Legea nu este pentru Firea

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Post Reply
Tzanca
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 46
Joined: 14 Nov 2019, 23:27
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Been thanked: 5 times

14 Sep 2020, 18:29

A inceput scoala , toti parintii au fost obligati sa stea deoparte , nu li s-a permis accesul nici macar in curte , iar stimata doamna Firea isi face poza direct din clasa . Normal ca aceasta poza a disparut subtil , dar screenshoturile nu mint . Vorba romaneasca nu esti prost pana nu te afirmi se aplica si aici ..

https://www.facebook.com/ani.cretu.3/po ... 6830638579
RoyalServer 2
User avatar
Mutex
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 4726
Joined: 24 Mar 2011, 22:32
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Location: Bucuresti
Discord: mutex21
Has thanked: 108 times
Been thanked: 167 times
Contact:

14 Sep 2020, 18:47

Diferenta dintre cei doi si restul de parinti este ca sunt oameni cu functii, nu vine tanti Lenuta din piata. Motivul pe care il vad intr-o stire este bun, nici eu nu as vrea o poza de album de familie cand este vorba de ceva serios, cu masca.

Sa ma mai lase in pace si romanii care sufera aiurea. Restrictiile sunt puse pentru ca majoritatea nu stiu sa respecte, exceptii pot fi facute. Chiar daca sunt persoane publice, tot oameni sunt si au nevoie si ei de anumite lucruri. Patetic si pentru tine si pentru restul care gandesc negativ mereu.
Tzanca
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 46
Joined: 14 Nov 2019, 23:27
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Been thanked: 5 times

14 Sep 2020, 21:12

Nu e vorba de a gandi negativ. Tocmai ca au functii si trebuie sa dea exemplu . Cum poti spune la oamenii din capitala sa nu intre in scoli , si chiar tu sa incalci regula ..
Traiesc de 2 ani in germania , pot spune ca am alta mentalitate .
Aici daca s-a spus ca e alba , atunci e alba , fara exceptii ..

Daca s-a pus o restrictie , atunci ar trebui respectata de toti . Nu ca sunt x , si am functia y .. In cazul de fata ei intra in aceeasi oala ca si alti parinti din romania .. Pot garanta ca nu a fost cu treaba acolo( ceva ce depinde de primaria capitalei) . A fost in calitate de parinte , si care e diferenta dintre ea si tanti Lenuta?? Eu personal nu o vad .
User avatar
> SKanDaL <
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 308
Joined: 20 Dec 2015, 18:11
Detinator Steam: Da
SteamID: Privat
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Fond eXtream: 0
Location: Transilvania
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

14 Sep 2020, 21:29

Mutex wrote:
14 Sep 2020, 18:47
Diferenta dintre cei doi si restul de parinti este ca sunt oameni cu functii, nu vine tanti Lenuta din piata. Motivul pe care il vad intr-o stire este bun, nici eu nu as vrea o poza de album de familie cand este vorba de ceva serios, cu masca.

Sa ma mai lase in pace si romanii care sufera aiurea. Restrictiile sunt puse pentru ca majoritatea nu stiu sa respecte, exceptii pot fi facute. Chiar daca sunt persoane publice, tot oameni sunt si au nevoie si ei de anumite lucruri. Patetic si pentru tine si pentru restul care gandesc negativ mereu.
Si daca are functie ce ? Nu se aplica legea si pentru ei ? Hai sa-i lasam sa faca ce vor, ajung sa ne omoare pe toti, ca si fiul lui Iorgulescu. Aici se vede mentalitatea de om prost, legile sunt pentru toata lumea, tigan,roman, ungur, gunoier, sofer, parlamentar. Nu conteaza ce esti, cine esti... sau tu fratica ai ceva neamuri cu functii ? si le iei apararea ?
Image
User avatar
DevilBoy.eXe
Super moderator
Super moderator
Posts: 1678
Joined: 05 Jun 2016, 23:04
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: GO.WARED.RO
SteamID: DevilBoy_eXe
Reputatie: Super Moderator
Fond eXtream: 0
Location: beyond the time
Discord: zeux.
Has thanked: 15 times
Been thanked: 71 times
Contact:

14 Sep 2020, 23:58

"toti parintii au fost obligati sa stea deoparte , nu li s-a permis accesul nici macar in curte"

Mi se pare normal că la școală părinți să nu aibă acces în incinta scoli, în alte țări îți lași copilul la poarta și pleci doar la noi ne adunăm că oile sa ne stropească popa cu apa, popor îndoctrinat și incult
Toți sar in gatul guvernului de parcă el ar putea să facă la un fenomen global
User avatar
Mutex
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 4726
Joined: 24 Mar 2011, 22:32
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Location: Bucuresti
Discord: mutex21
Has thanked: 108 times
Been thanked: 167 times
Contact:

15 Sep 2020, 00:32

Tzanca wrote:
14 Sep 2020, 21:12
Nu e vorba de a gandi negativ. Tocmai ca au functii si trebuie sa dea exemplu . Cum poti spune la oamenii din capitala sa nu intre in scoli , si chiar tu sa incalci regula ..
Traiesc de 2 ani in germania , pot spune ca am alta mentalitate .
Aici daca s-a spus ca e alba , atunci e alba , fara exceptii ..

Daca s-a pus o restrictie , atunci ar trebui respectata de toti . Nu ca sunt x , si am functia y .. In cazul de fata ei intra in aceeasi oala ca si alti parinti din romania .. Pot garanta ca nu a fost cu treaba acolo( ceva ce depinde de primaria capitalei) . A fost in calitate de parinte , si care e diferenta dintre ea si tanti Lenuta?? Eu personal nu o vad .
CIne este Firea? Este primarul general al Bucurestiului. Mi se pare un motiv plauzibil pentru ea si faptul ca vrea sa vada ce se intampla prin scoli, nu e ca si cand ar fi un simplu om. Si oricare parinte daca venea de la 7 dimineata si nu era nimeni, credeti ca nu se ruga pentru o poza? Mass-media si asa nu stie ce sa mai scrie pentru audienta, dar asta este. In fine...
User avatar
Te-am_prins
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1227
Joined: 25 Jan 2014, 16:32
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: 89.40.233.130
SteamID: Fix pe asta il stiu
Reputatie: Fost moderator
Membru Club eXtreamCS (7 luni)
1 avertisment scos (-2 luni club)
-1 warn (anti-tepari shop)
Location: Bucuresti
Has thanked: 34 times
Been thanked: 90 times
Contact:

15 Sep 2020, 09:18

Eu nu inteleg ce este gresit in asta. Are dreptate Mutex,tanti lenuta de la piata nu are ce cauta in incinta scolii pe cand primariul capitalei are ce cauta. In primul rand primarul are o autoritate mult mai mare fata de un om de rand care are copilu acolo.Stiti de ce ? Simplu.Cand vine primaru profesorii si directoarea/directorul scolii respective numai ca nu-i pupa mana ca sa se dea bine pe langa el/ea. Iar pe langa asta in afara iti lasi copilu in fata scolii nu intri cu el sa-l tii de manuta si vai puiu mami,daca era la gradinita mai intelegeam.Pe langa asta poza respectiva care o aparut in mass-media mai mult ca sigur a fost postata ca sa arate publicului faptul ca se pooate,ca scolile o reusit intr-un final deschise si sa motiveze lumea dar peste tot exista idioti care trebuie sa interpreteze. As duce toate babaciunile astea si toti prostii care comenteaza in afara sa va arat cum sunteti tratati acolo daca aici nu va place si dupa nu o sa va mai placa viata si poate .... :closed_lips:
Pe langa asta mai sunt si aia mici care merg la gradinita, vazusem un scandal ca vai parintii nu-si lasa copilul la gradinita ca nu stiu ce rahat se poate intampla. Mi se pare o idiotenie si asta. Sa tii copilul inchis in casa ca sa ce ? Copilul are nevoie sa socializeze si sa se joace, el alte griji nu are momentan. Asa ca de ce **** mea sa-i rapesti copilului libertatea din cauza unui virus ? Daca e sa-l ia,il ia si cand il scoti pana la magazin si daca e chiar asa,de ce nu stau si parintii acelui copil in casa ? Ei nu-i pot aduce nimic de unde se duc ei ? As putea sa detaliez ore intregi aici dar nu are sens.
Deci ca un scurt rezumat : Un om cu functie publica sau orice persoana care are un statut social foarte ridicat si este cunoscut de lume (ca exemplu pentru prosti : Dorian Popa, Andra, Iohannis, orice deputat/senator,ministru, patronul unei firme foarte mari,doctori renumiti si intr-un fel orice membru dintr-un partid ajung la un nivel de conducere) o sa treaca peste voi lejer,o sa aiba intrare oriunde iar voi inca o sa stati sa va rugati. Banul are valoare si el te si ridica.
User avatar
MDFK. eXtream
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1869
Joined: 25 Aug 2014, 22:44
Detinator Steam: Da
SteamID: /id/langw0w
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS (2 luni)
Fond eXtream: 0
Location: București, România
Discord: langw0w
Has thanked: 23 times
Been thanked: 42 times

15 Sep 2020, 12:31

Te-am_prins wrote:
15 Sep 2020, 09:18
Eu nu inteleg ce este gresit in asta. Are dreptate Mutex,tanti lenuta de la piata nu are ce cauta in incinta scolii pe cand primariul capitalei are ce cauta. In primul rand primarul are o autoritate mult mai mare fata de un om de rand care are copilu acolo.Stiti de ce ? Simplu.Cand vine primaru profesorii si directoarea/directorul scolii respective numai ca nu-i pupa mana ca sa se dea bine pe langa el/ea. Iar pe langa asta in afara iti lasi copilu in fata scolii nu intri cu el sa-l tii de manuta si vai puiu mami,daca era la gradinita mai intelegeam.Pe langa asta poza respectiva care o aparut in mass-media mai mult ca sigur a fost postata ca sa arate publicului faptul ca se pooate,ca scolile o reusit intr-un final deschise si sa motiveze lumea dar peste tot exista idioti care trebuie sa interpreteze. As duce toate babaciunile astea si toti prostii care comenteaza in afara sa va arat cum sunteti tratati acolo daca aici nu va place si dupa nu o sa va mai placa viata si poate .... :closed_lips:
Pe langa asta mai sunt si aia mici care merg la gradinita, vazusem un scandal ca vai parintii nu-si lasa copilul la gradinita ca nu stiu ce rahat se poate intampla. Mi se pare o idiotenie si asta. Sa tii copilul inchis in casa ca sa ce ? Copilul are nevoie sa socializeze si sa se joace, el alte griji nu are momentan. Asa ca de ce **** mea sa-i rapesti copilului libertatea din cauza unui virus ? Daca e sa-l ia,il ia si cand il scoti pana la magazin si daca e chiar asa,de ce nu stau si parintii acelui copil in casa ? Ei nu-i pot aduce nimic de unde se duc ei ? As putea sa detaliez ore intregi aici dar nu are sens.
Deci ca un scurt rezumat : Un om cu functie publica sau orice persoana care are un statut social foarte ridicat si este cunoscut de lume (ca exemplu pentru prosti : Dorian Popa, Andra, Iohannis, orice deputat/senator,ministru, patronul unei firme foarte mari,doctori renumiti si intr-un fel orice membru dintr-un partid ajung la un nivel de conducere) o sa treaca peste voi lejer,o sa aiba intrare oriunde iar voi inca o sa stati sa va rugati. Banul are valoare si el te si ridica.
Cred că te cam contrazici. O dată ai spus că e ceva normal ca un om cu funcție să poată intra oriunde, apoi ai spus că "banul are valoare și te ridică". :)) Treaba cu banul, dacă ești de acord cu asta, îmi pare rău de tine. :)

Da, mi se pare normal ca părinții să-și lase copiii la poartă și să plece, dar nu mi se pare normal ca atunci când ai o funcție să faci ce vrei și să fi peste alții. Dacă era în interes de serviciu, mai spuneam, dar așa, nu sunt de acord. Din păcate nu prea ai ce să le faci.

E Firea, prostia ei se împrăștie rapid.
User avatar
Te-am_prins
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1227
Joined: 25 Jan 2014, 16:32
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: 89.40.233.130
SteamID: Fix pe asta il stiu
Reputatie: Fost moderator
Membru Club eXtreamCS (7 luni)
1 avertisment scos (-2 luni club)
-1 warn (anti-tepari shop)
Location: Bucuresti
Has thanked: 34 times
Been thanked: 90 times
Contact:

15 Sep 2020, 13:33

MDFK. eXtream wrote:
15 Sep 2020, 12:31
Te-am_prins wrote:
15 Sep 2020, 09:18
Eu nu inteleg ce este gresit in asta. Are dreptate Mutex,tanti lenuta de la piata nu are ce cauta in incinta scolii pe cand primariul capitalei are ce cauta. In primul rand primarul are o autoritate mult mai mare fata de un om de rand care are copilu acolo.Stiti de ce ? Simplu.Cand vine primaru profesorii si directoarea/directorul scolii respective numai ca nu-i pupa mana ca sa se dea bine pe langa el/ea. Iar pe langa asta in afara iti lasi copilu in fata scolii nu intri cu el sa-l tii de manuta si vai puiu mami,daca era la gradinita mai intelegeam.Pe langa asta poza respectiva care o aparut in mass-media mai mult ca sigur a fost postata ca sa arate publicului faptul ca se pooate,ca scolile o reusit intr-un final deschise si sa motiveze lumea dar peste tot exista idioti care trebuie sa interpreteze. As duce toate babaciunile astea si toti prostii care comenteaza in afara sa va arat cum sunteti tratati acolo daca aici nu va place si dupa nu o sa va mai placa viata si poate .... :closed_lips:
Pe langa asta mai sunt si aia mici care merg la gradinita, vazusem un scandal ca vai parintii nu-si lasa copilul la gradinita ca nu stiu ce rahat se poate intampla. Mi se pare o idiotenie si asta. Sa tii copilul inchis in casa ca sa ce ? Copilul are nevoie sa socializeze si sa se joace, el alte griji nu are momentan. Asa ca de ce **** mea sa-i rapesti copilului libertatea din cauza unui virus ? Daca e sa-l ia,il ia si cand il scoti pana la magazin si daca e chiar asa,de ce nu stau si parintii acelui copil in casa ? Ei nu-i pot aduce nimic de unde se duc ei ? As putea sa detaliez ore intregi aici dar nu are sens.
Deci ca un scurt rezumat : Un om cu functie publica sau orice persoana care are un statut social foarte ridicat si este cunoscut de lume (ca exemplu pentru prosti : Dorian Popa, Andra, Iohannis, orice deputat/senator,ministru, patronul unei firme foarte mari,doctori renumiti si intr-un fel orice membru dintr-un partid ajung la un nivel de conducere) o sa treaca peste voi lejer,o sa aiba intrare oriunde iar voi inca o sa stati sa va rugati. Banul are valoare si el te si ridica.
Cred că te cam contrazici. O dată ai spus că e ceva normal ca un om cu funcție să poată intra oriunde, apoi ai spus că "banul are valoare și te ridică". :)) Treaba cu banul, dacă ești de acord cu asta, îmi pare rău de tine. :)

Da, mi se pare normal ca părinții să-și lase copiii la poartă și să plece, dar nu mi se pare normal ca atunci când ai o funcție să faci ce vrei și să fi peste alții. Dacă era în interes de serviciu, mai spuneam, dar așa, nu sunt de acord. Din păcate nu prea ai ce să le faci.

E Firea, prostia ei se împrăștie rapid.
Treaba cu banul te aduce mai sus in societate in vremurile de azi. O functie mare implica si bani multi. Dar cel mai important este sa ai bani,dupa poti sa fii ce iti doresti tu
User avatar
zenner
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1869
Joined: 10 Sep 2011, 16:02
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost super moderator
Fost Membru Club eXtreamCS (27 ian - 27 feb)
Locul II eXtreamCS XMAS Championship 2014
Locul I eXtream Spring Cup 2015
Arbitru eXtream
0.5/3
Has thanked: 70 times
Been thanked: 69 times
Contact:

16 Sep 2020, 00:47

Image

https://romania.europalibera.org/a/gabr ... 38718.html


tanti lenuta are acelasi drept sa isi vada copilu la scoala ca tanti gabi, doar ca tanti gabi e deasupra legii


edit: ipj ilfov zice ca, de fapt, poza pe care am vazut-o nu exista si firea n-a fost in sala de clasa
apoi mireasa s-a razgandit, a negat tot ce a zis cu o zi inainte si noi suntem de vina ca suntem prosti si am inteles gresit ce a vrut sa zica

https://ziare.com/stiri/eveniment/ipj-i ... ii-1631530

i-auzi mutex, cand ai o functie si nu esti tanti lenuta ci esti PRIMARUL GENERAL AL CAPITALEI cum zici tu, manevrezi realitatea cum vrei, bai sa fie
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: Dot [Bot] and 723 guests