In legatura cu viata mea

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Locked
User avatar
Mitzocul
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 7746
Joined: 29 Mar 2009, 17:51
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Fost Membru Club eXtreamCS
Location: Cluj-Napoca
Has thanked: 467 times
Been thanked: 448 times

19 Jun 2014, 18:33

Tu esti de vina ca n-ai masina, casa, prietena. Incepe sa inveti ceva, fa un curs de barman, ospatar, frizer, cauta-ti de lucru pentru ca nimeni nu va veni la tine sa-ti ofere un loc de munca.

Degeaba iti dau baietii sfaturi daca tot incuiat esti. Astazi de exemplu ce ai facut ca sa-ti schimbi viata? Pun pariu ca nimic.

Cu frica si rusinea o sa mori de foame!


@ Nu te mai uita la altii care au masini, case, femei fara numar la 19-20 ani. Au avut noroc sa se nasca in familii bogate, sa aibe totul pe tava de la mama si tata, dar in rest sunt ratatii societatii!
RoyalServer 2
User avatar
ZeT^
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 3447
Joined: 10 Oct 2012, 19:56
Detinator Steam: Da
CS Status: Bun
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (o luna)
Location: Sibiu
Has thanked: 192 times
Been thanked: 162 times
Contact:

19 Jun 2014, 18:53

Sa nu iti fie ciuda pe altii cu bani, masini si femei, sa nu iti fie ciuda pe cei care fura si au de toate. Degeaba au buzunarul gros daca mila si frica nu au. Ai incredere si fi optimist.
Ca o comparatie, viata mea de zi cu zi:
Muncesc ca barman la o cafenea in sibiu, castig din salariu 9 milioane + mic lucru de 2-3 milioane plus-uri sa zic asa. Vreo 12 milioane pe luna. Am un apartament in care stateau parintii mei, ei acum stau in comuna si mi l-au lasat mie. Vara sau cand este de munca merg pe vapor. (Acolo e rai... Castigi bine si nu ai nici pe ce strica banii. Sa nu mai zic ca, cazarea, mancarea si restul sunt gratis.) Cu banii ce fac?. Mai ies din cand in cand la o bere, dar rar... Cand dau de putin timp liber il planuiesc cu 24 de ore inainte, ca sa ma distrez si eu putin.. Platesc curentul, caldura, apa si internetul.. Vreo 3 milioane pe luna + mancarea care pretul ei variaza.. Cateodata mananc la parinti alta data in locul de munca, nu prea dau bani pe mancare.. Mi-am facut un mic moft de cand muncesc.. un a4 din '01 in care bag benzina odata la saptamana deoarece nu prea merg cu el.
Cu restul baniilor daca imi raman ii pun in banca sa se adune usor, usor cand stiu ca voi avea o viata mai complicata cu o femeie si voi fi la casa mea..

Si mie mi-ar place sa fiu o persoana activa si sa am prieteni multi, dar am putini si buni.. Persoane cu acelasi interes si cu care ma inteleg bine.

Ca recomandare: Angajeaza-te... Sa vezi ce bine va fi cand vei avea banu' tau. :)
User avatar
roberteeel
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 4438
Joined: 05 Sep 2012, 11:39
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Nick anterior: QAZW, Robert.ultrasFarul, CT 18 ROS
Restrictie schimbare nume
Fost moderator
Fost Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Has thanked: 313 times
Been thanked: 357 times

19 Jun 2014, 19:03

Cel mai bine e sa te angajezi in cazul tau, socializezi cu multe persoane si iti schimbi viata. :)
User avatar
LEVIS+
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 3297
Joined: 12 Jul 2011, 12:10
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost eXtream Mod
Fost intermediar
Membru Club eXtreamCS (o luna)
Fost detinator war.eXtreamCS.com
Fost manager rs.eXtreamCS.com
Fost manager dr.eXtreamCS.com
Location: Constanţa
Has thanked: 104 times
Been thanked: 342 times
Contact:

19 Jun 2014, 19:27

Remus^^ wrote:
LEVIS+ wrote:Zici ca n-ai iubita si prieteni ... pai tu ai facut ceva in privinta asta ?
Serios , ca sa ai iubita si prieteni trebuie sa stii cum sa te comporti in societate si sa arati cat de cat decent , sa socializezi , sa razi , nu sa stai ca mortu intr-un colt.
Nu-ti zic sa pui o poza cu tine ca sigur nu o vei face.
bai levise,lasama tu cu suferintele tale de bogatas de 2 lei,ca nu merge. cu ce esti mai presus ca el?ca-ti da ma7a bani sa iesi in oras?
nu exista om bun la suflet care sa nu aibe prieteni,si in cazul lui,ma indoiesc ca e vreun om rau.
el nu a zis ca sta ca mortu intr-un colt,el vrea sa faca ceva si nu stie ce.cand e de comentat toti sariti,cand e de ajutat mai putin
Eu tot nu pot sa inteleg problema ta cu banii mei, vad ca nu stii cum sa te bagi in seama la fiecare subiect.
Da frate , imi da mama bani sa ies in oras , macar nu se sperie lumea cand ma vede pe strada , cred ca inteleg de ce i iei apararea , monstruletule.
Ceea ce vroiam sa scot in evidenta era faptu ca trebuie sa socializeze nu ca am eu "suferinte de 2 lei" da n-am ce sa-ti cer.
"În viaţă întâlneşti o mulţime de lume şi câţiva oameni." - Moliere
User avatar
GaiKz
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 5
Joined: 02 Jan 2012, 18:46
Detinator Steam: Da
Has thanked: 6 times
Been thanked: 21 times

19 Jun 2014, 19:32

Remus^^ wrote:
LEVIS+ wrote:Zici ca n-ai iubita si prieteni ... pai tu ai facut ceva in privinta asta ?
Serios , ca sa ai iubita si prieteni trebuie sa stii cum sa te comporti in societate si sa arati cat de cat decent , sa socializezi , sa razi , nu sa stai ca mortu intr-un colt.
Nu-ti zic sa pui o poza cu tine ca sigur nu o vei face.
bai levise,lasama tu cu suferintele tale de bogatas de 2 lei,ca nu merge. cu ce esti mai presus ca el?ca-ti da ma7a bani sa iesi in oras?
nu exista om bun la suflet care sa nu aibe prieteni,si in cazul lui,ma indoiesc ca e vreun om rau.
el nu a zis ca sta ca mortu intr-un colt,el vrea sa faca ceva si nu stie ce.cand e de comentat toti sariti,cand e de ajutat mai putin

care e **** problema ta ca are bani ? decat sa fie o saracie ca tine sa o arda pe forumuri si sa munceasca pe 5 milioane ca maicata mai bine asa.
mor pe copiii astia r2tati care nu au o chifla in buzunar ce sa mai zic de niste $ si sufera la altii de bani.


levis+: nu-i mai baga in seama pe virginii astia , mi-am riscat singur avertismentu pentru tine , atata timp cat ai bani in buzunar esti vazut altfel. am perceptii de cocalar. dar asta e adevaru gol golut. lumea trage acolo unde sunt bani si haterii vin in urma peste tot.
succes!
maturizeaza-te unpic ca o sa mori virgin , remus.
Last edited by LEVIS+ on 19 Jun 2014, 19:39, edited 2 times in total.
Reason: Mersi , oricum nu bag in seama oameni de genu. +1 warn.
VinoVat
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 583
Joined: 05 Jan 2009, 21:46
Detinator Steam: Da
SteamID: vinovat0
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS (1 luna)
Fost Moderator
Has thanked: 6 times
Been thanked: 8 times

19 Jun 2014, 19:59

GaiKz wrote:
Remus^^ wrote:
LEVIS+ wrote:Zici ca n-ai iubita si prieteni ... pai tu ai facut ceva in privinta asta ?
Serios , ca sa ai iubita si prieteni trebuie sa stii cum sa te comporti in societate si sa arati cat de cat decent , sa socializezi , sa razi , nu sa stai ca mortu intr-un colt.
Nu-ti zic sa pui o poza cu tine ca sigur nu o vei face.
bai levise,lasama tu cu suferintele tale de bogatas de 2 lei,ca nu merge. cu ce esti mai presus ca el?ca-ti da ma7a bani sa iesi in oras?
nu exista om bun la suflet care sa nu aibe prieteni,si in cazul lui,ma indoiesc ca e vreun om rau.
el nu a zis ca sta ca mortu intr-un colt,el vrea sa faca ceva si nu stie ce.cand e de comentat toti sariti,cand e de ajutat mai putin

care e **** problema ta ca are bani ? decat sa fie o saracie ca tine sa o arda pe forumuri si sa munceasca pe 5 milioane ca maicata mai bine asa.
mor pe copiii astia r2tati care nu au o chifla in buzunar ce sa mai zic de niste $ si sufera la altii de bani.



levis+: nu-i mai baga in seama pe virginii astia , mi-am riscat singur avertismentu pentru tine , atata timp cat ai bani in buzunar esti vazut altfel. am perceptii de cocalar. dar asta e adevaru gol golut. lumea trage acolo unde sunt bani si haterii vin in urma peste tot.
succes!
maturizeaza-te unpic ca o sa mori virgin , remus.
Sunt tare curios cat castiga ai tai , nu inteleg ce treaba ai tu cu ce salariu iau parintii lui...din acel citat tu ai iesit o persoana frustrata,fara viata sociala si care da dovada ca pupa in fund oamenii cu bani.Pune mana si munceste,spunei mamei tale sa te educe in primul rand si sa te invete cum sa iti scoti tu idioteniile astea din cap , daca esti destept stii ce ai de facut !
TwO
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 752
Joined: 10 Jun 2011, 21:31
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: Nu
SteamID: -
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Has thanked: 46 times
Been thanked: 31 times

19 Jun 2014, 20:47

GaiKz wrote:
Remus^^ wrote:
LEVIS+ wrote:Zici ca n-ai iubita si prieteni ... pai tu ai facut ceva in privinta asta ?
Serios , ca sa ai iubita si prieteni trebuie sa stii cum sa te comporti in societate si sa arati cat de cat decent , sa socializezi , sa razi , nu sa stai ca mortu intr-un colt.
Nu-ti zic sa pui o poza cu tine ca sigur nu o vei face.
bai levise,lasama tu cu suferintele tale de bogatas de 2 lei,ca nu merge. cu ce esti mai presus ca el?ca-ti da ma7a bani sa iesi in oras?
nu exista om bun la suflet care sa nu aibe prieteni,si in cazul lui,ma indoiesc ca e vreun om rau.
el nu a zis ca sta ca mortu intr-un colt,el vrea sa faca ceva si nu stie ce.cand e de comentat toti sariti,cand e de ajutat mai putin

care e **** problema ta ca are bani ? decat sa fie o saracie ca tine sa o arda pe forumuri si sa munceasca pe 5 milioane ca maicata mai bine asa.
mor pe copiii astia r2tati care nu au o chifla in buzunar ce sa mai zic de niste $ si sufera la altii de bani.


levis+: nu-i mai baga in seama pe virginii astia , mi-am riscat singur avertismentu pentru tine , atata timp cat ai bani in buzunar esti vazut altfel. am perceptii de cocalar. dar asta e adevaru gol golut. lumea trage acolo unde sunt bani si haterii vin in urma peste tot.
succes!
maturizeaza-te unpic ca o sa mori virgin , remus.
Pun pariu ca si tu faci parte din categoria "saracii" , asa ca nu are rost sa il pui pe ala in cu,r
User avatar
Chris.
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 79
Joined: 18 Jun 2014, 10:40
Detinator Steam: Da
CS Status: Raspuns inteligent : Da !
Fond eXtream: 0
Location: localhost
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times
Contact:

19 Jun 2014, 21:22

Daca te iei dupa toti astia , faci ce nu trebuie . Gen , arunca-te de la geam , tu te arunci ? =)
Fa ce simti si gata , nu zic altii .
Adriannn12
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 14
Joined: 18 Jun 2014, 01:56
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Has thanked: 8 times
Contact:

19 Jun 2014, 23:06

Mi se par total aiurea si fara rost ultimele mesaje, as ruga sa-mi scrie doar persoanele cu o experienta in viata.
User avatar
MrSpoke
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 587
Joined: 12 Apr 2014, 18:58
Detinator Steam: Nu
Has thanked: 69 times
Been thanked: 14 times
Contact:

20 Jun 2014, 02:50

De ce nu te angajezi undeva ? Ce limbi cunosti ?
Cauta acolo de lucru si o sa iti revii, o sa vezi.(cauta cat de cat ca sa strangi niste bani) Strange bani, da pentru permis. Angajeaza-te ca sofer. (taxi, tir, micro-bus). Intodeauna exista posibilitati. Trebuie doar sa fii sigur pe tine ceea ce tu nu esti.....

Daca ai Facebook , pm te rog. Nu o sa il public sau ceva.
Remus^^
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 960
Joined: 24 Mar 2010, 14:34
Detinator Steam: Da
Reputatie: Multi-account fineSSe! = Remus^^
Has thanked: 6 times
Been thanked: 42 times

20 Jun 2014, 11:00

LEVIS+ wrote:
Remus^^ wrote:
LEVIS+ wrote:Zici ca n-ai iubita si prieteni ... pai tu ai facut ceva in privinta asta ?
Serios , ca sa ai iubita si prieteni trebuie sa stii cum sa te comporti in societate si sa arati cat de cat decent , sa socializezi , sa razi , nu sa stai ca mortu intr-un colt.
Nu-ti zic sa pui o poza cu tine ca sigur nu o vei face.
bai levise,lasama tu cu suferintele tale de bogatas de 2 lei,ca nu merge. cu ce esti mai presus ca el?ca-ti da ma7a bani sa iesi in oras?
nu exista om bun la suflet care sa nu aibe prieteni,si in cazul lui,ma indoiesc ca e vreun om rau.
el nu a zis ca sta ca mortu intr-un colt,el vrea sa faca ceva si nu stie ce.cand e de comentat toti sariti,cand e de ajutat mai putin
Eu tot nu pot sa inteleg problema ta cu banii mei, vad ca nu stii cum sa te bagi in seama la fiecare subiect.
Da frate , imi da mama bani sa ies in oras , macar nu se sperie lumea cand ma vede pe strada , cred ca inteleg de ce i iei apararea , monstruletule.
Ceea ce vroiam sa scot in evidenta era faptu ca trebuie sa socializeze nu ca am eu "suferinte de 2 lei" da n-am ce sa-ti cer.
te-ai simtit atacat prietenas,acum imi suferi cu dumele antice cu monstrulet :( ? mi-am facut public fb-ul de zeci de ori,da-i un search.
cu banii stai linistit,am atins eu in cateva zile cat o sa atingi tu intr-un an de munca. toti am fost la un moment dat pe 0,in cazul tau nu prea,esti obisnuist toata ziua "mami,da-mi 50 de lei sa ma duc in oras",esti un parlit de bani gata,asta-i tot. esti un mucos de 60 de kg care nu stie cum arata un cv-u',da tu imi dai mie lectii de viata..
M3taph0riK
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2127
Joined: 16 Jan 2013, 12:55
Detinator Steam: Da
CS Status: Utilizator Serios
SteamID: Utilizator Serios
Reputatie: Restrictie moderator
Nume anterior: RzV24
Utilizator neserios (tepar)
Has thanked: 60 times
Been thanked: 250 times

20 Jun 2014, 17:43

mtz. wrote:Tu esti de vina ca n-ai masina, casa, prietena. Incepe sa inveti ceva, fa un curs de barman, ospatar, frizer, cauta-ti de lucru pentru ca nimeni nu va veni la tine sa-ti ofere un loc de munca.


Nu e de vina el cu nimic inca, ca alte mii de tineri din tara asta este o victima colaterala a sistemului asta imputit care isi bate joc de ei, a conflictului intre genaratii cred ca 99% din tineri nu au o relatie deschisa cu parintii lor incat sa le explice greutatile si pasii care trebuie sa ii faci in viata iar de aici rezulta depresii, lipsa de idei ajungem sa ne refugiem virtual sa cautam sfaturi de forumuri etc.

El are nevoie de srijin moral acuma, si mai mult de atat de cineva care sa-l ajute si sa-l initieze daca aruncati cu bombe in el mai mult rau ii faceti.
Locked

Return to “Discutii generale”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: Bing [Bot] and 415 guests