League of Legends: alerta de securitate !

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Post Reply
LiGht8
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 279
Joined: 08 Feb 2008, 13:03
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com!
Has thanked: 9 times
Been thanked: 3 times

09 Jun 2012, 23:32

Cred ca v-ati pus intrebarea de ce ati primit e-mail de la Riot Games cu subiectul League of Legends Account Security Alert. Multi poate ati presupus ca este doar un spam pentru a va compromite contul.

Din pacate nu este asa, se pare ca hackerii au dobandit acces la informatiile private continute in anumite baze de date pe EUW si EUNE, si din aceasta cauza Riot Games a trimis un e-mail pentru a va schimba parola contului de League of Legends.

Echipa Riot Games a fost rapida si au reperat problema de securitate care a fost folosita de hackeri, spunand ca vor continua sa investeasca in securitate, cu accent pe securizarea parolei (hashing) si protectia datelor , in firewall-uri de ultima generatie, SSL, security ninjas, si orice alte metode care vor ajuta la imbunatatirea securitttii datelor dumneavoastra.

Dupa cele spuse, echipa Riot Games va roaga sa va schimbati parola imediat folosind Panoul de Control care poate fi accesat aici, si parola sa contina cel putin 8 caractere.

Sursa: YouGames
Te invit la o distractie garantata alaturi de sute de jocuri online cu masini.
RoyalServer
anon.orion
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 8
Joined: 30 May 2012, 20:31
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Contact:

10 Jun 2012, 07:34

Da, mi-au suspendat contul 5 zile fara motiv, apoi mi-am schimbat parola, si iar 2 zile am stat cu contul suspendat, staff e jalnic la fel si supportul, eu le-am trimis un email ca este un bug, si mi-au raspuns motivele pentru care am fost suspendat.
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information