Legea antifumat este constitutionala

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

alexanderrrrr
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1192
Joined: 09 Sep 2015, 23:11
Detinator Steam: Da
CS Status: Fuck cs, let s play HS!
Detinator server CS: Fuck cs
Fond eXtream: 0
Contact:

28 Jan 2016, 20:40

hankbinscripting wrote:
warclau wrote:poti sa fumezi 5 pachete de tigari la tine acasa pe minut si nu o sa deranjeze pe nimeni .

Tu esti pus aici ca sa ne comentezi fiecarui fumator in parte? Esti nefumator? Bravo! (Astepti un premiu, ceva?)

Sunt localuri unde sunt amenajate locuri doar pentru fumatori si in acelasi timp pentru nefumatori daca si acolo va fi interzis fumatul, atunci chiar ca imi bag p... in ea de LEGE si in acelasi timp in tot parlamentul! :)
prietene. asta se numeste civilizatie. sanatatea e mai importanta decat sa inhalam noi nefumatorii prin facultate si oriunde mergem fum. documenteaza-te.

sper sa dea si amenzi mai bune, ca sigur o sa fumeze romanul.
RoyalServer
User avatar
miber
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1986
Joined: 09 Apr 2013, 03:43
Detinator Steam: Da
CS Status: Web Designer.
SteamID: mibfx
Location: rootem
Has thanked: 50 times
Been thanked: 111 times
Contact:

28 Jan 2016, 23:42

Cui nu ii convine ca nefumator de fumul altuia se poate deplasa mai incolo de preferat la 2m adancime :))

Legea e buna nu zic nu, dar tata suntem in ROMANIA, legile sunt facute sa ne stergem cu ele la cur :))
M-am lasat, is pensionar pe caz de boala, acum ma tratez cu Mari pana dau de Ioana.

Image
alexanderrrrr
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1192
Joined: 09 Sep 2015, 23:11
Detinator Steam: Da
CS Status: Fuck cs, let s play HS!
Detinator server CS: Fuck cs
Fond eXtream: 0
Contact:

28 Jan 2016, 23:42

de asta zic ca va trebuie amenzi mai mari :) dar na trb sa zic de 3 ori sa ma intelegeti.
blakin0
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 316
Joined: 23 May 2015, 17:37
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Reputatie: Castigator Membru CLUB eXtream @ Mos Nicolae (3 luni)
Utilizator neserios ( tepar )
Fond eXtream: 0
Contact:

29 Jan 2016, 04:50

Eu prefer sa fumez in bar si sa iau amenda si sa nu o platesc . :meme
Vand domeniu,detali pm . nume bluegames.
User avatar
Madalin
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 3247
Joined: 16 Apr 2007, 14:20
Detinator Steam: Da
Reputatie: Nume anterior: Dependent
Fost super moderator
Location: Bucuresti.
Has thanked: 109 times
Been thanked: 368 times

29 Jan 2016, 06:00

teostefan wrote:

@Madalin: Ba, iesi tu afara ca sa fumezi si te intorci dupa ce ti-ai luat doza de cancer.
Imi place ca mereu se gasesc zmei pe aici cu "Bag **** in ea de lege". Ho, ca nu suntem in filmele americane. O sa vezi ce bataie iti trage maica-ta dupa ce vin 3 amenzi acasa. Cum ***** sa evoluam ca natie daca voi vreti sa fiti mai presus de lege ? DA` cand e vorba de iesit in strada sa injurati politicienii sunteti in primul rand.

ai inteles fix PLJLA si tu si ddown ala

si voi baietasi si eu am fost pescar
ale, ale, ale!
User avatar
Stefan
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 1868
Joined: 18 Feb 2010, 20:14
Detinator Steam: Da
SteamID: teostefan10
Reputatie: Fost Moderator
Nume anterior: teostefan
0.1/3
Has thanked: 40 times
Been thanked: 28 times

29 Jan 2016, 11:05

Madalin wrote:
teostefan wrote:

@Madalin: Ba, iesi tu afara ca sa fumezi si te intorci dupa ce ti-ai luat doza de cancer.
Imi place ca mereu se gasesc zmei pe aici cu "Bag **** in ea de lege". Ho, ca nu suntem in filmele americane. O sa vezi ce bataie iti trage maica-ta dupa ce vin 3 amenzi acasa. Cum ***** sa evoluam ca natie daca voi vreti sa fiti mai presus de lege ? DA` cand e vorba de iesit in strada sa injurati politicienii sunteti in primul rand.

ai inteles fix PLJLA si tu si ddown ala

si voi baietasi si eu am fost pescar
Acu nu o da la intors, ca am inteles prea bine. Mai termina cu atitudinea asta de "intelepul forumului", ca nu avem toti 15 ani.
User avatar
Mount~
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1688
Joined: 28 Feb 2013, 08:29
Detinator Steam: Da
CS Status: Învață să nu depinzi de nimeni.
Detinator server CS: în curând
SteamID: lichone1
Location: Bacău
Has thanked: 175 times
Been thanked: 54 times

29 Jan 2016, 16:26

Foarte bine. Acum urmează să promovăm mai mult cititul și totul o să fie ok.
User avatar
Madalin
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 3247
Joined: 16 Apr 2007, 14:20
Detinator Steam: Da
Reputatie: Nume anterior: Dependent
Fost super moderator
Location: Bucuresti.
Has thanked: 109 times
Been thanked: 368 times

29 Jan 2016, 16:58

teostefan wrote:
Madalin wrote:
teostefan wrote:

@Madalin: Ba, iesi tu afara ca sa fumezi si te intorci dupa ce ti-ai luat doza de cancer.
Imi place ca mereu se gasesc zmei pe aici cu "Bag **** in ea de lege". Ho, ca nu suntem in filmele americane. O sa vezi ce bataie iti trage maica-ta dupa ce vin 3 amenzi acasa. Cum ***** sa evoluam ca natie daca voi vreti sa fiti mai presus de lege ? DA` cand e vorba de iesit in strada sa injurati politicienii sunteti in primul rand.

ai inteles fix PLJLA si tu si ddown ala

si voi baietasi si eu am fost pescar
Acu nu o da la intors, ca am inteles prea bine. Mai termina cu atitudinea asta de "intelepul forumului", ca nu avem toti 15 ani.
daca iti zic ca n-ai inteles inseamna ca n-ai inteles... ai spus niste afirmatii de iti vine sa-ti dai cu ciocanul in oo. esti hater d-ala sau vrei doar sa pari ? fiecare are voie sa-si spuna parerea despre legea asta, eu am spus-o, fiindca fumez de mult timp.
si ca sa inchei subiectul, mi-ai dat pm acum ceva timp sa ma intrebi unde stau de ma duc la han.. eu zic sa te duci la han intr-o seara si sa le spui tuturor de acolo sa stinga tigarile ca nu esti fumator sau spune-le ce reply mi-ai dat tu mie, cuvant cu cuvant.. in urma consecintelor eu cred ca o sa te apuci de fumat :P sa fii sanatos !
ale, ale, ale!
User avatar
Stefan
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 1868
Joined: 18 Feb 2010, 20:14
Detinator Steam: Da
SteamID: teostefan10
Reputatie: Fost Moderator
Nume anterior: teostefan
0.1/3
Has thanked: 40 times
Been thanked: 28 times

30 Jan 2016, 09:45

Madalin wrote:
teostefan wrote:
Madalin wrote:

ai inteles fix PLJLA si tu si ddown ala

si voi baietasi si eu am fost pescar
Acu nu o da la intors, ca am inteles prea bine. Mai termina cu atitudinea asta de "intelepul forumului", ca nu avem toti 15 ani.
daca iti zic ca n-ai inteles inseamna ca n-ai inteles... ai spus niste afirmatii de iti vine sa-ti dai cu ciocanul in oo. esti hater d-ala sau vrei doar sa pari ? fiecare are voie sa-si spuna parerea despre legea asta, eu am spus-o, fiindca fumez de mult timp.
si ca sa inchei subiectul, mi-ai dat pm acum ceva timp sa ma intrebi unde stau de ma duc la han.. eu zic sa te duci la han intr-o seara si sa le spui tuturor de acolo sa stinga tigarile ca nu esti fumator sau spune-le ce reply mi-ai dat tu mie, cuvant cu cuvant.. in urma consecintelor eu cred ca o sa te apuci de fumat :P sa fii sanatos !
Da ma, dar chiar nu are legatura una cu alta. Doar nu crez ca nu mai ies pe nicaieri din cauza ca se fumeaza :)) Si nu, nu sunt hater, doar ca majoritatea e formata din oameni care nu fumeaza si mi se pare anormal ca noi sa fim obligati sa suportam fum de tigara in club. Nu ma intelege gresit, ca eu in club oricum ies si daca se fumeaza coceni de porumb. Eu am spus vorbele de mai sus in contextul in care s-ar aplica legea. Nu stau sa fac filozofia batului de chibrit. Numai bine !
User avatar
raiden
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 3260
Joined: 22 Jun 2009, 22:56
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost eXtream Mod
Location: Bucharest
Has thanked: 81 times
Been thanked: 218 times

01 Feb 2016, 01:05

blakin0 wrote:Eu prefer sa fumez in bar si sa iau amenda si sa nu o platesc . :meme
Mda...o sa te scoata aia din bar in suturi afara, ca daca vine cineva si face reclamatie sa vezi aia ce amenda isi iau...asa ca stai linistit in banca ta. Anyway e foarte buna legea, oriunde mergeam la restaurant, club etc veneam acasa si miroseam de zici ca am stat in afumatoare.O sa merg linistit de acum incolo stiind ca nu o sa merg ca sa ma afum.
User avatar
IsTI37
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 10987
Joined: 10 Apr 2007, 15:02
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Fost SysAdmin
Fost Fondator GTA5 (CVL)
Location: Cluj-Napoca
Has thanked: 28 times
Been thanked: 776 times

01 Feb 2016, 02:58

In principal afecteaza cel mai mult cluburile. Inaine daca mergeai in orice club 20-30 de oameni fumau la 10cm distanta de tine si cand ieseai hainele tale nu mai erau bune de nimic. Daca mai ai si parul lung ziua urmatoare mereu trebuia sa te speli pe cap fiindca te deranja, respectiv nu poti sta la 2 metri distanta cand ai maxim jumatate de metru.

Cluburile mici, restaurantele rurale nu o sa ia in considerare legea, cluburile/puburile mari te pun afara fara discutii cum incerci sa aprinzi tigara. In special fiindca daca stai sa te certi cheama jandarmii (care abia asteapta sa isi faca norma) si te amendeaza si pentru tulburarea linstitii si pentru fumat daca se vede pe camerele video si au martori.

In plus s-ar putea actualiza legea ISU care a fost emisa dupa tragedia din Colectiv si sa se oblige cluburile/locatiile mai mari sa isi monteze detectoare de fum cu extinctoare automate. Nu cred ca cineva ar vrea sa faca un dus.
User avatar
kNNs
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 174
Joined: 03 Jan 2016, 16:52
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Restrictie mesaje private
Fond eXtream: 0

02 Feb 2016, 01:28

AlexStormZone wrote:o lege de toata jena.
mda si cand stai langa un fumator care iti sufla pe langa nas fumul ila irespirabil ..
HO,HO,ceva nou :> - click
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: No registered users and 417 guests