Un linuxist are nevoie de voi!

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Post Reply
User avatar
Respect me
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 3062
Joined: 31 Jan 2008, 07:30
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: Nu
Reputatie: Utilizator neserios (tepar)
Fost moderator
Fost Membru Club eXtreamCS
Has thanked: 207 times
Been thanked: 137 times

05 Feb 2008, 08:02

Stire preluata http://www.mylro.org/content/view/370/58/

Update: Mi-a trimis Aygun un PDF cu extrasul de cont. Il gasiti Aici .

Chestia sta astfel: un membru al comunitatii Linux are nevoie de ajutorul vostru. Il stiu pe Abibula Aygun de pe vremea cand lucram la MyC. A scris destule articole Linux si am discutat destul de mult cu el ca sa ajung sa il cunosc ca om. Zilele trecute imi spunea ca se interneaza. Acum a venit si diagnosticul: Cardiomiopatie Hipertrofica Obstructiva de gradul II. Exista o solutie, iar aceasta consta in implantarea unui ICD (Internal Cardio Defibrilator) aproape de inima, dispozitiv care sa previna riscul fibrilatiilor. Mi-as dori sa fie gluma, spam sau tzeapa, dar din pacate treaba e serioasa - omul are nevoie de minim 7.500 Euro (cat costa cel mai ieftin implant) si maxim 11.000 de Euro (implant mediu care face si pace-ing)
A fost pus pe lista de asteptare, citez: "se hotareste ca pacientul sa beneficieze de un implant de cardiodefibrilator (pentru care a primit si indicatie) in scop profilactic pentru moartea subita datorita aritmiei maligne care poate sa apara in cazul bolii si va fi trecut pe lista de asteptare pentru implant ICD" dar cu totii stim cum sta treaba in Romania cu listele de asteptare in sistemul medical...
Aygun e din Constanta, e casatorit de un an si cateva luni si are o fetita de 4 luni si jumatate iar pe mine - personal - m-a ajutat de foarte multe ori. Si nu doar cand era vorba de Linux, cu toate ca nu ne-am intalnit face-to-face niciodata.
Oameni buni, e vorba de donatii. Oricine poate contribui cu orisicat, va rog dati un mail la [email protected] Aceasta adresa e-mail este protejata impotriva spamului, JavaScript trebuie activat pentru a putea vizualiza pagina. . Iar daca lucrati in Linux si aveti un site/forum/blog, va rog sa va consumati cinci minute din viata si sa dati paste la acest anunt.
Din acest moment, acceptam reclama pe MYLRo.org. Toti banii vor fi donati in contul lui Aygun.
Cu respect, Cypress

Update3: povestea lui Aygun

Update: Am discutat cu Aygun, luni cand ajunge acasa in Constanta isi face conturi, inclusiv PayPal. La sugestia lui Arny va apela si la o anumita fundatie care se ocupa de asemenea cazuri si plateste integral costul aparatului si al operatiei - sa vedem ce iese. Thanks tuturor celor care au propagat mai departe anuntul si care s-au oferit sa ajute: Arny , Mircea , Remus , Bogdan , stari.ro , OSN , VirtualGames , ubuntu.ro , mandrivausers.ro , BlackNight , deconsum , blogatu , Oradeanul , Hacky , liviudm , Vaida Dan , Syl , Robert , linux360 , linuxsoft.ro , strainu si celorlalti pe care poate am uitat sa-i mentionez.

Update2: Am discutat cu Aygun acum cateva minute, va intra pe net astazi si va posta pe site. A spus ca merge la banca sa-si faca cont de PayPal (i-am recomandat Reifeissen - din cate stiu sunt singurii care ofera card PayPal deocamdata)

CONTURI BANCARE

Am discutat cu Abibula Aygun acum 5 minute si mi-a dictat conturile. Cine doreste poate dona bani in urmatoarele doua conturi deschise la Raiffeisen, sucursala Constanta, unitatea 22:


CONT IN EURO
RO10RZBR0000060009889363

CONT IN LEI
RO75RZBR0000060009889357

User paypal [email protected]

Mai jos aveti cateva acte scanate care atesta starea de sanatate a lui Aygun

Bilet iesire Fundeni (Fata)
Bilet de iesire din Fundeni (verso)
http://www.mylro.org/images/stories/dos ... %20-%20CMI ^Ecografie Doppler - Centrul Medical International
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information