpul, daca te tii de treaba si lucrezi, ajungi sa fi maistru. Faptul ca legi 2, 3 piese nu te trimite direct la faptul ca esti DJ. Insa, daca ai absolvit niste cursuri si ai diploma (desi ma indoiesc) de meseria de DJ il poti purta fara nici o treaba. Acum faci ce vrei tu, dar ar cam trebui sa separam DJ-ii adevarati de cei care se joaca acasa cu programele de mixing. Abia cand ajungi intr-o discoteca cel putin, ca dj rezident, te poti numi DJ.
------> un mindset sanatos pentru eXtream <------
PS: NU sunt intermediar
RoyalServer
User avatar
hockz94
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 1063
Joined: 30 Nov 2009, 18:38
Detinator Steam: Da
Reputatie: Nume anterior: hockZz ;x
Fost moderator
Has thanked: 42 times
Been thanked: 114 times

27 Jun 2010, 11:41

am ascultat 7 minute pana acum si imi place :>
bravo :)>-
edit: ce program ai folosit ? virtual dj? :-?
Last edited by KronoS eXtream on 27 Jun 2010, 11:44, edited 1 time in total.
Reason: MixMeister Studio
User avatar
dRuNNNk
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 129
Joined: 13 Dec 2008, 18:36
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com!
Reputatie: Ban permanent .
(Ban scos de 1 mai!)
Has thanked: 1 time
Been thanked: 12 times
Contact:

27 Jun 2010, 15:14

laasa mixmeister ia-ti scule sau foloseste traktor :) sa te obisnuiesti cu live :)
e prea usor face moca tot !

@ Marius , nu prea iti trebuie scoala e o prostie dai bani si intr-o luna iesi invatat sa fim seriosi , daca vrei sa inveti invata tu asa inveti cel mai bine , eu stiu dji foarte buni care nu au scoala de dj si mixeaza in cluburi mari din Bucuresti ( ONX) ;)

Asa ca pune mana daca ai bani ia-ti scule invata pealea da-te pe langa un rezident , roaga-l sa te lase sa pui si dupa ramai rezident :) si cu timpul se va auzi de tine daca esti bun
dNTz
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 991
Joined: 20 Sep 2009, 11:28
Detinator Steam: Da
CS Status: dntsftw :)
SteamID: albin_1337
Location: Valceaaa
Has thanked: 92 times
Been thanked: 80 times

27 Jun 2010, 17:21

Frumos,l-am ascultat de 2-3 ori si imi place :x, acum il dow de m-ai sus.
Succes in continuare Kronos.:) sa m-ai faci :*!
steam : albin_1337
Y!M: danutsss_xd
User avatar
Marius
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 8294
Joined: 11 Nov 2007, 12:19
Detinator Steam: Da
CS Status: being awesome since 1992
SteamID: kNNwOw
Reputatie: eXtream Mod
Fost administrator
Fost dezvoltator al listei de seriozitate eXtreamCS
Fost Membru Club eXtreamCS
Location: Timisoara
Has thanked: 577 times
Been thanked: 680 times

27 Jun 2010, 17:59

dRuNNNk wrote: @ Marius , nu prea iti trebuie scoala e o prostie dai bani si intr-o luna iesi invatat sa fim seriosi , daca vrei sa inveti invata tu asa inveti cel mai bine , eu stiu dji foarte buni care nu au scoala de dj si mixeaza in cluburi mari din Bucuresti ( ONX) ;)

Asa ca pune mana daca ai bani ia-ti scule invata pealea da-te pe langa un rezident , roaga-l sa te lase sa pui si dupa ramai rezident :) si cu timpul se va auzi de tine daca esti bun
Cunosc si eu, dar reciteste-mi reply-ul si vei intelege ce am vrut sa zic :).
------> un mindset sanatos pentru eXtream <------
PS: NU sunt intermediar
BaD_BoY
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 177
Joined: 11 Jan 2010, 10:43
Detinator Steam: Da
CS Status: forumeZ!
Detinator server CS: Nu
Reputatie: Restrictie mesaje private
Location: Undeva-n Balcani
Has thanked: 26 times
Been thanked: 7 times
Contact:

27 Jun 2010, 18:37

atat am de spus : :D>- :D>- \m/ \:d/ \:d/ \:d/ \:d/ \:d/ \:d/ \:d/ \:d/ \:d/
n-am ba semnatura
User avatar
KronoS eXtream
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 4378
Joined: 02 Apr 2009, 19:18
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Fost detinator Zombie-Land.eXtream.Ro
Contribuitor
Fost Scripter eXtreamCS
Dezvoltator al listei de seriozitate eXtreamCS
Location: Bucharest
Has thanked: 551 times
Been thanked: 820 times
Contact:

28 Jun 2010, 10:33

Alte pareri?
Nu efectuez tranzactii pe mess, skype etc. Aveti grija la indivizii care se dau drept mine!
Nu mai ofer suport asa ca nu imi mai trimiteti mesaje in legatura cu asta!


Zombie Plague Shade 1.2-debug1 [with Item Limiter] (12 September 2015) - Bombardier Branch
User avatar
GYUKY
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 9280
Joined: 07 Apr 2008, 10:19
Detinator Steam: Da
CS Status: INACTIV !
Reputatie: Fost administrator
Membru Club eXtreamCS
Location: Germania
Has thanked: 193 times
Been thanked: 1156 times

28 Jun 2010, 14:57

In primu rand in mixuri pune doar variantele extented mix si nu remixuri sau altceva si bazeaza-te pe acelasi gen, adica saxofon / pian / deep house etc.
Image
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information