In legatura cu scoala de soferi

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

#Vali
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 2611
Joined: 24 Jan 2012, 11:00
Detinator Steam: Da
SteamID: id/spryt3
Reputatie: Fost Moderator
Fost Scripter eXtreamCS.com
1.2 / 3
Location: root
Has thanked: 81 times
Been thanked: 144 times
Contact:

30 Sep 2013, 19:11

SPLAT wrote:
golf wrote:este 200 euro..
200 de euro, si dupa ce iti iei permisul omori oameni nevinovati.

Ai grija la prioritate, la chestia asta se uita cel mai mult. Asigura-te cat mai bine! Pe mine unul m-a tinut 10 minute. Succes!
Sunt unii care si sa stii la perfectie daca nu le dai banu te pica
.Doar traim in Romania.
Kekshost
BuLL^eT
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 111
Joined: 01 Aug 2009, 11:05
Detinator Steam: Da
CS Status: Lucrez !
Has thanked: 27 times
Been thanked: 4 times

30 Sep 2013, 19:14

S3ekEr^ wrote:Sa inveti calumea parcarile cu spatele,eu dau sala saptamana asta si am niste emotii,intrebarile sunt la fel ? eu folosesc e-drpciv
Sunt la fel ca pe e-drpciv.ro, am dat sala de 2 ori si am luat cu 26 facand chestionarele de pe acest site.
User avatar
SPLAT
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2407
Joined: 09 Jul 2010, 18:39
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost moderator
Membru Club eXtreamCS (3 luni)
Locul 2 la Cupa eXtreamCS 2014 (Counter Strike)
Location: Constanța
Has thanked: 300 times
Been thanked: 286 times

30 Sep 2013, 19:25

Mr.SpRyTe wrote:
SPLAT wrote:
golf wrote:este 200 euro..
200 de euro, si dupa ce iti iei permisul omori oameni nevinovati.

Ai grija la prioritate, la chestia asta se uita cel mai mult. Asigura-te cat mai bine! Pe mine unul m-a tinut 10 minute. Succes!
Sunt unii care si sa stii la perfectie daca nu le dai banu te pica
.Doar traim in Romania.
Da, si asta e o parte din adevar, dar acum depinde si de oras. 1/5 examinatori se uita dupa ban, te poti informa dinainte de a da examenul de fiecare examinator, iar daca nu iti convine nu te prezinti. Cu siguranta tipul de mai sus, s-a referit la: `dai banul si treci`, nicidecum la ceea ce ai scris tu. :D
User avatar
winckler
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 3247
Joined: 28 Sep 2008, 15:37
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost unbanner SJ.eXtreamCS.com
Nume anterioare: zvon15, zvoNN1ceL, cristi™
Fost administrator
Location: La locu' meu..
Has thanked: 59 times
Been thanked: 131 times

30 Sep 2013, 19:37

Primele 5 minute sunt cele mai grele , apoi te obisnuiesti cu prezenta lui si e ok.. sa fii atent la indicatoare,la decursul circulatiei,la viteza de deplasare,la reducere in apropiere de trecere de pietoni etc..

Daca ai gresit nu-i capat de tara , si eu am gresit in timpul examenului,m-a certat,a fost un moment in care puteai claca psihologic si urmatoru pas era sa-ti moara motorul dar nu s-a intamplat asa,mi-a dat cateva stradute mai grele in care te puteai pacalii,m-a mai testat la cateva indicatoare si a fost ok , mi l-a dat..

Nu toate greselile sunt de 21 de puncte sau 22 cate trebuiau sa pici.. sunt greseli de 1,3,5 puncte etc , daca ai gresit nu inseamna ca ai picat din start..
Un mesaj din suflet...

winckler 2014 wrote:Daca te cheama winckler , inseamna ca esti smecher.
Image
:meme :meme :meme
User avatar
T.Daniel
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 1222
Joined: 03 May 2009, 11:31
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS (o luna)
Nume anterior : XioNe
Fost moderator
Has thanked: 35 times
Been thanked: 58 times

30 Sep 2013, 19:44

In primul rand vreau sa va multumesc tuturor pentru raspunsuri. :P

In al doilea rand vreau sa va zic ca pe la mine pe aici nu e chiar asa in legatura cu lovelele pentru ca stiu multi prieteni ce au luat frumos si pe drept si nu prea se pune problema de pus banii jos

, iar nici eu nu o sa pun o sa merg asa si cred ca o sa ma descurc..acuma depinde si de noroc.

Sunt unii care ii cunosc eu si au picat pentru ca a aparut un pieton si nu a acordat prioritate (daca nu aparea,trecea).sau sa oprit intr-o intersectie in care era primul in trecere dar sa oprit (daca nu venea aceea masina el nu se oprea si trecea) deci si norocul..si starea ta.

Pentru sala va recomand si eu - chestionareauto.ro (este si pe categorii de invatare) sau e .drpciv. iar la sala v-as sfatui sa mergeti cat mai de dimineata si sa intrati direct (sa nu aiba timp sa vina emotile si alte ganduri si stari inainte de intrare).
Inca o data multumesc mult.
Yahoo Messenger: sf_daniel2010
User avatar
T.Daniel
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 1222
Joined: 03 May 2009, 11:31
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS (o luna)
Nume anterior : XioNe
Fost moderator
Has thanked: 35 times
Been thanked: 58 times

30 Sep 2013, 19:49

Ma scuzati ca fac dublu post sau cum se spune ca am si uitat :D :D dar:

Wincler salut in primul rand :D si in al doilea rand multumesc mult chiar am avut nevoie de informatile tale de mai sus am inteles. si apropo sunt niste puncte de penalizare pentru greselile facute? si ar fi vreo 22 ca sa te pice nu? daca am inteles..

deci e foarte important sa nu te pierzi cand ai gresit ca nu inseamna ca ai si picat dar e vei pica cu siguranta daca nu te controlezi.
Last edited by T.Daniel on 30 Sep 2013, 19:51, edited 1 time in total.
Yahoo Messenger: sf_daniel2010
golf
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 185
Joined: 30 Sep 2013, 14:00
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Has thanked: 17 times
Been thanked: 12 times
Contact:

30 Sep 2013, 19:50

SPLAT wrote:
Mr.SpRyTe wrote:
SPLAT wrote:
200 de euro, si dupa ce iti iei permisul omori oameni nevinovati.

Ai grija la prioritate, la chestia asta se uita cel mai mult. Asigura-te cat mai bine! Pe mine unul m-a tinut 10 minute. Succes!
Sunt unii care si sa stii la perfectie daca nu le dai banu te pica
.Doar traim in Romania.
Da, si asta e o parte din adevar, dar acum depinde si de oras. 1/5 examinatori se uita dupa ban, te poti informa dinainte de a da examenul de fiecare examinator, iar daca nu iti convine nu te prezinti. Cu siguranta tipul de mai sus, s-a referit la: `dai banul si treci`, nicidecum la ceea ce ai scris tu. :D
din 30 din clasa doar eu si mai 3 sau 4 maxim am nimerit sa dam cu unu care nu ia bani..majoritatea iau bani..si daca ia bani si nu ii dai te pica
same shit , different day...
User avatar
SPLAT
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2407
Joined: 09 Jul 2010, 18:39
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost moderator
Membru Club eXtreamCS (3 luni)
Locul 2 la Cupa eXtreamCS 2014 (Counter Strike)
Location: Constanța
Has thanked: 300 times
Been thanked: 286 times

30 Sep 2013, 20:02

T.Daniel wrote:Ma scuzati ca fac dublu post sau cum se spune ca am si uitat :D :D dar:

Wincler salut in primul rand :D si in al doilea rand multumesc mult chiar am avut nevoie de informatile tale de mai sus am inteles. si apropo sunt niste puncte de penalizare pentru greselile facute? si ar fi vreo 22 ca sa te pice nu? daca am inteles..

deci e foarte important sa nu te pierzi cand ai gresit ca nu inseamna ca ai si picat dar e vei pica cu siguranta daca nu te controlezi.
Au o foaie gen: http://www.autostonny.ro/e107_images/Pe ... traseu.jpg si completeaza pe ea unde ai gresit, poti cauta pe google toate punctele, ce-i mai sus e doar o mica parte.

@golf: Martorul din spate pentru ce anume e? N-aveti martor?
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: Dot [Bot] and 42 guests