M-a lasat corigent degeaba

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
#Gam3.
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 187
Joined: 09 Jul 2013, 12:19
Detinator Steam: Nu
Has thanked: 37 times
Been thanked: 14 times

28 Jan 2014, 21:50

La cum vorbeste si cum spune toata chestia asta, eu unul cred ca-i genu' ala de copil care nu prea stie nici pe ce lume se afla. :))
RoyalServer 2
r0nan eXtream
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2109
Joined: 15 Mar 2010, 08:10
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: Nu
Reputatie: Fost moderator
Restrictie moderator
Nume anterior : b00T
Location: Moreni
Has thanked: 11 times
Been thanked: 68 times

28 Jan 2014, 22:33

#Gam3. wrote:La cum vorbeste si cum spune toata chestia asta, eu unul cred ca-i genu' ala de copil care nu prea stie nici pe ce lume se afla. :))
nu dar sti care-i treaba ? dupa ce ca sunt constienti de cea ce sunt ei , mai au si tupeul sa-i spuna profesoarei : daca nu ma treci ma arunc de pe bloc.

asta a spuso profa mea de mate unei copile ..dar i-a spus sa se arunce de pe blocul de desen :))
User avatar
RAZVANN.
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 3610
Joined: 03 Nov 2008, 21:07
Detinator Steam: Da
CS Status: Excelent
SteamID: Privat
Reputatie: Fost moderator ajutator
Utilizator neserios ( tepar )
Has thanked: 206 times
Been thanked: 179 times

28 Jan 2014, 22:57

Adica cum va injura?
Ii bagam un cap in gura si sa vezi ce frumos vorbea pe urma :)
Cred ca nu stie noile reguli, nici macar sa te streseze NU are voie.
User avatar
warclau
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2995
Joined: 28 Mar 2008, 11:10
Detinator Steam: Da
CS Status: memories
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (4 mar)
Location: Valenii de Munte / London
Has thanked: 420 times
Been thanked: 93 times

28 Jan 2014, 23:10

Am la romana 7 , fizica 10 , germana engleza 10 10 , chimie 10 , si restu tot 10 , sa vina o cretina care se crede bat-man care nici sa predea nu stie si sa ne injura sa ne XXXX vorba aia, pentru ce ? pentru ca nu ii inteleg materia, nu se gandeste ca si eu si ceilalti 5 nu intelegem materia pentru ca e XXXXX in XXX ?

Si eu am multe note bune si multe nu reflecta realitatea :))) multe note sunt puse pe degeaba...

Si eu am avut probleme mereu cu proful de mate . Insa la info a fost cel mai rau la mine . Anul trecut am avut 2 , 3 ,4 . M-am certat rau cu profu dar recunosc ca nu am treaba cu informatica:)) insa am reusit sa iau in teza 7 sau 8 nu mai stiu, era ceva asemanator cu ce era in caiet si am mai adaptat :)) , dar a fost nevoie sa vorbesc cu dirigamea si uite asa am trecut :))

La mate am acelasi tip de profesor ca al tau sa zicem . Ne face prosti , pune numai note mici , e aiurea la predat si face mult misto :)) dar asta-mi place . Am avut emotii semestrul asta deoarece nu am inteles prea bine materia de a 12-a ... *** ne-a predat ora de ora , si la tema ne punea sa facem exercitii care trebuia sa le facem cu el la clasa...

In fine , mi-a pus niste note de care el stia . am avut 4 5 6 din senin :)) iar apoi m-a scos la tabla pe mine si inca vreo 3 ne-a pus cate un 2... in teza am luat 4 dar ne-a pus un punct in plus , iar la ultimul test am scos un 5 care-l luam chiar daca nu stiam nimic :)))


Cel mai bine vorbesti cu dirigintele daca vrei sa treci semestrul asta , iar apoi te apuci de invatat sau daca te lasa corigent acum sigur te trece pe al 2-lea , asa fac toti
User avatar
tictac
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 4015
Joined: 24 Feb 2012, 18:27
Detinator Steam: Da
Reputatie: 1 warn scos (-2 luni club)
Membru Club eXtreamCS (3 luni)
Ban 3 luni (achitat)
Location: Bihor, Oradea
Has thanked: 73 times
Been thanked: 570 times

28 Jan 2014, 23:31

Siiii... la Limba si Literatura Romana stai la fel de bine ca si la matematica ?
User avatar
glk^ScArFaCe
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 971
Joined: 18 Oct 2010, 16:03
Detinator Steam: Da
CS Status: P`aici
Detinator server CS: Da
SteamID: PRIVAT
Location: Micul Paris
Has thanked: 34 times
Been thanked: 42 times

29 Jan 2014, 01:56

Cine te-a pus sa iei notele alea? Macar daca luai 5 in teza era altceva.
N-are cum sa nu stii sa faci de minim 5.
Tre' sa fii prea batut in cap sa nu poti face de un 5 acolo.
Inveti si treci,era greu ?
Kain
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 235
Joined: 25 Dec 2011, 21:16
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Has thanked: 12 times
Been thanked: 33 times
Contact:

29 Jan 2014, 02:15

Bun in primul rand in clasa a 8 a nu stiu ce iti exprima tie avatarul ala dar mie imi inspira cat de usor pot fi influentat pe net de porti acel om la avatar.Banuiesc ca nici mari cunoasteri ale istoriei nu ai , si nici al regulamentului legat de rasism care poate duce la ban permanent (ceea ce insinuezi tu prin semnul acela , folosit de niste oameni incuiati care au crezut ca poti schimba lumea prin distrugere).

Acuma imi vei zice ca nu e asa , dar eu te vad o persoana si mai incuiata la minte intreband pe un forum ce poti face ca sa treci tu clasa.Sa stii , ca poti fi foarte usor influentat asa ca mai bine lasa tu nazismul si mai invata matematica.
User avatar
MaimutaVirtuala
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 535
Joined: 15 Mar 2013, 00:20
Detinator Steam: Nu
CS Status: Maimutaresc
Has thanked: 16 times
Been thanked: 52 times
Contact:

29 Jan 2014, 03:04

Kain wrote:Bun in primul rand in clasa a 8 a nu stiu ce iti exprima tie avatarul ala dar mie imi inspira cat de usor pot fi influentat pe net de porti acel om la avatar.Banuiesc ca nici mari cunoasteri ale istoriei nu ai , si nici al regulamentului legat de rasism care poate duce la ban permanent (ceea ce insinuezi tu prin semnul acela , folosit de niste oameni incuiati care au crezut ca poti schimba lumea prin distrugere).

Acuma imi vei zice ca nu e asa , dar eu te vad o persoana si mai incuiata la minte intreband pe un forum ce poti face ca sa treci tu clasa.Sa stii , ca poti fi foarte usor influentat asa ca mai bine lasa tu nazismul si mai invata matematica.
Trista partea cu fanii nazismului,cunosc cativa care se lasa influentati de acest "cult" (poate il numesc gresit?).Dar nu cred ca a fost influentat ci mai degraba copiaza si el pe altii,90% din ei habar nu au ce semnifica si de ce si-au pus acel avatar(probabil cred ca este `cool` sa ai un avatar nazist).

@MrRock problemele de la scoala le poti rezolva cu ceilalti elevi care au ramas corigenti, si probabil intrebi un parinte ce ai putea face in cazul in care profesoara este o panarama de femeie si va trateaza ca niste gunoaie ale societatii(si probabil sunteti).Daca faci panarama la fiecare ora nu te face un "ZEU" printre colegi, ci mai degraba un circar, nu poti sa fii vazut de colegi la fel poate ca unii te considera un circar,altii un fraier s.a.m.d.
MaimutaVirtuala iti recomanda doza zilnica de...ABECEDAR.
Nu exista niciun tren in care nu m-as urca,oricare ar fi destinatia lui.(Edna St. Vincent Millay)
User avatar
Daniel M.
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2158
Joined: 14 Feb 2010, 10:26
Detinator Steam: Da
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (o luna)
Nume anterior: warez
Fost Moderator
Location: hlds - Brasov
Has thanked: 110 times
Been thanked: 149 times

29 Jan 2014, 09:37

4,4,5,5 4 teza
Degeaba? Daca iti mai trebuia un 5 si nu a vrut, mai intelegeam dar asa.. Poti sa fii sigur ca n-ai ramas degeaba.
User avatar
k i n g
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 3092
Joined: 17 Sep 2012, 12:23
Detinator Steam: Da
CS Status: x
Reputatie: Fost moderator ajutator
Restrictie moderator
Nume anterior: k1NNG , TheKing
1.5/3
Utilizator neserios ( tepar )
Location: Pitesti
Has thanked: 34 times
Been thanked: 101 times

29 Jan 2014, 10:28

Daca invatai fii sigur ca nu luai acele note si nu ajungeai aici, de ce ai postat aici sa te faci de ras?
Incearca sa inveti si spune-i sa iti mai acorde o sansa! :)
teNNeke.
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 318
Joined: 01 Sep 2013, 17:59
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Has thanked: 36 times
Been thanked: 9 times
Contact:

29 Jan 2014, 10:51

Nu degeaba te-a lasat corigent, ci pe bani.Ia daca ii dadeai ceva pe ascuns daca nu erai singurul trecut din cei care nu a invatat.
Avem si eu in liceu o profa, un modul mai exact (o tehnologie), care dicta incontinuu toata ora, faceam desene din carte, scriam din carte si ne asculta in fata clasei sau dadeam test dupa 2 ore, cam o saptamana aveam 2-3 ore si dupa dadeam test.Ce vrei sa intelegi singur din carte?Ea se plimba prin clasa, sa nu faca elevii galagie sau nu imi dau seama, dar uite ca am invatat si am avut chiar si note mari, stiu ca matematica e cel mai aiurea obiect, dar nu din clasa a 8-a, ca nici eu nu am fost prea stralucit la mate in generala, dar la liceu si mai greu.
User avatar
Vlad
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 8148
Joined: 01 Dec 2011, 13:35
Detinator Steam: Da
CS Status: Inactiv
Reputatie: Fost Administrator
Organizator Cupe eXtreamCS
Administratorul anului 2016; 2017
Location: Bucuresti
Has thanked: 116 times
Been thanked: 161 times

29 Jan 2014, 11:03

Tu vrei sa spui ca profesorul ala a ajuns profesor degeaba si lasa corigenti ca asa ii vine?
Orice profesor are un motiv cu care lasa, tu dai vina pe el ca va injura si tipa, dar nu te-ai gandit ca matematica de a 8-a poate e peste nivelul tau.
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information