Lege carnet

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
bnt
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 594
Joined: 07 Mar 2015, 12:01
Detinator Steam: Da
Fond eXtream: 0

21 Dec 2016, 12:56

Am o intrebare!!
S-a aprobat legea in care toti trebuie sa avem minim 11 clase pentru a putea da de permis?
Image
RoyalServer
realtime
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1588
Joined: 05 Oct 2010, 15:19
Detinator Steam: Da
CS Status: Punema la incercare.
Detinator server CS: Da
SteamID: SyNkRoNN
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (o luna)
Fost Moderator
Has thanked: 48 times
Been thanked: 87 times
Contact:

21 Dec 2016, 12:58

My Steam Profile (from SteamDB)

  • Worth: $151 ($32 with sales)
  • Games owned: 22
  • Games not played: 18 (82%)
  • Hours on record: 1,603.0h
User avatar
Bunicu Magic
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1977
Joined: 25 Jan 2013, 20:38
Detinator Steam: Da
CS Status: da
Location: Bucuresti
Has thanked: 54 times
Been thanked: 153 times
Contact:

23 Dec 2016, 02:58

pregatiti-va enoriasii mei pentru ca in maxim 2-3 ani impune si bacalaureatul si sa vedeti atunci scandal :))
THINK it`s not illegal yet !
User avatar
roberteeel
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 4438
Joined: 05 Sep 2012, 11:39
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Nick anterior: QAZW, Robert.ultrasFarul, CT 18 ROS
Restrictie schimbare nume
Fost moderator
Fost Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Has thanked: 313 times
Been thanked: 357 times

23 Dec 2016, 09:21

Nu cred ca s a dat încă. Oricum e o prostie... cât timp la noi sunt obligatorii doar 10 clase.
Sistem penibil.
User avatar
^Head$hot^
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1541
Joined: 20 Feb 2013, 19:05
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Has thanked: 12 times
Been thanked: 14 times

23 Dec 2016, 09:53

roberteeel wrote:Nu cred ca s a dat încă. Oricum e o prostie... cât timp la noi sunt obligatorii doar 10 clase.
Sistem penibil.
De ce să fie o prostie? Cum a zis şi profu de mate:"dacă era după mine eu puneam obligatorii 12 clase; într-adevăr fără bacalaureat;" şi pentru asta îi dau mare dreptate.
User avatar
roberteeel
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 4438
Joined: 05 Sep 2012, 11:39
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Nick anterior: QAZW, Robert.ultrasFarul, CT 18 ROS
Restrictie schimbare nume
Fost moderator
Fost Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Has thanked: 313 times
Been thanked: 357 times

23 Dec 2016, 11:08

^Head$hot^ wrote:
roberteeel wrote:Nu cred ca s a dat încă. Oricum e o prostie... cât timp la noi sunt obligatorii doar 10 clase.
Sistem penibil.
De ce să fie o prostie? Cum a zis şi profu de mate:"dacă era după mine eu puneam obligatorii 12 clase; într-adevăr fără bacalaureat;" şi pentru asta îi dau mare dreptate.
N ai inteles... e penibil sa ceri 11 clase pentru a putea da pentru permis, cât timp tu esti obligat sa faci doar 10. Se bat cap in cap.
situationgang
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 176
Joined: 07 Sep 2016, 15:14
Detinator Steam: Da
CS Status: marja de eroare mica
Fond eXtream: 0
Contact:

23 Dec 2016, 11:57

roberteeel wrote:
^Head$hot^ wrote:
roberteeel wrote:Nu cred ca s a dat încă. Oricum e o prostie... cât timp la noi sunt obligatorii doar 10 clase.
Sistem penibil.
De ce să fie o prostie? Cum a zis şi profu de mate:"dacă era după mine eu puneam obligatorii 12 clase; într-adevăr fără bacalaureat;" şi pentru asta îi dau mare dreptate.
N ai inteles... e penibil sa ceri 11 clase pentru a putea da pentru permis, cât timp tu esti obligat sa faci doar 10. Se bat cap in cap.
nais
User avatar
MrAndrei
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2120
Joined: 17 Mar 2013, 18:10
Detinator Steam: Da
CS Status: Facultatea iti mananca viata
SteamID: mrandreyx
Reputatie: Fost moderator
Nume anterior: asasinulfantoma
Fost Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Has thanked: 32 times
Been thanked: 28 times

23 Dec 2016, 15:44

Un ***** de lege din punctul meu de vedere. Sunt atatia oameni fara 11 clase si asta nu fiindca au renuntat la carte ci pentru ca nu si-au permis, le interziceau partintii si alte cazuri. Ei pierd sansa in viitor la unele locuri de munca sau la dreptul de a conduce.
User avatar
zigweed
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1094
Joined: 27 Oct 2015, 16:35
Detinator Steam: Da
SteamID: zshare
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS ( o luna )
Fond eXtream: 0
Location: Bucuresti
Has thanked: 2 times
Been thanked: 13 times
Contact:

23 Dec 2016, 16:14

asasinulfantoma wrote:Un ***** de lege din punctul meu de vedere. Sunt atatia oameni fara 11 clase si asta nu fiindca au renuntat la carte ci pentru ca nu si-au permis, le interziceau partintii si alte cazuri. Ei pierd sansa in viitor la unele locuri de munca sau la dreptul de a conduce.
***** de lege zici ? Prietene sunt oameni care NU STIU sa mearga nici pe trotuar, daca mergi civilizat, intra in tine.
Eu pe langa bacalaureat impuneam si codul rutier OBLIGATORIU pentru toata lumea, iar daca vor carnet, sa-l dea ulterior la scoala de soferi.
Sunt zeci de idioti care traverseaza cu castile in urechi, cu capul in pamant fara sa se asigure. Nu este suficient sa treci pe la trecerea de pieton daca traversezi ca un dobitoc fara sa te asiguri.
User avatar
Lucian.[]
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 230
Joined: 16 Sep 2016, 15:51
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Reputatie: Utilizator neserios ( tepar )
Fond eXtream: 0
Contact:

23 Dec 2016, 18:30

zigweed wrote:
asasinulfantoma wrote:Un ***** de lege din punctul meu de vedere. Sunt atatia oameni fara 11 clase si asta nu fiindca au renuntat la carte ci pentru ca nu si-au permis, le interziceau partintii si alte cazuri. Ei pierd sansa in viitor la unele locuri de munca sau la dreptul de a conduce.
***** de lege zici ? Prietene sunt oameni care NU STIU sa mearga nici pe trotuar, daca mergi civilizat, intra in tine.
Eu pe langa bacalaureat impuneam si codul rutier OBLIGATORIU pentru toata lumea, iar daca vor carnet, sa-l dea ulterior la scoala de soferi.
Sunt zeci de idioti care traverseaza cu castile in urechi, cu capul in pamant fara sa se asigure. Nu este suficient sa treci pe la trecerea de pieton daca traversezi ca un dobitoc fara sa te asiguri.
Si crezi ca cu legea asta nu o sa mai fie alti care nu stiu sa conduca?:)) sunt alti si cu facultate si sunt vai de capul lor, pentru ca majoritatea dau bani, altfel nu te trec.
User avatar
porofit
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 360
Joined: 30 Nov 2016, 18:54
Detinator Steam: Nu
CS Status: Consultat Fitness Online
Reputatie: Utilizator neserios (tepar)
Fond eXtream: 0
Contact:

23 Dec 2016, 20:20

Nu s-a aprobat si nici nu cred ca se va aproba.
Explicatia: La ce te ajuta 11-12 clase? Daca tot esti praf la condus? Dictia te ajuta sa conduci? Sau instinctele sofatului.
Eu prefer sa ai instincte de sofer decat sa fii toba la carte si praf la condus.

Nu zic nu, cartea te ajuta , dar scoala din ziua de azi Nu te ajuta. Sa fim seriosi cei care inca mai sunt la scoala chiulesc de rup. Si eu acum 3 ani cand eram la liceu rupeam chiliu.

Revenind la subiect, nu conteaza cate clase ai. Conteaza sa stii sa conduci sa ai instincte de aofer. Ca nu vorbesti cu volanu daca ai 12 clase si bac
User avatar
uatdafac.
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 2180
Joined: 26 Nov 2011, 08:20
Detinator Steam: Da
SteamID: uatdafac3
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (2 luni)
Fost Moderator
Nume anterior : baietzelu.
Location: Arad
Has thanked: 234 times
Been thanked: 74 times

23 Dec 2016, 23:54

porofit wrote:Nu s-a aprobat si nici nu cred ca se va aproba.
Explicatia: La ce te ajuta 11-12 clase? Daca tot esti praf la condus? Dictia te ajuta sa conduci? Sau instinctele sofatului.
Eu prefer sa ai instincte de sofer decat sa fii toba la carte si praf la condus.

Nu zic nu, cartea te ajuta , dar scoala din ziua de azi Nu te ajuta. Sa fim seriosi cei care inca mai sunt la scoala chiulesc de rup. Si eu acum 3 ani cand eram la liceu rupeam chiliu.

Revenind la subiect, nu conteaza cate clase ai. Conteaza sa stii sa conduci sa ai instincte de aofer. Ca nu vorbesti cu volanu daca ai 12 clase si bac
Din ceea ce ai spus tu, reiese ceva de genul "nu ma uit in oglinzi pentru ca simt pe cineva in spatele meu" ;)
Citeste regulamentul.
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: Bing [Bot] and 676 guests