In legatura cu viata mea

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Locked
Adriannn12
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 14
Joined: 18 Jun 2014, 01:56
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Has thanked: 8 times
Contact:

18 Jun 2014, 02:03

Salut tuturor si imi cer scuze ca scriu atat de mult si daca cumva gresesc categoria.


- Precizez ca nu sunt un copil cu jocuri cu calculatoare si de astea din contra gandesc destul de matur la varsta mea ...iar daca am scris pe aici unde este despre jocuri am facut-o deoarece este o comunitate mare..deci aveti de citit...sper sa nu va plictisiti


Scriu si eu aici la voi deoarece nu ma stie nimeni si am curajul sa vb deschis...


...treaba e ca nu stiu ce sa mai fac m-am saturat de toate si de tot am 20 de ani si nu am nimic nu imi iasa nimic din ce vreau sa fac.sunt inca cu parintii vad altii la anii mei cum stau aparte de parinti si au o munca o fata o activitate ceva...in rest eu nimic nu stiu ce sa mai fac cred ca sunt intro depresie mi am dat seama de cateva luni incoace ca simt ca traiesc degeaba n-am o prietena n-am o munca o n-am o casa a mea aparte n-am nimic si simt ca imi trec zilele din ce in ce tot mai aiurea fara nimic special.nu am mai deloc incredere in mine chiar daca am incercat sa-mi gasesc o prietena o munca ceva nu mi-a iesit sunt disperat nu stiu ce sa mai fac. dati-mi va rog un sfat ca simt ca innebunesc de luni de zile imi zic ca o sa fie bine ca o sa iasa cv dar nimic chiar zici ca sunt blestemat nu mai suport sa sufar asa nu stiu ce e de facut va multumesc
RoyalServer 2
User avatar
vAc
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 3118
Joined: 10 Apr 2011, 20:33
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost Moderator
Has thanked: 229 times
Been thanked: 227 times

18 Jun 2014, 02:04

Iti recomand un psiholog, te va ajuta.
User avatar
GPaul
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1931
Joined: 21 Mar 2009, 12:14
Detinator Steam: Da
CS Status: Inactiv. Studiu intens.
Detinator server CS: - House M.D -
SteamID: - House M.D -
Reputatie: Nume anterior: djxpaulz
Fost super moderator
Location: Cluj-Napoca
Has thanked: 8 times
Been thanked: 174 times
Contact:

18 Jun 2014, 02:06

Ce ai facut TU ca sa schimbi asta? :)

NU astepta sa ti se iveasca oportunitatile, creeaza-le! NU renunta pana nu ajungi la idealul tau. O greseala este o invatatura care te face mai puternic.
Image
Image
Cosmin
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 9362
Joined: 06 Jul 2013, 22:08
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: Nu
Reputatie: Fost eXtream Mod
Fost Scripter eXtreamCS
Nume anterior: scosmynnnn
Has thanked: 492 times
Been thanked: 547 times

18 Jun 2014, 02:07

Un psiholog te va ajuta :) ,incearca sa iesi si tu cu prietenii nu sa stai numai acasa..alta viata ;)
CeaCea^
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 86
Joined: 09 May 2014, 19:31
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Has thanked: 9 times
Been thanked: 4 times
Contact:

18 Jun 2014, 02:51

MASTER SEF ! wrote:Regula numaru 1, TUPEU, cu tupeu faci orice!

Daca esti piz.da esti mort.
Idem, aplica putin tupeu si totul va fi ok.
Adriannn12
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 14
Joined: 18 Jun 2014, 01:56
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Has thanked: 8 times
Contact:

18 Jun 2014, 04:26

Va multumesc tuturor si chiar ma bucur ca nu am primit pana acum critici...chiar ma simt mai bine si mai increzator o sa incerc sa mi creez eu oportunitatiile, sa merg inainte si cu mai mult tupeu..
User avatar
Cristi. C
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 345
Joined: 09 Feb 2013, 01:08
Detinator Steam: Da
CS Status: I'm currently playing CSGO
SteamID: Privat
Location: Bucuresti
Has thanked: 1 time
Been thanked: 27 times

18 Jun 2014, 04:38

Ai consumat droguri? Intreb doar, ca starile cu "m-am saturat de toate" stiu despre ce zici 8->

# Zombie Land Love Forever !! #
User avatar
roberteeel
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 4438
Joined: 05 Sep 2012, 11:39
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Nick anterior: QAZW, Robert.ultrasFarul, CT 18 ROS
Restrictie schimbare nume
Fost moderator
Fost Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Has thanked: 313 times
Been thanked: 357 times

18 Jun 2014, 07:49

Cam asa e, trebuie sa ai tupeu... Ieși cu prietenii pe afara, încearcă sa stai mai puțin prin casa, mai ales la TV/Internet... Fa-ti o prietena. :)
Succes!
User avatar
Gabriel eXtream
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 953
Joined: 20 Aug 2012, 16:43
Detinator Steam: Da
CS Status: Can't be touched
Reputatie: Fost Moderator ajutator
Nume anterior: BlueSky#, EcHoO.
0.3 / 3
Utilizator neserios ( tepar )
Fond eXtream: 0
Location: Bucuresti
Has thanked: 67 times
Been thanked: 125 times

18 Jun 2014, 08:16

Dacă o să gândeşti aşa o să mori cu parinţii, ai mai multă incredere in tine, socializează cu oamenii (Nu mă refer la Facebook), ieşi prin cluburi etc.
Cât despre job, ai bacul luat ?




Cristi, ce ai spus tu n-are nicio relevanţă, nu ai citit că el nu are un loc de muncă, o prietenă şi stă cu parinţii ? Iţi zic eu că nu anumite substanţe cauzează asta, eventual ar cauza câteva ore, nu cred că el consumă zilnic.
User avatar
SaLLeR ;ddd
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1545
Joined: 23 Jul 2011, 00:08
Detinator Steam: Nu
CS Status: Nu mai joc.
Detinator server CS: Mai demult.
SteamID: Inexistent.
Reputatie: Restrictie moderator!
Membru Club eXtreamCS (1 luna)
Location: Cum ajung acasa?
Has thanked: 119 times
Been thanked: 164 times

18 Jun 2014, 12:30

Primul lucru pe care trebuie sa il faci este sa iesi din casa sa nu mai stai toata ziua la calculator sa te joci si alte cele,dupa ai sa vezi ca te schimbi,cautati un loc de munca sa nu te mai tina parintii cu bani incearca sa faci ceva.
Atat timp cat tu stai inchis in casa ii normal sa te simti asa,dute cu prietenii in oras la un suc la o bere si ai sa vezi ca se schimba lucrurile.
User avatar
sharkstar
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1735
Joined: 24 Dec 2012, 15:51
Detinator Steam: Da
CS Status: Rupetot
SteamID: privat
Location: Bucuresti
Has thanked: 70 times
Been thanked: 42 times

18 Jun 2014, 12:53

Adriannn12 wrote:Salut tuturor si imi cer scuze ca scriu atat de mult si daca cumva gresesc categoria.


- Precizez ca nu sunt un copil cu jocuri cu calculatoare si de astea din contra gandesc destul de matur la varsta mea ...iar daca am scris pe aici unde este despre jocuri am facut-o deoarece este o comunitate mare..deci aveti de citit...sper sa nu va plictisiti


Scriu si eu aici la voi deoarece nu ma stie nimeni si am curajul sa vb deschis...


...treaba e ca nu stiu ce sa mai fac m-am saturat de toate si de tot am 20 de ani si nu am nimic nu imi iasa nimic din ce vreau sa fac.sunt inca cu parintii vad altii la anii mei cum stau aparte de parinti si au o munca o fata o activitate ceva...in rest eu nimic nu stiu ce sa mai fac cred ca sunt intro depresie mi am dat seama de cateva luni incoace ca simt ca traiesc degeaba n-am o prietena n-am o munca o n-am o casa a mea aparte n-am nimic si simt ca imi trec zilele din ce in ce tot mai aiurea fara nimic special.nu am mai deloc incredere in mine chiar daca am incercat sa-mi gasesc o prietena o munca ceva nu mi-a iesit sunt disperat nu stiu ce sa mai fac. dati-mi va rog un sfat ca simt ca innebunesc de luni de zile imi zic ca o sa fie bine ca o sa iasa cv dar nimic chiar zici ca sunt blestemat nu mai suport sa sufar asa nu stiu ce e de facut va multumesc
Frate, in viata trebuie sa ai tupeu.
Daca vezi o fata care iti place de ea, iti este rusine ca sa vorbesti cu ea? NU!
Trebuie sa ai tupeu, nu conteaza ca ea nu te cunoaste, nu conteaza ca esti urat.
Fiecare e frumos in felul lui. Daca sti sa vorbesti treaba este ca si rezolvata!

La munca este la fel. TUPEU LA GREU. Nu trebuie sa cazi tu de prost. Tu trebuie sa fi un invingator mereu, nu conteaza cum vei castiga, doar castiga!

Viata e facuta sa pierzi sau sa castigi. Toti castigam sau pierdem. Tu trebuie doar sa gandesti logic ce trebuie sa faci ca sa nu pierzi.
GL.
I've never been more normal than I am now.
My tumblr
User avatar
eXtreamGFX
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 561
Joined: 09 May 2010, 15:53
Detinator Steam: Da
SteamID: tosjaguar
Location: Ploiești
Has thanked: 36 times
Been thanked: 34 times

18 Jun 2014, 13:02

Pentru muncă apucă-te și tu de niște cursuri (de bucătar , designer , hairstylist orice) , o să te poți integra într-un grup nou , mai socializezi , îți mai faci prieteni .. la fel și cu facultatea . La prietenă nu am ce sfaturi să îți dau , atâta doar că dacă tu o să stai în casă și o să crezi că îți vine marea iubire direct în pat sau o găsești pe facebook nu ai nici o șansă , ieși pe afară și caută-le . Fă-ți prieteni și apucă-te de niște activități (sport - fotbal , culturism , ciclism , înot) . Nu îți mai irosi zilele din viață aiurea , o să regreți , mai ales ca la vârsta asta trebuie să profiți maxim de ea .
LoL Summoner : SKEEDD
Image
Locked

Return to “Discutii generale”

  • Information