lege carnet

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

r0nan eXtream
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2109
Joined: 15 Mar 2010, 08:10
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: Nu
Reputatie: Fost moderator
Restrictie moderator
Nume anterior : b00T
Location: Moreni
Has thanked: 11 times
Been thanked: 68 times

06 Jun 2015, 00:53

red# wrote:am vazut ca vor sa faca o legea ca orice om care are 16ani si este "copt" la minte poate da de carnet.
vreau sa stiu si eu mai multe informatii. daca se va aproba si ce pareri aveti.
Copt nu ai putea fi nici la 30 de ani daca stam sa o luam asa.
Doar ca vei fi supus la vreun test ceva dar eu cred ca ori la 16 ori la 18 ori la 30 accident tot poti sa faci sau tot poti sa conduci bine , asa ca ...
RoyalServer
User avatar
IsTI37
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 10987
Joined: 10 Apr 2007, 15:02
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Fost SysAdmin
Fost Fondator GTA5 (CVL)
Location: Cluj-Napoca
Has thanked: 28 times
Been thanked: 776 times

06 Jun 2015, 07:51

Mai bine ar da o lege cu condusul ilegal de catre oameni din 2020 cu cateva exceptii sa scapam de rable si retardati de pe drumuri.
Condusul de la 16 ani e o idee foarte foarte proasta fiindca nu exista responsabilitate in aceasta tara. Deja e permis sa conduci daca ai bani de o masina mai mica, doar ca daca te loveste unu te trezesti pe un copac.

Daca masinile ar fi conduse de calculator ai putea sa te dai lejer si cu bicicleta peste tot, mereu s-ar parca regulamentar si ai putea sa bei cand esti cu masina. Ar trebui sa fie clar deja tutoror sa isi puna bani deoparte de o masina automata de 20-30 de mii de euro in loc sa cumpere rable de la germani.
glmmlg
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 143
Joined: 14 Feb 2014, 06:16
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: Da
Location: Timisoara
Has thanked: 1 time
Contact:

06 Jun 2015, 18:06

si de unde strangi tu in romania pe munca cinstita 20-30 de mii de euro ? vrei sa iti spun eu ? nu o sa ii strangi niciodata in viata ta nici daca te mai ajuta neamurile de gradul 2. "MUNCA CINSTITA"
User avatar
fan_haulin
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 2592
Joined: 08 Jun 2010, 20:35
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost Moderator
Has thanked: 271 times
Been thanked: 106 times
Contact:

06 Jun 2015, 18:11

glmmlg wrote:si de unde strangi tu in romania pe munca cinstita 20-30 de mii de euro ? vrei sa iti spun eu ? nu o sa ii strangi niciodata in viata ta nici daca te mai ajuta neamurile de gradul 2. "MUNCA CINSTITA"
Degeaba crezi asta. Poti face banii aia rapid si legal si in tara noastra. Cap sa ai !
User avatar
Monaco
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 83
Joined: 22 May 2015, 18:21
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Contact:

06 Jun 2015, 18:19

glmmlg wrote:si de unde strangi tu in romania pe munca cinstita 20-30 de mii de euro ? vrei sa iti spun eu ? nu o sa ii strangi niciodata in viata ta nici daca te mai ajuta neamurile de gradul 2. "MUNCA CINSTITA"
Cum ai ajuns la această concluzie? Desigur, dacă nici măcar nu te străduiești, nu vei ajunge la această sumă.
User avatar
BANDIT
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1952
Joined: 29 Dec 2009, 23:39
Detinator Steam: Da
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (5 luni)
Has thanked: 79 times
Been thanked: 109 times

06 Jun 2015, 18:24

Pentru mine ar fi bine, te duci p-aici p-acolo cu masina, dar sunt altii fara responsabilitate care ar putea produce accidente grave.
Dau bani PayPal pentru bani Paysafe/Skrill.
glmmlg
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 143
Joined: 14 Feb 2014, 06:16
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: Da
Location: Timisoara
Has thanked: 1 time
Contact:

06 Jun 2015, 18:33

Cum ai ajuns la această concluzie? Desigur, dacă nici măcar nu te străduiești, nu vei ajunge la această sumă.
pai sa iti fac un mic calcul , lucrezi pe 10-15 mil platesti o chirie 8 mil , mai ai o masinutza rabla cum zice colegu de mai sus adusa din germania care ii trebuie o asigurare , ii trebuie combustibil piese etc , mai mananci mai bei mai una alta explicam cum pui tu bani deoparte ? " 20-30 de mii de euro "
User avatar
Monaco
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 83
Joined: 22 May 2015, 18:21
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Contact:

06 Jun 2015, 18:36

glmmlg wrote:
Cum ai ajuns la această concluzie? Desigur, dacă nici măcar nu te străduiești, nu vei ajunge la această sumă.
pai sa iti fac un mic calcul , lucrezi pe 10-15 mil platesti o chirie 8 mil , mai ai o masinutza rabla cum zice colegu de mai sus adusa din germania care ii trebuie o asigurare , ii trebuie combustibil piese etc , mai mananci mai bei mai una alta explicam cum pui tu bani deoparte ? " 20-30 de mii de euro "
De ce trebuie să lucrezi pe 10-15 milioane și nu pe 40-50?
User avatar
dDow
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 3016
Joined: 12 Jun 2013, 22:04
Detinator Steam: Da
CS Status: Master
Detinator server CS: Cateva.
Location: Bucuresti aka Brooklyn
Has thanked: 35 times
Been thanked: 76 times

06 Jun 2015, 18:37

O lege de ***** , dupa ce ca sunt cacati de 18 ani care au carnet de câteva luni si distrug familii prin accident ... O porcărie .
(▀̿Ĺ̯▀̿ ̿)
Image
User avatar
anaconda
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 1020
Joined: 31 Jan 2015, 23:59
Detinator Steam: Da
Reputatie: Utilizator neserios (tepar)
Membru club eXtreamCS (20 luni)
Fond eXtream: 14
Location: Iasi

06 Jun 2015, 19:43

ar fi mai ok daca ar baga armata de la 16 ani, va zic eu ca nu v-ar mai trebui masini si sa impresionati pi2de :)) :troll

@ cred ca la varsta de 16 ani ar trebui sa va preocupe invatatu si nu carnetu, de carnet aveti timp si la 20 ani dar prin scoala nu mai treceti inca odata
User avatar
sergiu4995
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2052
Joined: 08 Oct 2011, 21:05
Detinator Steam: Da
Has thanked: 31 times
Been thanked: 17 times
Contact:

06 Jun 2015, 19:45

anaconda wrote:ar fi mai ok daca ar baga armata de la 16 ani, va zic eu ca nu v-ar mai trebui masini si sa impresionati pi2de :)) :troll

@ cred ca la varsta de 16 ani ar trebui sa va preocupe invatatu si nu carnetu, de carnet aveti timp si la 20 ani dar prin scoala nu mai treceti inca odata
Corect,la generatii apar acum mie si frica ca iar o dam in comunism mai tarziu.
User avatar
Monaco
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 83
Joined: 22 May 2015, 18:21
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Contact:

06 Jun 2015, 20:14

sergiu4995 wrote:
anaconda wrote:ar fi mai ok daca ar baga armata de la 16 ani, va zic eu ca nu v-ar mai trebui masini si sa impresionati pi2de :)) :troll

@ cred ca la varsta de 16 ani ar trebui sa va preocupe invatatu si nu carnetu, de carnet aveti timp si la 20 ani dar prin scoala nu mai treceti inca odata
Corect,la generatii apar acum mie si frica ca iar o dam in comunism mai tarziu.
Ai 19 ani din ce am văzut. La semnătură spui că vinzi servere. Ți se pare un lucru bun? :)) Mă amuză faptul că te iei de alte generații, dar nu te vezi pe tine, cât ești de jalnic.

Apropo, ar trebui să te preocupe și limba română... Nu de alta, dar e bine să știi unde se pune o cratimă și o virgulă.
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information