Laptop-uri de gaming calumea

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
dDow
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 3016
Joined: 12 Jun 2013, 22:04
Detinator Steam: Da
CS Status: Master
Detinator server CS: Cateva.
Location: Bucuresti aka Brooklyn
Has thanked: 35 times
Been thanked: 76 times

21 Jan 2016, 16:52

[T]tre3fla;x wrote:$2,849.00 ... ieftin tata, dincolo era mai scump :))))
Cine dracu are 3000 de dolari ma sa dea pe un laptop ? Mai bine de banii aia imi iau bemveu din 90 si sunt smq <3
Bemveu 90 ? Ce cocalar lol ... sunt tari laptopurile dar poti face un pc bun cu 3 monitoare in 3000 de dolari daca te chinui putin
(▀̿Ĺ̯▀̿ ̿)
Image
RoyalServer 2
User avatar
IsTI37
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 10987
Joined: 10 Apr 2007, 15:02
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Fost SysAdmin
Fost Fondator GTA5 (CVL)
Location: Cluj-Napoca
Has thanked: 28 times
Been thanked: 776 times

21 Jan 2016, 17:01

dDow wrote:
[T]tre3fla;x wrote:$2,849.00 ... ieftin tata, dincolo era mai scump :))))
Cine dracu are 3000 de dolari ma sa dea pe un laptop ? Mai bine de banii aia imi iau bemveu din 90 si sunt smq <3
Bemveu 90 ? Ce cocalar lol ... sunt tari laptopurile dar poti face un pc bun cu 3 monitoare in 3000 de dolari daca te chinui putin
Ideea e ca te poti duce cu un laptop de genul in Germania/Italia/unde vrei de pe o zi pe alta si sa ai un intreg pc la tine pentru randari 4k/jocuri. Mult succes sa iti cari pc-ul de 15kg + cele 3 monitoare dintr-o tara in alta. Pentru un fotograf/blogger/gamer care face streaming un laptop de genul e genial. (gen Codrin Bradea)
alexanderrrrr
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1192
Joined: 09 Sep 2015, 23:11
Detinator Steam: Da
CS Status: Fuck cs, let s play HS!
Detinator server CS: Fuck cs
Fond eXtream: 0
Contact:

21 Jan 2016, 17:19

da dar el se cara cu calculatorul :))
User avatar
Mount~
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1688
Joined: 28 Feb 2013, 08:29
Detinator Steam: Da
CS Status: Învață să nu depinzi de nimeni.
Detinator server CS: în curând
SteamID: lichone1
Location: Bacău
Has thanked: 175 times
Been thanked: 54 times

21 Jan 2016, 17:34

Cam scump, îmi cumpăr un sclav cu banii ăia.
User avatar
cTm # oNe
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 2183
Joined: 24 Aug 2007, 08:13
Detinator Steam: Da
CS Status: Error.
Detinator server CS: Nu
SteamID: ctmone
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS
Fost eXtream Mod
Location: Germany
Discord: ctm.ro
Has thanked: 24 times
Been thanked: 41 times

21 Jan 2016, 17:44

IsTI37 wrote:
dDow wrote:
[T]tre3fla;x wrote:$2,849.00 ... ieftin tata, dincolo era mai scump :))))
Cine dracu are 3000 de dolari ma sa dea pe un laptop ? Mai bine de banii aia imi iau bemveu din 90 si sunt smq <3
Bemveu 90 ? Ce cocalar lol ... sunt tari laptopurile dar poti face un pc bun cu 3 monitoare in 3000 de dolari daca te chinui putin
Ideea e ca te poti duce cu un laptop de genul in Germania/Italia/unde vrei de pe o zi pe alta si sa ai un intreg pc la tine pentru randari 4k/jocuri. Mult succes sa iti cari pc-ul de 15kg + cele 3 monitoare dintr-o tara in alta. Pentru un fotograf/blogger/gamer care face streaming un laptop de genul e genial. (gen Codrin Bradea)
Un fotograf/bloger nu isi ia laptop de gaming de 3000$ iar un gamer daca umbla prin lume nu cred ca are timp sa se joace, am un asus rog dar prefer sa ma joc la desktop.
ImageImage
TwO
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 752
Joined: 10 Jun 2011, 21:31
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: Nu
SteamID: -
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Has thanked: 46 times
Been thanked: 31 times

21 Jan 2016, 18:00

cTm # oNe wrote:
IsTI37 wrote:
dDow wrote:
Bemveu 90 ? Ce cocalar lol ... sunt tari laptopurile dar poti face un pc bun cu 3 monitoare in 3000 de dolari daca te chinui putin
Ideea e ca te poti duce cu un laptop de genul in Germania/Italia/unde vrei de pe o zi pe alta si sa ai un intreg pc la tine pentru randari 4k/jocuri. Mult succes sa iti cari pc-ul de 15kg + cele 3 monitoare dintr-o tara in alta. Pentru un fotograf/blogger/gamer care face streaming un laptop de genul e genial. (gen Codrin Bradea)
Un fotograf/bloger nu isi ia laptop de gaming de 3000$ iar un gamer daca umbla prin lume nu cred ca are timp sa se joace, am un asus rog dar prefer sa ma joc la desktop.

Te rog potoleste-te , un gamer/streamer crezi ca isi ia laptop de 100$ ? uita-te la cei are joaca cs:go (nivel profesional) sau la cei care se ocupa cu stream-ul sa vezi ce pc/laptop utilizeaza.
User avatar
faggoat
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2278
Joined: 10 May 2013, 11:50
Detinator Steam: Nu
SteamID: noonstake
Reputatie: Nume anterior: stefanbri
Fost membru Club eXtreamCS ( 2 luni, Castigator eXtreamMEME )
Has thanked: 37 times
Been thanked: 29 times

21 Jan 2016, 18:09

cTm # oNe wrote:
IsTI37 wrote:
dDow wrote:
Bemveu 90 ? Ce cocalar lol ... sunt tari laptopurile dar poti face un pc bun cu 3 monitoare in 3000 de dolari daca te chinui putin
Ideea e ca te poti duce cu un laptop de genul in Germania/Italia/unde vrei de pe o zi pe alta si sa ai un intreg pc la tine pentru randari 4k/jocuri. Mult succes sa iti cari pc-ul de 15kg + cele 3 monitoare dintr-o tara in alta. Pentru un fotograf/blogger/gamer care face streaming un laptop de genul e genial. (gen Codrin Bradea)
Un fotograf/bloger nu isi ia laptop de gaming de 3000$ iar un gamer daca umbla prin lume nu cred ca are timp sa se joace, am un asus rog dar prefer sa ma joc la desktop.
cea mai mare tampenie pe care am auzit-o pana acum in 2016, felicitari.

nu inteleg de ce va plangeti de pret, e destul de bun pentru specifications lui. butthurt kids.
Image
"e inundatie in cartier si tu dormi mancamiai pl de roman"
oGu
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 1
Joined: 22 Jan 2016, 11:44
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Contact:

22 Jan 2016, 11:49

Nu toata lumea doreste sa aiba o statie de lucru fixa. De aici si faptul ca au aparut notebook-uri care au placi video si procesoare desktop, care au suficienta capacitate de racire pentru a sustine niste temperaturi decente.

Un exemplu pertinent sunt Clevo P870DM si P775DM1. Ambele vin echipate cu procesoare SkyLake desktop si cu nVidia 980 Desktop. Performantele sunt aproape identice cu cele ale unui sistem desktop si temperaturile in limite decente.

Mai jos cateva teste ca sa intelegeti ce vreau sa zic.

Image

Image

Image

Image
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information