Liceu

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

mezzzu
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2235
Joined: 19 Dec 2010, 17:31
Detinator Steam: Da
CS Status: Working...
Reputatie: Utilizator neserios (tepar)
Fost manager FURIEN.EXTREAMCS.COM
Restrictie moderator
Has thanked: 85 times
Been thanked: 137 times

17 Apr 2013, 23:16

Daca vrei liceu militar iti spun de pe acum ca ai nevoie de o medie de admitere destul de mare ( peste 9.10-9.20 ) si o conditie fizica excelenta . Multi care au terminat acel liceu chiar au fost multumiti de cum s-au realizat mai departe . Nimeni nu a spus ca e usor , ba din contra , multi chiar au cedat
User avatar
tictac
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 4015
Joined: 24 Feb 2012, 18:27
Detinator Steam: Da
Reputatie: 1 warn scos (-2 luni club)
Membru Club eXtreamCS (3 luni)
Ban 3 luni (achitat)
Location: Bihor, Oradea
Has thanked: 73 times
Been thanked: 570 times

17 Apr 2013, 23:46

Daca te duce capu... du-te la teoretic si te formezi pentru facultate una alta, daca-ti place sa inveti..
User avatar
knight
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1968
Joined: 15 Oct 2008, 20:18
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com!
Detinator server CS: A fost odata ca ...
SteamID: knightamxx
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (1 luna)
Location: Constanța, România
Been thanked: 191 times
Contact:

18 Apr 2013, 08:59

Maine, poimaine o sa ne intrebati ce mancare sa alegeti, cand sa va spalati sau cat timp sa stati pe WC.

8-|
Kituri:
Urban-CS v1.0

Pluginuri:
Alien [AMXX]

Addonuri:
Addons Funny X-mas v1.0
Addons Funny X-mas v1.1
Addons Funny X-mas v1.2c
Addons Funny X-mas v1.3r
Addons Funny X-mas v1.4u
New 2009: Addons Funny X-mas v1.5
Addons Funny X-mas v1.5 Beta
Addons Funny X-mas v1.5 Final Release
GunGame Special Edition CSO Addons
GunGame Addons CSO Tech + Halo MOD

Servere gata facute:
AMXX Server (47) - Public Gata Facut v1.0 - Protocol 47
Funny X-mas (Server gata facut - Protocol 47)
Funny X-mas v2.0 (Server gata facut - Protocol 47)

knight © 2008-2011

RETIRED
johnnny
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 139
Joined: 03 Nov 2012, 20:09
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Has thanked: 21 times
Been thanked: 16 times
Contact:

18 Apr 2013, 09:34

Nu incerca sa-ti faci viitorul dupa niste pareri de pe un forum de cs. Vei regreta
Du-te la militar. Acolo ai siguranta angajarii, pe cand la sportiv trebuie sa ai noroc sa fii luat de o echipa...
User avatar
ZeT^
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 3447
Joined: 10 Oct 2012, 19:56
Detinator Steam: Da
CS Status: Bun
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (o luna)
Location: Sibiu
Has thanked: 192 times
Been thanked: 162 times
Contact:

18 Apr 2013, 14:19

Conteaza si liceul. Eu unul, nu am dat pentru bac. Am terminat liceul alimentar Sibiu + un curs de ospatar/bucatar. Cunosc limba Engleza, Greaca destul de bine, deci ma pot angaja usor chiar si in strainatate.

ON: Recomand liceul militar \m/
Luc1an
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 18
Joined: 06 Oct 2012, 10:23
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Contact:

18 Apr 2013, 14:22

mezzzu wrote:Daca vrei liceu militar iti spun de pe acum ca ai nevoie de o medie de admitere destul de mare ( peste 9.10-9.20 ) si o conditie fizica excelenta . Multi care au terminat acel liceu chiar au fost multumiti de cum s-au realizat mai departe . Nimeni nu a spus ca e usor , ba din contra , multi chiar au cedat
Chiar am o conditie fizica foarte buna dar media . . . oricum e peste 8.20 , framiu zice sa nu ma duc acolo ca isi bat aia joc , ma pune sa fac sectoare din primu an , el e la jandarmi si mi-a spus sa fac un liceu la mine in oras si dupa sa dau la Scoala de subofiteri falticeni !
User avatar
otomanu32
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1182
Joined: 22 Aug 2011, 10:06
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Ban 3 luni
Ban 2 luni
Location: Rotterdam
Has thanked: 129 times
Been thanked: 73 times

18 Apr 2013, 14:28

Luc1an wrote:
mezzzu wrote:Daca vrei liceu militar iti spun de pe acum ca ai nevoie de o medie de admitere destul de mare ( peste 9.10-9.20 ) si o conditie fizica excelenta . Multi care au terminat acel liceu chiar au fost multumiti de cum s-au realizat mai departe . Nimeni nu a spus ca e usor , ba din contra , multi chiar au cedat
Chiar am o conditie fizica foarte buna dar media . . . oricum e peste 8.20 , framiu zice sa nu ma duc acolo ca isi bat aia joc , ma pune sa fac sectoare din primu an , el e la jandarmi si mi-a spus sa fac un liceu la mine in oras si dupa sa dau la Scoala de subofiteri falticeni !
dute unde a fost ion creanga :D tot in falticeni si ajungi popa
Luc1an
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 18
Joined: 06 Oct 2012, 10:23
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Contact:

18 Apr 2013, 14:29

Eu sunt din falticeni . . . E oras natal :))
baluba150
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 18
Joined: 27 Mar 2013, 15:39
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Has thanked: 1 time
Contact:

18 Apr 2013, 20:04

Iti recomand liceul militar e foarte bun dar sa ai medie de peste 9 si sa cunosti engleza si franceza si sa ai si cetatenie romana ,dupa ce termini liceul poti urma visul.Si eu am vrut sa dau la liceul militar acum cativa ani.. dar au fost 2 obstacole,prima aveam media 8,70 si nu aveam cetatenie romana,sunt ucrainian de etnie romana si am facut studiile aici in romania si inca le mai fac:P,sunt si eu roman:D
User avatar
Daniel M.
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2158
Joined: 14 Feb 2010, 10:26
Detinator Steam: Da
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (o luna)
Nume anterior: warez
Fost Moderator
Location: hlds - Brasov
Has thanked: 110 times
Been thanked: 149 times

18 Apr 2013, 21:28

Nu conteaza liceul pe care il urmezi, conteaza sa inveti.

In principiu, axeaza-te pe un profil unde crezi tu ca ai avea rezultate medii spre maxime, unul care sa-ti placa, unul cu care crezi tu ca ai putea avea tangente si pe viitor. Eu sunt elev in clasa a 12-a la un liceul cu profil tehnic. Dupa terminarea lui voi primi 6 diplome, diplome ce dovedesc specializarile mele multiple (materii ce le-am studiat in acesti ani de liceu), diploma de terminare a celor 12 clase + cea de Bac. Acestea si specializarea mea, Operator CNC (masini-unelte cu comanda numerica computerizata), ma vor ajuta foarte mult la depunerea unui CV, plus la interviul ce va urma, datorita si faptului ca liceul meu are contracte cu firme mari din Brasov ce se ocupa cu asa ceva, firme la care am facut practica, conteaza sa ai macar putina experienta.

Conteaza foarte mult sa ai cat mai multe diplome, nu trebuie sa fie neaparat legate de scoala, pot fi si de la concursurii, s.a.m.d. Angajatorii din ziua de azi pun pret pe astfel de lucruri. Tine minte, nu conteaza atat de tare liceul pe care-l urmezi, doar invata!
baluba150
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 18
Joined: 27 Mar 2013, 15:39
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Has thanked: 1 time
Contact:

18 Apr 2013, 21:59

Conteaza profilul,ca sa stii ,liceul militar are profil mate-info deci are super avantaj,daca vrea sa lucreze in armata are probe mai usoare fata de cei care nu au facut liceul militar,asta e avantaj ,evident sa ia bac-ul,fara el nu esti cineva
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information