In legatura cu viata mea

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Locked
Cosmin
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 9362
Joined: 06 Jul 2013, 22:08
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: Nu
Reputatie: Fost eXtream Mod
Fost Scripter eXtreamCS
Nume anterior: scosmynnnn
Has thanked: 492 times
Been thanked: 547 times

20 Jun 2014, 17:49

Tu esti de vina ca n-ai masina, casa, prietena. Incepe sa inveti ceva, fa un curs de barman, ospatar, frizer, cauta-ti de lucru pentru ca nimeni nu va veni la tine sa-ti ofere un loc de munca.
Si tu daca nu ai masina inseamna ca esti tu de vina ? daca ai un salariu de r4h4t cu ce vrei sa iti cumperi ? dar probabil ca tu ai postat pentru ca faci parte din baietii cu bani-gata dupa forumul asta.
Un om stralucit la minte ii da sfaturi cum sa il 'moralizeze' nu ii reproseaza ca parintii nu au bani si nu stiu ce pentru ca nu e vina lui,nici parintii mei nu au bani sa imi cumpere vila cu piscina si l'a marea majoritate de aici chiar daca mai sunt c4c4ciosi care se dau mari si tari dar in societate sunt victime.
RoyalServer
Adriannn12
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 14
Joined: 18 Jun 2014, 01:56
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Has thanked: 8 times
Contact:

20 Jun 2014, 18:19

M3taph0riK wrote:
Nu e de vina el cu nimic inca, ca alte mii de tineri din tara asta este o victima colaterala a sistemului asta imputit care isi bate joc de ei, a conflictului intre genaratii cred ca 99% din tineri nu au o relatie deschisa cu parintii lor incat sa le explice greutatile si pasii care trebuie sa ii faci in viata iar de aici rezulta depresii, lipsa de idei ajungem sa ne refugiem virtual sa cautam sfaturi de forumuri etc.

El are nevoie de srijin moral acuma, si mai mult de atat de cineva care sa-l ajute si sa-l initieze daca aruncati cu bombe in el mai mult rau ii faceti.


Ce frumos spui si exact asta este buba , ai foarte mare dreptate
User avatar
winckler
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 3247
Joined: 28 Sep 2008, 15:37
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost unbanner SJ.eXtreamCS.com
Nume anterioare: zvon15, zvoNN1ceL, cristi™
Fost administrator
Location: La locu' meu..
Has thanked: 59 times
Been thanked: 131 times

20 Jun 2014, 18:31

Dute la somaj , sunt cursuri gratuite pentru diverse meserii cum ar fi bucatar etc,poti invata chestii noi,poate prinzi schema si iti gasesti si o meserie cautata.
Un mesaj din suflet...

winckler 2014 wrote:Daca te cheama winckler , inseamna ca esti smecher.
Image
:meme :meme :meme
User avatar
Mitzocul
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 7746
Joined: 29 Mar 2009, 17:51
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Fost Membru Club eXtreamCS
Location: Cluj-Napoca
Has thanked: 467 times
Been thanked: 448 times

20 Jun 2014, 22:01

scosmynnnn wrote:
Tu esti de vina ca n-ai masina, casa, prietena. Incepe sa inveti ceva, fa un curs de barman, ospatar, frizer, cauta-ti de lucru pentru ca nimeni nu va veni la tine sa-ti ofere un loc de munca.
Si tu daca nu ai masina inseamna ca esti tu de vina ? daca ai un salariu de r4h4t cu ce vrei sa iti cumperi ? dar probabil ca tu ai postat pentru. ca faci parte din baietii cu bani-gata dupa forumul asta.
Un om stralucit la minte ii da sfaturi cum sa il 'moralizeze' nu ii reproseaza ca parintii nu au bani si nu stiu ce pentru ca nu e vina lui,nici parintii mei nu au bani sa imi cumpere vila cu piscina si l'a marea majoritate de aici chiar daca mai sunt c4c4ciosi care se dau mari si tari dar in societate sunt victime.
Normal ca este de vina din moment ce nu a facut NIMIC, dar absolut NIMIC ca sa castige bani.

Eu am inceput sa lucrez de la 17 ani. La inceput am impartit pliante, dupa m-am dus pe la diferite magazine gen Cora, Kaufland, Profi si le-am descarcat marfa, am fost ajutor la amenajari interioare, etc. Am resuit sa-mi strang bani de masina (bineinteles ca nu de BMW 7'tar, CLS 500 sau Porsche Panamera), am reusit sa ies in oras cu prietenii prin cluburi si terase, am reusit sa-mi fac timp sa merg la sala 1h/zi (toate astea in timpul scolii + vacante).

Daca EU am reusit, EL de ce nu poate? Trebuie sa vrei si sa nu fi putoare de om!

Parintii imi puteau da bani lejer, dar am vrut pe propria piele sa-mi castig banii, sincer mi-e si rusine sa le cer bani. Nu zic ca nu mi-au dat deloc, e si normal sa ma ajute pentru ca si eu ii voi ajuta la randul meu.
Cosmin
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 9362
Joined: 06 Jul 2013, 22:08
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: Nu
Reputatie: Fost eXtream Mod
Fost Scripter eXtreamCS
Nume anterior: scosmynnnn
Has thanked: 492 times
Been thanked: 547 times

20 Jun 2014, 22:38

Mitzocul el e si timid,din ce am inteles din primul post lui ii e rusine sa iasa si afara din casa..cum sa se angajeze cand lui ii e rusine sa dea ochii cu cineva ? lui ii trebuie un psiholog,ala e singurul om care il poate indrepta spre drumul cel bun s'au si parintii....parintii au un cuvant greu de spus,ar putea sa il faca sa inteleaga..
Adriannn12
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 14
Joined: 18 Jun 2014, 01:56
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Has thanked: 8 times
Contact:

20 Jun 2014, 23:31

Mai oamenii unii nu m-ati inteles corect ...
mtz. wrote:
scosmynnnn wrote:
Tu esti de vina ca n-ai masina, casa, prietena. Incepe sa inveti ceva, fa un curs de barman, ospatar, frizer, cauta-ti de lucru pentru ca nimeni nu va veni la tine sa-ti ofere un loc de munca.
Si tu daca nu ai masina inseamna ca esti tu de vina ? daca ai un salariu de r4h4t cu ce vrei sa iti cumperi ? dar probabil ca tu ai postat pentru. ca faci parte din baietii cu bani-gata dupa forumul asta.
Un om stralucit la minte ii da sfaturi cum sa il 'moralizeze' nu ii reproseaza ca parintii nu au bani si nu stiu ce pentru ca nu e vina lui,nici parintii mei nu au bani sa imi cumpere vila cu piscina si l'a marea majoritate de aici chiar daca mai sunt c4c4ciosi care se dau mari si tari dar in societate sunt victime.
Normal ca este de vina din moment ce nu a facut NIMIC, dar absolut NIMIC ca sa castige bani.

Eu am inceput sa lucrez de la 17 ani. La inceput am impartit pliante, dupa m-am dus pe la diferite magazine gen Cora, Kaufland, Profi si le-am descarcat marfa, am fost ajutor la amenajari interioare, etc. Am resuit sa-mi strang bani de masina (bineinteles ca nu de BMW 7'tar, CLS 500 sau Porsche Panamera), am reusit sa ies in oras cu prietenii prin cluburi si terase, am reusit sa-mi fac timp sa merg la sala 1h/zi (toate astea in timpul scolii + vacante).

Daca EU am reusit, EL de ce nu poate? Trebuie sa vrei si sa nu fi putoare de om!

Parintii imi puteau da bani lejer, dar am vrut pe propria piele sa-mi castig banii, sincer mi-e si rusine sa le cer bani. Nu zic ca nu mi-au dat deloc, e si normal sa ma ajute pentru ca si eu ii voi ajuta la randul meu.
Am incercat sa caut sa intru dupa cum am scris si in primul mesaj doar ca nu imi iasa si in fiecare zi incerc dar cu prea putina incredere si speranta ...mi se pare ca asta e al doilea mesaj in care ma ataci dar nu pe buna dreptate, ti-ai facut o parere proasta despre mine pe nedrept. pune ma si analizeaza corect mesajul meu daca vrei si poate ai sa intelegi mai bine.

scosmynnnn - nu e chiar asa ies din casa umblu, caut adevaru ca am inceput sa nu mai fiu prea sociabil sau glumet dar incerc nu stau in casa sa astept nu sunt tampit e logic ca nu ma va cauta niciodata nimeni sa-mi ofere ceva bun, ..

Multumesc mult..in mare cred ca, cam astea sunt mesajele voastre ..chiar si tu scosmynnnn ai scris mai sus ceva bun si iti multumes voc si tie mult si voua tuturor mai oameni buni care v-ati pierdut din timpul vostru.As avea o speranta mai mare la Laur, acest baiat am inteles ca are placerea de a ma ajuta si o sa incerc sa tin legatura, daca mai sunt persoane ce au un sfat o idee ceva ce ma poate ajuta mas bucura....va multumesc.
M3taph0riK
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2127
Joined: 16 Jan 2013, 12:55
Detinator Steam: Da
CS Status: Utilizator Serios
SteamID: Utilizator Serios
Reputatie: Restrictie moderator
Nume anterior: RzV24
Utilizator neserios (tepar)
Has thanked: 60 times
Been thanked: 250 times

21 Jun 2014, 08:07

mtz. wrote:Eu am inceput sa lucrez de la 17 ani. La inceput am impartit pliante, dupa m-am dus pe la diferite magazine gen Cora, Kaufland, Profi si le-am descarcat marfa, am fost ajutor la amenajari interioare, etc. Am resuit sa-mi strang bani de masina (bineinteles ca nu de BMW 7'tar, CLS 500 sau Porsche Panamera), am reusit sa ies in oras cu prietenii prin cluburi si terase, am reusit sa-mi fac timp sa merg la sala 1h/zi (toate astea in timpul scolii + vacante).

Daca EU am reusit, EL de ce nu poate? Trebuie sa vrei si sa nu fi putoare de om!

Parintii imi puteau da bani lejer, dar am vrut pe propria piele sa-mi castig banii, sincer mi-e si rusine sa le cer bani. Nu zic ca nu mi-au dat deloc, e si normal sa ma ajute pentru ca si eu ii voi ajuta la randul meu.


Vrei sa-mi zici tu mie ca din impartit pliante si descarcat marfa in Kaufland ai reusit sa te distrezi in cluburi si sa-ti iei masina ? Tu ai experimentat doar nu ai muncit....stiu multi ca tine care ridica un deget si cred ca merita sarea si marea.

Daca ai parinti cu posibilitati si ai ramas la stadiu de pliante si descarcat marfa inseamna ca nu te duce capu prea mult sau nu ai mana de lucru, ai vrut sa pari mare zmeu dar esti mai nerealizat ca baiatu asta care poate nu are suportu tau dar macar cauta solutii.
Remus^^
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 960
Joined: 24 Mar 2010, 14:34
Detinator Steam: Da
Reputatie: Multi-account fineSSe! = Remus^^
Has thanked: 6 times
Been thanked: 42 times

21 Jun 2014, 09:57

M3taph0riK wrote:
mtz. wrote:Eu am inceput sa lucrez de la 17 ani. La inceput am impartit pliante, dupa m-am dus pe la diferite magazine gen Cora, Kaufland, Profi si le-am descarcat marfa, am fost ajutor la amenajari interioare, etc. Am resuit sa-mi strang bani de masina (bineinteles ca nu de BMW 7'tar, CLS 500 sau Porsche Panamera), am reusit sa ies in oras cu prietenii prin cluburi si terase, am reusit sa-mi fac timp sa merg la sala 1h/zi (toate astea in timpul scolii + vacante).

Daca EU am reusit, EL de ce nu poate? Trebuie sa vrei si sa nu fi putoare de om!

Parintii imi puteau da bani lejer, dar am vrut pe propria piele sa-mi castig banii, sincer mi-e si rusine sa le cer bani. Nu zic ca nu mi-au dat deloc, e si normal sa ma ajute pentru ca si eu ii voi ajuta la randul meu.


Vrei sa-mi zici tu mie ca din impartit pliante si descarcat marfa in Kaufland ai reusit sa te distrezi in cluburi si sa-ti iei masina ? Tu ai experimentat doar nu ai muncit....stiu multi ca tine care ridica un deget si cred ca merita sarea si marea.

Daca ai parinti cu posibilitati si ai ramas la stadiu de pliante si descarcat marfa inseamna ca nu te duce capu prea mult sau nu ai mana de lucru, ai vrut sa pari mare zmeu dar esti mai nerealizat ca baiatu asta care poate nu are suportu tau dar macar cauta solutii.
da-i pace ca nu intelege..
User avatar
Marius
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 8294
Joined: 11 Nov 2007, 12:19
Detinator Steam: Da
CS Status: being awesome since 1992
SteamID: kNNwOw
Reputatie: eXtream Mod
Fost administrator
Fost dezvoltator al listei de seriozitate eXtreamCS
Fost Membru Club eXtreamCS
Location: Timisoara
Has thanked: 577 times
Been thanked: 680 times

21 Jun 2014, 10:45

@ Mitzocul, nu stiu cum de tu ti-ai facut acel timp de 1 ora pe zi in timpul scolii si vacante cand in liceu e timp berechet pentru de toate.


Eu m-am angajat de aproape 2 luni ca SAP Basis Admin la o multi nationala si sunt foarte multumit de mentalitatea gasita si de banii pe care-i primesc. Incep sa ma pun pe picioarele mele, am tot ce vreau :). Pe langa asta, mai am si pasiunea mea, DJing-ul cu care inca incerc sa tin pasul in timpul liber, desi abia astept sa vina weekend-ul sa ma odihnesc.

Daca nu faci nimic in sensul asta..nu o sa faci nici tu nimic.
Last edited by Mitzocul on 21 Jun 2014, 17:12, edited 1 time in total.
Reason: Ma refeream la 1h/zi strict pentru sala.
------> un mindset sanatos pentru eXtream <------
PS: NU sunt intermediar
User avatar
Andrei.B
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 6479
Joined: 17 Aug 2009, 09:15
Detinator Steam: Da
CS Status: Plecat pe mari si tari
Detinator server CS: Nu detin !
SteamID: andreybci94
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS (o luna)
Fost Administrator
Nume anterior : bLack, Andrei,krusc
Contribuitor
Location: ConstanTa
Has thanked: 275 times
Been thanked: 557 times

21 Jun 2014, 12:21

@Adriannn12 , nu am stat sa citesc toate paginile insa vreau sa te intreb ceva ai bacul luat ? Daca da dute in tarile nordice la studii , tocmai ce am venit din Danemarca am stat 2 saptamani in vacanta acolo si pot spune ca e lux , viata de viata , acolo o sa ai un trai super bun. Dute acolo si invata limba lor si apoi te bagi la munca pe un salariu minim lejer de 2000 euro eu acolo o sa plec si nu ma mai intorc. Daca vrei sa iti iei si parintii cu tine si mai bine , iti spun sigur ca nu o sa garantez stiu ca la inceput o sa fie greu insa ,dupa cateva saptamani o sa te adaptezi cu viata de acolo .


Si eu acum sunt exact ca tine , caut loc de munca si nu gasesc de 1 an si ceva de cand am terminat liceul nu reusesc sa gasesc un loc de munca .

Mereu in suflet culorile ( Roş -Albastru )
Image
ImageImage
User avatar
Gabriel eXtream
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 953
Joined: 20 Aug 2012, 16:43
Detinator Steam: Da
CS Status: Can't be touched
Reputatie: Fost Moderator ajutator
Nume anterior: BlueSky#, EcHoO.
0.3 / 3
Utilizator neserios ( tepar )
Fond eXtream: 0
Location: Bucuresti
Has thanked: 67 times
Been thanked: 125 times

21 Jun 2014, 12:22

Daca citeai iti dadeai seama ca are doar 10 clase.
User avatar
Mitzocul
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 7746
Joined: 29 Mar 2009, 17:51
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Fost Membru Club eXtreamCS
Location: Cluj-Napoca
Has thanked: 467 times
Been thanked: 448 times

21 Jun 2014, 17:09

M3taph0riK wrote:
mtz. wrote:Eu am inceput sa lucrez de la 17 ani. La inceput am impartit pliante, dupa m-am dus pe la diferite magazine gen Cora, Kaufland, Profi si le-am descarcat marfa, am fost ajutor la amenajari interioare, etc. Am resuit sa-mi strang bani de masina (bineinteles ca nu de BMW 7'tar, CLS 500 sau Porsche Panamera), am reusit sa ies in oras cu prietenii prin cluburi si terase, am reusit sa-mi fac timp sa merg la sala 1h/zi (toate astea in timpul scolii + vacante).

Daca EU am reusit, EL de ce nu poate? Trebuie sa vrei si sa nu fi putoare de om!

Parintii imi puteau da bani lejer, dar am vrut pe propria piele sa-mi castig banii, sincer mi-e si rusine sa le cer bani. Nu zic ca nu mi-au dat deloc, e si normal sa ma ajute pentru ca si eu ii voi ajuta la randul meu.


Vrei sa-mi zici tu mie ca din impartit pliante si descarcat marfa in Kaufland ai reusit sa te distrezi in cluburi si sa-ti iei masina ? Tu ai experimentat doar nu ai muncit....stiu multi ca tine care ridica un deget si cred ca merita sarea si marea.

Daca ai parinti cu posibilitati si ai ramas la stadiu de pliante si descarcat marfa inseamna ca nu te duce capu prea mult sau nu ai mana de lucru, ai vrut sa pari mare zmeu dar esti mai nerealizat ca baiatu asta care poate nu are suportu tau dar macar cauta solutii.
N-am ramas la stadiul de pliante, dar la 16-17 ani ce vroiai sa fac? Sa merg direct la NASA? Mai ales ca in timpul scolii nu prea poti lucra.
Anul scolar ce vine am BACUL si n-am sa lucrez deloc (nu dau scoala pe nimic).

Diferenta dintre mine si baiatul asta este ca eu mi-am castigat singur banii (de buzunar) inca de la o varsta frageda.

Vorbeste cu Laur, sigur o sa te ajute :) sau lasa-mi ID de Skype.
Locked

Return to “Discutii generale”

  • Information