Pe langa programare pot incerca si altceva?

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Locked
kEnzo
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 770
Joined: 03 Jan 2008, 22:29
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost moderator

19 Aug 2009, 16:44

Deci, vreau sa ma apuc de programare si am un gand care ma indeamna spre flash/photoshop si Sony Vegas. Ce ziceti pot incerca in acelasi timp si programare si flash/photoshop etc?
RoyalServer
User avatar
KungFu
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 133
Joined: 07 Aug 2009, 22:27
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com!
Reputatie: Membru Club eXtreamCS: 1 luni
Ban 3 luni!
(Ban scos de 1 mai!)
Location: Unde am prieteni
Has thanked: 10 times
Been thanked: 6 times

19 Aug 2009, 17:02

@iti recomand sa inveti after efects ... sunt la mare cautare cei care il stiu bine
@daca poti sa inveti programare si photoshop/flash in acelasi timp ? .. e ca si cum ai juca 2 jocuri in acelasi timp ... daca e dificil sau nu? asta decizi tu
Image
kEnzo
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 770
Joined: 03 Jan 2008, 22:29
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost moderator

19 Aug 2009, 17:07

M-am referit ca am foarte mult timp liber si decat sa il pierd pe tot numai cu programarea pot face si altceva =)
User avatar
BRANDY #1
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 3905
Joined: 24 Dec 2008, 08:32
Detinator Steam: Da
CS Status: lucky-competitions.com
Reputatie: Fost moderator
Location: Leicester, UK
Has thanked: 1 time
Been thanked: 132 times

19 Aug 2009, 19:34

Programarea te ajuta mai incolo sa-ti gasesti servici, habar n-ai cat e platit un programator bun... photoshop-ul nu te ajuta la nimic.
Mergem înainte, că înainte era mai bine!
User avatar
Marius
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 8294
Joined: 11 Nov 2007, 12:19
Detinator Steam: Da
CS Status: being awesome since 1992
SteamID: kNNwOw
Reputatie: eXtream Mod
Fost administrator
Fost dezvoltator al listei de seriozitate eXtreamCS
Fost Membru Club eXtreamCS
Location: Timisoara
Has thanked: 577 times
Been thanked: 680 times

19 Aug 2009, 21:23

Chit ca incerc sa invat din fiecare nu mi-as dori sa devin programator...mai bine te indrepti spre alte teluri...chestia asta mi se pare ceva de moment :). Mai am un an sa ma gandesc ce sa fac :-??.
------> un mindset sanatos pentru eXtream <------
PS: NU sunt intermediar
User avatar
IsTI37
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 10987
Joined: 10 Apr 2007, 15:02
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Fost SysAdmin
Fost Fondator GTA5 (CVL)
Location: Cluj-Napoca
Has thanked: 28 times
Been thanked: 776 times

20 Aug 2009, 05:24

@Programarea NICIODATA nu va fi de moment, e la mare cautare de peste 50 de ani, daca iti place sa inveti din nou tot ce stii, ca mine, atunci poti incerca orice limba.
photoshop-ul nu te ajuta la nimic.
@Fara photoshop nu prea poti crea un website sau o interfata pe un calculator, normal nu poti desena, modifica la o calitate mare deci iti trebuie photoshop/illustrator sau alte programe, desigur degeaba dai o pensula unuia care bate cuie toata ziua deoarece nu va stii sa deseneze. Cam asa e si cu photoshopul, e o pensula mai avansata, doar unii pot picta cu ea cum trebuie, doar unii stiu cum sa il foloseasca impreuna cu Lightroom, imagini 3D sau Creative suite (celelalte aplicatii). Dar cei care pot sunt foarte importanti in ziua de azi, in special la webdesign se lucreaza extrem de mult la detalii extreme de 1px, observi imediat diferenta dintre un website cu multe elemente de 1px si unul normal.

@Flashul mi se pare greu, dar daca ai timp nu are multe limite cand vine vorba de grafica, totusi trebuie sa il folosesti impreuna cu alte limbi ca C++ sau PHP.
Daca crezi ca ai timp poti invata sa faci destul de multe lucruri si sa ii lasi pe multi cu gura cascata.
Raspuns : Nu vad de ce nu.
red.EYE
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 59
Joined: 12 Jul 2009, 08:39
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com!
Reputatie: Ban 3 luni!
(Ban scos de 1 mai!)
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

20 Aug 2009, 09:45

IsTI37 wrote:Programarea NICIODATA nu va fi de moment, e la mare cautare de peste 50 de ani, daca iti place sa inveti din nou tot ce stii, ca mine, atunci poti incerca orice limba.
photoshop-ul nu te ajuta la nimic.
Fara photoshop nu prea poti crea un website sau interfata pe un calculator, normal nu poti desena, modifica la o calitate mare deci iti trebuie photoshop/illustrator sau alte programe, desigur degeaba dai o pensula unuia care bate cuie toata ziua deoarece nu va stii sa deseneze. Cam asa e si cu photoshopul, e o pensula mai avansata, doar unii pot picta cu ea cum trebuie, doar unii stiu cum sa il foloseasca impreuna cu Lightroom, imagini 3D sau Creative suite. Dar cei care pot sunt foarte importanti in ziua de azi, in special la webdesign se lucreaza extrem de mult la detalii extreme de 1px, observi imediat diferenta dintre un website cu multe elemente de 1px si unul normal.

Flashul mi se pare greu, dar daca ai timp nu are multe limite cand vine vorba de grafica, totusi trebuie sa il folosesti impreuna cu alte limbi ca C++ sau PHP.
Daca crezi ca ai timp poti invata sa faci destul de multe lucruri si sa ii lasi pe multi cu gura cascata.
Motanule, programare fara logica nu o sa reusesti niciodata. Logica de unde o imprumuti ? De la matematica... Asa ca programare fara matematica nu se poate.

Te-ai bagat ca tiganul la mal cu subiectul Photoshop cand puteai sa scrii doar 2 randuri scurte si concise.
Last edited by IsTI37 on 20 Aug 2009, 10:10, edited 4 times in total.
Reason: Corect, eu m-am bagat dar cu raspunsul meu am incercat sa dau un raspuns la 3 oameni, tu nici macar n-ai incercat sa dai un raspuns ci ai vrut doar sa comentezi ca un 'tigan la mal'.
kEnzo
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 770
Joined: 03 Jan 2008, 22:29
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost moderator

22 Aug 2009, 15:17

Va Multumesc tuturor! TC
Locked

Return to “Discutii generale”

  • Information