Al 3-lea razboi mondial ?

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
QuiteEnough
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 190
Joined: 28 Jul 2014, 12:36
Detinator Steam: Da
CS Status: Everybody lies.
Fond eXtream: 0
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times
Contact:

03 Aug 2014, 00:28

Chiar dacă începe războiul , cu toţii suntem condamnaţi. Puteţi să vă ascunde-ţi unde vreţi. Doar bogaţii supravieţuiesc. Acum gândiţi-vă că mâine e altă zi , probabil şi ultima şi staţi cu becurile aprinse şi urechile ciulite în caz de auziţi o bombă să vă ascunde-ţi în cwr.
RoyalServer 2
User avatar
Elena Udrea
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 133
Joined: 08 Feb 2014, 22:01
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Reputatie: Restrictie PM
Has thanked: 3 times
Been thanked: 12 times
Contact:

03 Aug 2014, 00:34

QuiteEnough wrote:Chiar dacă începe războiul , cu toţii suntem condamnaţi. Puteţi să vă ascunde-ţi unde vreţi. Doar bogaţii supravieţuiesc. Acum gândiţi-vă că mâine e altă zi , probabil şi ultima şi staţi cu becurile aprinse şi urechile ciulite în caz de auziţi o bombă să vă ascunde-ţi în cwr.
Va fi dezastru, doar cateva bombe aruncate si mor toti.
Politica. Un teatru uriaş, cu textieri ipocriţi şi actori slabi. Şi cu un public pe măsură.
M3taph0riK
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2127
Joined: 16 Jan 2013, 12:55
Detinator Steam: Da
CS Status: Utilizator Serios
SteamID: Utilizator Serios
Reputatie: Restrictie moderator
Nume anterior: RzV24
Utilizator neserios (tepar)
Has thanked: 60 times
Been thanked: 250 times

03 Aug 2014, 00:36

Elena Udrea wrote:Nu e de ras, planeta asta nu mai rezista mult, in cel mult 100 de ani o sa ne mutam.


Ati vazut si voi un documentar SF pe Nat.Geo si va dati mari einsteini :)). Sunt atatea sute de motive pentru care nu este posibil acest lucru incat nici nu stiu cu ce sa incep....in primul rand nu s-a descoperit o planeta care sa ofere un habitat propice pentru oameni in al doi-lea rand nu exista tehnologia pentru asa ceva 3 la mana cea mai indepartata nava trimisa in spatiu de omenire (Voyager) abia a trecut de Pluto adica de sistemu nostru solar.....in termeni cosmici un rahat in ploaie.
User avatar
winckler
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 3247
Joined: 28 Sep 2008, 15:37
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost unbanner SJ.eXtreamCS.com
Nume anterioare: zvon15, zvoNN1ceL, cristi™
Fost administrator
Location: La locu' meu..
Has thanked: 59 times
Been thanked: 131 times

03 Aug 2014, 00:38

M3taph0riK wrote:
Elena Udrea wrote:Nu e de ras, planeta asta nu mai rezista mult, in cel mult 100 de ani o sa ne mutam.


Ati vazut si voi un documentar SF pe Nat.Geo si va dati mari einsteini :)). Sunt atatea sute de motive pentru care nu este posibil acest lucru incat nici nu stiu cu ce sa incep....in primul rand nu s-a descoperit o planeta care sa ofere un habitat propice pentru oameni in al doi-lea rand nu exista tehnologia pentru asa ceva 3 la mana cea mai indepartata nava trimisa in spatiu de omenire (Voyager) abia a trecut de Pluto adica de sistemu nostru solar.....in termeni cosmici un rahat in ploaie.
Daca frec telefonul ,el actioneaza,sunt sisteme de actionare prin voce si case eco pe energie naturala.


Vremea se schimba dubios de mult de pe o zi pe alta...ce te face sa crezi ca in infinitul asta numai sunt planete locuibile? Ai fost tu in spatiu?

Daca a urmarit documentarele de pe nat geo bravo lui,si eu la urmaresc pe cele interesante...si crede-ma ca e bine sa le vezi,inveti despre tine,iti explica pe limba ta,te invata mai bine decat iti arata Bear Grylls cum sa jupoi o vulpe si sa-ti bei urina.
Last edited by winckler on 03 Aug 2014, 00:40, edited 1 time in total.
Un mesaj din suflet...

winckler 2014 wrote:Daca te cheama winckler , inseamna ca esti smecher.
Image
:meme :meme :meme
User avatar
QuiteEnough
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 190
Joined: 28 Jul 2014, 12:36
Detinator Steam: Da
CS Status: Everybody lies.
Fond eXtream: 0
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times
Contact:

03 Aug 2014, 00:39

Elena Udrea wrote:
QuiteEnough wrote:Chiar dacă începe războiul , cu toţii suntem condamnaţi. Puteţi să vă ascunde-ţi unde vreţi. Doar bogaţii supravieţuiesc. Acum gândiţi-vă că mâine e altă zi , probabil şi ultima şi staţi cu becurile aprinse şi urechile ciulite în caz de auziţi o bombă să vă ascunde-ţi în cwr.
Va fi dezastru, doar cateva bombe aruncate si mor toti.
Când zic bogat nu te gândi la becali sau mai ştiu eu ce smardoi care are şi el şi etalează pe la televizor.
Gândeşte-te la ăia care au tot ce vor la propriu şi de care n-a auzit nici dracu de ei.
User avatar
Elena Udrea
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 133
Joined: 08 Feb 2014, 22:01
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Reputatie: Restrictie PM
Has thanked: 3 times
Been thanked: 12 times
Contact:

03 Aug 2014, 00:42

winckler wrote:
M3taph0riK wrote:
Elena Udrea wrote:Nu e de ras, planeta asta nu mai rezista mult, in cel mult 100 de ani o sa ne mutam.


Ati vazut si voi un documentar SF pe Nat.Geo si va dati mari einsteini :)). Sunt atatea sute de motive pentru care nu este posibil acest lucru incat nici nu stiu cu ce sa incep....in primul rand nu s-a descoperit o planeta care sa ofere un habitat propice pentru oameni in al doi-lea rand nu exista tehnologia pentru asa ceva 3 la mana cea mai indepartata nava trimisa in spatiu de omenire (Voyager) abia a trecut de Pluto adica de sistemu nostru solar.....in termeni cosmici un rahat in ploaie.
Daca frec telefonul ,el actioneaza,sunt sisteme de actionare prin voce si case eco pe energie naturala.


Vremea se schimba dubios de mult de pe o zi pe alta...ce te face sa crezi ca in infinitul asta numai sunt planete locuibile? Ai fost tu in spatiu?

Daca a urmarit documentarele de pe nat geo bravo lui,si eu la urmaresc pe cele interesante...si crede-ma ca e bine sa le vezi,inveti despre tine,iti explica pe limba ta,te invata mai bine decat iti arata Bear Grylls cum sa jupoi o vulpe si sa-ti bei urina.
Daca ii spuneai acum 100 de ani unui om ca vor exista smartphone-uri, internet si alte chestii fara de care azi nici nu poti trai, iti zicea ca esti nebun.Evident ca nu suporta comparatie, dar pastrand proportiile si data fiind evolutia extrem de accelerata, orice e posibil.Faptul ca nu exista viata pe alte planete sunt deocamdata speculatii demontabile oricand.
Politica. Un teatru uriaş, cu textieri ipocriţi şi actori slabi. Şi cu un public pe măsură.
User avatar
Bunicu Magic
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1977
Joined: 25 Jan 2013, 20:38
Detinator Steam: Da
CS Status: da
Location: Bucuresti
Has thanked: 54 times
Been thanked: 153 times
Contact:

03 Aug 2014, 00:43

@M3taph0riK vezi ca @krystann are putina putina dreptate


http://www.scienceinschool.org/print/526
http://www.descopera.ro/dnews/2733526-s ... sta-gheata

Daca reusesc sa incalzeasca Marte , creaza atmosfera / apa si aia e ... ne-am scos :))
THINK it`s not illegal yet !
M3taph0riK
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2127
Joined: 16 Jan 2013, 12:55
Detinator Steam: Da
CS Status: Utilizator Serios
SteamID: Utilizator Serios
Reputatie: Restrictie moderator
Nume anterior: RzV24
Utilizator neserios (tepar)
Has thanked: 60 times
Been thanked: 250 times

03 Aug 2014, 00:48

winckler wrote:Vremea se schimba dubios de mult de pe o zi pe alta...ce te face sa crezi ca in infinitul asta numai sunt planete locuibile? Ai fost tu in spatiu?

Daca a urmarit documentarele de pe nat geo bravo lui,si eu la urmaresc pe cele interesante...si crede-ma ca e bine sa le vezi,inveti despre tine,iti explica pe limba ta,te invata mai bine decat iti arata Bear Grylls cum sa jupoi o vulpe si sa-ti bei urina.


Io nu am zis ca nu exista planete care ar putea oferi conditii de viata pentru omenire... am zis ca nu au fost descoperite inca exista insa un posibil candidat o planeta de marimea Terrei si la distanta potrivita fata de steaua ei insa se afla la 10 de milioane de ani lumina de pamant. Daca esti asa informat ia fa un calcul si vezi in cati ani ar ajunge un om acolo asta daca ai avea o nava care sa atinga viteza luminii 300.000 KM / secunda in cazu in care cea mai rapida nava construita de om abia atinge 0.8% din viteza lumii.

Dar astea sunt amanunte care sigur te dapasesc :))
User avatar
winckler
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 3247
Joined: 28 Sep 2008, 15:37
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost unbanner SJ.eXtreamCS.com
Nume anterioare: zvon15, zvoNN1ceL, cristi™
Fost administrator
Location: La locu' meu..
Has thanked: 59 times
Been thanked: 131 times

03 Aug 2014, 00:50

De unde stii de sistemul nostru solar?Daca am fost mintiti?Daca langa noi,fara sa vedem pe cer datorita poluarii mai sunt inca 20 de planete asemenea Terrei ?

Daca la 3 luni de mers cu o naveta spatiala , dam de alta planeta asemenea Terrei ?

Pe cer vedem stelele,nu vedem si planetele...cu ochiul liber...si daca imi zici de telescop,las-o balta,uita-te tu prin el si zi-mi daca vezi ceva interesant si mie.
Un mesaj din suflet...

winckler 2014 wrote:Daca te cheama winckler , inseamna ca esti smecher.
Image
:meme :meme :meme
User avatar
Elena Udrea
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 133
Joined: 08 Feb 2014, 22:01
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Reputatie: Restrictie PM
Has thanked: 3 times
Been thanked: 12 times
Contact:

03 Aug 2014, 00:54

Oricum, chiar si daca nu ar fi razboi, planeta asta nu va rezista la infinit.La cum creste populatia, poluarea si consumul de resurse neregenerabile, sfarsitul e aproape.(Tinand cont de varsta pe care o are)
Credeti ca oamenii "din umbra", care comanda de fapt lumea, nu si-au pus problema asta ? Sunt o infinitate de lucruri pe care noi nu le cunoastem si pe care nu le vom afla niciodata.Daca ar fi posibila crearea unui mediu de viata propice vietii umane pe alta planeta, fiti siguri ca tot nu veti scapa, cine va ajunge acolo e deja pe lista, o lista pe care nu mai incape niciun nume.
Politica. Un teatru uriaş, cu textieri ipocriţi şi actori slabi. Şi cu un public pe măsură.
M3taph0riK
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2127
Joined: 16 Jan 2013, 12:55
Detinator Steam: Da
CS Status: Utilizator Serios
SteamID: Utilizator Serios
Reputatie: Restrictie moderator
Nume anterior: RzV24
Utilizator neserios (tepar)
Has thanked: 60 times
Been thanked: 250 times

03 Aug 2014, 00:57

winckler wrote:De unde stii de sistemul nostru solar?Daca am fost mintiti?Daca langa noi,fara sa vedem pe cer datorita poluarii mai sunt inca 20 de planete asemenea Terrei ?

Daca la 3 luni de mers cu o naveta spatiala , dam de alta planeta asemenea Terrei ?

Pe cer vedem stelele,nu vedem si planetele...cu ochiul liber...si daca imi zici de telescop,las-o balta,uita-te tu prin el si zi-mi daca vezi ceva interesant si mie.

=)))) Sunt inca in secolu 21 sau m-am inators in timp ?
User avatar
winckler
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 3247
Joined: 28 Sep 2008, 15:37
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost unbanner SJ.eXtreamCS.com
Nume anterioare: zvon15, zvoNN1ceL, cristi™
Fost administrator
Location: La locu' meu..
Has thanked: 59 times
Been thanked: 131 times

03 Aug 2014, 00:59

Crezi ce vrei...


Deocamdata tot ce ni se spune e ca suntem intr-un infinit si cateva detalii nesemnificative despre alte galaxii , dar noi suntem singura galaxie in care exista forme de viata.

Cum vine asta nu stiu...nici nu se cauta vreo logica...inghitim gogoasa,cine incearca sa caute o explicatie este luat la misto,stam singuri in imensitatatea infinita si e de ajuns.
Un mesaj din suflet...

winckler 2014 wrote:Daca te cheama winckler , inseamna ca esti smecher.
Image
:meme :meme :meme
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information