Liceul dupa clasa a 8 -a

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

HuNmAn
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 309
Joined: 24 Jan 2009, 00:08
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com!
Location: Undeva Pe Marte
Has thanked: 70 times
Been thanked: 6 times

23 May 2015, 19:39

sergiu4995 wrote:
HuNmAn wrote:Eu sunt a 12 la profil uman. Matematica faci tot liceul 2 ore pe saptamana. Bacul il vei da din romana si istorie obligatoriu si la alegere geografie sau materii umaniste (logica psihologie filosofie etc.)
La filologie nu mai faci matematica din a 10. Bacul il dai la fel.

Edit: Bacul din geografie si istorie il dai doar in materia din clasa 12. Istoria Romaniei si geografia Romaniei si a Europei.
Cine te-a mintit:))) ,nu conteaza ce profil esti,dar la materiile obligatorii dai 9-12:))),nu 12
Inveti iei bacul,nu inveti adio facultate.

Bai prietene. Eu sunt in clasa a 12-a la profil uman, stiinte sociale. Crezi ca sunt tampit sa nu stiu din ce dau bacul? Mai bine te documentezi inainte sa faci unele afirmatii. Deci, la istorie si geografie se da bacul doar din materia din clasa a 12-a.
RoyalServer
User avatar
databasehunter
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 91
Joined: 05 May 2015, 20:29
Detinator Steam: Da
Fond eXtream: 0

23 May 2015, 19:42

la fel cum au zis si cei de mai sus, eu sunt la filologie si am anu asta istorie,romana si aleg logica
logica e din a 9, romana 9-12 si istoria doar a 12.
sunt limba 1 franceza [o porcarie] si aleg engleza la bac.
cam la astea dau eu
la matematica,fizica - am avut 2 ore pe saptamana pana in clasa a 10
chimie - doar 1 ora
biologie - 2 ore clasa a 9 , 1 ora clasa a 10
de astea scapi din a 11 .
daca faci si facultatea de drept iesi calumea :)
Last edited by databasehunter on 23 May 2015, 19:44, edited 1 time in total.
Image
Image
User avatar
Chris Duskblade
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 2780
Joined: 18 Jun 2013, 16:46
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost super moderator
Nume anterior: Cristinel.
Utilizator neserios (tepar)
Location: Timișoara
Has thanked: 62 times
Been thanked: 15 times
Contact:

23 May 2015, 19:43

IsTI37 wrote:Du-te la mate-info sau ceva profil tehnic, e total inutil profilul uman.
exact , mai ales daca mergi la uman si nu ai habar ce faci si esti prezent doar fizic la ora nu iei bacu , cum o zis si profu meu de tehno , degeaba te duci la filologie daca acolo nu stii nimic , daca dai bacu si iei 3 anu asta iti pui in mine ca eh trec urmatoru an dar urmatoru an o sa iei si mai putin , ca prima oara cand dai bacu ai materia proaspata in minte , si eu vroiam la uman , recunosc dar nu are nici un rost sa ma duc pentru ca is bun cat de cat doar la engleza geogra si putin romana , mai bine ma duc la tehnic si stiu ca ies cu diploma
User avatar
sergiu4995
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2052
Joined: 08 Oct 2011, 21:05
Detinator Steam: Da
Has thanked: 31 times
Been thanked: 17 times
Contact:

23 May 2015, 19:53

Da mate-info....cu acest profil am avantajul ca sunt la facultatea de calculatoare---->IT--->e de viitor
User avatar
VLD00
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1941
Joined: 04 Aug 2013, 17:22
Detinator Steam: Nu
CS Status: Kboom !
Detinator server CS: Da
Reputatie: Fost moderator
Fost manager DR
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

23 May 2015, 20:04

sergiu4995 wrote:Da mate-info....cu acest profil am avantajul ca sunt la facultatea de calculatoare---->IT--->e de viitor
Ce sa fie de viitor?Ca o sa muncesti 16-17 ore non-stop si ca n-ai timpul tau personal?
Inactiv o perioada nedeterminata
User avatar
sergiu4995
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2052
Joined: 08 Oct 2011, 21:05
Detinator Steam: Da
Has thanked: 31 times
Been thanked: 17 times
Contact:

23 May 2015, 20:07

Dar cine zice sa muncesc? daca ai imaginatie si esti original ,poti avea un succes decent.
Apropo un programator nu lucreaza mai mult de 8 ore:)
User avatar
roberteeel
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 4438
Joined: 05 Sep 2012, 11:39
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Nick anterior: QAZW, Robert.ultrasFarul, CT 18 ROS
Restrictie schimbare nume
Fost moderator
Fost Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Has thanked: 313 times
Been thanked: 357 times

23 May 2015, 20:21

vladstar wrote:
sergiu4995 wrote:Da mate-info....cu acest profil am avantajul ca sunt la facultatea de calculatoare---->IT--->e de viitor
Ce sa fie de viitor?Ca o sa muncesti 16-17 ore non-stop si ca n-ai timpul tau personal?
Nu-l mai bagă in seama pe Sergiu asta... Nu vezi ca e paralel cu tot de aici?
User avatar
IsTI37
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 10987
Joined: 10 Apr 2007, 15:02
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Fost SysAdmin
Fost Fondator GTA5 (CVL)
Location: Cluj-Napoca
Has thanked: 28 times
Been thanked: 776 times

23 May 2015, 20:32

vladstar wrote:
sergiu4995 wrote:Da mate-info....cu acest profil am avantajul ca sunt la facultatea de calculatoare---->IT--->e de viitor
Ce sa fie de viitor?Ca o sa muncesti 16-17 ore non-stop si ca n-ai timpul tau personal?
O sa iti zic un pont, nu trebuie sa fi programator, facultatea de mate-info e o prostie, DAR o data ce ai invatat oricat de putin din acest mod de gandire ordonat vezi lumea cu alti ochi.
Nu zic ca profilul uman n-ar fi bun daca vrei sa fi un profesor de romana, engleza, psiholog, un jurist, un jurnalist, blogger, etc. DAR cand 90% din cei de la uman se trezesc la ASE, la stiinte politice, la management, la marketing ceva nu e in ordine. Daca macar cei care se duc la uman ar citi vreo 50 de carti in tot acest timp, dar stiu sigur ca 90% au citit maxim o carte in viata lor.

Iti zic sigur ca nimeni nu poate sti din ce vei da tu bacul la filologie, in 4 ani se pot schimba multe. Eu as paria pe 2 limbi straine, romana, istorie, s-ar putea sa introduca o matematica/fizica/biologie combinata, competente digitale si o materia de la filologie la alegere.
User avatar
Madalin B.
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 375
Joined: 05 May 2015, 08:38
Detinator Steam: Da
CS Status: CS: Global Offensive
Detinator server CS: Nu.
SteamID: madalin2222
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS
Nume anterior : qWeeL
Utilizator neserios ( tepar )
Fond eXtream: 0
Location: Bucureşti
Contact:

23 May 2015, 20:36

Dacă tot e acest topic.. ştie cineva ceva despre liceul Vasile Sav ( liceul nr 2 ) din Roman, Neamt ?
Image
User avatar
Sergiu
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1279
Joined: 19 Nov 2010, 20:33
Detinator Steam: Da
CS Status: freud.
Reputatie: Nume anterior : BrOnX
Castigator Membru CLUB eXtream @ Mos Nicolae (3 luni)
Location: Iași/Brașov
Has thanked: 77 times
Been thanked: 22 times

23 May 2015, 23:13

OriginalDeath wrote:Luna viitoare termin a 8-a si vreau sa ma duc pe uman.
Acolo fac matematica doar in clasa a 9-a?
Bacul din ce am sa-l dau?
Pe uman ai mai multe variante :
filologie - bilingv franceza/engleza/spaniola ( nu stiu exact daca si germana, n-am auzit inca )
stiinte sociale

La filo faci mate doar pana in a 10a, inclusiv. La sociale nu sunt sigur de asta.
Bacul la filo bilingv il dai din romana, istorie, la alegere intre materiile socio-umane si la limba. ( de exemplu la franceza, ai proiect bilingv in a 11a + proba scrisa din a 12, care se poate echivala cu un examen, delf. il dai si in a 8a. )

La ss nu stiu exact din ce dai bac-ul. Dar tot asa, si cred ca fara limbi.
"Singurele limite sunt cele pe care ți le impui singur." // Pentru a mă contacta, folosește mesajul privat !
REGULI GENERALE : Afișează regulile forumului
1. Utilizati corect limba romana (folositi cuvinte intregi, virgula, punctul si cratima). NU FOLOSITI limbaj de chat!
2. Raspundeti concret! Fara offtopic, fara mesaje scurte, inutile sau deja postate!
* offtopic = reprezinta devierea de la subiectul care se discuta
3. Folosirea cuvintelor sau inregistrarea cu nume obscene/jignitoare duce la restrictionarea accesului, stergerea contului, etc.
4. Este interzis orice atac la persoana. Discutati ideea, nu persoana !
5. Restrictii reclame :
a) Reclama este permisa in subiecte atat timp cat ele au legatura cu idea care se discuta.
b) In semnatura este permisa o singura reclama SIMPLA de tip TEXT cu dimensiunea fontului setat pe NORMAL
c) Reclama nu este permisa in campurile personale gen: Locatie, CS Status.
d) Nu aveti voie sa deschideti topicuri cu referire exacta la un site in scopul obtinerii de vizite, se considera reclama !
6. Nu folositi imagini in semnatura mai mari decat 500x120. Puteti folosi mai multe imagini care, toate sa nu depaseasca marimea impusa !
7. Folositi CAUTAREA si apoi intrebati pentru ceva daca nu exista pe forum! Numele topicurilor create trebuie sa reflecte continutul subiectului pe care se discuta. Nu vor fi permise topicuri de genul: help, ajutor pls, cum fac, etc
8. Este permisa continuarea unei discutii vechi de pe forum, chiar daca aceasta a fost deschisa cu cativa ani in urma. NU se permite insa dublu-post, triplu-post sau UP-uri.
* dublu-post / triplu - post = adaugarea unor mesaje unul dupa altul intr-o discutie a forumului de catre aceeasi persoana
* UP = adaugarea unor mesaje unul dupa altul cu scopul de a scoate in evidenta discutia respectiva
9. Orice fel de continut cu caracter erotic va fi sters, iar daca este necesar se vor aplica avertismente.
10. Nu este permisa promovarea firmelor de hosting in afara de http://www.eXtreamHost.com , fie ca este vorba de o reclama directa sau indirecta.
11. Nu este permisa postarea de continut ilegal: warez, carding (bine cunoscutele "metode" de furat domenii etc.) si alte practici "neortodoxe", se vor aplica avertismente sau ban, dupa caz si antecedente.

SANCTIONAM DRASTIC INCALCAREA ACESTOR REGULI SI ORICE ABUZ !


WARNINGS/Avertismente
3 Avertismente = BAN pe forum pentru o anumita perioada de timp, in functie de gravitatea regulilor incalcate!
1 Avertisment = 15 de zile

Mesaje private
Abuzul in orice fel de folosirea mesajelor private va duce la sanctionare. In concluzie, vi se va lua dreptul de a mai trimite mesaje.
Reclamatiile cat si penalizarile se regasesc aici: discutii-forum/reclamatii-mesaje-private-t335539.html

Suplimentar
1. In semnatura nu sunt permise linkuri catre jocuri (site-uri) gen bitefight, monstergame, etc.
2. La profilul Detinator server CS se permite reclama catre un server de Counter-Strike.
3. Orice insulta adusa asupra unui administrator se penalizeaza cu ban permanent. Orice insulta adusa asupra unui moderator se penalizeaza (in functie de gravitatea situatiei) de la avertisment pana la ban permanent.
4. Nu se permite ridicarea subiectelor cu mesaje gen "UP!" unul dupa altul, indiferent de timpul dintre raspunsuri.


Atentionari
1. Nu se permite schimbarea numelui pe forum
2. Nu aveti voie cu mai mult de 1 cont / persoana (vi se sterg toate mesajele si contul de utilizator de pe forum drept penalizare) - cei care abuzeaza si isi fac mai multe conturi, risca sa primeasca ban permanent

 

User avatar
OriginalDeath
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2517
Joined: 18 Jul 2013, 20:49
Detinator Steam: Nu
Location: Arad
Has thanked: 46 times
Been thanked: 36 times

24 May 2015, 14:02

Economicul cum e?Ce materii se studiaza?Merita?
User avatar
zenner
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1869
Joined: 10 Sep 2011, 16:02
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost super moderator
Fost Membru Club eXtreamCS (27 ian - 27 feb)
Locul II eXtreamCS XMAS Championship 2014
Locul I eXtream Spring Cup 2015
Arbitru eXtream
0.5/3
Has thanked: 70 times
Been thanked: 69 times
Contact:

24 May 2015, 15:07

Eco, Maniu, Alimentar si restu' de genu nu prea faci scoala.
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information